RT-208B Programator dobowy temperatury kotła.

 

Firma KEY od lat specjalizuje się w produkcji automatyki grzewczej, czyli sterowników do kotłów CO i różnych regulatorów temperatury. Sprawnie działające i nowoczesne, urządzenia zapewniają podwójny komfort użytkownikom: utrzymują optymalną temperaturę oraz generują znaczne oszczędności. Już te dwa argumenty przemawiają za tym, że warto zapoznać się z ofertą firmy.

 

sterownik do kotła CORK-2006SPGM+MZK w obudowie kompaktowej do montażu na ścianie kotła.

 

Regulator temperatury do kotłów z palnikiem na pelety
Nowością w ofercie firmy KEY jest regulator do kotłów na pelety produkowany w trzech wersjach:
RK-2006SPGM+MZK w obudowie kompaktowej do montażu na ścianie kotła;
RK-2006SPGM+MZL dwuczęściowy z metalową listwą do montażu w górnej pokrywie kotła oraz
RK-2006SPGM+MZS dwuczęściowy z modułem wykonawczym na szynę.

 

sterownik do kotła CORK-2006SPGM+MZL dwuczęściowy z metalową listwą do montażu w górnej pokrywie kotła.

 

Regulatory zostały wyposażone sterowanie pogodowe oraz w tzw. sterowanie adaptacyjne polegające na analizie zmian stanu wejścia termostatu pokojowego i na jej podstawie określaniu temperatury zadanej kotła. Dużą zaletą tych regulatorów jest opcja ustawienia parametrów spalania dla czterech różnych rodzajów paliwa, w tym dla drewna i peletu. Jeśli zabraknie palącego się drewna regulator może automatycznie przełączyć na spalanie peletu, a użytkownik zostanie o tym powiadomiony komunikatem na panelu regulatora. W wersji podstawowej regulatory te umożliwiają sterowanie pompą obiegu CO oraz pompą ładującą CWU. W okresie lata istnieje możliwość wyłączenia pompy obiegowej i grzania tylko wody użytkowej. W przypadku niewykorzystywania pompy CWU można także sterować pompą mieszającą wodę powrotną. Oprócz pełnej obsługi palnika regulatory te umożliwiają niezależne sterowanie obiegiem grzejnikowym oraz obiegiem podłogowym z zaworem mieszającym. W pełni automatyczne rozpalanie paliwa powoduje, że praca palnika jest podobna jak w palnikach olejowych (kocioł pracuje, gdy jest zapotrzebowanie na energię cieplną). Aby regulacja temperatury była jeszcze bardziej precyzyjna, każdy regulator umożliwia podłączenie co najmniej dwóch dowolnych termostatów pokojowych, np. z programem dobowym. Obsługa urządzeń jest bardzo prosta i intuicyjna, ponieważ wszystkie najczęściej używane funkcje dostępne są bezpośrednio na płycie czołowej regulatora. Działanie urządzeń podłączonych do regulatora oraz zmiany ustawianych wartości wskazywane są na wyświetlaczu graficznym LCD.

 

sterownik do kotła CORK-2006SPGM+MZS dwuczęściowy z modułem wykonawczym na szynę.

 

Ciekawą wersją regulatora jest jednoczęściowy model RK-2006LPG2, który umożliwia sterowanie dodatkowym wentylatorem, np. wyciągowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest palenie w kotle tylko drewnem  przy wyłączonym palniku peletowym. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystywania tego regulatora do sterowania kotłami peletowymi o dużych mocach, które wymagają sterowania dwoma wentylatorami. Tak  jak wszystkie regulatory KEY sterujące kotłami peletowymi, regulator umożliwia sterowanie różnymi typami mechanizmów czyszczących. Współpraca z wieloma producentami palników peletowych oraz kotłów zaowocowała opracowaniem bardzo uniwersalnych regulatorów. Bogate możliwości programowania parametrów serwisowych pozwalają na sterowanie praktycznie wszystkimi typami palników peletowych. Co istotne, regulatory są wyposażone w łącze transmisji danych umożliwiające podłączenie modułu internetowego, modułów rozszerzeń oraz termostatu pokojowego.

 

sterownik do kotła CORK-2006LPG2 jest urządzeniem przeznaczonym do regulacji temperatury kotłów z palnikiem na pelety.

 

Regulator pokojowy z pełną obsługą kotła
Rozwiązaniem dla najbardziej wymagających użytkowników jest pokojowy regulator temperatury RT-208GT. Jest on połączony z regulatorem kotła poprzez złącze transmisji danych RS485, dzięki czemu można zmieniać ustawienia kotła z domu, bez wizyty w kotłowni. Intuicyjne menu pozwala na szybkie opanowanie obsługi regulatora, nawet bez czytania instrukcji obsługi.

 

sterownik do kotła CORegulator RT-208GT jest nowoczesnym urządzeniem mikroprocesorowym przeznaczonym do regulacji temperatury pokojowej.

 

Po uruchomieniu połączenia transmisji danych mamy do dyspozycji wszystkie parametry, które wyświetla regulator kotła. Oprócz wbudowanego czujnika temperatury pokojowej regulator posiada dwa dodatkowe wejścia pomiarowe, do których można podłączyć np. czujniki temperatury dwóch dodatkowych pomieszczeń. Oprogramowanie umożliwia wybór czujnika, który będzie wykorzystywany do regulacji.  Prosta obsługa umożliwia szybką zmianę temperatury zadanej w pomieszczeniu bez potrzeby wchodzenia w menu. Ustawienie temperatury jest bardzo precyzyjne, co 0,1°C – a im bardziej precyzyjne ustawienia, tym większy komfort i oszczędności.

Dlaczego automatyka grzewcza marki KEY?
Firma KEY od 1990 r. zajmuje się projektowaniem i produkcją automatyki do systemów centralnego ogrzewania oraz regulatorów temperatury do wszystkich typów kotłów. Oferowane przez firmę urządzenia są nowoczesne, z prostą i przyjazną użytkownikowi obsługą oraz stylowym designem. Doświadczenie i indywidualne podejście do klienta sprawia, że KEY to godny zaufania i solidny producent automatyki grzewczej, współpracującej z większością oferowanych na polskim rynku kotłów CO. Na wszystkie urządzenia producent udziela dwuletniej gwarancji.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pwkey.eu

11-200 Bartoszyce , ul. Bohaterów Warszawy 67, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 89 763 50 50,