Jak wygodnie sterować kotłem CO?

Moduły internetowe, termostaty pokojowe

Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do kotła i jej gwałtowny spadek, gdy paliwo się kończy, wyziębiony dom po dłuższej nieobecności mieszkańców, brak kontroli nad procesem spalania… Takie niedogodności związane z obsługą kotłów na paliwa stałe to przeszłość. Dostępne dziś na rynku urządzenia są nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i proste w obsłudze, umożliwiając jednocześnie pełną kontrolę nad parametrami pracy kotłów. Przedsiębiorstwem, które kładzie duży nacisk na komfort eksploatacji i oferuje szeroki pakiet rozwiązań usprawniających obsługę jest Metal-Fach Technika Grzewcza.

Metal-Fach Technika Grzewcza to przedsiębiorstwo o uznanej pozycji nie tylko w Polsce. Nieustannie modernizowana i ulepszana oferta sprawia, że firma jest w stanie dostosowywać produkty zarówno do zaostrzających się przepisów, jak i do rosnących wymagań użytkowników, zwłaszcza w zakresie usprawniania codziennej obsługi kotła. Wśród oferowanych urządzeń znajdują się automatyczne piece podajnikowe na pellet i ekogroszek, które spełniają rygorystyczne wymogi emisyjne, wyznaczane przez 5 klasę według normy PN-EN 303–5:2012, wiele z nich posiada też certyfikat ECODESIGN. Doskonała sprawność, niska emisja tlenku węgla, pyłów, substancji smolistych, niskie koszty eksploatacji, estetyczny design to wyróżniki tych urządzeń. Automatyczne piece na pellet i ekogroszek Metal-Fach Technika Grzewcza zaprojektowano również tak, aby ich obsługa była jak najbardziej komfortowa. Wyposażone w automatyczne podajniki i regulatory kotły pracują niemal samodzielnie, a szeroki pakiet dostępnego wyposażenia opcjonalnego pozwala zaspokoić nawet najwyższe wymagania użytkowników.

 

Jak wygodnie sterować kotłem CO? Jak wygodnie sterować kotłem CO?

 

Sterownik do kotła CO
Sercem nowoczesnych kotłów są sterowniki, które kontrolują proces spalania. W nowoczesnych, automatycznych piecach na pellet i ekogroszek (SMART i SEG) jest to dotykowy sterownik PLATINUM, przystosowany do obsługi pomp, zaworów mieszających, termostatów i zbiorników buforowych. Po zastosowaniu internetowego modułu komunikacyjnego ecoNET 300 możliwy jest serwis oraz obsługa i zarządzanie pracą kotła za pomocą komputera, tabletu lub smartfona przez intuicyjną stronę internetową lub aplikację, a nawet zdalne zarządzanie w sieci lokalnej bez dostępu do Internetu.
Jakie możliwości, obok kontroli nad procesem spalania z dowolnego miejsca na ziemi daje moduł internetowy? Otóż ma on wbudowany zaawansowany mikroprocesor, który pozwala na podgląd stanu pracy urządzenia, monitorując temperaturę zasilania, powrotu oraz temperaturę podajnika. Odpowiada za sterowanie pracą pomp, mieszaczy, wentylatorów w oparciu o tryb sterowania Fuzzy Logic oraz PiD z wykorzystaniem sterowania pogodowego (wyposażenie standardowe sterowników Platinum). Z kolei wbudowana funkcja systemu serwisowego umożliwia rejestrację kluczowych parametrów pracy kotła, wysyłanie powiadomień alarmowych na skrzynkę mailową i wgląd w historię nastaw parametrów i alarmów w postaci czytelnych wykresów. Za pomocą modułu internetowego można ponadto edytować większość parametrów sterownika do kotła CO.

 

Jak wygodnie sterować kotłem CO?

 

Ekologiczne i automatyczne piece na pellet i ekogroszek
Rozwiązaniem, które szczególnie doceniają użytkownicy o nastawieniu proekologicznym jest Sonda Lambda, która umożliwia ograniczenie emisji tlenku węgla do atmosfery. Jest to elektroniczne urządzenie stosowane w kotłach z automatycznym podawaniem paliwa, wyposażone w czujnik wbudowany w czopuch kotła, który mierzy i reguluje zawartość tlenu w spalinach wytwarzanych podczas spalania. W wyniku tego pomiaru następuje precyzyjne dozowanie składu mieszanki paliwowo-powietrznej, bo znając parametry spalania, system zna wydajność procesu i może go polepszyć. Innym aspektem jest podniesienie dzięki temu wydajności pracy kotła i poprawa procesu spalania, a co za tym idzie – zredukowanie kosztów eksploatacji. Moduł Sondy Lambda obsługiwany jest przez sterownik PLATINUM.

 

Jak wygodnie sterować kotłem CO?

 

Termostat pokojowy
Urządzeniem, które podnosi komfort użytkowania kotła oraz pozwala na kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu (np. pokój dzienny) jest dotykowy, termostat pokojowy PLATINUM TOUCH. Regulator ten pełni rolę dodatkowego panelu do sterowania kotłem, który wyświetla wszystkie parametry sterownika na panelu dotykowym lub pełni funkcję zdalnego ekranu.
Informuje on również o poziomie paliwa, który jest na bieżąco aktualizowany, pozwala też na ustawienie trzech przedziałów czasowych, w których będą aktywne obniżenia dla kotła, obiegu CO i CWU (tzw. „obniżenie noce”), co pozwala zredukować nakłady ponoszone na ogrzewanie.
Termostat pokojowy PLATINUM TOUCH może współpracować ponadto z modułem internetowym ecoNET, pozwalającym na kontrolę pracy kotła z dowolnego miejsca na ziemi za pośrednictwem smartfona, tabletu, komputera.

 

Jak wygodnie sterować kotłem CO?

 

Moduł Platinum B
Jeszcze więcej możliwości daje Platinum B – moduł wykonawczy, współpracujący ze sterownikiem PLATINUM. Dzięki niemu możliwe jest np. podłączenie dwóch obiegów mieszacza (siłownik + pompa + termostat) czy podłączenie dodatkowej pompy cyrkulacyjnej.
Urządzenie to nie może pracować samodzielnie, jednak stanowi uzupełnienie zakresu funkcji realizowanych przez wspomniane powyżej sterowniki do kotłów CO. Zakres jego funkcji zależy od tego, w jaki rodzaj regulatora jest wyposażony kocioł. Sprawdzi się on nie tylko w obrębie gospodarstw domowych, ale także w budynkach lekko uprzemysłowionych.

 

Jak wygodnie sterować kotłem CO?

 

Dzięki szerokiemu pakietowi wyposażenia opcjonalnego, związanego zarówno z samą konstrukcją automatycznych pieców na pellet i ekogroszek, jak i ze sterownikami, znacznie zwiększa się funkcjonalność i prostota obsługi urządzeń. Kocioł na paliwo stałe, kiedyś kojarzony przede wszystkim z uciążliwą eksploatacją, w XXI wieku staje się synonimem nowoczesności, zwłaszcza gdy wyposażony jest w zaawansowane sterowniki, termostaty pokojowe, sondy optymalizujące procesy spalania czy moduły internetowe. A jeśli dorzucić do tego łatwą dostępność i niską cenę paliw takich jak ekogroszek czy pellet, to trudno zaprzeczyć, że jest to dziś jedna z najbardziej opłacalnych metod ogrzewania.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.metalfachtg.com.pl

16-100 Sokółka, ul. Sikorskiego 66, woj. podlaskie
tel. 857119454,


Liczba odwiedzin: 2313 | Data publikacji: 2018-06-21

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


12.04.2019 | Piece, kotły
W Polsce coraz więcej mówi się o...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
20.07.2015 | Piece, kotły
Wybierając kocioł centralnego ogrzewania kierujemy się przede...
28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
08.07.2020 | Piece, kotły
Małe kotły na pellet Klimosz, jedna z...
19.03.2020 | Piece, kotły
Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
27.01.2020 | Piece, kotły
Każdego dnia jesteśmy zasypywani informacjami o tym,...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
04.10.2018 | Piece, kotły
Przyszli i obecni użytkownicy ogrzewania gazowego często...
25.01.2018 | Piece, kotły
Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale...
22.01.2018 | Ogrzewanie
Zautomatyzowana obsługa, wysoka efektywność energetyczna, niska emisja...
09.11.2017 | Piece, kotły
Oprócz tysiąca kolorów w przyrodzie jesień przynosi...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...
26.10.2016 | Piece, kotły
Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie...
22.09.2016 | Piece, kotły
W Polsce obok gazu ziemnego wciąż jednym...
16.08.2016 | Piece, kotły
Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
24.02.2016 | Piece, kotły
Stosując kotły na biomasę z automatycznym podajnikiem...
09.12.2015 | Piece, kotły
Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie...
13.08.2015 | Piece, kotły
Mieszkańcy Krakowa, Dolnego i Górnego Śląska, Warszawy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: kotły CO, sterowanie kotłem CO, sterownik do kotła CO, ekologiczne piece na pellet, ekologiczne piece na ekogroszek, termostat pokojowy
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy