Latarnie oświetleniowe zewnętrzne, uliczne

Art-Metal – rozświetlamy świat!

Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów z Art-Metal uwydatniają charakter oświetlanej przestrzeni lub kreują jej nowy kształt. Współczesne miasta nie śpią, a noc metropolii może być rozświetlona feerią barw. Z kolei tam, gdzie noc zwalnia tempo życia, łagodne światło lekko rozjaśnia mrok, nie burząc porządku natury. Latarnie oświetleniowe uliczne mogą łączyć wartość praktyczną z walorami estetycznymi i coraz częściej wręcz tego od projektantów przestrzeni użytkowych oczekujemy. Jakie wyobrażenia i jakie nastroje przywołują dla nas projektanci Art-Metal w wybranych aranżacjach?

Latarnie oświetleniowe uliczne w blasku parków rozrywki

Intrygującym wyzwaniem dla projektantów latarni ulicznych są parki rozrywki. To przestrzenie czasu wolnego, które pozwalają nam wejść w inny świat, pełen wielorakich stylizacji, nietuzinkowych konceptów, przywołujących wspomnienia z dzieciństwa lub kreujących nowe rzeczywistości dla naszych doznań. Parki rozrywki dostarczają nam wzruszeń i emocji. Latarnie oświetleniowe mogą świetnie owe nastroje wydobywać, wpasowując się w proponowane stylizacje lub całkowicie je przekraczając.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Dla branży producentów latarni ulicznych i elementów małej architektury parki rozrywki to rynek, który obecnie rozwija się bardzo dynamicznie. Wyróżnić można tu dwie linie produkcyjne, którymi zainteresowani są inwestorzy. Z jednej strony zamawiane są klasyczne latarnie, ponieważ parki często nawiązują stylistyką do średniowiecznych miasteczek. Z drugiej strony popularne są realizacje tematyczne, w których uliczne lampy oświetleniowe wykonywane są według projektu zamawiającego.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Prawdziwym sercem parków rozrywki są przestrzenie dla najmłodszych, a te, by sprostać potrzebom i wyobraźni młodych użytkowników, wymagają nieszablonowego podejścia. Nieujarzmiona kolorystyka, nietypowe kształty i wymiary latarni oraz latarnie zaklęte w bajkowe formy ze świata dziecięcej fantazji to przykłady na to, jak zewnętrzne lampy oświetleniowe, z myślą o najmłodszych, realizuje w parkach rozrywki na całym świecie polski producent Art-Metal. Firma aranżowała oświetleniowo duże obiekty, takie jak Europa Park w Niemczech, Motiongate i Bollywood w Dubaju i nowoczesny obiekt w Armenii. Ale podejmuje się także realizacji na mniejszą skalę np. w Holandii, Belgii, czy Szwajcarii oraz współtworzy elementy oświetleniowe do polskiego parku – Mandorii.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Latarnie oświetleniowe zewnętrzne i mała architektura w aranżacjach dworców

Dworce to niezwykle specyficzne miejsca na mapie miast i miasteczek. Nigdy nie zasypiają, potrzebują więc dobrego oświetlenia. Często są punktami pierwszego chwilowego kontaktu z daną miejscowością, wpływając na opinię o niej. Przykuwają uwagę jako budynki zabytkowe w odnowionych stylizacjach lub nowoczesne, minimalistyczne budowle. Bywa i tak, że zmuszeni jesteśmy przeczekać w nich dłuższy niż chcielibyśmy czas. Szukamy wygodnego miejsca odpoczynku i przechowania bagażu, z dala od ulicznego gwaru. To równocześnie przestrzenie dynamicznego ruchu, przesiadek, bycia w pośpiechu. Szybki i przejrzysty dostęp do tablic informacyjnych, takich jak czas odjazdu lub rozkłady jazdy musi być w nich elementem aranżacyjnym o najwyższym priorytecie.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Art-Metal ma w swoim portfolio liczne zróżnicowane wizualnie aranżacje latarni oświetleniowych remontowanych dworców (np. Żagań, Kwidzyn, Radziwiłłów, Białystok, Żyrardów), wraz z elementami małej architektury. Historyczny dworzec kolejowy w Gdańsku to kompleksowa realizacja opracowana w wielu etapach i detalach – oświetlenie zarówno przed zabytkowym budynkiem dworca, jak również funkcjonalne oświetleniowe latarnie uliczne na peronach. Na dworcu w Malborku wyzwaniem było połączenie klasycznych latarni z nowoczesnymi zewnętrznymi latarniami oświetleniowymi. W ramach swych realizacji Art-Metal odpowiada także za elementy małej architektury dworcowej, takiej jak ławki, poręcze do spoczynku i miejsca na bagaże, tablice informacyjne. W ofercie producenta znajdziemy ponad 1500 propozycji asortymentowych latarnianych słupów, cokołów, ramion opraw, żyrandoli, altan, świeczników i innych produktów, dostępnych także w sklepie on-line z możliwością przejrzenia modeli 3D. Kreatywność firmy nie ustaje, przynosząc nowe kompozycje z każdym kolejnym nieszablonowym projektem.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Latarnie oświetleniowe przy obiektach sakralnych

Całkiem odmienny nastrój i dynamikę przestrzeni odnajdziemy przy obiektach sakralnych i cmentarzach. Uliczne latarnie oświetleniowe mają na celu oddać podniosłość oświetlanych miejsc. Poprzez swoją formę i wygląd wydobywają grę światła i cienia, budujących nastrój kontemplacji i powagi przy obcowaniu z sacrum. Stosowne oświetlenie przestrzeni sakralnych i miejsc ostatniego spoczynku powinno uwzględniać także odpowiednią ekspozycję sztuki obecnej w tych przestrzeniach.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Wśród aranżacji dla obiektów sakralnych firma Art-Metal przygotowała między innymi niezwykle efektowne latarnie oświetleniowe zewnętrzne, stylizowane kolorystycznie na stare złoto, dla żeńskiego klasztoru prawosławnego w Zwierkach. Unikatowym projektem było także przygotowanie do prawosławnej cerkwi konstrukcji pod dzwon i oświetlenia wokół niego. Oprócz projektów pojedynczych elementów, firma realizuje także kompleksowe aranżacje oświetlenia terenu wokół parafii, takich jak plac przed kościołem rzymskokatolickim w Czapielsku, a także lokalnie w parafiach, latarnie uliczne wokół cmentarzy i innych obiektów przykościelnych.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Latarnie oświetleniowe zewnętrzne w przestrzeniach postindustrialnych i rewitalizowanych

Miejski obszar przemysłu i biznesu wymaga podkreślenia dynamiki terenu, nowoczesności branży i obecnych w niej technologii. To specyficzna przestrzeń użytkowa, w której często znaczeniowe więcej znaczy aranżacyjne mniej. Interesującym i wymagającym architektonicznie wariantem w tym zakresie jest rewitalizacja dawnych budynków lub całych dzielnic historycznych miast przemysłowych.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Szukając inspiracji w dawnych stylistykach zabudowy i oświetlenia, wprowadza się w odnawianych obiektach współczesny koncepcyjny sznyt, materiały i technologie. Projektując uliczne latarnie oświetleniowe do przestrzeni rewitalizowanych można więc zaproponować autorskie rozwiązania, a rynek tego rodzaju inwestycji wciąż się powiększa. Także w segmencie deweloperskim.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Przykładem tego typu inwestycji jest modernizacja jednej z dawnych łódzkich przędzalni bawełny. Projektanci Art-Metal opracowali na potrzeby rewitalizowanej przestrzeni dziewiętnastowiecznej ceglanej fabryki liczne detale oświetleniowe i użytkowe, między innymi stylizowany zegar i pałacowe, bogato zdobione, ekskluzywne patynowane latarnie. Historyczne nawiązania estetyczne łączone są z nowoczesnymi energooszczędnymi technologiami oświetlenia, a industrialna cegła eksponowana jest przez luksusowe oprawy i żyrandole.

Powyższe przykłady konkretnych realizacji w kraju i na świecie, wybrane z bogatego portfolio aranżacji firmy Art-Metal, nie wyczerpują możliwości i koncepcji kompozycji zewnętrznych latarni oświetleniowych w przestrzeniach miejskich, rekreacyjnych czy przemysłowych.

fot. F.P.H. ART METAL SP.J.

Designerskie projektowanie latarni ulicznych to umiejętność wymagająca kunsztu artystycznego i funkcjonalnej, dokładnej analizy modelowanej przestrzeni. Wieloletnie doświadczenie firmy Art-Metal pozwala efektywnie łączyć oba kierunki, dostarczając klientom najwyższej jakości uliczne latarnie oświetleniowe, z zachowaniem energooszczędności i wysokiej estetyki produktów.

Szczegółowa oferta firmy Art-Metal dostępna jest na stronie internetowej www.art-metal.pl

83-331 Łapino Kartuskie , ul. Jabłoniowa 124 , woj. pomorskie
tel. +48 58 681 80 78, +48 538 99 77 22,


Liczba odwiedzin: 666 | Data publikacji: 2020-11-18

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
12.10.2020 | Oświetlenie
Lampy drewniane ręcznie robione w różnych wariantach...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
19.06.2019 | Oświetlenie
Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to...
29.03.2019 | Oświetlenie
Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z...
01.08.2017 | Oświetlenie
Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe...
23.05.2016 | Oświetlenie
Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne... dziś,...
22.09.2014 | Oświetlenie
Lampy z kół drewnianych, industrialne, stylizowane na...
16.12.2013 | Oświetlenie
Trudno wyobrazić sobie współczesne miasto bez światła...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
28.10.2016 | Oświetlenie
Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe to dziś jeden z...
18.11.2016 | Oświetlenie
Place, skwery, parki i ulice polskich miast...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
W branży leśnej, drogownictwie i firmach komunalnych...
Firmy komunalne, drogowe, z branży leśnej to...
02.10.2019 | Podnośniki
Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
28.06.2018 | Oświetlenie
Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu....
Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi...
Poszukiwanie przez przedsiębiorstwa i sektor prywatny tańszych...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
14.04.2014 | Oświetlenie
Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: lampy oświetleniowe zewnętrzne, lampy oświetleniowe, lampy oświetleniowe uliczne, oświetlenie uliczne, zewnętrzne, słupy, latarnie stylowe, latarnie współczesne, oprawy oświetleniowe, elementy małej architektury, metal, art, metal art, metal ozdobny, ozdoby metalowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy