Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe
Światło jest dziś bardzo istotnym elementem dekoracyjnym we wnętrzach, równie ważnym, co płytki, kolory ścian, meble, ozdobne bibeloty. Dla twórczej, kreatywnej wyobraźni jest niezastąpionym elementem, który tworzy niepowtarzalną atmosferę miejsca. W branży oświetleniowej na pierwszym miejscu jeśli chodzi kreacyjne możliwości znajduje się właśnie oświetlenie światłowodowe. Gwiaździste niebo, żyrandole światłowodowe, światłowód święcący bokiem, mieniące się wszystkimi barwami kurtyny i kotary to tylko ułamek tego, po co może sięgnąć konsument w XXI wieku, stawiający na nowoczesny i stylowy design we wnętrzach.

 

oświetlenie światłowodowe apm oświetlenie światłowodowe apmfot. APM MORKOM

 

- Rynek oświetlenia światłowodowego bardzo się rozwija. Jedną z nowości w naszej ofercie jest np. generator światła RGB sterowany za pomocą pilota radiowego (model FLS-10W-LED-RGB-RF), gdzie źródłem światła są diody LED - mówi Jarosław Moryc z firmy APM MORKOM, która oferuje bogaty wybór różnego typu oświetlenia światłowodowego, a w tym roku rozpoczęła sprzedaż produktów pod nową marką FIBERSKY.
Różne funkcje sterowania oświetleniem (wybór koloru z pilota, zatrzymanie koloru, program zmian ciągłych, płynnych, skokowych, zmiana jasności świecenia – ściemnianie i rozjaśnianie, demo oraz ciekawe, żywe kolory sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych dostępnych na naszym rynku propozycji.

 

oświetlenie światłowodowe apm oświetlenie światłowodowe apmfot. APM MORKOM

 

Jedną z nowości jest również generator ŚWIETLNY TLC-029 GOLD RGBW 18W LED MIGOTANIE, zbudowany na diodzie LED RGBW, który posiada trzy kolory białe: ciepły, neutralny i zimny. 
Obydwa nowe produkty mają źródła światła chłodzone pasywnie, dzięki czemu nie muszą posiadać wbudowanego wentylatora, co wyróżnia je spośród konkurencyjnych wyrobów.

Światłowód świecący bokiem, żyrandol światłowodowy, oświetlenie światłowodowe gwiaździste niebo
Gdzie sprawdzi się oświetlenie światłowodowe?
- Śmiało można powiedzieć, że wszędzie – mówi Jarosław Moryc. – To doskonała propozycja dla właścicieli różnego typu obiektów użytkowych: restauracji, klubów, sal bankietowych i weselnych, gdzie liczy się ciekawy efekt i aranżacyjny pomysł, który przyciągnie klientów. Jednak z naszej oferty równie często korzystają osoby prywatne, ceniące sobie niebanalny wystrój w domu – dodaje.
Jednym z najpopularniejszych produktów wybieranych przez klientów firmy APM MORKOM jest oświetlenie światłowodowe gwiaździste niebo. Na takie rozwiązanie decydują się osoby, które pragną wyczarować na ścianie czy suficie niezwykłą dekorację, stwarzającą wyjątkową atmosferę. Bogactwo dostępnych kolorów, długości, średnic i wzorów (np. kryształowe gwiazdy, galaktyki, gwiezdny pył, znaki zodiaku) sprawia, że tego typu oświetlenie sprawdza się zarówno w pokojach dzieci, jak i w sypialni czy łazience.

 

oświetlenie światłowodowe apm oświetlenie światłowodowe apmfot. APM MORKOM

 

- Naszą propozycją do stylowych, urządzonych z dobrym smakiem wnętrz są żyrandole i lampy światłowodowe, zdecydowanie tańsze w eksploatacji od tradycyjnych żyrandoli kryształowych – mówi Jarosław Moryc.
Oferowane są one w wielu różnych wzorach, np. światłowody, które ułożone są w kwadratowy kształt lampy, z eleganckimi kryształowymi zakończeniami (CUBE) czy światłowody futurystyczne MEDUZY, wykonane z elastycznego, żelowego materiału, które szczególnie chętnie wybierają właściciele restauracji czy pubów.

 

oświetlenie światłowodowe apm oświetlenie światłowodowe apmfot. APM MORKOM

 
W salach bankietowych wspaniałe efekty świetlne można wykorzystać, wybierając żyrandol światłowodowy KASKADA lub SPIRALA, wykonany ze światłowodów świecących bokiem o średnicy 3 mm. 
Pole do popisu dla dekoratorów i projektantów, jak również dla użytkowników indywidualnych stwarza możliwość samodzielnego komponowania zestawów, które zawsze składają się ze źródła (generator), giętkiego światłowodu (różne długości i średnice) oraz zakończeń świetlnych (np. gwiazda, kula, piramida, czy – dla szczególnie wymagających – kryształowe zakończenia firmy SWAROVSKI).

 

oświetlenie światłowodowe apm oświetlenie światłowodowe apmfot. APM MORKOM

 

Do klientów, którzy stawiają na mocne i wyraziste akcenty we wnętrzach kierowana jest z kolei kolekcja LED NEON, którą można wykorzystać jako ciekawą instalację dekoracyjną. Dzięki temu, że wszystkie lampy światłowodowe LED NEON są wykonane z trwałych materiałów, mają wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotność. 

Lampa światłowodowa – czy to się opłaca?
Obok walorów wizualnych i ogromnego wyboru przeróżnych wzorów i kolorów, warto też pamiętać, że oświetlenie światłowodowe ma również szereg praktycznych zalet.
- Lampa światłowodowa, nawet taka, które przewodzi bardzo mocne światło, nigdy się nie nagrzewa, przez co jest to oświetlenie bardzo bezpieczne, które bez obaw można stosować np. w pokojach dzieci. Zwłaszcza, że samo źródło światła (generator) z powodzeniem można umieścić poza oświetlanym pomieszczeniem. Dzięki temu oświetlenie światłowodowe sprawdzi się to nie tylko w miejscach, w których przebywają dzieci, ale również w różnego typu obiektach użyteczności publicznej, restauracjach czy hotelach, gdzie obsługa – pozostając niewidoczną – może dowolnie sterować oświetleniem – mówi Jarosław Moryc.

 

oświetlenie światłowodowe apm oświetlenie światłowodowe apmfot. APM MORKOM

 

Oświetlenie światłowodowe przyda się też tam, gdzie nie ma możliwości instalacji tradycyjnego oświetlenia lub też jest to technicznie trudne do wykonania. Światłowody można instalować w trudno dostępnych miejscach, np. w celu oświetlenia szczególnie dużego czy wysokiego sufitu lub kopuły.
Zdolność światłowodu do przesyłania dużych potoków świetlnych przy minimalnej średnicy kabla sprawia, że sprawdzi się on na terenach, których oświetlenie tradycyjnymi metodami byłoby niezwykle skomplikowane i kosztowne. Pobór energii w oświetleniu światłowodowym jest bardzo mały, a jedno źródło o mocy 150 W oświetli nawet 200 m kabla, dzięki czemu wygrywa ono z tradycyjnym oświetleniem również pod względem ekonomicznym.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.e-swiatlo.pl

32-400 Myślenice, ul. Drogowców 7, woj. małopolskie
tel. (12) 274 41 51,