Oświetlenie światłowodowe wnętrz

Wyczarowane ze światła

W XXI wieku można wcielać w życie wiele pomysłów na aranżacje przestrzeni, które jeszcze dziesięć czy dwadzieścia lat temu były niemożliwe do zrealizowania. Dlatego też planując wystrój wnętrza – domu, restauracji czy eleganckiego butiku, obok dobranej kolorystki ścian i stylowych mebli coraz większe znaczenie zyskuje światło. Tym bardziej, że rozwój technologii światłowodowej sprawił, iż można z niej wyczarować niepowtarzalne i najbardziej fantazyjne dekoracje.

Oświetlenie światłowodowe – jak łączyć funkcjonalność z estetyką
Każdy dekorator wnętrz wie, że w modnych wystrojach liczą się nie tylko dodatki i elementy pełniące funkcję ozdobną. Dziś nawet najbardziej przydatny przedmiot o funkcji użytkowej musi wpisywać się w stylistykę i charakter całości. Nikogo nie dziwi więc kaloryfer, który przypomina małe dzieło sztuki, czy przykuwające uwagę rolety, które chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami, zdobiąc równocześnie. Przed tym trendem do łączenia funkcji praktyczno-użytkowych z funkcją dekoracyjną nie ostała się również branża oświetleniowa, zwłaszcza zaś oświetlenie światłowodowe. Tym bardziej, że światło daje niemal nieograniczone możliwości kreowania klimatu, jaki panuje w danym wnętrzu. Za jego pomocą bez trudu można wyczarować nad głową gwieździste niebo, zaprojektować dowolny napis czy logo, rozpiąć pięknie mieniącą się tęczę. Jednak sama możliwość realizacji najbardziej wymyślnych projektów to nie koniec zalet oświetlenia światłowodowego.

 

oświetlenie światłowodowe oświetlenie światłowodowe
oświetlenie światłowodowe oświetlenie światłowodowefot. APM MORKOM

 

Światłowody zamiast tradycyjnego oświetlenia
Obok niemal niczym nieskrępowanych możliwości tworzenia różnych wzorów ze światłowodów, rozwiązanie to ma również inną znaczną przewagę nad tradycyjnym oświetleniem.
– Światłowody możemy instalować w miejscach trudno dostępnych, np. w celu oświetlenia szczególnie dużego czy wysokiego sufitu lub kopuły – mówi Jarosław Moryc z firmy APM MORKOM, która oferuje bogaty wybór różnego typu oświetlenia światłowodowego. – Ponadto zdolność światłowodu do przesyłania dużych potoków świetlnych przy minimalnej średnicy kabla sprawia, że sprawdzi się on na terenach, których oświetlenie tradycyjnymi metodami byłoby niezwykle skomplikowane i kosztowne – dodaje.
Światłowody, nawet te, które przewodzą bardzo mocne światło, nigdy się nie nagrzewają, przez co jest to oświetlenie bardzo bezpieczne, które można stosować np. w pokojach dzieci. Zwłaszcza, że samo źródło światła (generator) z powodzeniem można umieścić poza oświetlanym pomieszczeniem. Sprawdza się to nie tylko w miejscach, w których przebywają dzieci, ale również w różnego typu obiektach użyteczności publicznej, restauracjach czy hotelach, gdzie obsługa – pozostając niewidoczną – może dowolnie sterować oświetleniem.
Światłowody mają również ekonomiczną przewagę nad tradycyjnymi źródłami oświetlenia.
– Pobór energii w oświetleniu światłowodowym jest bardzo mały, a jedno źródło o mocy 150 W oświetli nawet 200 m kabla – komentuje Jarosław Moryc.

 

światłowody światłowodyfot. APM MORKOM

 

Gwieździste niebo, tęcza, logo – fantazje świetlne
Oświetlenie światłowodowe, z uwagi na niezliczone możliwości kreowania finalnego efektu, jest szczególnie chętnie wybierane przez właścicieli restauracji, sal bankietowych czy weselnych, jak również przez prywatnych użytkowników.
– Z uwagi na prostotę, efektywność i funkcje dekoracyjne, takie oświetlenie często kupują też prywatni użytkownicy, którzy montują światłowody np. na klatkach schodowych – mówi Jarosław Moryc.
Szczególnie dużą popularnością cieszą się też oferowane przez APM MORKOM zestawy oświetlenia światłowodowego z efektem gwieździstego nieba. Bogactwo dostępnych kolorów, długości, średnic i wzorów (np. kryształowe gwiazdy, galaktyki, gwiezdny pył, znaki zodiaku) sprawia, że tego typu oświetlenie sprawdza się zarówno w pokojach dzieci, jak i w sypialni czy łazience.

 

oświetlenie światłowodowe oświetlenie światłowodowefot. APM MORKOM

Ciekawym produktem, który jest doskonałą alternatywą dla drogich w eksploatacji żyrandoli kryształowych są też żyrandole i lampy światłowodowe. Oferowane są one w kilku różnych wzorach, np. światłowody, które ułożone są w kwadratowy kształt lampy, z eleganckimi i stylowymi kryształowymi zakończeniami (CUBE), czy futurystyczna MEDUZA, wykonana z elastycznego, żelowego materiału, które szczególnie chętnie wybierają właściciele restauracji czy pubów.
Pole do popisu dla dekoratorów i projektantów, jak również dla użytkowników indywidualnych stwarza możliwość samodzielnego komponowania zestawów, które zawsze składają się ze źródła (generator), giętkiego światłowodu (różne długości i średnice) oraz zakończeń świetlnych (np. gwiazda, kula, piramida, czy – dla szczególnie wymagających – kryształowe zakończenia firmy SWAROVSKI).

 

żyrandole światłowodowe żyrandole światłowodowefot. APM MORKOM

 

Lampy, które leczą
Wspomniane wyżej zalety oświetlenia światłowodowego sprawiają, że coraz więcej użytkowników wybiera je zamiast tradycyjnego oświetlenia. Jednak oświetlenie to ma jeszcze jedną istotną zaletę.
– Efekt zmiany kolorów z możliwością zatrzymania wybranego z nich wpływa też pozytywnie na ludzką psychikę. Ta właściwość światłowodów sprawia, że są one powszechnie stosowane w tzw. koloroterapii, np. podczas pracy z upośledzonymi dziećmi – informuje Jarosław Moryc.
Specjalnie do takich zastosowań firma APM MORKOM opracowała zestawy SNOEZELEN z funkcją płynnej zmiany kolorów do Sal Doświadczania Świata. W skład takich zestawów wchodzą wiązki światłowodowe (różne parametry w zależności od wybranego wzoru) ze źródłem światła. Łatwość sterowania takim światłem ułatwia dołączony do zestawu pilot.

 

leczące lampy leczące lampyfot. APM MORKOM

 

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.e-swiatlo.pl

 

32-400 Myślenice, ul. Drogowców 7, woj. małopolskie
tel. (12) 274 41 51,


Liczba odwiedzin: 1581 | Data publikacji: 2015-03-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.07.2018 | Oświetlenie
Wśród zalet oświetlenia LED na pierwszym miejscu...
28.10.2016 | Oświetlenie
Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe to dziś jeden z...
21.09.2017 | Oświetlenie
Oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych elementów...
25.03.2021 | Oświetlenie
Ilu z nas nie wspomina nocy spędzonej...
13.03.2020 | Oświetlenie
Tradycyjny żyrandol, efektowny kinkiet, a może lampa...
08.03.2021 | Oświetlenie
Szukasz efektownej lampy wiszącej do swojej sypialni,...
03.03.2021 | Oświetlenie
Szybkość, z jaką technologia LED stała się...
12.10.2020 | Oświetlenie
Lampy drewniane ręcznie robione w różnych wariantach...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
19.06.2019 | Oświetlenie
Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to...
01.08.2017 | Oświetlenie
Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe...
23.05.2016 | Oświetlenie
Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne... dziś,...
11.01.2016 | Oświetlenie
W aranżacji wnętrz, tak jak we wszystkich...
21.08.2015 | Oświetlenie
Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego...
22.09.2014 | Oświetlenie
Lampy z kół drewnianych, industrialne, stylizowane na...
30.09.2013 | Oświetlenie
Restauracja, hotel, dom weselny - każdy z...
Współczesne globalne zagrożenia obecnymi w powietrzu wirusami,...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
01.03.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne ogrzewanie to dziś nie tylko moda...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
29.01.2021 | Meble
Nietypowe krzesła nowoczesne, które przekonują komfortem i...
„Punktuj z Pipelife” to program firmy Pipelife...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: żyrandole światłowodowe, żyrandol światłowodowy, lampa światłowodowa, lampy, światłowód
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy