Stworzenie wymarzonego wnętrza to często sztuka wyboru, szczególnie wtedy, gdy do dyspozycji mamy dość mocno ograniczony metraż oraz budżet. Warto więc zastanowić się, na co przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby w umiejętny sposób wykorzystać potencjał naszego mieszkania. Kolor ścian, meble, dodatki, bibeloty są ważne, ale równie istotne znaczenie ma światło, które jest nośnikiem ogromnego potencjału dekoracyjnego.

Jeszcze do niedawna wybór oświetlenia nie był tak duży jak obecnie, a pojęcie lampy ograniczało się tylko do prostej konstrukcji z żarówką oraz kloszem umieszczanym na suficie. Na szczęście dziś sporo się w tej kwestii zmieniło i możemy cieszyć się wieloma rozwiązaniami pozwalającymi na diametralną zmianę przestrzeni. Jedno z nich stanowi lampa światłowodowa gwiezdne niebo. Ten szczególny rodzaj oświetlenia tworzy kilkaset światłowodów wyposażonych w malutkie lampki LED, dzięki którym z łatwością można wyczarować aranżację sufitu, przywodzącą na myśl niebo usłane gwiazdami. Niezależnie więc od tego, czy znajdujesz się w łóżku czy w wannie, możesz mieć własny kawałek pełnego gwiazd nieba na wyciągnięcie ręki.

fot. APM MORKOM

Lapa światłowodowa gwiezdne niebo – zaczaruj swoje cztery kąty

Chyba nie ma osoby, która nie chciałby w dowolnie wybranym momencie móc spojrzeć na uspokajająco migoczące gwiazdy bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Nie jest też prawdą, że motyw konstelacji gwiezdnych nadaje się tylko do dziecięcego pokoju. Taka dekoracja świetlna sprawi, że każde wnętrze nabierze bardziej wyrazistego charakteru.

Sufit pełen gwiazd to na przykład idealny element romantycznej aranżacji w sypialni z podwieszanym bądź tradycyjnym sufitem, dzięki któremu pomieszczenie uzyska wyjątkowo spokojny klimat i pozwoli zanurzyć się w głębokim, relaksującym śnie. Lampki światłowodowe gwiezdne niebo równie doskonale prezentują się w nowoczesnym salonie, gdzie mogą stać się dominantą kompozycyjną wnętrza i jego najmocniejszym akcentem, nadającym charakteru całości.

Kąpiel pod gołym niebem pełnym gwiazd? To wszystko staje się możliwe i pozwoli w prosty sposób wprowadzić zmiany w aranżacji łazienki, która zdążyła się znudzić.
Dodatkowe pole do popisu otwiera możliwość gry intensywnością światła. Dzięki możliwości zaprogramowania poszczególnych cyklów można zmieniać kolor i dynamikę oświetlenia, czyniąc stylizację jeszcze bardziej oryginalną oraz imponującą wizualnie, a wszystko za sprawą barwnego systemu światłowodów wyposażonego w specjalny sterownik RGB. Dzięki niemu sufit, na którym widnieją gwiazdy, może zachwycać dowolnie ustawionym odcieniem.

Rozbudowany wachlarz możliwości, jakie oferuje APM Morkom, pozwala na stworzenie dekoracji z lampek światłowodowych gwiezdne niebo w dowolnych konfiguracjach i barwach. Ponadto możemy też umieścić na swoim suficie dowolną grafikę, więc prócz efektów świetlnych wybrane pomieszczenie ozdabiać mogą też iście kosmiczne wariacje. Wiele dostępnych motywów, jak galaktyki, zorza polarna czy droga mleczna spowodują, że przestrzeń o tak niezwykłym suficie stanie się sercem naszego domu.

fot. APM MORKOM

Miłośnicy bardziej minimalistycznych efektów świetlnych, które mają za zadanie jedynie urozmaicić aranżację, mogą postawić na kasetony świetlne stworzone przy pomocy lampek światłowodowym gwiezdne niebo . Taki rodzaj oświetlenia sprawi, że najbliższe otoczenie będzie wyglądało niezwykle imponująco, a zarazem przytulnie, tworząc idealny kącik wypoczynkowy, w którym można zrelaksować się po ciężkim dniu.
Tego typu rozwiązanie jest też idealne do pokoju dziecięcego.

Często pociechy nie chcą zasypiać, kiedy w pomieszczeniu panuje nieprzenikniona ciemność; z kolei mało przyjazne światło tradycyjnych lampek nie zachęca do spokojnego snu i rozprasza uwagę dziecka. Jednak delikatne fantazyjne konstelacje, bądź migające punkciki na suficie w postaci lampek światłowodowych gwiezdne niebo to doskonały sposób na to, aby dziecko czuło się w swoim pokoju bezpiecznie i spokojnie zasypiało.

Gwiezdne konstelacje na suficie spodobają się wszystkim tym, którzy cenią sobie intrygujące, nowoczesne wzornictwo i chętnie rezygnują ze sztampowych rozwiązań, a dzięki temu, że można je dowolnie spersonalizować, tylko od inwestora zależy, jakie niebo będzie się rozpościerać ponad jego głową.

fot. APM MORKOM

Gwiezdne niebo – więcej niż oświetlenie

Designerskie możliwości, jakie daje wykorzystanie lamp światłowodowych gwiezdne niebo nie wyczerpują wszystkich zalet takiego oświetlenia. Jego niepodważalnym walorem jest również kojąca moc kolorów. Nie jest tajemnicą, że różne barwy mają wpływ na naszą psychikę, mogą działać energetyzująco lub uspokajająco. Dzięki możliwości płynnej zmiany kolorów za pomocą sterownika oraz wyboru dowolnej barwy, lampki światłowodowe gwiezdne niebo pozwolą stworzyć we wnętrzu nastrój najlepiej odpowiadający naszemu aktualnemu samopoczuciu.

fot. APM MORKOM

Oferowane przez APM Morkom światłowody do wykonania gwiezdnego nieba montuje się w suficie, na którego powierzchni umieszcza się luźne końce światłowodów, a cała reszta zostaje zamknięta w suficie. Długość oraz ilość oświetlenia światłowodowego dobierana jest w zależności od powierzchni, na której ma się znaleźć oświetlenie. Dostępne są też gotowe do montażu instalacje Planetarium. Mogą być one wykonane w kole, prostokącie i kwadracie, a łatwy montaż jest ukłonem w stronę tych klientów, którzy nie chcą ingerować w strukturę pomieszczenia.

Więcej na ten temat dowiesz się ze strony: www.e-swiatlo.pl

32-400 Myślenice, ul. Drogowców 7, woj. małopolskie
tel. (12) 274 41 51,