Oświetlenie: światłowód świecący lepszy niż tradycyjna lampa

Światłowody w roli głównej

Elementem, który bezdyskusyjnie tworzy atmosferę wnętrz, jest oświetlenie. Światłowód świecący bokiem i końcem czy oświetlenie światłowodowe gwieździste niebo mogą całkowicie odmienić charakter nie tylko przestrzeni komercyjnych, ale także prywatnych domów i mieszkań, po zapadnięciu ciemności zmieniając je w miejsca magiczne i urzekające. Światłowody coraz śmielej wkraczają też do innych przestrzeni, gdzie ich zastosowanie wcale nie jest takie oczywiste. Przykład? Miłośnicy motoryzacji coraz częściej decydują się na przykład na instalację oświetlenia światłowodowego do samochodu, wykorzystując światłowody świecące bokiem.

Oświetlenie światłowodowe gwieździste niebo
Wielki Wóz, Gwiazdozbiór Byka, Droga Mleczna… Gdy przypominamy sobie dziecięce fascynacje, to roziskrzone gwiazdami niebo było z pewnością jedną z nich. Kto by pomyślał, że nadejdą czasy, w których będziemy mogli podziwiać nocne niebo we własnych domach? A jednak stało się to faktem, bo i ogromnie ewoluowała technologia oświetlenia. Światłowody pozwalają dziś na tworzenie wyjątkowych aranżacji, mieniących się różnymi kolorami, a do tego – z możliwością wygodnego sterowania pilotem i eksperymentowania z natężeniem czy kolorem światła.

 

Fot. Morkom

Oświetlenie gwiezdne niebo oferowane przez firmę APM MORKOM oferowane jest w zestawach składających się z dwóch części: generatora oraz światłowodu świecącego końcem.
– Generator światła RGBW jest sterowany za pomocą pilota radiowego z funkcją migotania. Dzięki niemu możemy ustawić wybrany kolor, a także ustawiać jasność świecenia, migotanie czy program zmian – wyjaśnia Jarosław Moryc z firmy APM MORKOM.
Drugim elementem zestawu jest światłowód świecący końcem PMMA o długości 2700 m. Dzięki temu, że oświetlenie światłowodowe posiada zdolność przesyłania dużych potoków świetlnych przy minimalnej średnicy kabla, można z powodzeniem oświetlić nim obszary trudno dostępne, które w innej sytuacji wymagałyby dużych nakładów. Z kolei niewielki rozmiar zakończeń świetlnych przy jednoczesnym mocnym źródle światła daje nieograniczone możliwości tworzenia wzornictwa świetlnego. To właśnie ta cecha sprawia, że jako źródło oświetlenia światłowód pozwala stworzyć wyjątkową kompozycję, jaką jest gwieździste niebo.

 

 

 

Fot. Morkom

APM MORKOM oferuje też gotowe, kompletne zestawy do oświetlenia światłowodowego gwieździste niebo, obejmujące światłowody o długości 1,5 m (150 punktów o średnicy 0,75 mm) i generator RGB sterowany pilotem radiowym, na którym ustawia się wszystkie parametry świecenia i kolor.
– Efekt roziskrzonego gwiazdami nieba uzyskamy też wybierając zestaw Gwiezdne Niebo 3W, w którym znajdziemy 100 dużych gwiazd o średnicy 1,1 cm i średnicy świecenia 5 cm. Wiązki światłowodowe mają długość 1m. W skład zestawu wchodzi ponadto generator światła LED-3W oraz zasilacz stabilizowany 12V – mówi Jarosław Moryc.
Zaletami takiego rozwiązania, obok jego długiej żywotności (do 100000 godzin!) jest też niski pobór prądu oraz nieograniczone możliwości montażu, np. w płycie gipsowo-kartonowej, płycie drewnianej lub plexi (oświetlacz i światłowody montowane są w przestrzeni wewnętrznej sufitu – wystarczy 5 cm dystansu płyty gipsowo kartonowej od stropu, aby zainstalować zestaw).
A do tych, którzy chcieliby, aby sufit lub ścianę rozświetliło siedem gwiazd tworzących Wielki Wóz, kierowane są zestawy oświetlenia światłowodowego o nazwie Wielki Wóz. Obejmują one 7 sztuk światłowodów o długości 1,5 mm zwieńczonych kryształowymi gwiazdami. W skład zestawu wchodzi ponadto generator świetlny 3W LED, który może świecić na jeden z siedmiu wybranych kolorów.

 

Fot. Morkom

Gdzie sprawdzi się oświetlenie gwiezdne niebo? Wszędzie, bo jedyne granice stawia tylko… nasza fantazja, i wbrew pozorom tego typu rozwiązanie docenią nie tylko dzieci. Oświetlenie światłowodowe gwieździste niebo, doskonale zaprezentuje się w łazience, salonie czy sypialni, a więc w tych miejscach, w których spędzamy sporo czasu i odpoczywamy. Światłowód świecący końcem czy inne produkty przywodzące na myśl nocne, rozgwieżdżone niebo to również niewyczerpane źródło inspiracji dla osób aranżujących przestrzenie komercyjne: kluby, restauracje, domy weselne, hotele, parkiety taneczne, sale bankietowe, sceny i korytarze.

 

 

Fot. Morkom

Oświetlenie światłowodowe do samochodu
Często mówimy, że dobry produkt obroni się sam, a praktyka pokazuje, że nie jest to tylko pusty frazes i slogan marketingowy. Świetnym przykładem może być branża, która w ostatnich latach ewoluowała w tempie ekspresowym, czyli właśnie oświetlenie. Światłowód zawojował niezliczone rynki, umożliwiając przesyłanie dużych potoków świetlnych przy niskim poborze energii i niewielkich średnicach kabli. Te cechy docenia też coraz częściej branża motoryzacyjna, który wykorzystuje światłowody świecące bokiem do podświetlania zarysówek pulpitu, siedzeń czy kształtów wnętrz.

 

Fot. Morkom

– Do oświetlania wnętrz samochodu wykorzystywany jest specjalny generator świetlny Mini 1W, emitujący jedną stałą barwę. Może on świecić na kolor biały ciepły, zimny lub niebieski. Niewielkie rozmiary sprawiają, że można go z łatwością zainstalować w samochodzie – mówi Jarosław Moryc.

 

 

Fot. Morkom

Tego typu generator połączony z wodoodpornym światłowodem świecącym bokiem PMMA SOLIDOCORE w przezroczystym oplocie pozwala na efektowne oświetlenie wnętrza auta, a także zarysów budynku i ogrodu, basenów i oczek wodnych podłóg, sufitów czy ścian.

Więcej na ten temat dowiesz się ze strony: www.e-swiatlo.pl

32-400 Myślenice, ul. Drogowców 7, woj. małopolskie
tel. (12) 274 41 51,


Liczba odwiedzin: 1893 | Data publikacji: 2019-05-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


21.09.2017 | Oświetlenie
Oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych elementów...
24.03.2015 | Oświetlenie
W XXI wieku można wcielać w życie...
28.10.2016 | Oświetlenie
Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe to dziś jeden z...
27.07.2018 | Oświetlenie
Wśród zalet oświetlenia LED na pierwszym miejscu...
25.03.2021 | Oświetlenie
Ilu z nas nie wspomina nocy spędzonej...
13.03.2020 | Oświetlenie
Tradycyjny żyrandol, efektowny kinkiet, a może lampa...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
10.05.2021 | Oświetlenie
XXI wiek to bez wątpienia epoka spod...
08.03.2021 | Oświetlenie
Szukasz efektownej lampy wiszącej do swojej sypialni,...
03.03.2021 | Oświetlenie
Szybkość, z jaką technologia LED stała się...
14.01.2021 | Oświetlenie
Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym momentem...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
12.10.2020 | Oświetlenie
Lampy drewniane ręcznie robione w różnych wariantach...
08.10.2020 | Oświetlenie
Nasze wrażenia wizualne mają ogromny wpływ na...
28.05.2020 | Oświetlenie
Profil aluminiowy LED kątowy, wpuszczany, nawierzchniowy czy...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
02.03.2020 | Oświetlenie
Światło, jako czwarty wymiar architektury, ma niebagatelne...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
09.01.2020 | Oświetlenie
Produkt prosto od producenta daje dodatkowe narzędzia...
19.06.2019 | Oświetlenie
Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to...
29.03.2019 | Oświetlenie
Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z...
28.06.2018 | Oświetlenie
Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu....
01.08.2017 | Oświetlenie
Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: oświetlenie światłowodowe gwieździste niebo, oświetlenie światłowodowe, światłowody, oświetlenie światłowodowe do samochodu, morkom
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy