Kinkiety LED – dla miłośników klasyki i dla odważnych
Z uwagi na bardzo niewielkie rozmiary, diody LED oraz częściej wykorzystywane są w tych miejscach, w których brakuje miejsca na zwykłe żarówki. Ponadto mają one wyższą niż tradycyjne źródła światła odporność mechaniczną i zdecydowanie mniej kruchych, podatnych na uszkodzenia elementów (szkło, żarnik). Ich zaletą jest też niska temperatura pracy, przez co nie grzeją w trakcie świecenia tak jak zwykłe żarówki. Współczesne możliwości technologiczne sprawiają, że możliwości ich zastosowania są niemal nieograniczone, a połączenie tych zalet z designem procentuje. Dziś na rynku dostępne są oryginalne, ciekawe kinkiety LED, które nie tylko doskonale pełnią swoją rolę użytkową, ale także stają się efektowną ozdobą wnętrza. Taką rolę może pełnić np. kinkiet LED HELIX BLUE 3W z oferty firmy APM Morkom, który daje stałe, niebieskie światło, przypominające muszlę ślimaka. Kinkiet wykonany jest z aluminium i ma 60 mm wysokości oraz 53 mm średnicy, a średnica świecenia wynosi aż 30 cm. Dostępne są również nowoczesne kinkiety LED HELIX WHITE świecące na biało.

 

fot. APM Morkom

Do miłośników oświetlenia bocznego kierowane są też aluminiowe, nowoczesne kinkiety LED z serii LED ALU w różnych wariantach. I tak np. w klasycznych, stonowanych wnętrzach sprawdzi się kinkiet LED ALU A WHITE, który świeci na biało (dostępna też wersja niebieska).

 

fot. APM Morkom

Zwolennicy rozwiązań bardziej odważnych, a także osoby, które lubią nowoczesny rys we wnętrzach, mogą wybierać pomiędzy różnymi wariantami kinkietów LED SQUARE BLUE 3W lub WHITE o średnicy świecenia 30 cm. Rozchodzące się na planie kwadratu światło przywodzi na myśl rozświetlony nocą drapacz chmur.

 

fot. APM Morkom

Jako oświetlenie sufitowe sprawdzą się z kolei aluminiowe oprawy sufitowe LED GRAFIAS WHITE z trzema źródłami światła LED. Mają one wymiary 90 mm (średnica) x 40 mm (wysokość), a średnica świecenia wynosi aż 50 cm.

 

fot. APM Morkom

Żyrandole światłowodowe
Ogromne możliwości aranżacyjne daje też oświetlenie światłowodowe. Światłowody, choć przewodzą bardzo mocne światło, to jednak nigdy się nie nagrzewają, przez co są one w pełni bezpieczne i sprawdzą się np. w pokojach dziecięcych. Poziom bezpieczeństwa w toku eksploatacji zwiększa też możliwość umieszczenia generatora światła poza oświetlanym pomieszczeniem. W samych światłowodach nie ma energii elektrycznej ani ciepła, przez co tego typu oświetlenie nadaje się również do wilgotnych pomieszczeń lub na zewnątrz.

 

fot. APM Morkom

Zaletą oświetlenia światłowodowego jest ponadto zdolność do przesyłania dużych potoków świetlnych przy minimalnej średnicy kabla, co sprawia, że sprawdzą się one tam, gdzie oświetlenie tradycyjnymi metodami byłoby nie tylko kosztowne, ale też technicznie trudne do zrealizowania. Projektanci stawiają na tego typu oświetlenie również w aranżacjach wnętrz nietypowych, np. gdy pomieszczenie jest bardzo wysokie czy ma kopulaste zwieńczenie – a więc w różnego typu obiektach użyteczności publicznej, w salach weselnych, restauracjach, hotelach.
Ciekawą propozycją z oferty firmy Morkom są żyrandole światłowodowe „Kaskada” które z powodzeniem mogą zastąpić kosztowne w eksploatacji żyrandole kryształowe. Są one wykonane z włókien światłowodowych o średnicy 3 mm, świecących punktowo powierzchnią boczną oraz 147 kryształków o średnicy 30mm i mogą świecić w 8 kolorach RGB (biały, niebieski, zielony, czerwony, fioletowy, turkusowy, morski, żółty), które zmienia się przy pomocy pilota radiowego.

 

fot. APM Morkom

Światło jest emitowane bezpośrednio z powierzchni światłowodów tworzących kaskadowy kształt oraz poprzez zakończenia kryształowe, co daje bardzo nietuzinkowy i elegancki efekt. Plafon żyrandola światłowodowego jest wykonany z wysokiej jakości blachy kwasoodpornej, nierdzewnej z efektem lustra.
Wyjątkowy i oryginalny design jest też wyróżnikiem żyrandoli światłowodowych „Cube”, które szczególnie sprawdzą się we wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu. Lampy te wykonane są z włókien światłowodowych o średnicy 3 mm, świecących punktowo powierzchnią boczną oraz 100 kryształków o średnicy 30 mm. Światłowody tworzą kwadratowy kształt lampy, a każdy z nich ma kryształowe zakończenie (które również emituje światło), przez co lampa prezentuje się bardzo stylowo i elegancko.

 

fot. APM Morkom

Długość światłowodów od plafonu, wykonanego z nierdzewnej blachy kwasoodpornej z efektem lustra wynosi 50 cm, sam plafon ma wymiary 50 cm x 50 cm x 5 cm. Niezwykły, designerski efekt daje też możliwość świecenia w jednym lub w 6 zmiennych kolorach RGB.

Więcej na ten temat na stronie: www.e-swiatlo.pl

32-400 Myślenice, ul. Drogowców 7, woj. małopolskie
tel. (12) 274 41 51,