Lampy parkowe i uliczne, żyrandole klasyczne

Oświetleniowy design

Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe zamki i pałace… Co łączy te przestrzenie? Oczywiście są to miejsca przynależne do sfery publicznej, a ta wymaga nie tylko dbałości o estetykę, ale również o funkcjonalność. Staranne aranżowanie architektury miast i miasteczek dziś, w drugiej dekadzie XXI wieku, jest na szczęście normą, co z kolei wymusza na producentach rozwiązań dedykowanych tym właśnie przestrzeniom skrajania swojej oferty na miarę zmieniających się potrzeb klientów. Jak doskonale można iść z duchem czasu pokazuje oferta firmy Art Metal, producenta m.in. żyrandoli do rezydencji, hoteli, pałaców, zamków oraz oświetlenia parkowego i ulicznego.

Jaki żyrandol do zamku, pałacu, hotelu?
Trudno wyobrazić sobie piękny, stary kościół, zabytkowy pałac czy elegancką salę bankietową, w której źródłem światła jest produkowany masowo żyrandol o nowoczesnym designie. Pozornie jest to sprawa oczywista, ale czasem zdarzają się jeszcze aranżacyjne gafy w przestrzeniach, które kojarzą się z dobrym stylem, klasą i elegancją. Z czego one wynikają? Po części pewnie z faktu, że oferta w tym zakresie nie jest zbyt szeroka, bo i wyrób jest specyficzny, wymagający od producentów żyrandoli do zamków czy pałaców nie tylko dobrego opanowania rzemiosła, ale także rozwiniętego zmysłu artystycznego.
– Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu klientów do naszej oferty wprowadziliśmy żyrandole. Klasyczne, eleganckie wzornictwo i dbałość o wykonanie każdego detalu sprawia, że sprawdzą się one w oświetlaniu dużych wnętrz, właśnie takich jak np. kościoły, pałace, zamki, dwory czy sale bankietowe, czyli tych przestrzeni, które wymagają należytej, szlachetnej oprawy – mówi Jolanta Dobrodziej z firmy Art Metal.
Żyrandole i kinkiety do rezydencji, hotelu, dworku, pałacu czy zamku to nie dodatki, ale elementy niezbędne, które dobrze dobrane mogą stać się nietuzinkową ozdobą i dominantą stylistyczną wnętrza. Świetne sprawdzą się też w przestronnych i urządzonych w stylu klasycznym domach prywatnych, którym nadadzą szyku i ponadczasowej elegancji.

 

lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

– Oferowane przez nas klasyczne żyrandole mają bogato zdobione wysięgniki, zakończone stylowymi lampionami i są zawieszone na łańcuchach, przy czym klient ma duże pole manewru jeśli chodzi o wybór kolorystyki czy wykończenie patyną lub złotem. W efekcie nie ma problemu, aby dopasować żyrandol do nawet najbardziej nietypowych wnętrz – podkreśla Jolanta Dobrodziej.

Lampy parkowe i uliczne
Firma Art Metal jest również producentem słupów oświetleniowych (parkowych i ulicznych), a w ofercie można znaleźć zarówno oprawy oświetleniowe stylizowane na stare, jak i latarnie wpisujące się wzorniczo w surowy minimalizm, w którym mniej znaczy więcej. Firma dostarcza też nowoczesne oświetlenie uliczne i parkowe LED, z tradycyjnym źródłem światła, jak i oprawy oświetlenia pośredniego, przy czym do wyboru są zarówno proste, geometryczne wzory, jak i bogato zdobione latarnie, które dobrze współgrają z zabytkową, klasyczną architekturą.

 

lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

Podobnie jak w przypadku klasycznych żyrandoli, również projekty oświetlenia parkowego i ulicznego muszą uwzględniać zarówno funkcję praktyczną, jak i estetykę. Latarnia w parku ma przecież za zadanie nie tylko poprawić widoczność po zapadnięciu zmroku, ale i dobrze wkomponować się w otaczającą przestrzeń.
– Dobrze ilustruje to przykład jednej z naszych nowości. Bardzo popularny parkowy słup oświetleniowy oznaczony w naszym katalogu symbolem „W” przeszedł metamorfozę, przez co świetnie sprawdzi się na przykład w parkach rozrywki czy przy placach zabaw. Cechy charakterystyczne tych latarni to intensywne, żywe kolory i nietypowy, fantazyjny kształt, przywodzący na myśl giętkie drzewko, uginające się pod naporem wiatru – mówi Jolanta Dobrodziej.

 

lampy parkowe i uliczne artmetal lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

Jednym z nowszych produktów jest też ogrodowo-parkowy słup oświetleniowy S95 o prostym, nowoczesnym designie. Wzrok przykuwa interesujące, a zarazem bardzo subtelne zdobienie – wyfrezowany, podświetlany wzór motyla, który przydaje całej latarni lekkości i delikatności oraz przełamuje ciekawym akcentem prostotę geometrycznej formy.

 

lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

– Niedawno uruchomiliśmy też produkcję altan z zadaszeniem, które wykonujemy na podstawie indywidualnego projektu w wielu wariantach. Już teraz, gdy jest to jeszcze całkowita nowość, altany spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych klientów. Stylowe, klasyczne wzornictwo sprawia, że tego typu pawilony mogą pełnić funkcję parkowej altany w miejskich parkach, ale nie tylko. Już teraz o altanę pyta wielu klientów indywidualnych. Umieszczając ją w zaciszu własnego ogrodu będą oni mogli wykreować chroniącą przed słońcem i deszczem przestrzeń relaksu, w której można wypocząć w letnie popołudnie – komentuje Jolanta Dobrodziej.

 

lampy parkowe i uliczne artmetal lampy parkowe i uliczne artmetalfot. Art Metal

 

Dziś nie trzeba nikogo przekonywać, że dbałość o wizualną stronę wyrobów o charakterze funkcjonalnym – lamp parkowych i ulicznych, żyrandoli, ławek, a nawet koszy na śmieci – ma duże znaczenie. Przecież właśnie to one, będąc na stałe wpisane w otaczającą nas przestrzeń, współtworzą całość, jaką jest architektura danego miejsca.

Z ofertą firmy można się zapoznać na stronie: www.art-metal.pl

83-331 Łapino Kartuskie , ul. Jabłoniowa 124 , woj. pomorskie
tel. +48 58 681 80 78, +48 538 99 77 22,


Liczba odwiedzin: 1589 | Data publikacji: 2017-08-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


W pracowni Rokoko kowalstwo artystyczne powstają małe...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
09.01.2020 | Oświetlenie
Produkt prosto od producenta daje dodatkowe narzędzia...
19.06.2019 | Oświetlenie
Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to...
21.09.2017 | Oświetlenie
Oświetlenie jest jednym z bardzo istotnych elementów...
22.09.2014 | Oświetlenie
Lampy z kół drewnianych, industrialne, stylizowane na...
29.03.2019 | Oświetlenie
Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
10.05.2021 | Oświetlenie
XXI wiek to bez wątpienia epoka spod...
25.03.2021 | Oświetlenie
Ilu z nas nie wspomina nocy spędzonej...
08.03.2021 | Oświetlenie
Szukasz efektownej lampy wiszącej do swojej sypialni,...
03.03.2021 | Oświetlenie
Szybkość, z jaką technologia LED stała się...
14.01.2021 | Oświetlenie
Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym momentem...
12.10.2020 | Oświetlenie
Lampy drewniane ręcznie robione w różnych wariantach...
08.10.2020 | Oświetlenie
Nasze wrażenia wizualne mają ogromny wpływ na...
28.05.2020 | Oświetlenie
Profil aluminiowy LED kątowy, wpuszczany, nawierzchniowy czy...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
13.03.2020 | Oświetlenie
Tradycyjny żyrandol, efektowny kinkiet, a może lampa...
02.03.2020 | Oświetlenie
Światło, jako czwarty wymiar architektury, ma niebagatelne...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
07.05.2019 | Oświetlenie
Elementem, który bezdyskusyjnie tworzy atmosferę wnętrz, jest...
27.07.2018 | Oświetlenie
Wśród zalet oświetlenia LED na pierwszym miejscu...
28.06.2018 | Oświetlenie
Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu....

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: żyrandole do zamku, żyrandole do pałaców, żyrandole hotelowe, oświetlenie skweru, lampy do parku
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy