Lampy hotelowe ElmarCo

Oświetlenie wewnętrzne i oświetlenie zewnętrzne hoteli

Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to w skrócie wymagania, jakim muszą sprostać lampy hotelowe. ElmarCo to producent, który może się poszczycić ponad 30-letnim doświadczeniem w branży oświetleniowej, a rozbudowana oferta lamp hotelowych oraz oświetlenia zewnętrznego dla hoteli sprawia, że jest to jedna z najbardziej kompleksowych ofert na rynku.

Miękkie, tłumiące odgłos kroków dywany i wykładziny, dyskretne oświetlenie korytarzy, z pomysłem zaprojektowane oświetlenie pokoju, gdzie obok lampy sufitowej atmosferę współtworzą lampka nocna czy lampy gabinetowe przy stoliku lub biurku… Wiele hoteli ma swój wyjątkowy urok, choć rzadko tak naprawdę zastanawiamy się, skąd on się bierze. Mimo że z założenia hotel to lokum tymczasowe, to właściciele takich obiektów często z powodzeniem dążą do tego, aby stworzyć w nich domową, miłą atmosferę, która sprzyja wypoczynkowi. Obok wspomnianych dywanów czy dbałości o dobór mebli i dodatków, niebagatelne znaczenie w tego typu przestrzeniach ma właśnie oświetlenie, co dotyczy zarówno lamp hotelowych stosowanych wewnątrz, jak i oświetlenia zewnętrznego. To właśnie ono, obok swojej praktycznej funkcji, jest też ważnym elementem tworzącym niepowtarzalny klimat, który w tych najbardziej luksusowych obiektach pomaga ponadto budować prestiż i wrażenie wysmakowanej elegancji.

 

Fot. ElmarCo

Lampy hotelowe ElmarCo do pokoju, na korytarz
Dobór oświetlenia hotelowego powinien być ściśle podporządkowany roli, jaką ma ono pełnić. Jest przecież oczywiste, że inny produkt sprawdzi się jako lampka nocna hotelowa, a inny do oświetlenia biurka, przy którym się pracuje. W ofercie ElmarCo znajdują się wszystkie rodzaje oświetlenia wewnętrznego, jakie wykorzystuje się w hotelach, a dzięki dopasowaniu wyrobów z różnych grup produktów, z łatwością można skomponować spójną, harmonijną aranżację.
Kameralną i przytulną atmosferę można stworzyć poprzez zamontowanie na ścianach kinkietów. Umieszczone przy łóżku doskonale sprawdzą się w roli lampy hotelowej do czytania, a zainstalowane na korytarzu ułatwią dotarcie do pokoju, stając się jednocześnie elegancką ozdobą. Produkowane przez ElmarCo kinkiety posiadają korpusy wykonane z drewna lub metalu, co ułatwia dobór rozwiązania zarówno do ultranowoczesnych aranżacji, stawiających na surowość i oszczędność wyrazu, jak i do wnętrz klasycznych, w których sprawdzają się ponadczasowe materiały. Rozbudowana gama kolorystyczna oraz różnorodność form kloszy otwiera pole do popisu dla kreatywnych aranżerów, którzy mogą wybierać pomiędzy kulami, walcami, abażurami materiałowymi i innymi, wkomponowując lampę hotelową do stylistyki wnętrza.

 

 

Fot. ElmarCo

Przytulną, ciepłą atmosferę w pokoju hotelowym stworzą też lampy podłogowe. Jako dodatkowe źródło światła pomagają w sposób symboliczny wydzielać we wnętrzu odrębne strefy, np. kącik relaksu z wygodnym fotelem i podnóżkiem. Również tu oferta ElmarCo jest bardzo rozbudowana. Dostępne są lampy hotelowe podłogowe o bardzo nowoczesnej stylistyce, w których materiałem dominującym jest metal, jak również rozwiązania awangardowe, gdzie kreatywnie zestawione są nie tylko różne materiały, ale także śmiałe kolory, co świetnie sprawdzi się w aranżacjach o futurystycznym zacięciu. Nie brak też oczywiście lamp klasycznych, w których elegancja łączy się z prostotą – tutaj prym wiodą lampy, w których połączone są ciepłe, przyjemne materiały, jak drewno i tekstylia.
W pokojach hotelowych z wydzieloną częścią gabinetową sprawdzą się też różnego rodzaju lampy biurkowe i nocne, emitujące rozproszone, ciepłe światło. Oferta ElmarCo obejmuje w tym zakresie zarówno klasyczne lampki noce z tekstylnym abażurem i drewnianą podstawą, jak również wykonane z metalu oświetlenie o regulowanym kącie nachylenia. Oryginalny efekt można też stworzyć stawiając na bardziej designerskie lampy, np. z przykuwającą wzrok podstawą z dmuchanego szkła.

 

Fot. ElmarCo

Równie szeroki jest wachlarz lamp hotelowych montowanych na suficie. Gamę dostępnych rozwiązań otwierają eleganckie plafony, które przez projektantów są doceniane szczególnie za przyjemne, klimatyczne rozproszenie światła. Sprawdzą się one również w tych wnętrzach, w których stawia się na minimalizm – są mniejsze niż typowe żyrandole, a funkcję zdobniczą pełni tu nie tyle sama lampa hotelowa, co emitowane przez nią światło. Tam, gdzie plafon jest niewystarczający, ElmarCo proponuje różne rodzaje lamp hotelowych sufitowych. W przestrzeniach urządzanych w stylu klasycznym doskonale sprawdzą się modele z tekstylnym abażurem, który pomaga wyczarować w pokoju kojącą aurę domowego zacisza. We wnętrzach, w których jest więcej różnych źródeł oświetlenia, można postawić na abażury czy klosze nieprzepuszczające światła, którego snop oświetla ograniczoną przestrzeń wnętrza, eksponując w ten sposób wybrany fragment aranżacji. W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu doskonale prezentują się z kolei lampy hotelowe sufitowe ze szklanym kloszem i elementami metalowymi lub proste, geometryczne oświetlenie z metalowych profili prostokątnych. Ciekawe efekty można też uzyskać stawiając na lampy o odważnych kształtach czy energetycznych kolorach. Nadadzą one wnętrzu charakteru i wniosą ożywiającą nutę eklektyzmu.

 

ElmarCo – oświetlenie zewnętrzne hoteli
Oświetlenie zewnętrzne hotelu jest jego wizytówką, dlatego jest ono nie mniej ważne, niż dobór lamp hotelowych do pokojów.
Eleganckie latarnie czy lampy nie tylko oświetlają podjazd i drogę dojazdową do hotelu. Za pomocą odpowiednio ukierunkowanego światła można wyeksponować wybraną strefę (np. wejście lub logo) czy elementy zabudowy. Nierzadko hotele posiadają też własne ogródki a nawet małe parki. Również tu konieczne jest takie zaprojektowanie oświetlenia ścieżek, które w równej mierze zapewni hotelowym gościom bezpieczeństwo i swobodę poruszania się po zapadnięciu zmierzchu, jak i podkreśli wszystkie atuty danej lokalizacji.

 

Fot. ElmarCo

Wśród projektantów i architektów, którzy mają za zadanie zaplanować oświetlenie zewnętrzne hoteli, dużą popularnością cieszą się oszczędne w wyrazie lampy ogrodowe o prostych kątach. W tym przypadku mniej znaczy więcej, a lampy z aluminiowym korpusem i przezroczystymi szybami równie dobrze wpiszą się w nowoczesne aranżacje, jak i w te klasyczne. W tych pierwszych prostota form doskonale podkreśli nowoczesny styl, w drugich – dyskretnie „wtopi się” w przestrzeń i nie przytłoczy całości nadmiarem detali czy przesadną ornamentyką.
W przypadku hoteli, które znajdują się w obiektach zabytkowych lub stylizowane są na stare, świetnie sprawdzą się lampy, które przypominają nieco latarnie gazowe (dwuramienne lub trójramienne z kloszem ze szkła matowego).
Jako ozdoba elewacji do wyboru są różnego rodzaju kinkiety zewnętrze, które doskonale sprawdzą się też jako oświetlenie hotelowego tarasu czy balkonów.

 

Fot. ElmarCo

Rola oświetlenia na przestrzeni ostatnich lat ewoluowała, a funkcja praktyczna już dawno przestała być jedyną, jaką pełnią lampy hotelowe czy oświetlenie zewnętrzne hoteli. Dziś światło stało się pełnoprawnym elementem aranżacji, współtworząc atmosferę wnętrz na równi z meblami, tapetami i innymi elementami wystroju. Firma ElmarCo, która oferuje bardzo szeroki asortyment produktów do zastosowań komercyjnych, w tym lampki nocne hotelowe, żyrandole, plafony, lampy podłogowe, lampy hotelowe do czytania, oświetlenie zewnętrzne hoteli i wiele innych, wykonuje również wyroby na indywidualne zamówienie. Pozwala to jeszcze lepiej odpowiedzieć na potrzeby wymagających klientów z sektora hotelarskiego, dla których często katalog producenta jest tylko punktem wyjścia do stworzenia własnego, autorskiego projektu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.elmarco.pl

80-209 Chwaszczyno, ul. Gdyńska 96, woj. pomorskie
tel. (58) 552 84 27 ,


Liczba odwiedzin: 1428 | Data publikacji: 2019-06-19

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


07.05.2019 | Oświetlenie
Elementem, który bezdyskusyjnie tworzy atmosferę wnętrz, jest...
14.06.2017 | Oświetlenie
Standardy i normy – to słowa, które...
10.07.2014 | Energia ekologiczna
Od pewnego czasu dużą popularność w Polsce...
01.04.2021 | Automatyka domowa
Prawdziwie nowoczesny dom to dziś dom inteligentny...
02.10.2020 | Stolarka otworowa
W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym...
08.01.2020 | Altany, pergole
Inwestorzy, którzy cenią sobie wyjątkowość i jakość...
21.10.2016 | Kontenery
Trudno znaleźć gałąź przemysłu, w której by...
01.10.2013 | Szkło
Moda na zastosowanie dekoracyjnego szkła w elementach...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
18.11.2016 | Oświetlenie
Place, skwery, parki i ulice polskich miast...
29.03.2019 | Oświetlenie
Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z...
28.01.2015 | Izolacje
Mostki termiczne to zjawisko, które spędza sen...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
03.03.2021 | Oświetlenie
Szybkość, z jaką technologia LED stała się...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
12.10.2020 | Oświetlenie
Lampy drewniane ręcznie robione w różnych wariantach...
01.10.2020 | Elektroinstalatorstwo
Majątek firmy to nie zawsze zgromadzone w...
Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
02.03.2020 | Oświetlenie
Światło, jako czwarty wymiar architektury, ma niebagatelne...
01.07.2019 | Ogrody zimowe
Pomieszczenia, które powiększą przestrzeń mieszkalną, poprawią izolację...
Idea inteligentnego domu, który dzięki odpowiedniemu systemowi...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: oświetlenie wewnętrzne, oświetlenie zewnętrzne, oświetlenie zewnętrzne hoteli, oświetlenie wewnętrzne hoteli, elmarco
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy