Latarnie dekoracyjne w przestrzeni miejskiej
Latarnie współczesne, klasyczne, stylizowane na lampy gazowe… Rozwiązania, jakie oferuje producent latarni dekoracyjnych i oświetlenia zewnętrznego – firma Art-Metal – można mnożyć. Bardzo rozbudowana oferta katalogowa obejmuje cały wachlarz produktów, które kierowane są zarówno do architektów odpowiedzialnych za zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, jak również do odbiorów indywidualnych, poszukujących ciekawego i nietuzinkowego oświetlenia zewnętrznego: latarni dekoracyjnych, ogrodowych, opraw naściennych i innych.

 

Firma nie boi się realizacji nawet najbardziej oryginalnych pomysłów, czego flagowym przykładem mogą być kolorowe latarnie dostarczone do wakacyjnego kompleksu wypoczynkowego dla rodzin w Łebie. Kolorowe latarnie, które sprawiają wrażenie, jakby uginały się pod wpływem wiatru czy zabawne słupy oświetleniowe przypominające odpoczywających na ławce ludzi to z pewnością rozwiązania, obok których nikt, a już zwłaszcza najmłodsi, nie przejdzie obojętnie.

 

fot. Art- Metal

Jak pokazuje praktyka, oświetlenie zewnętrzne z powodzeniem sprawdzi się również w innych nietypowych realizacjach, a nawet wewnątrz budynków – w restauracjach, hotelach, zabytkowych pałacach, dworkach i zamkach, w których stanie się przysłowiową wisienką na torcie i kompozycyjną dominantą w wystroju wnętrza.

Oświetlenie zewnętrzne wewnątrz? Dlaczego nie!
Art-Metal ma na swoim koncie stylowe i eleganckie realizacje, które daleko wykraczają poza katalog dostępnych produktów.
I tak na przykład w restauracji w warszawskiej Galerii Mokotów stanęły stylizowane latarnie dekoracyjne, które wyczarowują we wnętrzu lokalu wyjątkową atmosferę włoskiego miasteczka. To właśnie one w głównej mierze sprawiają, że odwiedzający restaurację klienci mają wrażenie, jakby siedzieli na zewnątrz, na ulicy oświetlonej blaskiem latarni, na której toczy się ruchliwe życie. Ustawione wewnątrz obiektu latarnie są dobitnym przykładem, że oświetlenie zewnętrzne może posłużyć również jako źródło światła w środku, pełniąc nie tylko funkcję lampy, ale także bardzo oryginalnego rekwizytu, przywołującego atmosferę małego, włoskiego miasteczka gdzieś u podnóża Alp.

 

 

fot. Art- Metal

Latarnie dekoracyjne tego producenta można też zobaczyć na lotnisku w Krakowie, gdzie przylatujący z różnych zakątków świata podróżni mają szansę, aby już w porcie lotniczym poczuć magiczny klimat starego Krakowa. Wyjątkowego ducha miasta współtworzą zabytkowe kamienice, pomniki, ale przecież także wyłożone kostką brukową uliczki, oświetlone charakterystycznymi, czarnymi latarniami dekoracyjnymi.

Latarnie dekoracyjne w renowacji obiektów zabytkowych
Nietuzinkowe aranżacje z wykorzystaniem latarni dekoracyjnych to nie tylko domena przestrzeni takich jak restauracje, centra handlowe czy nowoczesne hotele. Oświetlenie zewnętrzne, zwłaszcza latarnie stylizowane Art-Metal często trafia też do obiektów zabytkowych, w których przeprowadzane są prace renowacyjne. Właśnie w takich miejscach, zarówno w środku, jak i na zewnątrz trzeba umiejętnie połączyć stare z nowym, nie tracąc przy tym nic z ducha miejsca, na którym nierzadko swoje piętno odcisnęła historia. Wśród obiektów, do których firma Art-Metal dostarczyła latarnie dekoracyjne, znajduje się m.in. Pałac Mortęgi z XIX wieku, w którym obecnie mieście się hotel urządzony w szlacheckim stylu.

 

fot. Pałac Mortęgi

Oświetlenie zewnętrze firmy znajduje się też w parku, który okala piękny XIX-wieczny pałac niedaleko Warszawy. Stylizowane latarnie dekoracyjne witają pałacowych gości nie tylko przy alejkach prowadzących do budynku, ale także przy wjeździe, nawiązując ornamentyką do przęseł bramy.

 

Firma dostarczyła też oświetlenie zewnętrze do parku roztaczającego się wokół Aleksandrinum Palace. Park, będący pozostałością po parku krajobrazowym założonym na przełomie XVIII i XIX w., jest wymarzonym miejscem na rodzinne wycieczki czy poobiednie spacery pałacowych gości. Stylowe latarnie – elegancko zdobione i zwieńczone dużą, przykuwającą wzrok oprawą, pozwalają na swobodne wędrowanie po parku już po zmierzchu, zaś w dzień – są jego pięknym ornamentem.

 

fot. Art- Metal

Obok latarni dekoracyjnych i oświetlenia zewnętrznego, firma Art-Metal podejmuje się też realizacji nietypowych zleceń – a takim było z pewnością wykonanie dużego parasola ogrodowego na indywidualne zamówienie. Dzięki temu, że jest on pokryty profesjonalnym materiałem stosowanym do markiz i zadaszeń, trwałością i estetyką wykonania bije na głowę produkty z supermarketu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.art-metal.pl

83-331 Łapino Kartuskie , ul. Jabłoniowa 124 , woj. pomorskie
tel. +48 58 681 80 78, +48 538 99 77 22,