Latarnie dekoracyjne Art-Metal

Oświetlenie zewnętrze w nietypowych realizacjach

Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z miejscami takimi jak deptaki, ulice, parki, skwery, ogrody, czyli z przestrzeniami, w których rozświetlają ciemności po zapadnięciu zmierzchu. A przecież dziś, gdy władze miast zlecają aranżacje przestrzeni miejskiej profesjonalnym projektantom, trudno wyobrazić sobie, aby którykolwiek z nich nie przykładał też wagi do estetyki oświetlenia. Z tego powodu funkcja użytkowa latarni jest dziś równorzędna z ich rolą dekoracyjną, a ten ogromny potencjał zdobniczy – jak pokazuje to przykład firmy Art-Metal – sprawdza się nie tylko w oświetlaniu przestrzeni na zewnątrz budynków.

Latarnie dekoracyjne w przestrzeni miejskiej
Latarnie współczesne, klasyczne, stylizowane na lampy gazowe… Rozwiązania, jakie oferuje producent latarni dekoracyjnych i oświetlenia zewnętrznego – firma Art-Metal – można mnożyć. Bardzo rozbudowana oferta katalogowa obejmuje cały wachlarz produktów, które kierowane są zarówno do architektów odpowiedzialnych za zagospodarowanie przestrzeni miejskiej, jak również do odbiorów indywidualnych, poszukujących ciekawego i nietuzinkowego oświetlenia zewnętrznego: latarni dekoracyjnych, ogrodowych, opraw naściennych i innych.

 

Firma nie boi się realizacji nawet najbardziej oryginalnych pomysłów, czego flagowym przykładem mogą być kolorowe latarnie dostarczone do wakacyjnego kompleksu wypoczynkowego dla rodzin w Łebie. Kolorowe latarnie, które sprawiają wrażenie, jakby uginały się pod wpływem wiatru czy zabawne słupy oświetleniowe przypominające odpoczywających na ławce ludzi to z pewnością rozwiązania, obok których nikt, a już zwłaszcza najmłodsi, nie przejdzie obojętnie.

 

fot. Art- Metal

Jak pokazuje praktyka, oświetlenie zewnętrzne z powodzeniem sprawdzi się również w innych nietypowych realizacjach, a nawet wewnątrz budynków – w restauracjach, hotelach, zabytkowych pałacach, dworkach i zamkach, w których stanie się przysłowiową wisienką na torcie i kompozycyjną dominantą w wystroju wnętrza.

Oświetlenie zewnętrzne wewnątrz? Dlaczego nie!
Art-Metal ma na swoim koncie stylowe i eleganckie realizacje, które daleko wykraczają poza katalog dostępnych produktów.
I tak na przykład w restauracji w warszawskiej Galerii Mokotów stanęły stylizowane latarnie dekoracyjne, które wyczarowują we wnętrzu lokalu wyjątkową atmosferę włoskiego miasteczka. To właśnie one w głównej mierze sprawiają, że odwiedzający restaurację klienci mają wrażenie, jakby siedzieli na zewnątrz, na ulicy oświetlonej blaskiem latarni, na której toczy się ruchliwe życie. Ustawione wewnątrz obiektu latarnie są dobitnym przykładem, że oświetlenie zewnętrzne może posłużyć również jako źródło światła w środku, pełniąc nie tylko funkcję lampy, ale także bardzo oryginalnego rekwizytu, przywołującego atmosferę małego, włoskiego miasteczka gdzieś u podnóża Alp.

 

 

fot. Art- Metal

Latarnie dekoracyjne tego producenta można też zobaczyć na lotnisku w Krakowie, gdzie przylatujący z różnych zakątków świata podróżni mają szansę, aby już w porcie lotniczym poczuć magiczny klimat starego Krakowa. Wyjątkowego ducha miasta współtworzą zabytkowe kamienice, pomniki, ale przecież także wyłożone kostką brukową uliczki, oświetlone charakterystycznymi, czarnymi latarniami dekoracyjnymi.

Latarnie dekoracyjne w renowacji obiektów zabytkowych
Nietuzinkowe aranżacje z wykorzystaniem latarni dekoracyjnych to nie tylko domena przestrzeni takich jak restauracje, centra handlowe czy nowoczesne hotele. Oświetlenie zewnętrzne, zwłaszcza latarnie stylizowane Art-Metal często trafia też do obiektów zabytkowych, w których przeprowadzane są prace renowacyjne. Właśnie w takich miejscach, zarówno w środku, jak i na zewnątrz trzeba umiejętnie połączyć stare z nowym, nie tracąc przy tym nic z ducha miejsca, na którym nierzadko swoje piętno odcisnęła historia. Wśród obiektów, do których firma Art-Metal dostarczyła latarnie dekoracyjne, znajduje się m.in. Pałac Mortęgi z XIX wieku, w którym obecnie mieście się hotel urządzony w szlacheckim stylu.

 

fot. Pałac Mortęgi

Oświetlenie zewnętrze firmy znajduje się też w parku, który okala piękny XIX-wieczny pałac niedaleko Warszawy. Stylizowane latarnie dekoracyjne witają pałacowych gości nie tylko przy alejkach prowadzących do budynku, ale także przy wjeździe, nawiązując ornamentyką do przęseł bramy.

 

Firma dostarczyła też oświetlenie zewnętrze do parku roztaczającego się wokół Aleksandrinum Palace. Park, będący pozostałością po parku krajobrazowym założonym na przełomie XVIII i XIX w., jest wymarzonym miejscem na rodzinne wycieczki czy poobiednie spacery pałacowych gości. Stylowe latarnie – elegancko zdobione i zwieńczone dużą, przykuwającą wzrok oprawą, pozwalają na swobodne wędrowanie po parku już po zmierzchu, zaś w dzień – są jego pięknym ornamentem.

 

fot. Art- Metal

Obok latarni dekoracyjnych i oświetlenia zewnętrznego, firma Art-Metal podejmuje się też realizacji nietypowych zleceń – a takim było z pewnością wykonanie dużego parasola ogrodowego na indywidualne zamówienie. Dzięki temu, że jest on pokryty profesjonalnym materiałem stosowanym do markiz i zadaszeń, trwałością i estetyką wykonania bije na głowę produkty z supermarketu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.art-metal.pl

83-331 Łapino Kartuskie , ul. Jabłoniowa 124 , woj. pomorskie
tel. +48 58 681 80 78, +48 538 99 77 22,


Liczba odwiedzin: 1297 | Data publikacji: 2019-03-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


18.11.2016 | Oświetlenie
Place, skwery, parki i ulice polskich miast...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
01.08.2017 | Oświetlenie
Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe...
W branży leśnej, drogownictwie i firmach komunalnych...
Firmy komunalne, drogowe, z branży leśnej to...
02.10.2019 | Podnośniki
Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
28.06.2018 | Oświetlenie
Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu....
Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi...
Poszukiwanie przez przedsiębiorstwa i sektor prywatny tańszych...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
14.04.2014 | Oświetlenie
Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest...
Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł...
16.12.2013 | Oświetlenie
Trudno wyobrazić sobie współczesne miasto bez światła...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
Rolety automatyczne zewnętrzne nie tylko pomogą ochronić...
31.03.2020 | Chemia budowlana
Nieograniczony potencjał surowca, jakim jest kamień naturalny,...
Wymagania, jakim muszą sprostać nawierzchnie zewnętrzne sportowe...
13.09.2019 | Stolarka otworowa
Ładne i energooszczędne drzwi wejściowe w korzystnej...
Jednym z elementów, które zabezpieczają nasze domy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: oświetlenie zewnętrze w nietypowych realizacjach, latarnie dekoracyjne w renowacji obiektów zabytkowych, latarnie dekoracyjne w przestrzeni miejskiej, oświetlenie uliczne, zewnętrzne, słupy, latarnie stylowe, latarnie współczesne, oprawy oświetleniowe, elementy małej architektury
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy