Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesne

Oświetlenie miejskie - zewnętrzne oprawy oświetleniowe

Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu. Gdy zachodzi słońce, zapalają się latarnie, które oświetlają drogi, ulice, parki, skwery i chodniki. Rola oświetlenia miejskiego ewoluowała na przestrzeni dziejów. Gazowe lampy zapalane kiedyś przez latarnika pełniły przede wszystkim funkcje użytkowe, zapewniając lepszą widoczność na ulicach i chodnikach. Dziś ich rola jest jeszcze bardziej doniosła, bo nie tylko rozświetlają ciemności, ale i stanowią często jeden z najpiękniejszych elementów zdobiących przestrzenie miejskie. Dekoracyjne latarnie współczesne i klasyczne oraz elementy małej architektury znajdziemy w ofercie firmy Art-Metal, która regularnie poszerza ofertę o produkty wpisujące się w najnowsze trendy w architekturze.

Niezwykłą atmosferę miast i miasteczek tworzy nie tylko zabudowa i ciekawa architektura. Obok nich współistnieje jeszcze cała mnogość innych elementów, które sprawiają, że miejsce nabiera niezwykłego charakteru, staje się przestrzenią przyjazną, w której chętnie spędza się czas. Co to za elementy? Przede wszystkim wypielęgnowana miejska roślinność: drzewa, trawniki, parki, a także wygodne ławki, na których można przysiąść na chwilę z książką, czy wreszcie latarnie uliczne, które oświetlają drogę nie tylko samochodom, ale również pieszym, zwiększając ich poczucie bezpieczeństwa i komfort. 
Firma Art-Metal od początku swojej działalności postawiła na produkcję stylowych i współczesnych słupów, zewnętrznych opraw oświetleniowych, żyrandoli oraz elementów małej architektury. Atutem przedsiębiorstwa jest umiejętność wyjścia naprzeciw zmieniającym się na świecie i w Polsce trendom w zakresie oświetlenia miejskiego. W efekcie oferta jest wciąż poszerzana i modyfikowana, dzięki czemu zaspokoi najbardziej wymagające gusta, wpisując się zarówno w przestrzenie zabytkowe, nagryzione zębem czasu, jak i w  najnowocześniejsze dzielnice, w których zlokalizowane są biurowce ze szkła i metalu, eleganckie butiki i kawiarnie.

 

Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesne Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesneFot. Art-Metal

 

Latarnie klasyczne
Najważniejszym obszarem działalności firmy jest produkcja dekoracyjnych latarni, które znakomicie łączą swoją rolę użytkową z wysoką estetyką. Są to zarówno latarnie klasyczne, jak i nowoczesne, wśród nich również zewnętrzne oprawy LED. 
– Dekoracyjne latarnie klasyczne swoją stylistyką nawiązują do dawnych epok, między innymi do wiktoriańskiej Anglii, gdy ulice były oświetlone przez czarne, stylowe latarnie o charakterystycznym kształcie, bogato zdobione. Jest to szeroka grupa produktów, które w naszej ofercie można znaleźć pod nazwą „Latarnie stylowe XIX –wieczne”. Wśród nich znajdują się zarówno proste konstrukcje aluminiowe, jak i wzory bardziej ozdobne, z odlewanymi koronami, zwieńczonymi oryginalną ornamentyką. Przy produkcji latarni nadal pielęgnujemy tradycyjny kunszt odlewniczy, własnoręcznie formujemy odlewy i dbamy o każdy odlewany detal, dzięki czemu nasze latarnie mają piękny wygląd i niepowtarzalny charakter – mówi Jolanta Dobrodziej z firmy Art Metal.
Ale nawet w przypadku modeli, które wyglądają jak żywcem wyjęte z XIX-wiecznego Londynu, można dobrać zewnętrzne oprawy LED, czy inne nowoczesne technologie oświetlenia, dzięki którym klasyczna latarnia stylizowana na starą wpisuje się w najnowsze trendy z zakresu miejskiego oświetlenia. Tego typu oprawy doskonale prezentują się w zabytkowym otoczeniu wielowiekowej architektury, na rynkach starych miast, na placach, w kościołach czy na skwerach. Często stosowane są też na zasadzie kontrastowego akcentu w nowoczesnych aranżacjach, dodając im charakteru i wprowadzając eklektycznego ducha.

 

Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesneFot. Art-Metal

 

Latarnie współczesne – minimalistyczne
Stylistyczną przeciwwagą latarni klasycznych są latarnie współczesne, w których wysmakowany, oszczędny minimalizm łączy się z najbardziej innowacyjną technologią oświetlenia. 
– Grupa latarni współczesnych jest bardzo zróżnicowana. Klienci mają do wyboru różne rodzaje ramion i funkcjonalnych opraw o nietypowych, ciekawych kształtach. Są to zarówno oprawy z tradycyjnym źródłem światła, oprawy oświetlenia pośredniego, czy oprawy zewnętrzne LED. Znajdują się tu również proste, wysokie słupy z typowymi wysięgnikami i oprawami do oświetlania dróg – wyjaśnia Jolanta Dobrodziej.
Zostały one zaprojektowane z dbałością o każdy detal, dzięki czemu służą nie tylko do oświetlenia, ale także do dekorowania terenów, w których liczy się stylistyka i niebanalne rozwiązania architektoniczne.
Jedną z popularniejszych latarni wpisujących się w nowoczesne style aranżacji przestrzeni są latarnie współczesne oznaczone symbolem W7/29. Ich surowa, pozbawiona nadmiernych elementów ozdobnych forma przykuwa uwagę swoją prostotą, a zarazem solidnością konstrukcji. Wybierana jest ona najczęściej do nowoczesnych przestrzeni, choć ciekawe współgra też z zabytkowymi terenami, tworząc dla nich stylistyczny kontrapunkt.

 

Fot. Art-Metal

 

Mała architektura, oprawy naścienne, renowacje
Ciekawą propozycją z oferty firmy Art-Metal jest też również ławka W39 z dekoracyjnymi latarniami o klasycznym wzorze, które mogą być wykorzystane jako zewnętrzne oświetlenie LED. To bardzo nietuzinkowa konstrukcja, w której latarnia przypomina swoim kształtem odpoczywającego na ławce człowieka. Dzięki temu świetnie sprawdzi się np. w pobliżu ośrodków wypoczynkowych, w parkach, w pobliżu placów zabaw, przykuwając wzrok oryginalnością koncepcji.

 

Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesne Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesneFot. Art-Metal

 

Art-Metal jest ponadto producentem małych opraw naściennych, świeczników i kandelabrów, które często zdobią sale bankietowe, restauracje, pałacyki, wille i inne eleganckie wnętrza. Nie brak też oświetlenia ogrodowego czy tarasowego. Od roku w ofercie przedsiębiorstwa znajdują się też altany ogrodowe z zadaszeniem. Ich klasyczne, ponadczasowe wzornictwo sprawia, że mogą one pełnić funkcję altany zarówno w przydomowym ogrodzie, jak i w miejskich parkach, dając schronienie przed deszczem i niechcianymi spojrzeniami. W ostatnim czasie oferta poszerzyła się o wiaty samochodowe, które stanowią bardziej atrakcyjną wizualnie alternatywę dla wiat namiotowych (te ostatnie chronią przecież pojazdy z równą skutecznością, z jaką szpecą krajobraz). Kute wiaty samochodowe przewyższają wiaty namiotowe nie tylko designem, ale także trwałością.

 

Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesne Dekoracyjne latarnie klasyczne i współczesneFot. Art-Metal

 

Art-Metal chętnie podejmuje się też wyzwań, które wymagają dużego doświadczenia oraz umiejętności dopasowania rozwiązań do specyfiki danego miejsca. Tak było na przykład w przypadku renowacji oświetlenia w zabytkowym otoczeniu, z wykorzystaniem technologii LED, gdzie w ramach jednego z najbardziej klasycznych wzorów udało się pomieścić najnowocześniejsze technologicznie rozwiązanie.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.art-metal.pl

83-331 Łapino Kartuskie , ul. Jabłoniowa 124 , woj. pomorskie
tel. +48 58 681 80 78, +48 538 99 77 22,


Liczba odwiedzin: 1407 | Data publikacji: 2018-06-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


29.03.2019 | Oświetlenie
Latarnie dekoracyjne nieodmiennie kojarzą nam się z...
18.11.2016 | Oświetlenie
Place, skwery, parki i ulice polskich miast...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
27.03.2020 | Inwestycje budowlane
Budownictwo zrównoważone, ekologiczne, pasywne – to słowa,...
18.03.2020 | Deweloperzy
Fotowoltaika na dachu, stacje ładowania pojazdów elektrycznych...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
10.05.2018 | Deweloperzy
Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają...
14.04.2014 | Oświetlenie
Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest...
16.12.2013 | Oświetlenie
Trudno wyobrazić sobie współczesne miasto bez światła...
07.07.2021 | Oświetlenie
Światło jest jednym z najlepszych narzędzi do...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
08.10.2020 | Oświetlenie
Nasze wrażenia wizualne mają ogromny wpływ na...
07.05.2019 | Oświetlenie
Elementem, który bezdyskusyjnie tworzy atmosferę wnętrz, jest...
14.06.2017 | Oświetlenie
Standardy i normy – to słowa, które...
15.02.2017 | Oświetlenie
Oświetlenie obiektów przemysłowych to prawdziwe wyzwanie. Oprócz...
28.10.2016 | Oświetlenie
Dekoracyjne oświetlenie światłowodowe to dziś jeden z...
24.03.2015 | Oświetlenie
W XXI wieku można wcielać w życie...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
10.05.2021 | Oświetlenie
XXI wiek to bez wątpienia epoka spod...
30.04.2021 | Baseny, fontanny
Basen ogrodowy z montażem to inwestycja na...
01.04.2021 | Automatyka domowa
Prawdziwie nowoczesny dom to dziś dom inteligentny...
25.03.2021 | Oświetlenie
Ilu z nas nie wspomina nocy spędzonej...
17.03.2021 | Stolarka otworowa
Cytując klasyka: „jak jest zima, to musi...
08.03.2021 | Oświetlenie
Szukasz efektownej lampy wiszącej do swojej sypialni,...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: dekoracyjne latarnie klasyczne, dekoracyjne latarnie współczesne, oświetlenie miejskie, oświetlenie, zewnętrzne oprawy oświetleniowe, art-metal
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy