Lampy drewniane ręcznie robione, stojące, wiszące – producent

Historie światłem pisane

Lampy drewniane ręcznie robione w różnych wariantach – stojące, wiszące, kinkiety czy biurkowe to dziś kwintesencja dobrego designu, która doskonale odpowiada na wrodzoną człowiekowi potrzebę bycia blisko natury. Firma United Wood Items, która jest producentem lamp drewnianych, odpowiada na tę potrzebę w wyjątkowy sposób, proponując swoim klientom rękodzielniczo wytwarzane wyroby. Jest w nich zaklęta wyjątkowość, jaką można wykreować tylko twórczą pracą ludzkich rąk, połączona z precyzją i jakością dostępną dzięki wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i technologii. To przykład, że z lampy można wycisnąć coś więcej niż ilość lumenów.

Lampy drewniane ręcznie robione

Rękodzieło wraca dziś do łask, bo celnie odpowiada na potrzebę otaczania się przedmiotami wyjątkowymi, wykonanymi starannie i z pieczołowitością, jaką może mieć tylko ludzka ręka. Hand made na miarę XXI wieku oznacza jednak coś innego niż w ubiegłym stuleciu, bo unikalność nadawaną przez artystę umiejętnie łączy z nowoczesnymi technologiami i wynikającą z ich wykorzystania precyzją. Tak pojmowane rękodzielnictwo skutecznie stawia opór otaczającej nas zewsząd masowej produkcji i uniformizacji, stając się przeciwwagą dla wyrobów, od których uginają się półki sklepowe. Nic dziwnego, że lampy drewniane ręcznie robione przeżywają obecnie swój renesans.

fot. United Wood Items

Choć wcześniej wykonywanie lamp z naturalnego surowca było zjawiskiem powszechnym, to z biegiem czasu inne materiały – jak choćby wszechobecne tworzywa sztuczne – wyparły szlachetny surowiec.

– Jako producent lamp drewnianych, ponownie wprowadzamy je do obiegu, nadając im jednocześnie nowoczesny rys. Znakiem naszych czasów jest łączenie designu z funkcjonalnością tak, by aspekty praktyczne nie wymuszały żadnych kompromisów na rzecz estetyki – mówi Maciej Gliński, założyciel firmy United Wood Items, która jest producentem lamp drewnianych w różnych wariantach wykonania (lampy ręcznie robione stojące, wiszące, stołowe, biurkowe, kinkiety, plafony i inne).

fot. United Wood Items

I choć wykorzystanie drewna w branży oświetleniowej nie jest nowym pomysłem, to jednak często wśród potencjalnych nabywców lamp, które urzekają nietuzinkowym designem, pojawia się pytanie o bezpieczeństwo ich użytkowania.

– W tym zakresie gwarancją jakości i potwierdzeniem, że produkt spełnia normy Unii Europejskiej, jest oznaczenie CE, którym znakujemy nasze lampy. Mamy świadomość faktu, że dla wielu użytkowników naszych produktów (także z innych krajów Unii) kwestie bezpieczeństwa są bardzo ważne, bo przekładaj się na pełne poczucie komfortu podczas eksploatacji – podkreśla Maciej Gliński. -Dlatego, pomimo że każda lampa z uwagi na charakter naszej produkcji przechodzi skrupulatną kontrolę jakości, to ocenę zgodności z wymogami UE zleciliśmy zewnętrznej instytucji specjalizującej się w badaniach tego typu wyrobów. Dzięki temu wiemy, że nasz niemasowy produkt, spełnia masowe wymagania – dodaje.

fot. United Wood Items

Lampy wiszące ręcznie robione, lampy stojące – dla miłośników dobrego designu

Drewno w aranżacjach wnętrz uwodzi i nadaje urok charakterystyczny dla wyrobów o naturalnym rodowodzie. Do jakich odbiorców kierowane są więc lampy drewniane ręcznie robione?

-Z pewnością do tych osób, które we własnym domu chcą stworzyć niezwykłą atmosferę, w świetle lampy odnajdując błogość, poczucie bezpieczeństwa i harmonii. To propozycja dla tych, którzy po ciężkim dniu w świetle lampy i z książką w dłoni chcą odetchnąć od codzienności. Wiemy też, że nasi klienci to ludzie z poczuciem humoru i lekkim dystansem do świata, co najlepiej widać, gdy rozpoczynamy rozmowę od tego, że interesują ich lampy wiszące ręcznie robione (kinkiety), a kończymy na personalizacji naszej „firmowej” lampy w kształcie jeleniego poroża. Świetnie prezentują się one np. w pokoju dziecka, a w stylowych, luksusowych wnętrzach są jak wesołe, porozumiewawcze mrugnięcie okiem, które zabarwia elegancję szczyptą humoru.

fot. United Wood Items

– W takich przestrzeniach doskonale spiszą się też okazałe lampy sufitowe SUN, złożone z dwunastu promieniście ułożonych kloszy. Miłośnicy prostoty mają do wyboru lampy ręcznie robione sufitowe w kształcie gałęzi drzewa, których geometryczne formy doskonale korespondują z ascetycznie zaprojektowanymi przestrzeniami czy lampy stołowe o prostej podstawie w kształcie walca – mówi Maciej Gliński.

fot. United Wood Items

Drewno to materiał ekskluzywny i uniwersalny zarazem, a jego ciepłe barwy i piękno naturalnego usłojenia wpiszą się w każdy styl aranżacji, a także w pomieszczenia o różnym przeznaczeniu. Dlatego lampy drewniane producenta powstają z myślą nie tylko o salonach czy pokojach dziennych, ale także o zaciszu sypialni, gabinetów czy biur. Tutaj do wyboru są zarówno „klasyczne” lampki biurkowe z możliwością regulowania kąta padania światła, jak i lampy stołowe – nieoczywisty sposób na oświetlenie biura czy gabinetu i jednoczesne podkreślenie własnego, wyjątkowego stylu.

fot. United Wood Items

Lampy drewniane – producent z pasją

– Zawsze byłem zafascynowany prawidłowością, że jakiś artefakt z naszej codzienności, gdy tylko się chwilę na nim skupimy, potrafi wyrwać nas na chwilę z rzeczywistości. W ten właśnie sposób chciałem robić moje lampy, wierząc, że przy pomocy światła możemy bardzo dużo opowiedzieć – opowiada Maciej Gliński.

Rzut oka na lampy drewniane producenta wystarczy, aby przekonać się, że nie są to jedynie puste słowa, ale filozofia, za którą idą konkretne wyroby, w wyjątkowy sposób łączące to, co praktyczne z tym, co uwodzi i oczarowuje.

I choć wydawać by się mogło, że pomysł na lampy z drewna nie jest nowy, bo wykorzystanie naturalnego surowca jako tworzywa znane jest szeroko w aranżacji wnętrz nie od dziś, to jednak lampy drewniane ręcznie robione – i te wiszące, i stojące, odpowiadają na szczególną potrzebę bycia blisko natury, wykorzystania wszystkich jej walorów i wyczarowania z jej pomocą własnego, wyjątkowego miejsca na ziemi.

fot. United Wood Items

– Za każdą naszą lampą stoi człowiek i praca jego rąk – a co za tym idzie – wyjątkowość i pieczołowitość wykonania. Dotyczy to zarówno samego procesu produkcyjnego, jak i fazy projektowej, w której bardzo starannie przemyśleliśmy ideę, jaka ma – nomen omen – przyświecać naszym lampom. W czasach, w których jesteśmy nieustannie narażeni na mnogość różnych bodźców, dom powinien tworzyć przestrzeń bezpieczną, która sprzyja relaksowi. Jest oczywiste, że niebagatelną rolę w kreowaniu takiej przestrzeni odgrywa światło. Łącząc drewno ze światłem chcieliśmy, by urok pierwszego wpłynął na magię drugiego – opowiada Maciej Gliński.

Szacunek do matki natury, z której czerpana jest inspiracja i materiał do wytwarzania lamp drewnianych, producent rozumie również bardzo dosłownie jako troskę o środowisko naturalne.

– Dlatego podczas procesu ręcznej produkcji staramy się zagospodarować jak najwięcej powstałego materiału , który w innym wypadku stanowiłby odpad. I choć bez folii do pakowania czasem nie jesteśmy w stanie się obejść, to jednak dbamy o to, żeby klient wyrzucając opakowanie bądź jego część, nie miał problemu w jakim pojemniku z odpadami powinno wylądować. A w zasadzie dążymy też do tego, żeby opakowanie zostało u klienta i do czegoś się przydało, dlatego nasze Jelonki pakujemy w drewniane skrzynki, które można wykorzystać później w nieskończoną ilość sposób. To nasza filozofia lesswaste – mówi Maciej Gliński.

fot. United Wood Items

Na rynku nie brakuje dziś wyrobów, którym śmiało można by przypiąć etykietkę „designerskich” lub „stylowych”. Z pewnością takie określenie pasuje również do lamp drewnianych wiszących i stojących United Wood Items, jednak to zdecydowanie formuły zbyt mało pojemne. Zaklęta w lampach drewnianych producenta filozofia, w myśl której światłem można opowiadać historie sprawia, że kinkiety i plafony o niecodziennych kształtach rozbłyskują mnogością znaczeń, które sami im nadajemy.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.uwoodi.com

44-246 Palowice, ul. Zazdrosna 23a, woj. śląskie
tel. +48 601 636 998,


Liczba odwiedzin: 1217 | Data publikacji: 2020-10-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
22.09.2014 | Oświetlenie
Lampy z kół drewnianych, industrialne, stylizowane na...
29.01.2021 | Meble
Nietypowe krzesła nowoczesne, które przekonują komfortem i...
11.03.2014 | Baseny, fontanny
Basen w ogrodzie wielu z nas kojarzy...
08.03.2021 | Oświetlenie
Szukasz efektownej lampy wiszącej do swojej sypialni,...
03.03.2021 | Oświetlenie
Szybkość, z jaką technologia LED stała się...
07.04.2020 | Oświetlenie
Najnowsze technologie są dziś stosowane w każdej...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
19.06.2019 | Oświetlenie
Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to...
01.08.2017 | Oświetlenie
Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe...
23.05.2016 | Oświetlenie
Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne... dziś,...
11.01.2016 | Oświetlenie
W aranżacji wnętrz, tak jak we wszystkich...
21.08.2015 | Oświetlenie
Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego...
30.09.2013 | Oświetlenie
Restauracja, hotel, dom weselny - każdy z...
Współczesne globalne zagrożenia obecnymi w powietrzu wirusami,...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
01.03.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne ogrzewanie to dziś nie tylko moda...
16.02.2021 | Stolarka otworowa
Jeszcze do niedawna wybór był potencjalnie prosty...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
„Punktuj z Pipelife” to program firmy Pipelife...
14.01.2021 | Oświetlenie
Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym momentem...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
02.11.2020 | Meble
Moda na biel jest ponadczasowa. Kolor ten...
07.10.2020 | Sauny, SPA
Sauna na podczerwień czy tradycyjna? Odpowiedź na...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: lampy drewniane ręcznie robione, lampy wiszące ręcznie robione, lampy drewniane producent, uwoodi, united wood items, lampy, lampy ekologiczne, lampy drewniane, lampy handmade, lampy ręcznie robione, lampy ścienne, lampy sufitowe, lampy stołowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy