Słupy oświetleniowe i mała architektura

Oświetlenie komunalne i ogrodowe - nowoczesność i klasyka

Trudno wyobrazić sobie współczesne miasto bez światła ulicznych latarni czy skwer, na którym nie ma ławek. Są to elementy tak trwale wpisane w wizualną sferę miast, ogrodów i parków, że często nie zwracamy na nie uwagi. Tymczasem ciekawa, niebanalna latarnia czy też wykonana z odlewu żeliwnego ławka są w stanie tchnąć w przestrzeń nowego ducha, odmieniając nawet najbardziej nudny i monotonny krajobraz.

Firma Art Metal projektuje i wykonuje różnego rodzaju produkty, m.in. słupy oświetleniowe (zarówno wersje klasyczne, jak i nowoczesne). W swojej ofercie posiada także szeroki asortyment z zakresu małej architektury: ławki, pojemniki na odpady, słupy odgradzające i parkowe. Wykonane z różnorodnych materiałów, zawsze jednak z naciskiem na jakość i zabezpieczenie przed korozją, sprawdzą się doskonale nie tylko w miastach, ale również jako elementy przydomowego ogrodu.
Ciekawą ofertą są również wykonywane przez Art Metal zegary uliczne, które łączą klasyczne piękno tradycyjnej obudowy z nowoczesnym mechanizmem współczesnego zegara i doskonale wpasowują się piękne zaułki starych miast.

Słupy oświetleniowe – nowa jakość w oświetleniu ulicy
Latarnie mają za zadanie przede wszystkim zapewnienie lepszej widoczności na ulicach, chodnikach, rynkach, w parkach. Jednak oprócz wspomnianych walorów praktycznych, ważne jest też, aby uliczne latarnie były dobrze wkomponowane w przestrzeń, którą mają oświetlić. Dzięki temu pozwolą wyeksponować atuty oświetlanego miejsca, wpisując się estetycznie w zabytkową, klasyczną architekturę lub też podkreślając nowoczesny czy futurystyczny styl danej przestrzeni.
W ofercie Art Metal znaleźć można różnego typu rozwiązania. Ciekawą propozycją są np. latarnie wykonane w stylu XIX-wiecznym (typ A, N, NS). Ze zdobieniami podkreślającymi ducha epoki romantyzmu przypominają one latarnie gazowe, jakie w tym czasie powstawały na przykład na ulicach Londynu czy Paryża.

 

latarnie uliczne latarnie ulicznefot. Art Metal

Z kolei w bardziej nowoczesną stylistykę doskonale wpiszą się latarnie uliczne (typ: W, WR, WL, DR, WDR, WS). Dzięki bardziej minimalistycznej formie i oszczędności ornamentyki, oddają klimat współczesnego miasta, zapewniając jednocześnie doskonałe oświetlenie.
Tam, gdzie ważny jest jak największy zasięg światła doskonale sprawdzają się wysokie latarnie uliczne (L, LT, D, DS, WK, DP). Również w tym wypadku oprócz nowoczesnych, prostych rozwiązań, Art Metal oferuje także wysokie latarnie stylizowane.
Nowością w ofercie są nowoczesne oprawy oświetleniowe ze źródłem światła LED, które – podobnie jak pozostałe oprawy – dostępne są różnych wariantach wykonania (klasyczne i nowoczesne).

 

latanie uliczne latarnie ulicznefot. Art Metal

 

Mała architektura – kosz na śmieci nie musi być brzydki!
Ciekawą ofertą Art Metal są różnego typu obiekty architektury użytkowej. Podobnie jak w przypadku latarni ważne jest, by parkowa ławka lub kosz na śmieci nie odbiegały stylistyką od całego otoczenia. Również tu dostępne są różne rozwiązania, np. ławki parkowe, miejskie, jak i takie, które można postawić w galerii handlowej czy w ogrodzie. Wykonane z odlewu żeliwnego (lub stali) i drewna stanowią o wiele atrakcyjniejszą wizualnie i estetycznie alternatywę niż betonowe konstrukcje tego typu.

 

mała architekturafot. Art Metal

Wśród szerokiego asortymentu małej architektury firmy Art Metal znajdują się klasyczne, proste wzory, elementy bogato zdobione i gięte, a także rozwiązania proste, wręcz minimalistyczne, które swoim wyglądem podkreślają nowoczesny styl. Firma oferuje również szeroką gamę różnego rodzaju słupków: chodnikowych, parkowych (do odgradzania zieleni), które oprócz funkcji użytkowej stanowią również ciekawe akcenty w przestrzeni miejskiej.

 

mała architektura mała architekturafot. Art Metal

 

Oświetlenie ogrodowe – powiew elegancji i uporządkowania
Elementy małej architektury nie są jednak przypisane tylko przestrzeni miejskiej. Coraz częściej pojawiają się one również w ogrodach, gdzie stanowią atrakcyjną i bardziej stabilną alternatywę dla, dominującego jeszcze do niedawna, plastiku. Wspomniane wcześniej ławki parkowe, zwłaszcza te zdobione, coraz chętniej są więc stawiane w ogrodach, gdzie nie trzeba się martwić o ich trwałość i konserwację.
Wielu właścicieli posesji decyduje się też na postawienie w ogrodzie latarni.  Nie tylko dają one więcej światła niż np. lampy solarne, ale również wprowadzają powiew elegancji i uporządkowania, zwłaszcza, jeśli to właśnie latarnie ustawione są wzdłuż ogrodowej ścieżki. Ich piękne i oryginalne wzornictwo pozwala na zupełnie nową aranżację ogrodu.

 

oświetlenie ogrodowe oświetlenie ogrodowefot. Art Metal

Dla tych, którzy nie chcą zdecydować się na latarnię, ciekawą opcją mogą też być lampy ogrodowe. Dzięki różnym wysokościom i kształtom oferowanych rozwiązań można dobrać rozwiązanie idealnie wpisujące się w gust danego użytkownika.
Art Metal oferuje ponadto szeroki asortyment opraw naściennych, które z powodzeniem można zamontować np. na tarasie lub doświetlić nimi dowolną część ogrodu.
Wszystkie oferowane przez Art Metal produkty zabezpieczone są powłoką antykorozyjną. Dzięki temu mogą one cieszyć oko przez wiele lat, pozostając bardzo funkcjonalnymi i atrakcyjnymi wizualnie elementami otaczającej nas przestrzeni.

 

oświetlenie ogrodowe oświetlenie ogrodowefot. Art Metal

 

Ze szczegółową ofertę firmy Art Metal można zapoznać się na stronie: www.art-metal.pl

 

23-251 Wyżnica-Kolonia, 113, woj. lubelskie
tel. 818250892,


Liczba odwiedzin: 3230 | Data publikacji: 2013-12-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


18.11.2016 | Oświetlenie
Place, skwery, parki i ulice polskich miast...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...
01.08.2017 | Oświetlenie
Parki, skwery, ulice, hotele i rezydencje, zabytkowe...
14.04.2014 | Oświetlenie
Przewaga oświetlenia LED nad zwykłym zauważalna jest...
W branży leśnej, drogownictwie i firmach komunalnych...
Firmy komunalne, drogowe, z branży leśnej to...
02.10.2019 | Podnośniki
Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz...
mini ładowarka rolnicza
Profesjonalizacja rynku to dziś nie tylko zwiększanie...
28.06.2018 | Oświetlenie
Miasto nie zasypia wraz z zapadnięciem zmierzchu....
Producenci maszyn budowlanych stoją dziś przed dużymi...
Poszukiwanie przez przedsiębiorstwa i sektor prywatny tańszych...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
Firma Usługi Projektowe Budownictwo, Drogownictwo, Instalacje Paweł...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
30.03.2020 | Składy budowlane
Gdzie wyrzucić ogryzek, gdy odpoczywamy w parku?...
Elementy małej architektury na tyle mocno wpisały...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
28.02.2018 | Galanteria ogrodowa
Ogród bezsprzecznie kojarzy się z bezpieczeństwem i...
06.08.2021 | Beton
Obciążniki betonowe są jednym z najbardziej powszechnych...
11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
10.10.2017 | Składy budowlane
Coraz częściej przy wyborze sprzętu budowlanego i...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. małopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: oświetlenie uliczne, mała architektura, słup oświetleniowy, latarnie uliczne, oświetlenie zewnętrzne, oświetlenie ogrodowe, lampy ogrodowe, kosz na śmieci, oświetlenie do ogrodu, ogrodowe lampy, latarnie uliczne, słupy oświetleniowe, latarnie ogrodowe, oswietlenie zewnetrzne, latarnia uliczna, lampy ogrodowe producent, nowoczesne lampy ogrodowe, latarnie parkowe, lampy latarnie, słup oświetleniowy, lampy ogrodowe nowoczesne, lampy ogrodowe retro, lampy ogrodowe stylowe, oświetlenie komunalne i ogrodowe, oświetlenie komunalne
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy