Zadaszenia tymczasowe

Zadaszenia tymczasowe Olan oferowane są w dwóch systemach, które odpowiadają na różne wymagania związane z ochroną przed zmiennymi warunkami.

fot. OLAN 

System COVEX DB500 to przestawne, lekkie dachy aluminiowe, wyposażone w specjalne wsporniki, które umożliwiają montaż zadaszenia tymczasowego na każdym typie rusztowania. Jest to rozwiązanie modułowe (dźwigary kratowe), pozwalające na zbudowanie dachu o rozpiętości do 18 m i o nieograniczonej długości, którego zewnętrzna część zabezpieczona jest plandeką kederową. System doskonale sprawdzi się jako zadaszenie obiektów sportowych, hala magazynowa, jak również jako zadaszenie tymczasowe zabezpieczające wykopy.

Z koli w tych zastosowaniach, w których wymagana jest większa rozpiętość dachów (do 35 m), sprawdzi się system COVEX DB750. Również ten typ aluminiowych zadaszeń tymczasowych można stosować na każdym rodzaju rusztowania, ponadto możliwe jest ustawienie go jako konstrukcji samonośnej. COVEX DB750 można dowolnie konfigurować dzięki zróżnicowanym długościom dźwigarów, a prosta konstrukcja gwarantuje szybki montaż i demontaż. Takie zadaszenia tymczasowe doskonale spiszą się na dużych placach budowy, a także jako hangary na samoloty, jachty lub jako hale widowiskowe.

fot. OLAN 

Szalunki ścienne lekkie

Odpowiedzią producenta na potrzeby firm realizujących małe i średnie obiekty (np. domy jednorodzinne, budynki handlowe, podmurówki, ściany oporowe) są lekkie szalunki ścienne MINI BOX. Rozwiązanie to bazuje na dwóch rodzajach płyt: podstawowych, przeznaczonych do formowania szalunków stropowych i ściennych oraz płyt wielofunkcyjnych do słupów i naroży. Konstrukcja płyt składa się z płaskowników i sklejki szalunkowej 12 mm – dzięki niewielkiej wadze tych elementów można je z łatwością transportować i montować bez użycia dźwigu.

Choć oferowane szalunki ścienne są lekkie, nie oznacza to żadnych kompromisów na rzecz parametrów technicznych – w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań mają one wyższe dopuszczalne parcie betonu na deskowanie oraz zwiększoną wytrzymałość. Jest to możliwe dzięki wykonaniu kratowania wewnętrznego z płaskowników o grubości 5 mm, a obramowania zewnętrznego – 6 mm.

System lekkich szalunków ściennych MINI BOX ma bardzo długą żywotność, a płyty systemowe mogą być użyte nawet 100 razy bez konieczności wymiany sklejki.

fot. OLAN 

Rusztowania

Obok zadaszeń tymczasowych i lekkich szalunków ściennych, firma Olan jest też producentem rusztowań, które są kompatybilne z większością dostępnych na rynku wyrobów innych marek.
Rusztowania elewacyjne Euro+ to systemowe rozwiązanie dostępne w wersji stalowej oraz aluminiowej, która łączy zalety takie jak lekkość oraz odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. W ramach systemu oferowane są też elementy takie jak trawersy, dźwigary kratowe, wsporniki, co w połączeniu z różnymi wymiarami pomostów i ram pozwala zaadaptować rusztowanie nawet do najbardziej nietypowych potrzeb.

fot. OLAN 

Innym rozwiązaniem są rusztowania modułowe R+, zaprojektowane z myślą o stoczniach, rafineriach czy elektrowniach, a więc o tych branżach, w których stosuje się dużą liczbę instalacji. Rusztowania R+ wyróżnia duża wytrzymałość oraz możliwość rozbudowy w każdym kierunku w przedziale 0,73 do 3,07 m (system calowy) oraz od 0,74 do 3 m (system metryczny). W ramach jednego systemu można stosować podesty montowane na U-rygle i na O-rygle.

Ciekawą propozycją producenta są też rusztowania modułowe FOX, które można rozbudowywać nie tylko z dołu do góry, ale również z góry na dół. Dzięki temu system ten sprawdza się np. na platformach wiertniczych, gdzie konieczne jest schodzenie rusztowaniem poniżej platformy głównej. Możliwe jest rozstawienie pola na wymiary: 0,5 m; 0,72 m; 1,0 m; 1,2 m; 1,6 m; 1.9 m; 2.5 m; 3.0 m, a do montażu nie są potrzebne żadne narzędzia oprócz klucza do skręcania stężeń. Podobnie jak rusztowania elewacyjne Euro+, system FOX dostępny jest w wersji stalowej i lekkiej-aluminiowej.

fot. OLAN 

W celu ułatwienia komunikacji pomiędzy poziomami rusztowania, firma Olan oferuje klatki schodowe FOX (aluminiowe lub stalowe), które można montować w dowolnym miejscu bryły zbudowanej z wykorzystaniem systemu FOX.

Olan jest ponadto producentem wież szalunkowych S10, które stosuje się podczas wykonywania deskowań stropów i wiaduktów. Osiągają one wysokość 17 m i skutecznie przenoszą obciążenia od parcia betonu. Staranne wykonanie z wysokiej jakości materiałów (wszystkie elementy ocynkowane ogniowo) gwarantuje długą żywotność i niezawodność systemu.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.olan.pl

08-110 Żabokliki, ul. Korczewska 57, woj. mazowieckie
tel. +48 25 631 03 30,