Pergole z dachem zwijanym

Najlepsze rozwiązanie na zadaszenie tarasu

Taras to nieosłonięta część domu, z której korzystamy głównie w ciepłe, słoneczne dni. Jednak kiedy pogoda się popsuje, pada deszcz i jest chłodno na dworze, nie możemy już spędzać czasu na tarasie. Jak poradzić sobie z tym problemem? Inwestując w ładne i funkcjonalne zadaszenie, które ochroni nas przed zimnem i deszczem. Idealne rozwiązanie to metalowa pergola z dachem zwijanym, która daje możliwość rozwinięcia lub ukrycia dachu i korzystania z tarasu według własnych potrzeb.

Szukasz zadaszenia na taras? Wybierz pergolę zwijaną!
Decydując się na zadaszenie tarasu mamy do wyboru kilka rozwiązań. Najbardziej popularne i tanie są parasole przeciwsłoneczne. Jest to jednak rozwiązanie tymczasowe, które nie zabezpieczy nas przed deszczem. Możemy zdecydować się też na markizę płócienną, jednak i ten produkt jest niepozbawiony wad – konstrukcja markizy nie wytrzymuje dużych obciążeń i może zostać zerwana przez wiatr. W tym wypadku najlepsze rozwiązanie to pergola tarasowa wyposażona w dach zwijany.

 

Pergole z dachem zwijanymfot.SUPERPERGOLE

 

Co wyróżnia pergole zwijane wśród innych typów pergoli tarasowych? Przede wszystkim jest to pełna automatyka, która zapewnia całkowity komfort użytkowania i obsługi. Zwijany dach obsługujemy za pomocą pilota, dzięki któremu jednym przyciśnięciem wysuwamy go, zapewniając sobie cień i osłonę przed opadami lub zwijamy, korzystając dowoli ze słońca.  

Metalowe pergole z dachem zwijanym są mocne, trwałe, wytrzymałe na każde warunki pogodowe – deszcz, wiatr, wilgoć, promieniowanie UV. Pergolę możemy użytkować przez cały rok – latem ochroni nas przed upałem i piekącym słońcem, jesienią – przed deszczem, dając możliwość korzystania z tarasu również przy nieładnej pogodzie. Bez obaw możemy zostawić na tarasie meble drewniane, książki, laptop czy jedzenie, ponieważ woda deszczowa nie przedostanie się przez dach i nie zamoczy naszych rzeczy. 

Warto zwrócić uwagę na estetykę pergoli zwijanej. Została ona skonstruowana w ten sposób, aby nie zaburzyć geometrii bryły budynku, ale stanowić jej integralną część. Co więcej, dostępność pergoli w kilku rozmiarach i szeroka gama wzorów i kolorów tkanin, z których wykonany jest dach, pozwalają na łatwe dopasowanie pergoli do każdego domu, tarasu i potrzeb użytkownika.

 

Pergole z dachem zwijanymfot.SUPERPERGOLE

 

Ponadto pergole tarasowe z dachem zwijanym można kupić w bardzo przystępnej cenie, która nie nadwyręży domowego budżetu, a pozwoli cieszyć się tarasem przez okrągły rok i stworzyć z niego dodatkowe pomieszczenie. 

Pergole z dachem zwijanym od firmy SUPERPERGOLE
Jednym z dystrybutorów pergoli tarasowych zwijanych jest firma SUPERPERGOLE. Oferowane przez nich pergole oparte są na konstrukcji aluminiowej wykonanej ze słupów o przekroju 80 x 140 mm. Dach ruchomy wykonany został ze specjalnej wodoodpornej tkaniny PES, która wytrzymuje zarówno niskie, jak i wysokie temperatury oraz odbija promieniowanie UV, zapewniając użytkownikom komfort przebywania pod pergolą. Pergole aluminiowe od firmy SUPERPERGOLE wyposażone są w wysokiej jakości silnik marki SOMFY z pilotem, który zapewnia szybkie zwijanie i rozwijanie dachu oraz właściwy naciąg tkaniny. Ponadto, nad częścią, gdzie parkuje zwinięta tkanina, zastosowano daszek ochronny.

 

Pergole z dachem zwijanymfot.SUPERPERGOLE

 

Pergole zwijane dostępne są w kilku wariantach:
– w wersji przyściennej o maksymalnej szerokości do 500 cm – opartej na 2 nogach lub 900 cm – przy 3 nogach oraz wysięgu do 700 cm;
– w wersji wolnostojącej jednospadowej o szerokości do 500 cm – opartej na 2 nogach bądź 900 cm szerokości – przy 3 nogach i wysięgu do 700 cm;
– w wersji wolnostojącej dwuspadowej do 900 cm szerokości na wysięg 700 cm x 2 kpl.

Pergolę z dachem zwijanym można opcjonalnie wyposażyć w: oświetlenie LED, które zamieszczone jest w listwach jezdnych podtrzymujących tkaninę; automatyczne rolety boczne w systemie ZIIP (system przeciwwietrzny); system szklany przesuwny; promienniki ciepła oraz tkaninę SERGE FERRARI.

 

Pergole z dachem zwijanymfot.SUPERPERGOLE

 

Osłony boczne do pergol tarasowych
Możliwość wyposażenia pergoli zwijanej w osłony boczne daje użytkownikom dodatkową ochronę przed promieniowaniem UV oraz wiatrem. To również świetne zabezpieczenie przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów i przechodniów, a dla nas zachowanie prywatności i utrzymanie komfortu podczas wypoczynku lub spotkań rodzinnych na tarasie.

 

Pergole z dachem zwijanym Pergole z dachem zwijanym Pergole z dachem zwijanymfot.SUPERPERGOLE

 

Firma SUPERPERGOLE oferuje rolety boczne w systemie ZIIP o wymiarach: 500 cm szerokości i 400 cm wysokości. Na konstrukcję składają się takie elementy jak: prowadnice, tkanina typu screen, tzw. zamek błyskawiczny trzymający tkaninę oraz nowoczesny silnik SOMFY obsługiwany za pomocą pilota (tego samego, który służy do zwijania dachu). Nowoczesna automatyka gwarantuje szybkie i sprawne zwijanie osłony i komfort obsługi. 

Ważny element stanowi tkanina screen, która dzięki temu, że jest transparentna odbija promienie UV i rozprasza światło słoneczne, zapewniając przyjemny chłód pod pergolą podczas upałów. Jednocześnie dzięki mikrootworom można cieszyć się widokiem na własny ogród i okolicę. 

Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: www.superpergole.pl


Liczba odwiedzin: 338 | Data publikacji: 2018-04-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Tarasy z deski tarasowej, tarasy z kompozytu, tarasy z zadaszeniem lub bez… dziś oferta producentów może przyprawić o zawrót głowy, jednak wybór materiałów z jakich wykonany będzie taras, to przecież nie tylko kwestia estetyki. Równie istotne są aspekty funkcjonalne, bo jako przestrzeń relaksu i wypoczynku taras musi być również praktyczny i zapewniać komfort zarówno w godzinach, gdy słońce operuje najintensywniej, jak i w czasie deszczu. Razem z Pawłem Romanowskim, właścicielem firmy Kontraktor, która buduje drewniane tarasy podpowiadamy, na co zwrócić uwagę decydując się na konkretne rozwiązania.

Coraz rzadziej widać w Polsce tradycyjne, druciane siatki stosowane jako ogrodzenia, zwłaszcza na nowych posesjach. Na rynku dostępnych jest tyle różnych alternatywnych rozwiązań – ładniejszych, bardziej praktycznych i ekologicznych, że w ciągu kilku lat można spodziewać się, że część tradycyjnych ogrodzeń na zawsze odejdzie do lamusa.

13.10.2017 | Ogrody zimowe

W naszej strefie klimatycznej lato jest krótkie, dlatego warto wykorzystać je co do minuty. Nic więc dziwnego, że tak chętnie siadamy po pracy w ogrodzie, na balkonie czy tarasie, ciesząc się słońcem i ciepłem. Żeby w tych chwilach relaksu poczuć się naprawdę komfortowo, warto zabezpieczyć się zarówno przed niespodziewanymi zmianami pogody, jak również przed ciekawskimi spojrzeniami, budując zadaszenia (np. szklane) lub aluminiowe pergole. A jeśli chcemy zatrzymać lato na cały rok, warto pomyśleć o ogrodzie zimowym na tarasie.

10.04.2018 | Meble - ogrodowe

Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą – kupujemy komfortowe sofy i fotele, duże stoły i szafy, aby żyło nam się wygodnie i by dom stał się przestrzenią wypoczynku. Podobnie jest z ogrodem, który często jest jedynym miejscem, w którym w sezonie letnim można odetchnąć po ciężkim dniu. Dlatego tak ważne jest, aby oprócz roślinności, odpowiedni nacisk położyć również na planowanie małej architektury ogrodowej i mebli, zapewniających wygodę i poczucie komfortu.

24.04.2014 | Meble - ogrodowe

Meble i akcesoria kute to inwestycja, która się opłaca. Przede wszystkim są one niemal niezniszczalne, odporne na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne typu zadrapania czy otarcia. Ich zaletą jest również fakt, że sprawdzą się nie tylko w ogrodzie czy na tarasie, ale również we wnętrzach.

04.11.2013 | Meble - ogrodowe

Wybierając altany i meble do ogrodu warto wziąć pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale również praktyczne – tzn. trwałość materiału, z jakiego są wykonane, konieczność konserwacji, odporność na czynniki atmosferyczne. Wśród rozwiązań różnych producentów, na rynku dostępne są meble i altany kute firmy Metalarte. Cechują się one dużą wytrzymałością i nie wymagają częstej konserwacji. Dzięki temu użytkownicy mogą w spokoju odpoczywać w ogrodzie lub na balkonie, nie tracąc czasu na pracochłonne malowanie i odświeżanie mebli.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: pergola tarasowa, pergole metalowe, pergole aluminiowe, pergole z dachem zwijanym, pergole zwijane