Rusztowania ramowe PERI UP Easy nagrodzone zostały Złotym Medalem targów BUDMA 2019. Zasłużone wyróżnienie dla systemu rusztowań potwierdza jego nowoczesną koncepcję i wygodę stosowania. System może być używany jako rusztowanie robocze wg DIN EN 12811-1:2004-03, jak również jako rusztowanie ochronne i zabezpieczające, klasa D, także w wersji z panelami osłonowymi – klasa SWD 1 wg DIN 4420-1:2004-03.

 

fot. PERI

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Rusztowania PERI UP Easy charakteryzują się bezpiecznym montażem, dzięki zintegrowanej poręczy wyprzedzającej. Montuje się ją jako stałe zabezpieczenie boczne z niższego, zabezpieczonego kompletną balustradą, poziomu na poziom znajdujący się powyżej. Dzięki temu monter, wchodząc na kolejny poziom, już jest zabezpieczony przed upadkiem, co sprawia, że możliwe jest nawet wyeliminowanie obowiązku posiadania szelek bezpieczeństwa. Jest to tzw. zintegrowane bezpieczeństwo z wyprzedzeniem, które cenione jest na wielu placach budów.

 

fot. PERI

Mała waga to zaleta!
Szybkość montażu rusztowań ramowych zawdzięczamy niewielkiemu ciężarowi elementów, a to oczywiście wpływa również na łatwy i błyskawiczny demontaż. Najcięższy element konstrukcyjny, jakim jest rama Easy EVF waży zaledwie 11,5 lub 12,5 kg, w zależności od wariantu szerokości (67 cm lub 100 cm). Co bardzo ważne, montaż odbywa się praktycznie bez użycia narzędzi. System w standardowej konfiguracji nie wymaga również zastosowania złącz, ponieważ dolne i górne głowice stężeń EBF osadzane są po prostu w otworach ramy. Finalnie, po wprowadzeniu górnej, ruchomej głowicy stężenia w podłużny otwór ramy stężenie dociska się do dołu i blokuje za pomocą pierścienia. Poręcze z kolei nakłada się na hak słupka ramy i obraca w celu zablokowania. Taki montaż sprawia, że rusztowania ramowe PERI mogą w znaczny sposób ograniczyć liczbę godzin spędzonych na placach budów.

 

 

fot. PERI

Raz-dwa-trzy i gotowe!
Zainstalowane podesty PERI UP są od razu gotowe do pracy. Co bardzo ważne, zakrywają one cały wymiar osiowy rusztowania, dzięki czemu nie trzeba zakrywać żadnych szczelin. Ponadto, system pozwala na łatwe kształtowanie bezpiecznych naroży. Rusztowania PERI UP Easy, dzięki dołączonej do kompletu rozecie, są kompatybilne z rusztowaniem modułowym PERI UP Flex, co poszerza możliwości zastosowania systemu, także w przypadku skomplikowanych zadań.

 

fot. PERI

Sukces budowany od 3 lat
Rusztowania ramowe PERI UP Easy, które swoją premierę miało w 2016 roku podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych BAUMA w Monachium, powstało na bazie sprawdzonego i stosowanego prawie 20 lat systemu PERI UP T72/104. Nowy system, jakim jest PERI UP Easy miało być łatwiejsze i szybsze w montażu, jak również bardziej wszechstronne. To, że bezpieczne – nie trzeba dodawać. Inżynierom firmy PERI udało się zrealizować te cele znakomicie. Nowe rusztowanie PERI dostępne jest w szerokości 67 cm oraz 100 cm. Oferowane długości pól dostępne są w metrycznym module 50 cm (67, 100, 150, 200, 250, 300 cm).

 

fot. PERI

Rusztowania ramowe – cena i opłacalność w parze
Porównując ceny rusztowań ramowych warto mieć na uwadze dodatkowe czynniki, które wpływają na opłacalność tego rozwiązania, w tym przypadku jest to błyskawiczny montaż rusztowania. Cena za m2 jest jednocześnie dodatkowym atutem świadczącym o zyskach, jakie płyną z wyboru tego systemu. Co więcej, system ramowego rusztowania PERI UP Easy pozwala na szybkie otwieranie i zamykanie pól rusztowania, np. w celu transportu materiału do środka budynku, co także wpływa na znaczną opłacalność tej inwestycji, jaką jest wybór systemu PERI UP Easy. Bezpieczeństwo, uniwersalność i szybkość montażu rusztowań PERI UP Easy sprawdza się przy wielu zadaniach.

 

 

fot. PERI

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.easy.peri.com.pl

05-860 Płochocin, Stołeczna 62, woj. mazowieckie
tel. +48 22 7217 400,