Wciągarki linowe
Materiały budowlane, jak piasek, farby, żwir, elementy konstrukcyjne typu belki, okna, drzwi, szyny, legary, a także sprzęt używany podczas pracy… Codziennością w branży budowlanej jest operowanie ciężkimi i często nieporęcznymi ładunkami, które trzeba przetransportować w miejsce, w którym akurat są potrzebne, nierzadko na znaczne wysokości.
Urządzeniem, które sprawdzi się przy transporcie ładunków o maksymalnej masie 100 kg na wysokość nawet 20 m jest wciągarka Rio 100. Dzięki niewielkim rozmiarom, można ją bez problemu transportować w dowolne miejsce nawet najmniejszym samochodem, a codzienną pracę z jej wykorzystaniem ułatwia prosty i szybki montaż. Atutem tego modelu jest także cicha praca 70dB(A) oraz magnetyczny system hamowania.
W przypadku cięższych ładunków o maksymalnej masie 200 kg sprawdzi się profesjonalna wciągarka budowlana Be 200 z magnetycznym systemem hamowania i ramieniem obrotowym. Pozwala ona na transport ładunków na maksymalną wysokość 30 m.
Wciągarki Rio100 i Be 200 / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne
Do pracy na większych wysokościach (nawet do 40 m) dedykowana jest wciągarka linowa ET 150V, wyposażona w wysięgnik wysuwany na maksymalną długość 1120 mm bez konieczności obniżania wysokości podnoszenia. Urządzenie samo nawija linę na bęben. Model ET 150V przeznaczony jest do wciągania ładunków o maksymalnej wadze 150 kg.
Z kolei wciągarka budowlana ET 300V, przystosowana do mocowania na bramownicy, poradzi się z transportem ładunków o wadze nawet 300 kg. Urządzenie wyposażono w system ARS, uniemożliwiający niekontrolowane nawijanie się liny nośnej. Solidnie wykonany panel sterujący z kablem 1,5m i wbudowanym przyciskiem awaryjnego zatrzymania oraz głowica przesuwna z 4 aluminiowymi kółkami to atuty tego urządzenia, które sprawią, że sprawdzi się ono na każdej budowie, gdzie trzeba wciągnąć ładunek na wysokość do 30 m.
Urządzeniem, które w wersji standardowej również wyposażone jest w wysięgnik wysuwany na 1120 mm, jest wciągarka budowlana Tr 225 o udźwigu 200 kg.
Wciągarka ET 150V i Tr 225 / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne
– Zaletą tego modelu jest takie pełne wysunięcie wysięgnika, które nie powoduje konieczności zmiany wysokości podnoszenia – mówi Kamil Pyclik z firmy Europejskie Centrum Innowacyjne.
Maksymalna wysokość robocza wciągarki Tr 225 wynosi 30 m, a zastosowane przez producenta dźwigi mogą pracować w sposób ciągły na każdej wysokości, nie zmieniając prędkości. Za dopłatą istnieje możliwość wyboru sterowania 1,5 m, 5 m, 30m. Podobnie jak w modelu ET 150V, lina nawija się na bęben samoczynnie, a specjalne zabezpieczenie chroni przed nadmiernym nawinięciem.
– Chętnie wybieranymi urządzeniami z naszej oferty są wciągarki budowlane Airone 200 N i Airone 300 N. Pierwszy z modeli wyposażony jest w magnetyczny system hamowania i posiada aluminiową przekładnię oraz koła na łożyskach zalane olejem. To trwała i mocna konstrukcja, która w wyposażeniu standardowym ma zabezpieczenie przed nadmiernym nawinięciem, ramię obrotowe w komplecie i solidnie wykonany panel sterujący z wbudowanym przyciskiem awaryjnego zatrzymania. Maksymalny udźwig wynosi 200 kg, a wysokość robocza do 30 m – mówi Kamil Pyclik.
Drugi model z serii Airone – budowlana wciągarka linowa 300 N – jest wyposażona w wysięgnik 1,1 m, dzięki czemu nie trzeba zmniejszać wysokości podnoszenia i obniżać maksymalnego udźwigu urządzenia, który wynosi 300 kg. Wciągarka posiada ramię pochyłe z możliwością regulacji. Świetnie sprawdza się np. przy wciąganiu materiałów przez okno ponieważ podnoszony przedmiot może znajdować się nad podstawą wciągarki. W przypadku zastosowania dostępnego opcjonalnie kontenera balastowego, model Airone 300 N można wykorzystać jako przeciwwagę. Maksymalna wysokość robocza tej wciągarki to 30 m.
Wciągarka Airone 200 N i Airone 300 N / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne
Wciągarki linowe o największym udźwigu to urządzenia BS 500, które poradzą sobie z ładunkami do 500 kg, wyposażone w blokadę pozycji pracy oraz solidnie wykonany panel sterujący z wbudowanym przyciskiem awaryjnego zatrzymania. Urządzenia z tego typoszeregu pozwalają wciągnąć ładunek na wysokość 30 metrów.
Wciągarki budowlane elektryczne linowe
Dużym zainteresowanie klientów Europejskiego Centrum Innowacyjnego cieszą się też budowlane wciągarki elektryczne linowe z serii Minor, które są zgodne z europejskimi zasadami bezpieczeństwa, zapewniając wysoki komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo operatorów.
Najmniejszy model to kompaktowe urządzenie Minor P-200, które można mocować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Istnieje możliwość zastosowania różnych typów mocowań wciągarki, np. do rusztowania, do otworu okiennego, do otworu drzwiowego, między stropem a podłogą, na stropie. Model ten jest bardzo kompaktowy, nie zabiera wiele miejsca, a ponadto jest łatwy w obsłudze i konserwacji oraz przystępny cenowo. Minor P-200 bez problemu poradzi sobie z różnego typu ładunkami o maksymalnej masie 200 kg, które może transportować na wysokość 30 m.
– Udoskonaloną wersją modelu Minor P-200 jest profesjonalna elektryczna wciągarka budowlana linowa Minor P-300, która ma większy udźwig – do 300 kg. Podobnie jak mniejszy model, można ją mocować pionowo lub poziomo. Urządzenie zatrzymuje się przy końcu obszaru roboczego linki i jest proste w obsłudze, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród wymagających klientów – komentuje Kamil Pyclik.
Ciekawą propozycją są też wciągarki Minor Millennium. Seria ta obejmuje cztery modele: Minor Millenium 325kg, Polipasto, Base i Pluma.
Seria wciągarek Millenium / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne
Pierwsze z wymienionych urządzeń, Minor Millenium 325 kg, to lekka konstrukcja ze wzmocnionym masztem i wbudowanym hamulcem elektromagnetycznym. Dzięki wyposażeniu wciągarki w 48 V niskonapięciowy przycisk manewrujący jest ona bardzo łatwa i bezpieczna w obsłudze. Popularnym modelem z rodziny Millenium jest też budowlana wciągarka linowa elektryczna Polipasto, wyposażona w wysokiej jakości hamulec automatyczny. Urządzenie ma wiele możliwości montażu: w systemie "MOM", w szybach windowych, warsztatach, halach produkcyjnych, sklepach, a udźwig wynosi 325 kg (wersja z silnikiem 2,2 KW) lub 500 kg (w wersji z silnikiem 3,5 KW).
Z ładunkami o takim samym ciężarze poradzą też sobie modele Minor Millennium Base i Minor Millenium Pluma – budowlane wciągarki linowe elektryczne o konstrukcji cylindrycznej, co gwarantuje dużą wytrzymałość maszyny i chroni przed uszkodzeniami mechanizmów. Wygodę i bezpieczeństwo zapewnia samohamujący silnik oraz – podobnie jak w modelu Polipasto – 48 V przycisk niskonapięciowy ułatwiający manewrowanie. Wciągarka Base może być mocowana na podłożu stałym, przez zblocze z masztem rozporowym między stropami, do rusztowań przy pomocy zblocza lub uchwytu; wciągarka Pluma mocowana jest głównie na stropach.
Europejskie Centrum Innowacyjne oferuje również urządzenia przeznaczone wyłącznie do wciągania, ustawiania i podnoszenia szklanych fasad o maksymalnej wadze 500 kg. Budowlana wciągarka linowa elektryczna Minor Front oferowana jest standardowo z liną 30 m i ręcznym sterowanie 1,5 m. Do tego modelu istnieje możliwość kupienia również odważników oraz linki o długości 60 m.
rys. Europejskie Centrum Innowacyjne
Dążenie do ograniczenia wysiłku ludzkiego oraz czasu, jaki potrzebny jest na transport bliski ma mocne ekonomiczne podstawy, wpływając na efektywność pracy i ułatwiając ją. Zastosowanie wciągarek nie tylko eliminuje konieczność pracy ręcznej, ale daje też możliwość transportu ładunków bardzo ciężkich, ważących nawet kilkaset kilogramów.
Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.eci.com.pl