Wciągarki linowe
Materiały budowlane, jak piasek, farby, żwir, elementy konstrukcyjne typu belki, okna, drzwi, szyny, legary, a także sprzęt używany podczas pracy… Codziennością w branży budowlanej jest operowanie ciężkimi i często nieporęcznymi ładunkami, które trzeba przetransportować w miejsce, w którym akurat są potrzebne, nierzadko na znaczne wysokości.
Urządzeniem, które sprawdzi się przy transporcie ładunków o maksymalnej masie 100 kg na wysokość nawet 20 m jest wciągarka Rio 100. Dzięki niewielkim rozmiarom, można ją bez problemu transportować w dowolne miejsce nawet najmniejszym samochodem, a codzienną pracę z jej wykorzystaniem ułatwia prosty i szybki montaż. Atutem tego modelu jest także cicha praca 70dB(A) oraz magnetyczny system hamowania.
W przypadku cięższych ładunków o maksymalnej masie 200 kg sprawdzi się profesjonalna wciągarka budowlana Be 200 z magnetycznym systemem hamowania i ramieniem obrotowym. Pozwala ona na transport ładunków na maksymalną wysokość 30 m.

 

wciągarki budowlane wciągarki budowlaneWciągarki Rio100 i Be 200 / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Do pracy na większych wysokościach (nawet do 40 m) dedykowana jest wciągarka linowa ET 150V, wyposażona w wysięgnik wysuwany na maksymalną długość 1120 mm bez konieczności obniżania wysokości podnoszenia. Urządzenie samo nawija linę na bęben. Model ET 150V przeznaczony jest do wciągania ładunków o maksymalnej wadze 150 kg.
Z kolei wciągarka budowlana ET 300V, przystosowana do mocowania na bramownicy, poradzi się z transportem ładunków o wadze nawet 300 kg. Urządzenie wyposażono w system ARS, uniemożliwiający niekontrolowane nawijanie się liny nośnej. Solidnie wykonany panel sterujący z kablem 1,5m i wbudowanym przyciskiem awaryjnego zatrzymania oraz głowica przesuwna z 4 aluminiowymi kółkami to atuty tego urządzenia, które sprawią, że sprawdzi się ono na każdej budowie, gdzie trzeba wciągnąć ładunek na wysokość do 30 m.
Urządzeniem, które w wersji standardowej również wyposażone jest w wysięgnik wysuwany na 1120 mm, jest wciągarka budowlana Tr 225 o udźwigu 200 kg.

 

wciągarki budowlane wciągarki budowlaneWciągarka ET 150V i Tr 225 / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

– Zaletą tego modelu jest takie pełne wysunięcie wysięgnika, które nie powoduje konieczności zmiany wysokości podnoszenia – mówi Kamil Pyclik z firmy Europejskie Centrum Innowacyjne.
Maksymalna wysokość robocza wciągarki Tr 225 wynosi 30 m, a zastosowane przez producenta dźwigi mogą pracować w sposób ciągły na każdej wysokości, nie zmieniając prędkości. Za dopłatą istnieje możliwość wyboru sterowania 1,5 m, 5 m, 30m. Podobnie jak w modelu ET 150V, lina nawija się na bęben samoczynnie, a specjalne zabezpieczenie chroni przed nadmiernym nawinięciem.
– Chętnie wybieranymi urządzeniami z naszej oferty są wciągarki budowlane Airone 200 N i Airone 300 N. Pierwszy z modeli wyposażony jest w magnetyczny system hamowania i posiada aluminiową przekładnię oraz koła na łożyskach zalane olejem. To trwała i mocna konstrukcja, która w wyposażeniu standardowym ma zabezpieczenie przed nadmiernym nawinięciem, ramię obrotowe w komplecie i solidnie wykonany panel sterujący z wbudowanym przyciskiem awaryjnego zatrzymania. Maksymalny udźwig wynosi 200 kg, a wysokość robocza do 30 m – mówi Kamil Pyclik.
Drugi model z serii Airone – budowlana wciągarka linowa 300 N – jest wyposażona w wysięgnik 1,1 m, dzięki czemu nie trzeba zmniejszać wysokości podnoszenia i obniżać maksymalnego udźwigu urządzenia, który wynosi 300 kg. Wciągarka posiada ramię pochyłe z możliwością regulacji. Świetnie sprawdza się np. przy wciąganiu materiałów przez okno ponieważ podnoszony przedmiot może znajdować się nad podstawą wciągarki. W przypadku zastosowania dostępnego opcjonalnie kontenera balastowego, model Airone 300 N można wykorzystać jako przeciwwagę. Maksymalna wysokość robocza tej wciągarki to 30 m.

 

wciągarki budowlane wciągarki budowlaneWciągarka Airone 200 N i Airone 300 N / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Wciągarki linowe o największym udźwigu to urządzenia BS 500, które poradzą sobie z ładunkami do 500 kg, wyposażone w blokadę pozycji pracy oraz solidnie wykonany panel sterujący z wbudowanym przyciskiem awaryjnego zatrzymania. Urządzenia z tego typoszeregu pozwalają wciągnąć ładunek na wysokość 30 metrów.

Wciągarki budowlane elektryczne linowe
Dużym zainteresowanie klientów Europejskiego Centrum Innowacyjnego cieszą się też budowlane wciągarki elektryczne linowe z serii Minor, które są zgodne z europejskimi zasadami bezpieczeństwa, zapewniając wysoki komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo operatorów.
Najmniejszy model to kompaktowe urządzenie Minor P-200, które można mocować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Istnieje możliwość zastosowania różnych typów mocowań wciągarki, np. do rusztowania, do otworu okiennego, do otworu drzwiowego, między stropem a podłogą, na stropie. Model ten jest bardzo kompaktowy, nie zabiera wiele miejsca, a ponadto jest łatwy w obsłudze i konserwacji oraz przystępny cenowo. Minor P-200 bez problemu poradzi sobie z różnego typu ładunkami o maksymalnej masie 200 kg, które może transportować na wysokość 30 m.
– Udoskonaloną wersją modelu Minor P-200 jest profesjonalna elektryczna wciągarka budowlana linowa Minor P-300, która ma większy udźwig – do 300 kg. Podobnie jak mniejszy model, można ją mocować pionowo lub poziomo. Urządzenie zatrzymuje się przy końcu obszaru roboczego linki i jest proste w obsłudze, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród wymagających klientów – komentuje Kamil Pyclik.
Ciekawą propozycją są też wciągarki Minor Millennium. Seria ta obejmuje cztery modele: Minor Millenium 325kg, Polipasto, Base i Pluma.

 

wciągarki budowlane wciągarki budowlane wciągarki budowlane wciągarki budowlaneSeria wciągarek Millenium / fot. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Pierwsze z wymienionych urządzeń, Minor Millenium 325 kg, to lekka konstrukcja ze wzmocnionym masztem i wbudowanym hamulcem elektromagnetycznym. Dzięki wyposażeniu wciągarki w 48 V niskonapięciowy przycisk manewrujący jest ona bardzo łatwa i bezpieczna w obsłudze. Popularnym modelem z rodziny Millenium jest też budowlana wciągarka linowa elektryczna Polipasto, wyposażona w wysokiej jakości hamulec automatyczny. Urządzenie ma wiele możliwości montażu: w systemie "MOM", w szybach windowych, warsztatach, halach produkcyjnych, sklepach, a udźwig wynosi 325 kg (wersja z silnikiem 2,2 KW) lub 500 kg (w wersji z silnikiem 3,5 KW).
Z ładunkami o takim samym ciężarze poradzą też sobie modele Minor Millennium Base i Minor Millenium Pluma – budowlane wciągarki linowe elektryczne o konstrukcji cylindrycznej, co gwarantuje dużą wytrzymałość maszyny i chroni przed uszkodzeniami mechanizmów. Wygodę i bezpieczeństwo zapewnia samohamujący silnik oraz – podobnie jak w modelu Polipasto – 48 V przycisk niskonapięciowy ułatwiający manewrowanie. Wciągarka Base może być mocowana na podłożu stałym, przez zblocze z masztem rozporowym między stropami, do rusztowań przy pomocy zblocza lub uchwytu; wciągarka Pluma mocowana jest głównie na stropach.
Europejskie Centrum Innowacyjne oferuje również urządzenia przeznaczone wyłącznie do wciągania, ustawiania i podnoszenia szklanych fasad o maksymalnej wadze 500 kg. Budowlana wciągarka linowa elektryczna Minor Front oferowana jest standardowo z liną 30 m i ręcznym sterowanie 1,5 m. Do tego modelu istnieje możliwość kupienia również odważników oraz linki o długości 60 m.

 

wciągarki budowlane wciągarki budowlanerys. Europejskie Centrum Innowacyjne

 

Dążenie do ograniczenia wysiłku ludzkiego oraz czasu, jaki potrzebny jest na transport bliski ma mocne ekonomiczne podstawy, wpływając na efektywność pracy i ułatwiając ją. Zastosowanie wciągarek nie tylko eliminuje konieczność pracy ręcznej, ale daje też możliwość transportu ładunków bardzo ciężkich, ważących nawet kilkaset kilogramów.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.eci.com.pl

 

46-200 Kluczbork, ul. Kilińskiego 2, woj. opolskie
tel. 77 418 39 85, 601 982 329 ,