Nowoczesne drzwi wewnętrzne i zewnętrze

Efektowne wejście

Jeszcze pod koniec minionego stulecia wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych dyktowany był przede wszystkim ich walorami funkcjonalnymi. Dziś, dzięki szerokiej ofercie rynkowej, nie musimy już stawać przed dylematem: jakość czy wygląd. Najlepszym tego przykładem są oferowane przez firmę BARAŃSKI drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, w których polski producent harmonijnie połączył elegancki design z najwyższą precyzją i jakością wykonania.

Drzwi wewnętrzne do aranżacji klasycznych i nowoczesnych
XXI wiek nie lubi standaryzacji. Urządzając swoje domy i mieszkania planujemy każdy detal, ogromny nacisk kładąc na stylistyczną spójność przestrzeni – niezależnie od tego, czy aranżujemy ją w duchu surowego minimalizmu, czy raczej decydujemy się na sprawdzoną klasykę.

 

barański drzwi barański drzwifot. Barański

 

– Przygotowana przez nas oferta drzwi wewnętrznych odpowiada na różne gusta, a przejrzysty podział produktów z katalogu na kategorie stylistyczne ułatwia klientom podjęcie decyzji zakupowej. Znajdą tu coś dla siebie zarówno zwolennicy prostych, geometrycznych form, jak i osoby, które nie boją się łamania aranżacyjnych schematów i wysoko cenią nietuzinkowe połączenia materiałów – mówi Zbigniew Barański, współwłaściciel firmy.
W aranżacjach klasycznych, gdzie liczy się styl, elegancja i umiar, doskonale sprawdzą się oferowane przez firmę Barański drzwi z linii Classic i Classic Plus. Dominują tu proste wykończenia bez zbędnej ornamentyki, w niektórych modelach ciekawie przełamane przeszkleniami. Proste, subtelne formy i stonowana kolorystyka doskonale skomponują się zarówno z neutralnymi, jak i intensywnymi odcieniami ścian, mebli i dodatków. Z kolei drzwi wykończone w bardziej intensywnych barwach (do wyboru są tu kolory z palety RAL), nadadzą wyrazistości i smaku każdemu pomieszczeniu.

 

barański drzwi barański drzwi barański drzwiDrzwi z kolekcji Classic Plus (fot. 1 i 2) oraz Prestige.

 

Na przeciwległym biegunie uniwersalnej, wysmakowanej klasyki znajdują się drzwi z kolekcji Prestige, które dzięki prostej stylistyce i oszczędnemu w wyrazie wzornictwu są szczególnie cenione przez zwolenników nowoczesnych aranżacji.
Ukłonem polskiego producenta w stronę klientów o „artystycznych duszach” jest z kolei linia Art Line stworzona przez grafika designera. Współtworzą ją unikalne drzwi z wyfrezowanymi ornamentami – mogą to być kwiaty, krople deszczu, okręgi, prostokąty czy trójkąty. Obok przykuwającego wzrok wzornictwa dodatkowe możliwości projektowe stwarza bogata kolorystyka z palety RAL, dzięki czemu ta kolekcja kierowana jest szczególnie do pewnych siebie aranżerów, którzy stawiają na zdecydowane, wyraziste i śmiałe formy.
Katalog obejmuje również utrzymaną w nowoczesnym stylu kolekcję drzwi wewnętrznych Modern, kolekcję Retro, jak również drzwi surowe, która można wykończyć samodzielnie, przeobrażając się na chwilę w artystę i projektanta.

 

barański drzwi barański drzwi barański drzwiDrzwi z kolekcji Art Line, Modern i Retro.

 

Drzwi zewnętrzne ramowo-płycinowe
Oferta drzwi zewnętrznych firmy Barański do pewnego stopnia znajduje swoje odzwierciedlenie wśród produkowanych przez przedsiębiorstwo drzwi wewnętrznych, przy czym każdy z modeli może mieć dostawkę górną lub boczną.
– Dla klientów, którzy szukają sprawdzonej klasyki, kierujemy drzwi ramowo-płycinowe o grubościach 68 lub 78 mm z serii Classic i Classic Plus. Łączą one w sobie tradycyjne wzornictwo bez przesadnie ciężkich zdobień z elegancją, z jaką wykonane są w płycinie głębokie frezowania – mówi Zbigniew Jasiński, manager ds. inwestycji i eksportu.

 

barański drzwi barański drzwiDrzwi Classic Plus i Classic.

 

Osoby, które stawiają na klasykę w jej bogatszej pod względem ornamentyki odsłonie, mogą wybierać pomiędzy różnymi modelami drzwi ramowo-płycinowych z kolekcji Retro. Ich projektanci inspirowali się stylistyką, jaka zdominowała dawne rezydencje dworkowe – dlatego ramiaki i szklenia wykończone są ozdobnymi listwami, a całość przykuwa uwagę nieprzeciętnym kunsztem najwyższym wykonania i dbałością o detale.
W budynkach z nowoczesnymi elewacjami lub o nietypowej architektonicznie bryle doskonale prezentują się drzwi ramowo-płycinowe z linii Modern Inox. Wyroby z tej kolekcji mają gładką płycinę z naklejoną aplikacją ze stali nierdzewnej w wystroju dwustronnym. Bogactwo różnych wzorów i wykończeń umożliwia wkomponowanie ich w nawet najbardziej nietypowe elewacje.

 

barański drzwi barański drzwiDrzwi Retro i Modern Inox.

 

Drzwi zewnętrzne ramowo-płytowe
Drzwi ramowo-płytowe „Thermo Wood” firmy Barański to wyroby, które powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie szczególnie wymagających konsumentów, a wariant „Thermo-Wood Plus” może być stosowany również w budownictwie pasywnym i niskoenergetycznym.
Drzwi zewnętrzne są wykonane z klejonego warstwowo i naprzemiennie drewna sosnowego. Doskonałe parametry cieplne zapewnia termoizolacyjny panel wykonany z materiału XPS o grubości 60 mm i grubości skrzydła – 78 mm (w wariancie „Plus” jest to odpowiednio 87 mm i 105 mm), obłożony dwiema sklejkami dębowymi wodoodpornymi.
Obok doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej i akustycznej, producent nie uznaje żadnych kompromisów na rzecz estetyki.
Do nowoczesnego, minimalistycznego budownictwa, które najbardziej ceni proste, surowe materiały, dedykowane są kolekcje Simple i Simple Inox. Gładkie powierzchnie przełamane delikatnymi frezowaniami lub – w wersji Inox – aplikacjami z blachy inox udowadniają, że piękno tkwi właśnie w prostocie.

 

barański drzwi barański drzwiDrzwi Simple i Simple Inox.

 

Nieograniczone możliwości wzornicze stwarzają drzwi z linii Prestige, która ostatnio została rozbudowana o nowe, stworzone przy współudziale doświadczonych projektantów modele.
– W wykończeniach nowoczesnych drzwi z linii Prestige pojawiły się elementy ze szkła lub kamienia, dzięki czemu wyroby te kierowane są szczególnie do wymagających klientów, którzy stawiają przede wszystkim na oryginalne, niesztampowe rozwiązania. Połączenie ciekawej, geometrycznej linii drzwi z dopełniającą kolorystyką z jednej strony oraz przykuwającymi uwagę dodatkami z drugiej sprawia, że takie drzwi staną się mocnym, aranżacyjnym detalem, wyróżniającym się na tle elewacji– komentuje Zbigniew Jasiński.
Pole do popisu otwiera bogactwo wzorów i wykończeń – decydując się na przykład na drzwi zewnętrzne z aplikacjami z kamienia, mamy do wyboru węgiel drzewny, brąz rdzawy, złotą patynę, szary piasek czy skałę beżową.
Wybierając z kolei aplikacje szklane, nie musimy obawiać się, że osoby postronne będą zaglądać do środka naszego domu. Zastosowane szkło refleks dyskretny sprawia, że widoczność od wewnątrz jest dobra, natomiast od zewnątrz znacznie ograniczona.

 

barański drzwi barański drzwiDrzwi z kolekcji Prestige ze wstawkami ze szkła i z kamienia.

 

Drzwi konfigurowane pod potrzeby klienta
– Oczywiście nasz katalog nie jest żadnym ograniczeniem, ponieważ nie produkujemy drzwi „na magazyn”. Każdy oferowany przez nas model to propozycja, inspiracyjny punkt wyjścia dla klienta, który może współtworzyć i kształtować ostateczny wygląd wybranych drzwi – podkreśla Zbigniew Jasiński.
Podejmowanie decyzji ułatwia również otwarta polityka cenowa firmy Barański, ponieważ na podstawie katalogu można precyzyjnie wyliczyć, ile będą kosztowały drzwi z wybranymi dodatkami i wykończone w konkretnym kolorze. Szeroki asortyment wybarwień drewna z palety kolorów lazurujących oraz kryjących wg palety RAL, przeszkleń, okuć oraz systemów antywłamaniowych pozwala na dowolne kształtowanie zamawianego wyrobu.

 

barański drzwi barański drzwifot. Barański

 

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.baranskidrzwi.pl

 

14-240 Babięty Wielkie , Babięty Wielkie 54, woj. warmińsko-mazurskie
tel. 552780540,


Liczba odwiedzin: 5349 | Data publikacji: 2016-04-26

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.09.2019 | Stolarka otworowa
Ładne i energooszczędne drzwi wejściowe w korzystnej...
22.03.2019 | Stolarka otworowa
„Mój dom moją twierdzą” mówi popularne powiedzenie....
07.12.2015 | Stolarka otworowa
Kiedyś drzwi wejściowe do domu miały przede...
16.07.2015 | Stolarka otworowa
Kiedy oglądamy projekt domu czy mieszkania, w...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
Rolety automatyczne zewnętrzne nie tylko pomogą ochronić...
drzwi przeciwpożarowe dwuskrzydłowe
W ciągu kilkunastu lat działalności firma Aliplast...
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Często decydujemy się na zakup produktów do...
23.01.2018 | Stolarka otworowa
Wybór domu pasywnego oznacza inwestycję w poprawę...
Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie...
25.07.2017 | Stolarka otworowa
W dobie automatyzacji procesów przemysłowych coraz trudniej...
W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę...
Okna wpuszczają do budynku światło i świeże...
12.04.2017 | Stolarka otworowa
Budowa domu to dla wielu z nas...
Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz...
24.03.2015 | Stolarka otworowa
Potencjalny inwestor może czuć się zagubiony w...
10.01.2014 | Stolarka otworowa
Przez nieodpowiednio dobraną stolarkę otworową budynek może...
10.01.2014 | Stolarka otworowa
Drzwi rzeźbione doskonałe prezentują się we wnętrzach...
09.12.2013 | Stolarka otworowa
Drzwi zewnętrzne to jeden z najważniejszych elementów...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
15.12.2020 | Schody, akcesoria
Nowoczesne schody drewniane marki Brysch Treppen to...
21.11.2017 | Domy drewniane
Domy drewniane są coraz częściej poszukiwane przez...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne, drzwi nowoczesne, drzwi retro
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy