Program „Czyste Powietrze” wymiana okien i drzwi Wiśniowski

Wybierz energooszczędną stolarkę z dofinansowaniem i oszczędzaj

Zasilanie i ogrzewanie domów zieloną energią wraz z inwestycją w termomodernizację to wybór, który się opłaca. Jednym z gwarantów rentowności jest dotacyjny program „Czyste Powietrze”. Wymiana okien i drzwi Wiśniowski kwalifikuje się do uzyskania wsparcia w każdym wariancie dofinansowania, także tym, który nie wymaga wymiany źródła pozyskiwania ciepła. Jak najkorzystniej oszczędzić na wymianie bramy garażowej, okien i drzwi? Podpowiadamy na przykładzie kompletu stolarki od lidera rynku – firmy Wiśniowski.

Dlaczego opłaca się wymienić okna i drzwi? Program „Czyste Powietrze” i WT 2021

Program „Czyste Powietrze” od 2018 roku wspiera właścicieli domów w wymianie systemów pozyskiwania ciepła z urządzeń zasilanych na paliwa stałe na źródła energooszczędne i ekologiczne. Tylko one bowiem spełniają nowe normy w zakresie niwelacji emisji gazów cieplarnianych i generują oszczędności. Dotacja dotyczy także prac termomodernizacyjnych, w tym wymiany okien i drzwi Wiśniowski. Program „Czyste Powietrze” obejmuje osoby fizyczne z dochodem do 100 tys zł brutto, które są właścicielami całego jednorodzinnego budynku mieszkalnego lub jego części jako osobnego lokalu z wpisem w księdze wieczystej. Użytkownicy mogą składać wnioski o wsparcie w kwocie do 30 lub 37 tys zł (w zależności od dochodu i zakresu remontu).

fot. WIŚNIOWSKI 

Termomodernizacja to już budowlany standard, którego wymagają również aktualne normy budowlane. Nowe warunki techniczne dla nowo powstałych i remontowanych domów obowiązują od 2021 roku. Zaostrzają wymagania dotyczące sumy rocznej energii nieodnawialnej używanej do zapewnienia odpowiedniej wentylacji, ogrzewania i podgrzania wody (obniżona do 70 kWh/ m2) oraz grubości izolacji. Zmniejszają też dozwolone wartości współczynnika przenikania ciepła dla przegród w pomieszczeniach >16 °C, w tym okien U=0,9 W/m2K (połaciowe U=1,1 W/m2K ) drzwi i bram garażowych U=1,3 W/m2K. Aby spełnić te normy, nie wystarczy więc tylko wymiana źródła pozyskiwania energii i ciepła. Istotna jest także modernizacja stolarki, by efektywnie ograniczyć straty ciepła.

Bramy garażowe Wiśniowski z dofinansowaniem – modele PRIME i UniTherm

Dzięki termomodernizacji możemy oszczędzić nawet do 80% energii, uzyskać wyższy komfort cieplny, skuteczną izolację akustyczną, lepszą jakość powietrza w domu oraz elegancką i spójną aranżację elewacji budynku. Jakie modele marki Wiśniowski wybrać, by uzyskać wsparcie z programu „Czyste Powietrze” dla wymiany okien i drzwi oraz bram garażowych?

fot. WIŚNIOWSKI 

Brama garażowa ze względu na wielkość otworu i jego umiejscowienie to newralgiczny punkt dla efektywnej termoizolacji całego domu. Segmentowe bramy Wiśniowski linii UniTherm i PRIME spełniają wytyczne dla norm i dotacji w zakresie niskiej wartości współczynnika przenikania ciepła, który wynosi jedynie U=0,33 W/m2K (nawet o 20% więcej niż w modelach innych producentów). Skuteczną izolację gwarantuje mocna konstrukcja, czyli unikatowy panel INNOVO o grubości 60 mm (40 mm w ekonomicznej wersji PRIME) oraz system uszczelnień obwodowych i międzypanelowych. Oba modele bram są także odporne na działanie silnego deszczu, wiatru, uszkodzenia mechaniczne, czy promieniowanie UV. Zapewniają bezpieczeństwo użytkowania dzięki systemom hamulcowym i automatycznemu sterowaniu. Producent nie zapomniał także o wymiarze designerskim, oferując warianty z przetłoczeniem lub bez, strukturą drewna lub gładką oraz różnorodne kolory z palety RAL.

fot. WIŚNIOWSKI 

Program „Czyste Powietrze” wymiana okien z podatkową ulgą termomodernizacyjną

Dotacja do wymiany okien i drzwi Wiśniowski w ramach programu „Czyste Powietrze” to nie jedyna forma finansowego wsparcia inwestycji. Podatnicy, którzy są właścicielami domów jednorodzinnych lub ich części poświadczonych wpisem do księgi wieczystej mogą skorzystać z podatkowej ulgi termomodernizacyjnej w kwocie do 53 tys zł, jeśli zrealizują całość prac w okresie 3 lat. Zwrot kosztów dotyczy zakupu materiałów budowlanych, urządzeń i usług do termomodernizacji domu. Aby proces ten był efektywny, warto pamiętać o właściwej kolejności remontu. Pierwszy etap to wymiana starych elementów stolarki, kolejny to izolacja termiczna ścian zewnętrznych, a dopiero na końcu wymiana źródła ciepła z zasilanego paliwem kopalnym na energooszczędne rozwiązanie np. pompy ciepła, kotły na biomasę.

fot. WIŚNIOWSKI 

W ulgę możemy więc wpisać koszt zakupu energooszczędnych okien PVC model PRIMO 82 o niezwykle niskim współczynniku U= 0,76 W/m2K.. Niebywałą szczelność zapewnia dwukomorowy pakiet szybowy oraz wysokiej jakości profile VEKA. Okna dostępne są w wersji 5 lub 7 komorowej, dla 3 wariantów głębokości zabudowy (70, 76, 82 mm). To modele bezpieczne i trwałe, co potwierdza 7 lat gwarancji producenta. Bogate wyposażenie oferowane przez firmę Wiśniowski zawiera też eleganckie i zapewniające bezpieczeństwo okucia Maco MultiMatic, dwa zaczepy antywyważeniowe, uszczelki ekstrudowane oraz szeroką gamę kolorystyczną aluminiowych klamek.

fot. WIŚNIOWSKI 

Program „Czyste Powietrze” wymiana drzwi zewnętrznych – modele CREO i NOVA

W przypadku produktów marki Wiśniowski w standardzie otrzymujemy więc wyposażenie spełniające normy techniczne budownictwa energooszczędnego oraz standardy estetyczne nowoczesnej architektury, bez konieczności wykupienia dodatkowych elementów. Tak jak w przypadku drzwi zewnętrznych, które stanowią wizytówkę nieruchomości.

fot. WIŚNIOWSKI 

Modele NOVA to aluminiowo-stalowe drzwi zewnętrzne dostępne w aż 39 wariantach wzoru. Ale aspekt estetyki to nie jedyny walor produktu. W konstrukcji zastosowano przegrodę termiczną o grubości 77 mm z ekstrudowanej pianki PU. Okrywa ją pakiet bezpiecznych szyb dwukomorowych i stalowa blacha. Termoizolacja na poziomie U od 0,94 W/m2K (dla drzwi pełnych o wymiarze zewnętrznym 1180 x 2095 mm) idzie w parze z wodoszczelnością oraz zabezpieczeniem antywłamaniowym (6 bolców antywyważeniowych, wkładka z 3 kluczami, zamek trzypunktowy).

fot. WIŚNIOWSKI 

Wymiana drzwi w ramach programu „Czyste Powietrze” opłaca się także z modelami CREO. To eleganckie i wytrzymałe drzwi aluminiowe, gwarantujące skuteczną izolację akustyczną oraz niskie straty ciepła (U= 0,8 W/m2K dla drzwi referencyjnych o wymiarach 1400 x 2500 mm z panelem pełnym). Podobnie jak modele NOVA, drzwi spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa antywłamaniowego, odporności na warunki atmosferyczne oraz dostępne są w licznych wariantach dekoru, barwy i akcesoriów.

Spójny styl kompletu stolarki – Wiśniowski Home Inclusive

Bramy garażowe, drzwi zewnętrzne i okna to te elementy otworowe wyposażenia domu, które generują oszczędności zużycia energii, jeśli zastosujemy komplet spełniający aktualne normy budowlane. Firma Wiśniowski zadbała także o to, by wartości funkcjonalne dopełniał walor estetyczny.

fot. WIŚNIOWSKI 

W ofercie Home Inclusive można tak dobrać poszczególne elementy, by harmonijnie komponowały się z ustalonym designem domu. Warto więc skorzystać w nowoczesnych technologii udoskonalanych przez lidera runku od ponad 30 lat, które przynoszą zysk zarówno przyrodzie, jak i użytkownikom. Dodatkowe informacje dla inwestorów dotyczące dofinansowania do wymiany okien i drzwi w ramach programu „Czyste Powietrze” dostępne są na stronie www.wisniowski.pl

Ze szczegółową ofertą producenta w zakresie komponentów energooszczędnej stolarki, wraz z dokumentacją właściwości użytkowych niezbędnych do rozliczenia dotacji „Czyste Powietrze”, zapoznać się można na stronie www.wiśniowski.pl

33-311 Wielogłowy, Wielogłowy 153, woj. małopolskie
tel. +48 18 44 77 111 ,


Liczba odwiedzin: 247 | Data publikacji: 2021-11-29

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.02.2021 | Stolarka otworowa
Nowy rok – symboliczny czas zmian, oczywiście...
29.03.2019 | Stolarka otworowa
Dofinansowanie do termomodernizacji w 2019 roku stało...
Wentylacja basenu domowego to niezbędny element, by...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
Kompleksowe systemy komfortowej wentylacji pomieszczeń marki Zehnder...
03.10.2019 | Piece, kotły
Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które...
03.11.2021 | Grzejniki
Jeśli szukasz opłacalnego ogrzewania elektrycznego, wybierz grzejniki...
09.03.2021 | Energia ekologiczna
Zainteresowanie domowymi elektrowniami słonecznymi rośnie w Polsce...
Świeże powietrze bez wietrzenia pomieszczeń? Odzysk ciepła...
22.11.2021 | Energia ekologiczna
Budowa domu to najlepszy czas na zaplanowanie...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
11.06.2021 | Ogrzewanie
Jednym z najkorzystniejszych na rynku alternatywnych systemów...
Energooszczędność w obecnych czasach to coś więcej...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...
03.03.2021 | Ogrzewanie
W dobie coraz większych opłat za ogrzewanie...
Wentylacja z odzyskiem ciepła stała się standardem...
08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
21.09.2020 | Ogrzewanie
Czy przyjemnym i naturalnym ciepłem promieni słonecznych...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
06.07.2020 | Stolarka otworowa
Okna do nowego domu to poważna inwestycja...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podlaskie
woj. dolnośląskie
woj. opolskie
woj. pomorskie
woj. lubelskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. pomorskie
woj. podkarpackie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie

Słowa kluczowe: program czyste powietrze wymiana okien, program czyste powietrze, wymiana okien i drzwi Wiśniowski, bramy garażowe, bramy segmentowe, bramy rozwierne, bramy przemysłowe, bramy roletowe, ogrodzenia posesyjne, ogrodzenia przemysłowe, bramy przesuwne, wiśniowski,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy