Klasyczne drzwi zewnętrzne – w naturalnej i eleganckiej odsłonie

Drzwi zewnętrzne w wersji pełnej to najbardziej klasyczna propozycja drzwi wejściowych do domu. Takie skrzydła elegancko się prezentują, zapewniając przy tym należyte bezpieczeństwo mieszkańcom. Modele LINE z kolekcji PORTA THERMO doskonale wpisują się w tę konwencję. Produkty z tej linii mają pełne skrzydła i subtelne intarsje. By podkreślić klasyczny charakter domu, warto wybrać okleinę w brązowym kolorze: Orzech, Dąb Złoty, Dąb Winchester lub Woodec Dąb Turner. To ukłon w stronę naturalnego piękna.

Klasyczne drzwi wejściowe – z przeszkleniem

Drzwi wejściowe nie zawsze muszą mieć pełne skrzydło. W klasyczną estetykę równie dobrze wpiszą się drzwi z przeszkleniem. Nie trzeba przy tym obawiać się o bezpieczeństwo domowników. Przeszklenia są wykonywane z wysokiej jakości hartowanego szkła, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne. Warto przy tym dodać, że wszystkie modele drzwi zewnętrznych z kolekcji PORTA THERMO można kupić w wersji z naświetlami. Naświetla mogą być górne lub boczne. To prosty sposób na to, by przedpokój zyskać odrobinę dodatkowego, naturalnego światła. Co ważne, bez względu na wybór – drzwi pełne czy przeszklone – wszystkie modele są energooszczędne i gwarantują mieszkańcom komfort termiczny przez cały rok. 

fot. Porta

Nowoczesne drzwi zewnętrzne do domu jednorodzinnego – energooszczędne

Nowoczesne drzwi wejściowe to takie, w których zostały zastosowane innowacyjne rozwiązania. PORTA THERMO to przykład drzwi, które z całą pewnością można nazwać nowoczesnymi. Ich wyróżnikiem jest energooszczędność. Dzięki temu, że posiadają parametry izolacyjności termicznej na poziomie od Ud=1,1 [W/m2K] doskonale radzą sobie z zatrzymywaniem ciepła wewnątrz budynku. To jeden ze sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewanie. Niższy współczynnik przenikania ciepła oznacza wyższą energooszczędność. Klienci mogą wybrać jeden z czterech pakietów i zdecydować, który wariant termoizolacyjności będzie dla nich najodpowiedniejszy:

• STANDARD – izolacyjność termiczna na poziomie Ud=1,1 [W/m2K]
• OPTIMUM – współczynnik izolacyjności termicznej Ud=0,73 [W/m2K]
• OPTIMUM ENERGY – Ud=0,61 [W/m2K]
• PREMIUM ENERGY – izolacyjność termiczna Ud=0,57 [W/m2K]

Najbardziej energooszczędny jest pakiet PREMIUM ENERGY z izolacyjnością termiczną Ud=0,57.

Drzwi zewnętrzne w nowoczesnej odsłonie – z innowacyjnymi rozwiązaniami

Energooszczędność to bardzo ważny, jednak nie jedyny wyróżnik nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Równie istotne są nowatorskie rozwiązania. W kolekcji drzwi PORTA THERMO zastosowano szereg rozwiązań, które ułatwiają codzienne życie. Jednym z nich jest ekey dLine. To system smart, który umożliwia:

• otwieranie drzwi przy użyciu specjalnego czytnika (wystarczy przyłożyć do niego palec),
• otwieranie drzwi za pomocą smartfona (konieczne jest ściągnięcie specjalnej aplikacji),
• nadawanie czasowego dostępu do otwierania drzwi innym osobom (dzięki temu rozwiązaniu, wskazane osoby mogą wejść do domu, nawet jeśli nie mają klucza),
• sprawdzanie dziennika wejść (za pomocą smartfona można sprawdzać godziny wejść do domu wszystkich użytkowników, którzy weszli do budynku przy użyciu czytnika lub smartfona).

fot. Porta

Drzwi wejściowe – klasyczne i nowoczesne

Czy drzwi zewnętrzne do domu mogą być jednocześnie klasyczne i nowoczesne? Tak. Potwierdzeniem tego są modele z kolekcji PORTA THERMO: https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu. To przykład drzwi utrzymanych w klasycznej, eleganckiej stylistyce, w których zostały zastosowane nowoczesne rozwiązania. Nie musisz się zastanawiać, co sprawdzi się lepiej w Twoim domu: klasyka, czy nowoczesność i rezygnować z jednego, na rzecz drugiego. PORTA THERMO to najlepszy wybór na lata.

artykuł sponsorowany
84-239 Bolszewo, ul. Szkolna 54, woj. pomorskie
tel. 58 58 58 056,