Już od kilku lat wszystkie aluminiowe drzwi zewnętrzne firmy Hörmann standardowo oferowane są w klasie przeciwwłamaniowej RC 3. W ostatnim czasie producent skoncentrował się na rozbudowaniu palety wzorów, kolorów i wyposażenia swoich drzwi wejściowych, zarówno stalowych, jak i aluminiowych. W ofercie nie zabrakło również dźwiękoszczelnych drzwi zewnętrznych z przegrodą termiczną.

fot. Hörmann Polska

Okucia drzwiowe black.edition

Czarne elementy wykończeniowe to jeden z najpopularniejszych trendów wzorniczych ostatnich lat. Szczególnie pochlebne opinie zbiera czarny mat, będący kwintesencją dobrego smaku i elegancji. Drzwi zewnętrzne Hörmann z malowanymi proszkowo okuciami black.edition to odpowiedź na oczekiwania miłośników głębokiej, matowej czerni, która wprowadza nowoczesny rys i otwiera duże możliwości aranżacyjne.

Czarny akcent to nietuzinkowy dodatek do wyboru we wszystkich aluminiowych drzwiach wejściowych oraz drzwiach stalowo-aluminiowych Thermo65. Pole do popisu jest bardzo duże, bo czarny matowy kolor może zdobić pochwyt, klamki z okrągłą rozetą po stronie zewnętrznej i wewnętrznej, a także zawiasy. Ponadto producent oferuje również okucia black.edition do drzwi pokojowych wewnątrz mieszkania, co pozwala uzyskać spójność wzorniczą całej stolarki drzwiowej w budynku.

Nowe wzory i lustro weneckie – dobry design w cenie

Czarne okucia nie są jedyną nowością w ofercie, która poszerzyła się też o cztery modele stalowo-aluminiowych drzwi zewnętrznych Hörmann Thermo65. Trzy z nich mają przeszklenia w kształcie kwadratu lub rombu i osadzone są w ramach ze stali nierdzewnej. Z kolei we wzorze 610S producent zrezygnował z nasadzanej ramy przeszklenia, co nadaje tym eleganckim drzwiom lekkości i delikatności.

fot. Hörmann Polska

Ponadto wśród dostępnych przeszkleń pojawiło się szkło typu lustro weneckie. To ukłon w stronę tych odbiorców, którzy chcieliby wybrać drzwi z przeszkleniem, a jednocześnie cenią sobie prywatność. W drzwiach zewnętrznych Hörmann z lustrem weneckim po stronie jaśniejszej (czyli w ciągu dnia na zewnątrz) tworzy się efekt lustrzanego odbicia, co uniemożliwia zaglądanie do środka. Jednocześnie od ciemniejszej do jaśniejszej strony zachowana jest przejrzystość, dzięki czemu doskonale widać ze środka, kto stoi na zewnątrz.

fot. Hörmann Polska

Hörmann poszerzył też ofertę aluminiowych drzwi zewnętrznych ThermoSafe, które cieszą się świetną opinią klientów przede wszystkim z uwagi na oferowane parametry techniczne. Dostępnych jest aż 14 nowych wzorów w klasycznej stylistyce, z czego 11 ma wysokiej jakości nasadzaną ramę z ornamentami, a 3 pozostałe są wykończone frezowanymi profilami tworzącymi kasetony. Nowe wzory celnie odpowiadają na potrzeby klientów stawiających na klasyczne wzornictwo. Doskonale sprawdzą się też w starszych budynkach, które poddawane są renowacji, a także w domach zaprojektowanych w stylu rustykalnym.

Opcjonalnie klasyczne motywy mogą też zdobić wewnętrzną stronę drzwi, dzięki czemu będą one bardzo dobrze komponować się z drzwiami pokojowymi ClassicLine firmy Hörmann.

fot. Hörmann Polska

Ciszej, cieplej, bardziej komfortowo

Nasze opinie dotyczące drzwi zewnętrznych są zgodne – to wizytówka domu, muszą więc sprostać wysokim oczekiwaniom w kwestii designu. Atrakcyjne wzornictwo to jednak nie wszystko. Klientom, dla których istotną rolę odgrywa dźwiękoszczelność połączona z dobrą izolacyjnością cieplną, firma Hörmann proponuje drzwi wejściowe Thermo65 w wersji dźwiękoszczelnej. Są to stalowo-aluminiowe drzwi z przegrodą termiczną, które standardowo wyposażone są w opadającą uszczelkę progową, spełniającą wymogi 2. klasy izolacyjności akustycznej. Jeśli taka klasa jest niewystarczająca, to opcjonalnie można wyposażyć drzwi w specjalny próg, który pozwala uzyskać 3. klasę izolacyjności akustycznej. To oznacza certyfikowaną izolacyjność akustyczną na poziomie do 43 dB.

Współczynnik przenikania ciepła UD dla dźwiękoszczelnych drzwi Thermo65 może wynosić nawet 0,95 W/m²K. Warto jednak pamiętać, że im lepszy ten parametr, tym bardziej energooszczędny będzie dom, co oznacza niższe koszty eksploatacji. W przypadku najlepszych drzwi aluminiowych współczynnik przenikania ciepła może wynosić nawet 0,47 W/m²K, co znacznie przewyższa wymagania stawiane domom pasywnym.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.hormann.pl

www.hormann.pl

62-052 Komorniki, ul. Otwarta 1, woj. wielkopolskie
tel. (61) 81 97 300,