Bramy segmentowe - jeszcze więcej przetłoczeń
Nowe eleganckie wzory bram LPU 40 z podwójnymi przetłoczeniami D i potrójnymi przetłoczeniami T mają jedwabiście gładką powierzchnią Silkgrain. Blacha zewnętrzna, z której została ona wykonana jest o 50% grubsza, dzięki czemu bramy te są znacznie stabilniejsze. Bramy z powierzchnią Silkgrain dostępne są w 15 kolorach preferowanych lub w dowolnym kolorze z palety RAL.

 

nowe bramy garażowefot. Hörmann

 

Bramy garażowe z intarsjami
Inwestorom poszukującym wyjątkowych, designerskich rozwiązań firma Hörmann oferuje jeszcze bardziej wysmakowane estetycznie bramy: bramy LPU 40
z potrójnymi przetłoczeniami T oraz z intarsjami z materiału imitującego stal nierdzewną lub drewno umieszczonymi na całej szerokości lub jedynie na brzegach bramy. Taka oferta stwarza szerokie możliwości różnorodnego projektowania wyglądu bram garażowych, zarówno w modernizowanych, jak i nowo budowanych domach.

 

nowe bramy garażowefot. Hörmann

 

Dopasowane brama garażowa i drzwi wejściowe
Dodatkowym atutem bram z takimi aplikacjami jest możliwość dopasowania do nich drzwi wejściowych. Do nowych wzorów bram firma Hörmann oferuje bowiem nawiązujące do nich wzorniczo stalowe drzwi ThermoPro i ThermoPlus z listwami imitującymi stali nierdzewną umieszczonymi w przetłoczeniach po stronie zewnętrznej płyty drzwiowej. Ekskluzywny design drzwi marki Hörmann podkreśla również wykonany ze stali nierdzewnej uchwyt. Do bram z nowymi przetłoczeniami D idealnie dopasować można natomiast eleganckie aluminiowe drzwi ThermoSafe. Tak dopasowane brama garażowa i drzwi wejściowe harmonijnie wkomponują się w architekturę domu i nadadzą jej szlachetnego i niepowtarzalnego rysu.

Wieloletnia trwałość bram Hörmann
Piękne wzornictwo to jednak nie wszystko. Podstawową cechą dobrej bramy garażowej jest bowiem  jej trwałość. Bramy firmy Hörmann, dzięki idealnie dopasowanym do ich ciężaru sprężynom oraz odpowiednio dobranemu napędowi, nawet przez kilkadziesiąt lat działają płynnie, cicho i bezpiecznie. Jednocześnie ich odporne na działanie słońca, deszczu, śniegu i wiatru powierzchnie zachowują przez te lata niezmieniony wygląd. Kolory tych bram nigdy nie blakną.

 

nowe bramy garażowefot. Hörmann

 

ThermoFrame - ciepły montaż bramy Hörmann
Istotną cechą nowoczesnej bramy jest też jej energooszczędność, szczególnie ważna, gdy garaż znajduje się w bryle domu. Aby stratom ciepła zapobiec już na etapie montażu bramy, Hörmann proponuje zainstalowanie między murem garażu a ościeżnicą specjalnego profilu z tworzywa sztucznego, który niweluje mostki termiczne. Profil ten wraz z dodatkowymi podwójnymi uszczelkami wargowymi, umieszczanymi bo bokach bramy i w jej górnym obszarze, nawet o 15% może poprawić termoizolacyjność bramy. Oferowany przez firmę Hörmann zestaw ThermoFrame to znacznie skuteczniejsza ochrona przed ucieczką ciepła niż brama o bardzo grubym blacie.

Bramy segmentowe Hörmann - energooszczędny napęd
Przed stratami energii chroni też napęd. Im szybszy - tym mniej ciepła ucieka z garażu podczas otwierania i zamykania bramy. Prawdziwie energooszczędny napęd, taki jak SupraMatic firmy Hörmann, ponadto zużywa bardzo mało prądu. Otwierający się z szybkością 22 cm/s SupraMatic, dzięki inteligentnemu dopasowaniu poboru mocy do potrzeb, jest niezwykle energooszczędny nie tylko w czasie pracy, ale także w stanie czuwania. Pobór energii w trybie stand-by nie przekracza jednego wata. To wszystko sprawia, że zużywa on jedynie 20% energii, jaką pobierają zwykłe napędy.

 

nowe bramy garażowefot. Hörmann

 

Bezpieczne sterowanie bramami Hörmann
Nowoczesny napęd do bramy garażowej musi być nie tylko szybki i energooszczędny, ale także bardzo bezpieczny. Napędy firmy Hörmann, które działają w dwukierunkowym systemie sterowania radiowego BiSecur zapewniają maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału przed skopiowaniem, wykorzystują bowiem technologię 128 bitów używaną m.in. do kodowania transmisji bankingu on-line. Dwukierunkowe działanie umożliwia zarówno sterowanie bramą, jak i odczyt jej statusu (otwarta/zamknięta). Po naciśnięciu na odpowiedni przycisk nadajnik automatycznie potwierdza, czy brama rzeczywiście została zamknięta. W każdej sytuacji można więc sprawdzić, czy polecenie zostało wykonane, nawet wtedy, gdy brama znajduje się poza zasięgiem wzroku

Ze szczegółową ofertą bram Hörmann można zapoznać się na stronie: www.hormann.pl

62-052 Komorniki, ul. Otwarta 1, woj. wielkopolskie
tel. (61) 81 97 300,