Produkty wchodzące w skład linii HOME pozwalają zamknąć stan surowy. Są to profile okienne i drzwiowe (w tym ciepłe okna o podwyższonej izolacyjności termicznej), osłony okienne, ciepłe bramy garażowe (które są koniecznością zwłaszcza wtedy, gdy garaż jest wbudowany w bryłę budynku). Rozwiązanie firmy KRISPOL polecane jest jednak nie tylko osobom budującym domy energooszczędne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku i którym zależy na tym, aby do minimum wyeliminować straty ciepła.
Krok po kroku prezentujemy kolejne produkty z linii HOME, które świetnie wpisują się w dążenie do tego, aby jak najbardziej uprościć realizację przedsięwzięcia, jakim jest budowa własnego domu.

Po pierwsze: ciepłe okna o podwyższonej izolacyjności termicznej
Liczba, wielkość, kształt, rozmieszczenie, funkcje zastosowanych okuć, kolorystyka… jest dużo aspektów, które musimy wziąć pod uwagę wybierając stolarkę okienną. To właśnie okna mają ogromny wpływ na parametry cieplne oraz stylistykę domu, i to właśnie decyzje związane z ich wyborem musimy podjąć na samym początku. Z uwagi na poziom izolacji cieplnej, warto zwrócić uwagę na klasę oraz głębokość profili okiennych (ma ona większe znaczenie niż liczba komór), a także rodzaj i grubość pakietów szybowych. Ciepłe okna KRISPOL spełniają najbardziej rygorystyczne normy nowoczesnego budownictwa. W ofercie dostępne są również systemy okien przesuwnych HST i PSK.

Po drugie: rolety do zabudowy
Trudno wyobrazić sobie dom bez rolet, które nie tylko chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także przed wścibskimi spojrzeniami. To właśnie przed wyborem rolet stajemy zaraz po tym, gdy wybierzemy już okna o podwyższonej izolacyjności termicznej; to rolety zapewnią komfort i stworzą poczucie intymności w pomieszczeniach. Wśród różnych typów osłon najlepsze właściwości izolacyjne mają rolety zewnętrzne, wśród których znajdują się rolety do zabudowy – rozwiązanie najlepsze, wymagające jednak uwzględnienia już na etapie projektowania domu. Rolety zewnętrzne zapewniają w naszym zmiennym klimacie korzyści zarówno zimą, bo dzięki właściwościom izolacyjnym pozwalają zredukować nakłady ponoszone na ogrzewanie, jak i latem, chroniąc pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem. Z kolei w czasie nieobecności domowników zewnętrzne rolety do zabudowy stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem.

 

stolarka okienna i drzwiowafot. Krispol

 

Po trzecie: ciepłe drzwi
Obok dachu, elewacji, ogrodzenia, to właśnie wybrana dla domu stolarka okienna oraz drzwi wejściowe stanowią wizytówkę naszego domu. Piękne wykończenie ma tu więc niemałe znaczenie, jednak przecież nie tylko o estetykę chodzi. Równie ważną kwestią są też parametry izolacyjne ciepłych drzwi. Dopracowane w najdrobniejszym szczególe profile drzwiowe z linii Home zawierają m. in. dodatkowe wkłady termiczne wewnątrz, przekładki bimetaliczne czy termiczne przekładki poliamidowe w progu. Wszystko po to, aby każdy element składowy konstrukcji ciepłych drzwi spełniał najlepsze parametry cieplne. Dostępne wzory wypełnień korespondują z aktualnymi trendami wzorniczymi i z pewnością trafią w preferencje estetyczne wszystkich grup klientów.

Po czwarte: ciepła brama garażowa
Coraz częściej w domach wznoszonych od podstaw garaż projektowany jest jako integralna część bryły budynku. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste, bo gdy pada deszcz, śnieg lub jest bardzo zimno, to nie musimy w pośpiechu pokonywać nieosłoniętej drogi dzielącej dom od garażu.
Takie umiejscowienie garaży nie kłóci się z izolacją cieplną, pod warunkiem jednak, że zastosujemy ciepłą garażową bramę segmentową, która jest wypełniona pianką poliuretanową o grubości 60 mm, stanowiącą doskonały izolator. Ponadto brama wyposażona jest w podwójne uszczelnienie dolnego panela.

 

stolarka okienna i drzwiowafot. Krispol

 

Stolarka dla domu w jednym kolorze
O ile jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu pojęcie „spójności kolorystycznej” było terminem całkowicie obcym (co wynikało również z dostępnych na rynku materiałów), to dziś każdy inwestor ma ją na uwadze podczas zakupu stolarki dla domu. Nic dziwnego, w końcu każdy chciałby, aby kolor bramy odpowiadał kolorowi okien, rolet zewnętrznych, czy drzwi wejściowych. Jednym z atutów zakupu stolarki KRISPOL jest pewność, że wszystkie jej elementy będą dokładnie w tym samym kolorze. Producent oferuje aż kilkadziesiąt oklein – od dekorów drewnopodobnych, sprawdzających się w przypadku tradycyjnych domów, po nowoczesne i lubiane antracyty. Na szczególną uwagę zasługują nowości kolorystyczne w ofercie KRISPOL – okleina Karbon z ciekawym efektem trójwymiarowości, czy ultranowoczesny Beton idealnie wpisujący się w obecny trend industrialny.
Ponadto stolarkę można malować na jeden z ponad 200 kolorów z palety RAL.

Kompleksowe zabezpieczenie inwestycji już na etapie budowy? To możliwe
Nowością w ofercie KRISPOL jest pakiet safeHOME obejmujący certyfikowane czujniki przeznaczone do montażu w stolarce KRISPOL. Instalowane są na życzenie klienta już na etapie produkcji w dwóch nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Dzięki temu są całkowicie niewidoczne w oknach, roletach i drzwiach, a w bramie są dyskretnie widoczne jedynie od wnętrza garażu. To rozwiązanie duże bardziej estetyczne, niż instalowanie czujek na zamontowanym produkcie.
Produkty KRISPOL wyposażone w pakiet safeHOME są gotowe do działania tuż po montażu i podpięciu dowolnego systemu alarmowego.

 

stolarka okienna i drzwiowafot. Krispol

 

Możliwość zakupu kompletu stolarki okiennej i drzwiowej, rolet do zabudowy i bramy garażowej od jednego producenta to jednak nie tylko gwarancja zachowania pełnej spójności kolorystycznej poszczególnych elementów. To także fachowe doradztwo na każdym etapie ścieżki zakupowej, jednolita opieka gwarancyjno-serwisowa oraz montaż w jednym terminie, co w efekcie wpływa na skrócenie procesu budowy wymarzonego domu. Ważne jest też, by korzystać przy tym z profesjonalnej sieci sprzedaży, gdzie nie tylko kupimy produkt, ale możemy także liczyć na profesjonalną poradę i możliwość rozmowy z ekspertami. Pomogą nam oni bezstresowo przejść przez trudny proces inwestycyjny w zakresie zakupu stolarki dla domu i bram garażowych. Ponadto przed podjęciem decyzji o zakupie, klient ma też szansę, aby dotknąć i przetestować produkty. To wszystko sprawia, że skomplikowane rzeczy stają się proste. Jednym z takich miejsc jest ogólnopolska sieć salonów KRISHOME oferująca komplet stolarki dla domu KRISPOL.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.krispol.pl

62-300 Września, ul. Budowlana 1, Psary Małe, woj. wielkopolskie
tel. 61 662 41 00,