Stolarka okienna i drzwiowa, ciepła brama garażowa

Stolarka dla domu w jednym miejscu i w jednej linii

Często decydujemy się na zakup produktów do wyposażenia domu z jednej linii. Dotyczy to np. sprzętu AGD, oświetlenia czy mebli, które są dzięki temu idealnie do siebie dopasowane, zarówno pod kątem estetyki, jak i funkcjonalności. Skoro uwzględniamy ten aspekt na etapie urządzania domu, to warto też wziąć go pod uwagę już wcześniej, podczas jego budowy. Naprzeciw tak skrojonym wymaganiom klientów wychodzi firma Krispol, która oferuje linię HOME, jedną z pierwszych na rynku, która obejmuje komplet stolarki okiennej i drzwiowej dla domu: ciepłe okna i drzwi wejściowe, zewnętrzne rolety do zabudowy oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm.

Produkty wchodzące w skład linii HOME pozwalają zamknąć stan surowy. Są to profile okienne i drzwiowe (w tym ciepłe okna o podwyższonej izolacyjności termicznej), osłony okienne, ciepłe bramy garażowe (które są koniecznością zwłaszcza wtedy, gdy garaż jest wbudowany w bryłę budynku). Rozwiązanie firmy KRISPOL polecane jest jednak nie tylko osobom budującym domy energooszczędne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku i którym zależy na tym, aby do minimum wyeliminować straty ciepła.
Krok po kroku prezentujemy kolejne produkty z linii HOME, które świetnie wpisują się w dążenie do tego, aby jak najbardziej uprościć realizację przedsięwzięcia, jakim jest budowa własnego domu.

Po pierwsze: ciepłe okna o podwyższonej izolacyjności termicznej
Liczba, wielkość, kształt, rozmieszczenie, funkcje zastosowanych okuć, kolorystyka… jest dużo aspektów, które musimy wziąć pod uwagę wybierając stolarkę okienną. To właśnie okna mają ogromny wpływ na parametry cieplne oraz stylistykę domu, i to właśnie decyzje związane z ich wyborem musimy podjąć na samym początku. Z uwagi na poziom izolacji cieplnej, warto zwrócić uwagę na klasę oraz głębokość profili okiennych (ma ona większe znaczenie niż liczba komór), a także rodzaj i grubość pakietów szybowych. Ciepłe okna KRISPOL spełniają najbardziej rygorystyczne normy nowoczesnego budownictwa. W ofercie dostępne są również systemy okien przesuwnych HST i PSK.

Po drugie: rolety do zabudowy
Trudno wyobrazić sobie dom bez rolet, które nie tylko chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, ale także przed wścibskimi spojrzeniami. To właśnie przed wyborem rolet stajemy zaraz po tym, gdy wybierzemy już okna o podwyższonej izolacyjności termicznej; to rolety zapewnią komfort i stworzą poczucie intymności w pomieszczeniach. Wśród różnych typów osłon najlepsze właściwości izolacyjne mają rolety zewnętrzne, wśród których znajdują się rolety do zabudowy – rozwiązanie najlepsze, wymagające jednak uwzględnienia już na etapie projektowania domu. Rolety zewnętrzne zapewniają w naszym zmiennym klimacie korzyści zarówno zimą, bo dzięki właściwościom izolacyjnym pozwalają zredukować nakłady ponoszone na ogrzewanie, jak i latem, chroniąc pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem. Z kolei w czasie nieobecności domowników zewnętrzne rolety do zabudowy stanowią dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem.

 

stolarka okienna i drzwiowafot. Krispol

 

Po trzecie: ciepłe drzwi
Obok dachu, elewacji, ogrodzenia, to właśnie wybrana dla domu stolarka okienna oraz drzwi wejściowe stanowią wizytówkę naszego domu. Piękne wykończenie ma tu więc niemałe znaczenie, jednak przecież nie tylko o estetykę chodzi. Równie ważną kwestią są też parametry izolacyjne ciepłych drzwi. Dopracowane w najdrobniejszym szczególe profile drzwiowe z linii Home zawierają m. in. dodatkowe wkłady termiczne wewnątrz, przekładki bimetaliczne czy termiczne przekładki poliamidowe w progu. Wszystko po to, aby każdy element składowy konstrukcji ciepłych drzwi spełniał najlepsze parametry cieplne. Dostępne wzory wypełnień korespondują z aktualnymi trendami wzorniczymi i z pewnością trafią w preferencje estetyczne wszystkich grup klientów.

Po czwarte: ciepła brama garażowa
Coraz częściej w domach wznoszonych od podstaw garaż projektowany jest jako integralna część bryły budynku. Zalety takiego rozwiązania są oczywiste, bo gdy pada deszcz, śnieg lub jest bardzo zimno, to nie musimy w pośpiechu pokonywać nieosłoniętej drogi dzielącej dom od garażu.
Takie umiejscowienie garaży nie kłóci się z izolacją cieplną, pod warunkiem jednak, że zastosujemy ciepłą garażową bramę segmentową, która jest wypełniona pianką poliuretanową o grubości 60 mm, stanowiącą doskonały izolator. Ponadto brama wyposażona jest w podwójne uszczelnienie dolnego panela.

 

stolarka okienna i drzwiowafot. Krispol

 

Stolarka dla domu w jednym kolorze
O ile jeszcze kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu pojęcie „spójności kolorystycznej” było terminem całkowicie obcym (co wynikało również z dostępnych na rynku materiałów), to dziś każdy inwestor ma ją na uwadze podczas zakupu stolarki dla domu. Nic dziwnego, w końcu każdy chciałby, aby kolor bramy odpowiadał kolorowi okien, rolet zewnętrznych, czy drzwi wejściowych. Jednym z atutów zakupu stolarki KRISPOL jest pewność, że wszystkie jej elementy będą dokładnie w tym samym kolorze. Producent oferuje aż kilkadziesiąt oklein – od dekorów drewnopodobnych, sprawdzających się w przypadku tradycyjnych domów, po nowoczesne i lubiane antracyty. Na szczególną uwagę zasługują nowości kolorystyczne w ofercie KRISPOL – okleina Karbon z ciekawym efektem trójwymiarowości, czy ultranowoczesny Beton idealnie wpisujący się w obecny trend industrialny.
Ponadto stolarkę można malować na jeden z ponad 200 kolorów z palety RAL.

Kompleksowe zabezpieczenie inwestycji już na etapie budowy? To możliwe
Nowością w ofercie KRISPOL jest pakiet safeHOME obejmujący certyfikowane czujniki przeznaczone do montażu w stolarce KRISPOL. Instalowane są na życzenie klienta już na etapie produkcji w dwóch nowoczesnych zakładach produkcyjnych. Dzięki temu są całkowicie niewidoczne w oknach, roletach i drzwiach, a w bramie są dyskretnie widoczne jedynie od wnętrza garażu. To rozwiązanie duże bardziej estetyczne, niż instalowanie czujek na zamontowanym produkcie.
Produkty KRISPOL wyposażone w pakiet safeHOME są gotowe do działania tuż po montażu i podpięciu dowolnego systemu alarmowego.

 

stolarka okienna i drzwiowafot. Krispol

 

Możliwość zakupu kompletu stolarki okiennej i drzwiowej, rolet do zabudowy i bramy garażowej od jednego producenta to jednak nie tylko gwarancja zachowania pełnej spójności kolorystycznej poszczególnych elementów. To także fachowe doradztwo na każdym etapie ścieżki zakupowej, jednolita opieka gwarancyjno-serwisowa oraz montaż w jednym terminie, co w efekcie wpływa na skrócenie procesu budowy wymarzonego domu. Ważne jest też, by korzystać przy tym z profesjonalnej sieci sprzedaży, gdzie nie tylko kupimy produkt, ale możemy także liczyć na profesjonalną poradę i możliwość rozmowy z ekspertami. Pomogą nam oni bezstresowo przejść przez trudny proces inwestycyjny w zakresie zakupu stolarki dla domu i bram garażowych. Ponadto przed podjęciem decyzji o zakupie, klient ma też szansę, aby dotknąć i przetestować produkty. To wszystko sprawia, że skomplikowane rzeczy stają się proste. Jednym z takich miejsc jest ogólnopolska sieć salonów KRISHOME oferująca komplet stolarki dla domu KRISPOL.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.krispol.pl


Liczba odwiedzin: 54 | Data publikacji: 2018-03-27

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Z punktu widzenia budownictwa pasywnego wymagania stawiane budynkom energooszczędnym są niewystarczające. Dlatego to budownictwo pasywne charakteryzuje się jeszcze wyższymi współczynnikami związanymi z ochroną cieplną budynków. Budownictwo pasywne dzięki, któremu można ograniczyć zużycie energii a tym samym sprawić, że budynki będą będą ekologiczne i ekonomiczne wymaga stosowania materiałów i produktów o najwyższych potwierdzonych parametrach. Jest wśród nich stolarka otworowa. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom rynku Aluprof wprowadziła do swojej oferty nowoczesny system okienny MB-104 Passive, który uzyskał certyfikaty Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstandt.

Już od kilku sezonów jednym z najgorętszych trendów dekoratorskich pozostaje niezmiennie kamień naturalny. Ten ekskluzywny i elegancki materiał może mieć obecnie każdy w domu. Umiejętnie dobrany, potrafi nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. Kamień możemy z powodzeniem wykorzystać również na zewnątrz budynku – w postaci nowoczesnej elewacji.

01.02.2018 | Kontenery

Kontenery początkowo wykorzystywane w transporcie, znajdują obecnie zastosowanie w wielu innych sektorach gospodarki. Coraz więcej inwestorów z sektora usług inwestuje w nie i adaptuje jako obiekty handlowe. Dzięki temu zyskują oni nowy, w pełni funkcjonalny budynek, w którym mogą prowadzić swoją działalność.

07.11.2017 | Aluminiowe konstrukcje

Systemy oddymiające są niezbędnym wyposażeniem przeciwpożarowym w budynkach wielokondygnacyjnych. Zapobiegają one zadymieniu pomieszczeń objętych pożarem i wzrostowi temperatury. Jakie rozwiązania w tym zakresie proponuje firma GULAJSKI – producent profesjonalnych i atestowanych urządzeń do oddymiania?

Zarówno inwestorzy, producenci, jak i dekarze od dawna się spierają, które pokrycie dachowe jest najlepsze – czy atrakcyjna wizualnie dachówka ceramiczna, czy lekka blachodachówka. Odpowiedź nie jest jednoznaczna – ile osób, tyle opinii. Tym bardziej, jeśli jedni zwracają uwagę przede wszystkim na walory estetyczne, a inni – na aspekt użytkowy. Jest jednak na rynku pokryć dachowych produkt, który doskonale łączy obie te cechy. Ten produkt to blachodachówka z powłoką HPS200 ULTRA – nowość od firmy Glinmet.

Moda nieustannie przemija, a każdy kolejny sezon wnosi coraz to nowe rozwiązania – zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym. Wiele z tych rozwiązań pojawia się tylko na chwilę, aby za moment ustąpić miejsca kolejnym. Niezależnie jednak od zmieniających się trendów w architekturze, klasyka zawsze pozostaje modna i nie ulega żadnym wpływom. Ceniona jest za ponadczasowość i elegancję, a jednocześnie pozwala na łączenie z nowoczesnymi elementami, tworząc w ten sposób unikatową całość.

13.02.2017 | Domy drewniane

Drewno jako materiał budowlany kojarzone jest zazwyczaj jednoznacznie – to surowiec ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu, a jednocześnie dość „staromodny”, przypisywany raczej do wiejskiej, rustykalnej prostoty niż nowoczesności. O tym, jak bardzo takie przekonanie jest błędne, można się przekonać śledząc ofertę firmy Drewniane Zielone Domy, która w swoich całorocznych domach skandynawskich oferuje montaż najnowocześniejszych technologii: pomp ciepła, wodnych czy gotowych systemów dla domów inteligentnych. A to wszystko przy zastosowaniu naturalnych i przyjaznych dla zdrowia człowieka materiałów.

05.02.2016 | Domy drewniane

Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli chodzi o zachowanie bilansu energetycznego. Dość powszechnie przyjęło się jednak sądzić, że koszty budowy tego typu obiektów są wysokie i bardzo długo się amortyzują, nawet przy uwzględnieniu niskich opłat eksploatacyjnych. Ile w tym prawdy? Pytamy o to Pawła Sochę z firmy JPS-BUD, która wyspecjalizowała się w budowie domów energooszczędnych i pasywnych.

11.12.2015 | Domy drewniane

Trwały, energooszczędny i zdrowy – taki powinien być wymarzony dom. Jeżeli dodatkowo chcemy w nim zamieszkać jak najszybciej to wybór technologii w jakiej zostanie wykonany nie powinien sprawić problemu. Najlepszą decyzją będzie budowa domu drewnianego, np. w systemie szkieletowym.

07.12.2015 | Stolarka otworowa

Kiedyś drzwi wejściowe do domu miały przede wszystkim za zadanie uchronić domowników przed zimnem, a ich dobytek przed kradzieżą. W XXI wieku oferowane na rynku drzwi muszą nie tylko spełniać rygorystyczne wymagania przeciwwłamaniowe i termoizolacyjne. Współczesny konsument oczekuje również, że wybrany przez niego produkt zapewni mu bezpieczeństwo, a także będzie się cechował najwyższymi parametrami izolacyjności cieplnej i akustycznej. A to wszystko oczywiście bez ustępstw na rzecz estetyki.

Rynek pokryć dachowych pełny jest różnorodnych produktów, dlatego często inwestorzy mają problem z wybraniem odpowiedniego rozwiązania gwarantującego nie tylko szczelność, trwałość czy termoizolacyjność dachu, ale i jego piękną estetykę. Pośród powszechnej oferty blachodachówek czy blach trapezowych warto zwrócić uwagę na dachówki rustykalne, które szturmem zdobywają serca polskiej klienteli.

Sprawą oczywistą jest, że aby drewno na zewnątrz przez długi czas zachowało wszystkie walory naturalnego, pięknego surowca, trzeba odpowiednio o nie zadbać. Tylko wówczas będzie cieszyć oko klienta końcowego zamiast przysparzać mu zmartwień, zaś producentowi stolarki otworowej czy prefabrykatów drewnianych zaoszczędzi problemów z reklamacjami i przysporzy kolejnych klientów.

Surowość aluminium i światło odbijające się w dużych przeszkleniach to znaki rozpoznawcze współczesnego budownictwa, które nawet ogromnym biurowcom nadają lekkości i wdzięku. Naprzeciw zmianom dokonującym się w architekturze muszą wychodzić producenci aluminiowych profili konstrukcyjnych, którzy dopasowują oferowane przez siebie rozwiązania do wymagań klientów. Tak właśnie działa firma Yawal S.A., która prezentuje nową wersję systemu drzwi przesuwnych DP 180 z innowacyjnym rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

Nowoczesny budynek ma być jasny i przestronny. Osoby budujące dom coraz chętnej otwierają salon lub jadalnię na ogród, wybierając wielkogabarytowe okna panoramiczne czy drzwi tarasowe. Nierzadko, zajmują one większość ściany elewacyjnej i zapewniają tym samym bardzo dobry dopływ światła dziennego do wnętrza. Pomimo dużej powierzchni przeszklenia, nowoczesna stolarka zapewnia wysoki komfort termiczny.

23.01.2018 | Stolarka otworowa

Wybór domu pasywnego oznacza inwestycję w poprawę jakości naszego życia. Bardzo ważnym elementem takiego budynku są okna oraz drzwi, którą muszą być szczelne i zapewnić minimum zużycia energii w trakcie eksploatacji budynku. Jakie drzwi wejściowe zatem wybrać, aby były one pasywne i energooszczędne?

22.01.2018 | Aluminiowe konstrukcje

Nowoczesna architektura, zwłaszcza w dużych miastach, odważnie eksperymentuje z formą, przełamując nudę monotonnej zabudowy nietypowymi bryłami czy przykuwającymi wzrok wykończeniami. Ogromne znaczenie mają wykorzystywane dziś materiały, a nowoczesne fasady aluminiowe, elewacje wentylowane czy balustrady całoszklane świetnie oddają ducha nowoczesności. Wiele ciekawych propozycji z tego zakresu oferuje firma Alusolution, która świadczy usługi w zakresie projektowania, produkcji i montażu nowoczesnych systemów elewacyjnych wraz z aluminiowymi systemami budowlanymi: oknami, drzwiami, balustradami, daszkami całoszklanymi. Taka kompleksowość oferty przekłada się zarówno na wygodę inwestora, który zleca wszystko jednej firmie, jak i skrócenie czasu prac budowlanych.

25.07.2017 | Stolarka otworowa

W dobie automatyzacji procesów przemysłowych coraz trudniej znaleźć na rynku produkty, które zaspokoją potrzebę posiadania rozwiązań wyjątkowych, skrojonych na miarę indywidualnych wymagań klientów. Czy jednak na pewno? Tej teorii zdaje się przeczyć nowość w ofercie firmy GERDA – drzwi do domów NTT, które idealnie łączą najlepsze cechy drzwi metalowych: solidną i wytrzymałą konstrukcję, najwyższy poziom bezpieczeństwa i niezawodność z estetyką oraz możliwością wyboru jednego z wielu wzorów, pogrupowanych w czterech nowoczesnych liniach wzorniczych.

W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę przywiązujemy do izolacyjności cieplnej stolarki otworowej. Dlatego bramy garażowe w tegorocznej ofercie promocyjnej firmy Hörmann są grubsze i cieplejsze od tych z ubiegłorocznej promocji. Lepsza izolacyjność nie oznacza przy tym wzrostu ceny. Uzupełnieniem oferty są wykonywane na wymiar energooszczędne drzwi Thermo65. Dostępne także w okazyjnej cenie. Promocja obowiązuje do końca roku.

12.04.2017 | Stolarka otworowa

Budowa domu to dla wielu z nas najważniejsza inwestycja w życiu, nic więc dziwnego, że sam proces inwestycyjny wydaje się skomplikowany i stresujący. Chcąc go nieco uprościć, firma KRISPOL stworzyła pierwszą na rynku linię HOME obejmującą komplet stolarki otworowej dla domu: okna i drzwi wejściowe, rolety zewnętrzne oraz ciepłą bramę garażową o grubości 60 mm. Rozwiązanie to polecane jest nie tylko osobom budującym domy energooszczędne, ale także wszystkim tym, którzy myślą o przyszłych oszczędnościach związanych z codzienną eksploatacją budynku.

W powszechnej opinii utarło się, że drewno jest dość drogie, zwłaszcza jego najszlachetniejsze gatunki, jak na przykład dąb. Nic więc dziwnego, że na rynku możemy znaleźć mnóstwo wyrobów drewnopodobnych, bo producenci dwoją się i troją, aby zaproponować klientom łudząco podobne do naturalnego surowca płyty meblowe, kafle czy panele. Problem w tym, że żadna z takich imitacji, nawet jeśli wizualnie bardzo przypomina oryginał, to nigdy nie będzie miała jego cech, które trudno przecenić. Choćby z tego powodu warto postawić na wewnętrzne drewniane drzwi dębowe i deski podłogowe, które – jak się okazuje – wcale nie muszą mieć zaporowych cen.

Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz bardziej zaawansowane materiały termoizolacyjne… Kwestią oczywistą jest, że szczelność budynków i eliminowanie mostków cieplnych w prosty sposób odbija się na zasobności portfela inwestora. Nacisk na izolacyjność termiczną jest szczególnie ważny dziś, gdy gwałtownie kurczą się zasoby naturalne, a energia wciąż drożeje. Nic dziwnego, że rynek odpowiada na potrzeby konsumentów, oferując im rozwiązania minimalizujące zużycie energii cieplnej, eliminujące straty ciepła i poprawiające izolacyjność budynków. Takie produkty można znaleźć w ofercie firmy Klinar, która oferuje m.in. profile podokienne i drzwiowe z polistyrenu ekstrudowanego XPS, a także podwaliny pod drzwi podnoszono-przesuwne z ciepłego i twardego materiału o nazwie „Klinaryt”.

03.08.2016 | Stolarka otworowa

Doświadczenie, jakość, precyzja – to nie puste frazesy, ale bardzo pożądane dziś na rynku cechy oferentów rozwiązań dla branży budowlanej. Szczególnie wysokie wymagania stoją przed producentami stolarki PVC i ALU, bo świadomy konsument doskonale wie, jak ogromny jest wpływ dobrze dobranych okien na bezpieczeństwo i funkcjonalność. Tutaj nie ma miejsca na błędy, dlatego najlepiej zaufać doświadczonym i rozpoznawalnym na rynku producentom. A do takich z całą pewnością należy firma Nowy Dom Okna Sp. z o.o., działająca w branży już od 19 lat.

08.06.2016 | Automatyka domowa

Automatyka na dobre wkradła się do każdego domu i jego otoczenia. Ludzie poszukują jednak jeszcze bardziej innowacyjnych rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie w domowej przestrzeni przy udziale nowoczesnych technologii na miarę XXI wieku. W myśl tej idei działa również firma Wiśniowski.

26.04.2016 | Stolarka otworowa

Jeszcze pod koniec minionego stulecia wybór drzwi wewnętrznych i zewnętrznych dyktowany był przede wszystkim ich walorami funkcjonalnymi. Dziś, dzięki szerokiej ofercie rynkowej, nie musimy już stawać przed dylematem: jakość czy wygląd. Najlepszym tego przykładem są oferowane przez firmę BARAŃSKI drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, w których polski producent harmonijnie połączył elegancki design z najwyższą precyzją i jakością wykonania.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubelskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. śląskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: stolarka otworowa, drzwi, okna, okno, drzwi wejściowe, stolarka domu, rolety do zabudowy, drzwi zewnętrzne, brama garażowa, bramy garażowe, ciepłe okna, stolarka okienna, stolarka drzwiowa, drzwi do garażu, brama do garażu,