Wybór bramy garażowej jest wbrew pozorom trudna decyzją. Należy pamiętać, że oprócz sposobu otwierania i wyglądu są jeszcze inne aspekty, które determinują jej późniejsze użytkowanie. Brama to spora powierzchnia, która może znacząco wpływać na utrzymanie odpowiednej temperatury w domu. Nie bez znaczenia jest też cicha praca bramy, ponieważ skrzypiący i głośny sprzęt, używany bardzo często, może skutecznie uprzykrzyć życie mieszańcom i sąsiadom. Firma Bramarket jest dystrybutorem bram garażowych renomowanej marki Hörmann, znanej na całym świecie. Spośród jakich modeli możemy wybierać?

Bramy skrzydłowe
Bramy skrzydłowe mogą otwierać się zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz (tak jak drzwi). Na rynku możemy znaleźć modele jedno- lub dwuskrzydłowe. Wadą takiego rozwiązania jest to, że przy otwieraniu bramy skrzydła zabierają dużo miejsca. Niezaprzeczalną jednak zaletą jest łatwość montażu skrzydłowego modelu.

Brama segmentowa
Bramy segmentowe otwierają się pionowo i oszczędzają miejsca przed oraz wewnątrz garażu. To idealne rozwiązanie, gdy nasz podjazd jest krótki lub gdy garaż wychodzi bezpośrednio na ulicę. Dodatkowym atutem jest fakt, że do dyspozycji pozostaje całe światło przejazdu. Bramy segmentowe można także zastosować w każdej sytuacji montażowej – kształt otworu do garażu nie gra żadnej roli. Niezależnie od tego, czy nadproże ma formę prostokątną, czy skośną lub jest zakończone łukiem – brama segmentowa pasuje w każdej sytuacji. Dzięki swojej konstrukcji takie rozwiązanie idealnie nadaje się do remontowanych garaży. Bramy segmentowe są też dużo szczelniejsze od bram uchylnych, dlatego warto je montować w garażach ogrzewanych.

Warto wiedzieć, że segmentowe bramy garażowe Hörmann charakteryzują się idealnie równym rozłożeniem przetłoczeń, co zdecydowanie wyróżnia je spośród bram innych producentów. Segmenty bramy mają taki kształt, że przy zamkniętej bramie łączenia segmentów są praktycznie niewidoczne.

 

jaka brama garażowafot. Hörmann

 

Jednak największą zaletą tych bram jest wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki oferują swoim użytkownikom. Ta brama garażowa podczas zamykania automatycznie rygluje się w prowadnicy, skutecznie zabezpieczając przed podważeniem. Opatentowane ryglowanie działa mechanicznie, a więc – w przeciwieństwie do konkurencyjnych napędów – jest skuteczne także w razie awarii zasilania.

Ponieważ brama garażowa to inwestycja na wiele lat, warto podkreślić, że ościeżnica ThermoFrame firmy Hörmann polepsza właściwości termoizolacyjne bram segmentowych LPU nawet o 15 %. Dodatkowo, stopa ościeżnicy, wykonana z tworzywa sztucznego oraz wysoka na 4 cm, jest odporna na uszkodzenia, zakrywa ościeżnicę w miejscu narażonym na powstawanie rdzy i trwale zabezpiecza bramę przed ewentualną korozją. To brama na długie lata!

 

jaka brama garażowafot. Hörmann

 

Bramy segmentowe boczne
To odmiana otwieranych pionowo bram segmentowych, inaczej nazywana bramami sekcyjnymi. Idealnie sprawdzają się w garażach, które wychodzą bezpośrednio np: na ulicę. Główny segment bramy przesuwa się do boku, dzięki czemu nie zabiera dodatkowego miejsca na chodniku i nie utrudnia ruchu. Słabą stroną takich bram są prowadnice dolne, które wymagają dbałości o przejezdność.

 

jaka brama garażowafot. Hörmann

 

Bramy segmentowe Fasadowe ALR F42 oraz ALR F42 Vitraplan
To wyjątkowe bramy, które mogą być indywidualną aranżacją fasady z wypełnieniem wykonanym we własnym zakresie przez odbiorcę lub tworzące równą płaszczyznę z płytą bramy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zintegrować bramę garażową z całą architekturą domu, nadając fasadzie designerski wygląd. To ekskluzywne bramy z ciekawym połączeniem efektu wypełnienia lustrzanego odbicia i przejrzystości. W przypadku tych bram trzeba jednak zwrócić się o poradę do autoryzowanego partnera handlowego firmy Hörmann.

 

jaka brama garażowa jaka brama garażowafot. Hörmann

 

Brama uchylna
Bramy uchylne łączą wysoką jakość i zaawansowaną technikę z trwałością działania i bezpieczeństwem obsługi. Dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach ze stali: z klasycznymi przetłoczeniami, stylowymi kasetonami lub do indywidualnej aranżacji. Jeśli natomiast elementem decydującym o wyglądzie domu jest drewno, to uzasadnioną decyzją będzie wybór bramy garażowej z wypełnieniem z litego drewna. Warto jednak pamiętać, że montaż tej bramy możliwy jest tylko w kwadratowych lub prostokątnych otworach, a samo otwieranie bramy wymaga sporo miejsca na zewnątrz garażu.

 

jaka brama garażowafot. Hörmann

 

Jeśli decydujemy się na montaż bramy uchylnej, watro zadbać o bezpieczeństwo jej użytkowania. Przykładem wyposażenia gwarantującego najwyższe bezpieczeństwo obsługi bram uchylnych są elastyczne nakładki ochronne na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzywa sztucznego umieszczone między płytą bramy a ramą. Elementy te minimalizują ryzyko przypadkowego zgniecenia lub przytrzaśnięcia palców. Dodatkowym zabezpieczeniem jest montaż kilku utrzymujących bramę sprężyn – jeśli jedna z nich po latach użytkowania pęknie, pozostałe zapobiegną opadnięciu bramy. Jedyne w swoim rodzaju ryglowanie z zapadką obrotową stosowane w bramach uchylnych Hörmann dociska naroża płyty do ramy, co stanowi o wiele skuteczniejsze rozwiązanie niż zwykłe zamknięcia ze sztangą. Podważenie bramy jest praktycznie niemożliwe.

 

jaka brama garażowafot. Hörmann

 

Brama rolowana
Brama rolowana RollMatic firmy Hörmann to najbardziej nowoczesne rozwiązanie. Dzięki swojej konstrukcji taka brama zapewnia maksymalną ilość miejsca na parkowanie zarówno w samym garażu, jak i przed nim. Również obszar sufitu pozostaje wolny i może być dodatkowo wykorzystany. Brama RollMatic może być rolowana na dwa sposoby: do wewnątrz lub na zewnątrz. Ten drugi sposób sprawdzi się zwłaszcza w garażach z małym nadprożem lub niewielką ilością miejsca po bokach. Profile bramy RollMatic są wykonane z wysokiej jakości aluminium odpornego na korozję i wypełnione są równomiernie twardą pianką poliuretanową.

 

jaka brama garażowa jaka brama garażowafot. Hörmann

 

Brama standardowo wyposażona jest w nowoczesny napęd firmy Hörmann, umieszczony na zewnątrz obudowy wału nawijającego, co ułatwia jego konserwację. Zintegrowana funkcja łagodnego rozruchu i zatrzymania zapewnia spokojną i oszczędną pracę bramy. Sterowanie jest wyposażone w przycisk sterujący i oświetlenie. Uruchomienie i zatrzymanie bramy RollMatic odbywa się szczególnie łagodnie i cicho, co także chroni bramę.

Dlaczego bramy Hörmann?
Hörmann to jakość i bezpieczeństwo, połączone z nowoczesnym designem. Jeśli dodamy do tego komfort, na jaki pozwala dwukierunkowy, wyjątkowo bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur do napędów bram garażowych Hörmann, otrzymujemy kompletny, sprawny system, którego montaż zapewni nam spokój na długie lata.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.abcbram.pl

62-052 Komorniki, ul. Otwarta 1, woj. wielkopolskie
tel. (61) 81 97 300,