Bramy garażowe segmentowe, rolowane

Jaką bramę garażową wybrać?

Ilu inwestorów, tyle różnych potrzeb i oczekiwań. Dotyczy to również rozwiązania, jakim są bramy garażowe segmentowe i bramy garażowe rolowane, bo każda z wymienionych grup produktów sprawdzi się w nieco innych zastosowaniach. Niezależnie jednak od tego, jaką bramę wybierzemy, warto dokładniej przyjrzeć się jej parametrom. Właściwości termoizolacyjne, akustyczne czy jakość wykonania to przecież aspekty, które są dla nas ważne niezależnie od tego, czy brama będzie dopasowana kolorystycznie do elewacji i jaką ilością miejsca na podjeździe i w garażu dysponujemy. Na co więc zwracać uwagę?

Bramy garażowe segmentowe i rolowane od producenta
Jest kwestią oczywistą, że wybierając bramy garażowe, szukamy rozwiązań jak najbardziej funkcjonalnych, które uda się harmonijnie wkomponować w architekturę budynku. Warto obok estetyki uwzględnić jeszcze szereg innych czynników – np. czy garaż jest połączony z domem (wówczas szczególnie ważne są parametry termoizolacyjne bramy), albo czy wyjazd z garażu znajduje się bezpośrednio przy ruchliwej ulicy – w takiej sytuacji brama rozwierna z pewnością nie okaże się najlepszym pomysłem i lepiej sprawdzi się brama garażowa rolowana lub segmentowa. Jeszcze inne aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę, traktując garaż nie tylko jako miejsce do parkowania samochodu, ale także przydomowy warsztat lub magazyn, w którym każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota.

 

Fot. DoorHan

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Z pewnością na to, kto wyprodukował naszą bramę garażową (segmentową, rolowaną, rozwierną itp.). Choć często deklarujemy, że marka nie jest dla nas istotna, to jednak w przypadku bram garażowych czy choćby stolarki okiennej, to właśnie doświadczenie producenta, zdobywane często przez lata, stanie się gwarancją jakości produktu.
Ceniąca się firma, o ugruntowanej na rynku pozycji, zaoferuje nam bramy garażowe segmentowe czy bramy garażowe rolowane, których jakość będzie potwierdzona zarówno gwarancją, jak i odpowiednimi certyfikatami. Taką firmą jest DoorHan – przedsiębiorstwo, które w ciągu 25 lat działalności urosło do rangi wiodącego producenta bram garażowych segmentowych, hangarowych, szybkobieżnych, drzwi wejściowych, rolet i ogrodzeń.

 

Bramy garażowe segmentowe RSD02
Wjazd do garażu przy ruchliwej ulicy? Mało miejsca parkingowego przed garażem? Rozwiązaniem są bramy garażowe segmentowe, które dzięki pionowemu prowadzeniu płaszcza bramy umożliwiają swobodne parkowanie auta bezpośrednio przed nią. Trudno przecenić zalety takich bram zimą, gdy miejsce parkingowe jest oblodzone lub zasypane śniegiem.
Dostępna w ofercie DoorHan brama garażowa segmentowa RSD02 przeznaczona jest do montażu w otworach małych, średnich i dużych, to znaczy o szerokości od 2000 do 6000 mm i wysokości od 1800 do 3080 mm. Posiada ona unikatowy, opracowany przez DoorHan system sprężyn skrętnych, zapewniających równowagę skrzydła bramy.

 

Fot. DoorHan

– To brama, którą często wybierają miłośnicy oryginalnych i nieszablonowych rozwiązań, bo w naszym katalogu znajduje się ponad 100 opcji różnych rozwiązań projektowych, począwszy od odmiennych wzorów przetłoczeń, różnych struktur powierzchni, a kończąc na szerokiej gamie kolorystycznej, obejmującej całą paletę RAL oraz na różnych wariantach przeszkleń i wyposażenia dodatkowego– mówi Radosław Czułup z firmy DoorHan Polska.
W budynkach, w których intensywnie eksploatuje się garaże (np. jako dodatkową przestrzeń do przechowywania), świetnie sprawdzą się bramy garażowe segmentowe z drzwiami przejściowymi, co zapewnia dodatkowe, wygodne wejście bez konieczności otwierania całej bramy. Dzięki podwójnemu systemowi uszczelnień drzwi posiadają doskonałe właściwości termoizolacyjne, zatrzymując ciepło zimą i nie pozwalając na nadmierne przegrzewanie w upalne dni. Różnorodne warianty montażu (w centralnej części bramy garażowej lub z boku) pozwalają dopasować rozwiązanie adekwatne do wymagań klienta.

Bramy garażowe segmentowe do małych otworów
W małych otworach o wymiarach 2000 do 3500 mm (szerokość) i od 2030 do 2840 mm (wysokość) świetnie sprawdzą bramy garażowe segmentowe RSD01 Hybrid, przeznaczone do zamykania garaży i pomieszczeń technicznych. Konstrukcję opartą na niskim typie prowadzenia można zainstalować w pomieszczeniach o minimalnych węgarkach i nadprożu (od 85 mm), a w przypadku braku nadproża i węgarków stosuje się wbudowane mocowanie tunelowe.

 

Fot. DoorHan

– Również ten typoszereg produktów otwiera przed inwestorami całą gamę indywidualnych rozwiązań kolorystycznych i projektowych, bo dostępny jest bardzo rozbudowany pakiet wariantów przetłoczeń, kolorów, przeszkleń i typów prowadzeń. Podobnie jak bramy garażowe segmentowe RSD02, również tu nacisk położono na efektywność termiczną, bo brama bardzo dobrze uszczelnia otwór. Jej atutem jest ponadto prosty i szybki montaż, który trwa zaledwie kilka godzin, a także długa żywotność – podkreśla Artur Janczura z DoorHan Polska.

 

Na bazie sprawdzonej konstrukcji garażowych bram s RSD01 powstały bramy garażowe segmentowe RSD01 DIY o standardowych wymiarach, które produkowane są w 13 zestawach, zawsze dostępnych w regionalnych magazynach. Ich mechanizm równoważący jest zaprojektowany dla 15000 cykli operacyjnych. Są one przeznaczone do samodzielnego montażu, a wymagania dotyczące parametrów otwierania bramy są minimalne.

 

Fot. DoorHan

Oferowane przez DoorHan bramy garażowe segmentowe z konkurencyjnymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku wygrywają nie tylko wysoką trwałością, ale także energooszczędnością, która została potwierdzona badaniami przeprowadzonymi przez instytut fizyki budowlanej. Skutecznie zatrzymują ciepło wewnątrz pomieszczeń zimą i zapewniają komfortową temperaturę latem, co jest możliwe dzięki wypełnieniu skrzydła 40 milimetrową warstwą bezfreonowej pianki. Takie rozwiązanie stanowi ponadto bardzo skuteczną zaporę dla fal akustycznych, dzięki czemu bramy garażowe segmentowe DoorHan sprawdzą się szczególnie tam, gdzie garaż jest nie tylko miejscem parkowania samochodu, ale także małym, przydomowym warsztatem, w którym spędza się dużo czasu.

 

Fot. DoorHan

Bramy garażowe rolowane
Bramy garażowe rolowane najczęściej wybierają ci klienci, którzy dysponują niewielką ilością miejsca na podjeździe. Tego typu bramy nazywane czasem „żaluzjowymi” lub „roletowymi” w obsłudze przypominają właśnie popularne osłony okienne, bo skrzydło podczas zamykania jest nawijane na specjalny wał napędzany ręcznie lub elektrycznie. Jest on schowany w specjalnej kasecie, montowanej – w zależności od wybranego wariantu – albo wewnątrz (tzw. montaż wbudowany ze skrzynką do wewnątrz lub ze skrzynką na zewnątrz), albo na elewacji (montaż natynkowy).

 

Fot. DoorHan

Różne warianty instalacji bram pozwalają na idealnie dopasowanie garażowej bramy rolowanej do potrzeb klienta. Np. te osoby, które wykorzystują garaż również jako magazyn czy warsztat, mogą wybrać opcję montażu na zewnątrz, zaoszczędzając cenne miejsce pod sufitem i na bocznych ścianach. Z kolei miłośnicy rozwiązań minimalistycznych dzięki montażowi wewnątrz mogą zachować oszczędną w wyrazie estetykę elewacji – mówi Radosław Czułup.
W ofercie firmy DoorHan znajdziemy garażową bramę rolowaną aluminiową RH77M, która spełnia europejskie standardy jakości i bezpieczeństwa i jest przystosowana do pracy w różnych warunkach klimatycznych, zapewniając komfort w pomieszczeniach dzięki zwiększonej izolacji cieplnej i dźwiękowej.

 

Co istotne, wraz z bramą otrzymujemy wszystkie akcesoria potrzebne do jej instalacji oraz precyzyjną instrukcję montażu, co pozwala ustrzec się ewentualnych błędów. Jest to kompletna skrzynka, zestaw profili prowadzących z uszczelką, skrzydło bramy, profil dolny z uszczelką oraz napęd ręczny lub automatyczny.

 

Fot. DoorHan

Bramy garażowe rolowane można montować w otworach o wymiarach od 2000 do 2600 mm (wysokość otworu) i od 2000 do 3900 mm (szerokość otworu). Szerokie spektrum konfiguracji, w tym – różne możliwości montażu, bogaty pakiet wyposażenia opcjonalnego, a także ciekawa gama kolorystyczna – od neutralnych bieli, poprzez modne szarości i nietuzinkowe odcienie, jak np. niebieski – pozwalają na skrojenie finalnego produktu zgodnie z indywidualnym gustem każdego klienta.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.doorhan.pl

62-004 Czerwonak, Gdyńska 32, woj. wielkopolskie
tel. 618819710,


Liczba odwiedzin: 1296 | Data publikacji: 2019-04-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Wybór bramy garażowej powinien być w równym...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa...
Zarówno w nowo powstających jak i remontowanych...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
Zarówno w przestrzeni publicznej, jak też prywatnej,...
Atrakcyjna cena palarni zewnętrznych i spełnienie krajowych...
Różne rodzaje przestrzeni zewnętrznych wymagają rozmaitych sposobów...
Nie od dziś wiadomo, że przy wielu...
Szeroka oferta rodzajów i atrakcyjny zakres cen wiat...
Ogradzanie nieruchomości to często jeden z pierwszych...
Siatki ogrodzeniowe stanowią bardzo dobry wybór, jeśli...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...
Siatki ogrodzeniowe czy drewniane sztachety to rozwiązania,...
Jeszcze do niedawna ogrodzenia betonowe kojarzyły się...
Firma Hörmann produkuje bramy segmentowe spełniające oczekiwania...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Ogrodzenia betonowe to przede wszystkim ponadczasowa estetyka,...
Siatki cieniujące, popularnie stosowane m.in. w branży...
Ogrodzenia betonowe łupane to nowoczesny sposób na...
Prostota, harmonia i funkcjonalność: te trzy słowa...
Automatyka do bram zyskuje coraz większą popularność....

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: jaką bramę garażową wybrać, bramy garażowe segmentowe i rolowane od producenta, bramy garażowe segmentowe do małych otworów
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy