Nowoczesne bramy garażowe

Jak wybrać bramę garażową?

Zarówno w nowo powstających jak i remontowanych nieruchomościach brama garażowa stanowi jeden z kluczowych elementów. Spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale również funkcje użytkowe, dzięki którym nasz dom staje się wygodniejszy, bezpieczniejszy i energooszczędny. O to, na jaką bramę garażową się zdecydować zapytaliśmy Annę Michalak – Siezieniewską, specjalistkę z firmy Krispol.

Bramy garażowe – o co pytać, czego szukać?
Każda jednorazowa inwestycja, w trakcie budowy czy remontu, która pochłania dużą ilość funduszy i jest realizowana raz na kilkanaście lat musi nasuwać wiele pytań właścicielowi nieruchomości. Z jakimi wątpliwościami mierzą się klienci, którzy rozważają zakup bramy garażowej?
– Przy wyborze bramy do nowego lub remontowanego garażu stajemy przed wieloma pytaniami, zarówno o rodzaj bramy, jak i jej dostosowanie do warunków zabudowy, a także jej wygląd czy wyposażenie dodatkowe – mówi Anna Michalak Siezieniewska.
Wybierając bramę garażową wszelkie wątpliwości należy rozwiewać poprzez kierowanie pytań bezpośrednio do autoryzowanych sprzedawców produktów uznanych marek. Jednak nadrzędną zasadą w trakcie zakupów jest uzmysłowienie sobie, że zakup nowej bramy jest świetną okazją do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa rodziny i szansę taką warto w pełni wykorzystać. Dlatego unikajmy półśrodków, tanich, okazyjnych ofert i produktów wątpliwej jakości. Nie popełniajmy błędów i nie bądźmy zmuszeni do kosztownych wydatków w przyszłości.

 

nowoczesne bramy garażowefot. krispol.pl

 

Bramy garażowe – na jaką bramę się zdecydować?
Na rynku dostępnych jest kilka typów bram garażowych. Jednak od kilku lat zdecydowanym liderem są bramy segmentowe – dlaczego tak jest? W porównaniu z innymi typami bram, bramy segmentowe mają wiele zalet i charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Cechuje je również wygoda i bezpieczeństwo użytkowania, energooszczędność oraz estetyka.

 

jak wybrać brame garażowąfot. krispol.pl

 

Bramy segmentowe – solidność i bezpieczeństwo
W związku z tym, że brama garażowa jest inwestycją długofalową powinno zależeć nam na jej bezawaryjnej pracy przez jak najdłuższy czas.
– Bramy segmentowe Krispol oparte są na sprawdzonych podzespołach, których jakość gwarantuje maksymalny czas działania – mówi Anna Michalak – Siezieniewska – Należy pamiętać, że średnio brama w ciągu roku otwiera się i zamyka ok. 1500 razy, a więc rolki, sprężyny i inne materiały eksploatacyjne muszą sprostać takim obciążeniom – dodaje.
Kiedy mowa o solidności wykonania bramy nie można zapomnieć o bezpieczeństwie użytkowania.
– Brama jest dużym i ciężkim mechanizmem. W końcu może mieć nawet ponad 5 metrów szerokości. Wytrzymałość konstrukcji i sprężyn jest dostosowana do wymiarów bramy, ale dla pełnego bezpieczeństwa każda brama KRISPOL jest wyposażona w zabezpieczenie w przypadku zerwania sprężyn. Jeśli do tego dojdzie, brama zatrzyma się najpóźniej po opuszczeniu o 30 cm – mówi specjalistka z firmy Krispol – Dodatkowo, specjalna bezpieczna konstrukcja paneli uniemożliwia wsunięcie i przytrzaśnięcie palców przez domykające się segmenty.
Bramy automatyczne zawsze posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który można wyposażyć w osłony chroniące palce przed najechaniem przy przypadkowym wsunięciu w prowadnice. Bramę można też oczywiście wyposażyć w fotokomórki.

 

brama garażowafot. krispol.pl

 

Brama garażowa – energooszczędna i ciepła
Chociaż garaż nie jest zamieszkałą częścią nieruchomości to ma on bezpośredni wpływ na energooszczędność budynku.
– W obecnie projektowanych nieruchomościach garaż często jest integralną częścią budynku. Warto zadbać, aby  nie powodował strat energii cieplnej i umożliwiał komfortowe poruszanie się pomiędzy garażem a innymi pomieszczeniami. W uzyskaniu takich warunków pomoże nam bez wątpienia odpowiednia brama garażowa – mówi Anna Michalak – Siezieniewska.
Panele bram Krispol są zbudowane ze stalowych ścian, a ich wnętrze wypełnia izolator w postaci bezfreonowej pianki poliuretanowej. W większości przypadków warstwa ocieplenia ma ok. 40 mm grubości, ale tej wiosny Krispol wprowadził do oferty nowość dla domów energooszczędnych – bramę VENTE K2 RFS 60 z sekcji o grubości 60 mm, o wzmocnionym systemie uszczelnień. To rozwiązanie o wiele cieplejsze od nieocieplanych bram innych typów.

 

bramy segmentowefot. krispol.pl

 

Bramy segmentowe – najwygodniejsze na rynku
Pragmatyczne podejście do wyboru bramy garażowej oznacza również dbanie o własną wygodę. W przeciwieństwie do bram starszego typu, np. uchylnych czy rozwieranych, brama segmentowa nie wymaga przy otwieraniu żadnego miejsca przed garażem. Przy otwieraniu segmenty bramy unoszą się po prostu pionowo do góry, a następnie pod sufit garażu. Nawet mając bardzo krótki podjazd, można zaparkować bezpośrednio przed garażem, a następnie bez problemu otworzyć bramę. Można też zapomnieć o problemach z otwieraniem bramy rozwieranej podczas silnego wiatru. Dzięki odpowiednio wyważonym sprężynom bramy, mimo solidnej budowy i dużej wagi pracują płynnie
i cicho.
Czasami zapominamy, jak duże znaczenie dla naszego komfortu mają również wymiary bramy. Powinny one uwzględniać nasze zwyczaje i potrzeby, także w perspektywie najbliższej przyszłości, ponieważ brama będzie nam służyć latami. Aby zapewnić sobie wygodę, weź pod uwagę rodzaj używanego samochodu (małe auto osobowe, terenówka czy auto rodzinne), a także projekt działki. Czasami brama szersza lub wyższa o kilka centymetrów może znacznie ułatwić życie, np. jeśli przy wjeżdżaniu do garażu musisz manewrować lub często korzystasz z boxu na dach. Bramy KRISPOL są produkowane zawsze na indywidualne zamówienie i dostępne w wymiarach co 1 mm.

 

bramy garażowe krispolfot. krispol.pl

 

Brama garażowa – czy będzie pasować?
No właśnie! Każdy dom i garaż są inne. Co się stanie jeżeli wybranej przez nas bramy nie będzie można zainstalować w naszym garażu? W takim wypadku należy poszukiwać rozwiązań jak najbardziej uniwersalnych. Co na nasz ekspert?
– Dzięki temu, że bramy Krispol występują w sześciu różnych rodzajach konstrukcji i typów prowadzenia, można je zamontować w niemal każdym garażu. W przypadku starszych budynków przydaje się opcja zastosowania specjalnego profilu renowacyjnego, który ma dwie funkcje: elementu montażowego i maskownicy zapewniającej estetyczne wykończenie bramy. Umożliwia on zamontowanie bramy w wyjątkowo nietypowych warunkach, np. w przypadku braku nadproża, czyli przestrzeni pomiędzy górnym krańcem otworu wjazdowego a sufitem garażu – potwierdza Anna Michalak – Siezieniewska.

 

brama garażowa krispolfot. krispol.pl

 

Brama segmentowa – do wyboru do koloru
Nie zapominajmy o estetyce. Obecnie producenci bram garażowych starają się sprostać każdemu, nawet najbardziej indywidualnemu projektowi i oferują obszerne palety kolorów oraz sposobów wykończenia paneli bram. Są one oferowane w różnych stylach. Mogą imitować drewniane deski lub wprost przeciwnie, mieć nowoczesne kolory i gładką powierzchnię. Wybór jest bardzo szeroki i zależy od indywidualnego gustu właściciela.
– Krispol oferuje 6 wzorów paneli, ponad 40 dekorów, 210 kolorów, a także detale dekoracyjne ze stali szlachetnej. Pozwala to na tworzenie niezliczonej ilości wariantów wykończenia bramy segmentowej, zarówno w stylu tradycyjnym, vintage, jak i ultranowoczesnym i designerskim. Trudno znaleźć tak szeroką ofertę wzorów i kolorów dla innych rodzajów bram – mówi Anna Michalak – Siezieniewska.
Firma Krispol oferuje spójną kolorystykę wszystkich produktów dla domu: bram, okien, drzwi i rolet. Dlatego klienci mogą zarówno dobierać stolarkę otworową do kolorystyki elewacji czy dachówki lub wprost przeciwnie – wprowadzić odważne elementy kontrastowe. Wybór ułatwia Wirtualne Studio Projektowe, w którym można przetestować wszystkie wzory, kolory i dodatki do produktów Krispol.

 

bramy garażowe na osiedlachfot. krispol.pl

 

W przypadku takich firm jak Krispol klient ma również możliwość konfiguracji bramy garażowej z opcjami dodatkowymi. Jedną z nich jest napęd elektryczny, który sprawdza się w naszym klimacie i daje poczucie komfortu wjeżdżania do garażu bez wychodzenia z samochodu. Oprócz tego wśród opcji dodatkowych znajdują się takie rozwiązania jak:
– okna lub przeszklone sekcje, które wpuszczą do wnętrza naturalne światło,
– drzwi w poszyciu bramy ułatwiające częste wchodzenie do garażu,
– otwory wentylacyjne, które zapewniają bezpieczeństwo.

O wszelkich szczegółach związanych z bramami segmentowymi najlepiej rozmawiać ze autoryzowanymi sprzedawcami i specjalistami. W punktach sprzedaży Partnerów Handlowych Krispol znajdziesz fachową poradę, a także często będziesz miał okazję obejrzeć pełnowymiarowe, zautomatyzowane produkty. Adres najbliższego salonu znajdziesz na www.krispol.pl

62-300 Września, Psary Małe, ul. Budowlana 1, woj. wielkopolskie
tel. 61 662 41 00,


Liczba odwiedzin: 1065 | Data publikacji: 2014-07-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Dom kojarzy się z ciepłem, spokojem, spędzaniem...
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Często decydujemy się na zakup produktów do...
12.04.2017 | Stolarka otworowa
Budowa domu to dla wielu z nas...
23.01.2017 | Stolarka otworowa
Dobór stolarki dziś, gdy oferta rynkowa jest...
Brama garażowa, otwierana kilka lub nawet kilkanaście...
Ilu inwestorów, tyle różnych potrzeb i oczekiwań....
W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę...
Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa...
Wybór bramy garażowej powinien być w równym...
Segmentowe bramy garażowe są najbardziej popularnym produktem...
W nowoczesnym budownictwie segmentowe bramy garażowe stają...
Bramy garażowe są coraz lepiej izolowane, dzięki...
Marki Gerda nie trzeba nikomu przedstawiać. To...
Rolety automatyczne zewnętrzne nie tylko pomogą ochronić...
06.09.2019 | Automatyka domowa
Długoletnie doświadczenie firmy Laskomex w projektowaniu i...
Jednym z kluczowych trendów w budownictwie XXI...
Coraz częściej wybieraną alternatywą dla garaży tradycyjnych...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o...
Firma Hörmann oferuje nowe niezwykle atrakcyjne wzory...
Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie...
Budowa garażu w większości wypadków wiąże się...
Firma Hörmann produkuje bramy segmentowe spełniające oczekiwania...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. małopolskie
woj. podkarpackie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: bramy garażowe krispol, brama garażowa segmentowa, brama do garażu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy