Nowoczesne bramy garażowe

Jak wybrać bramę garażową?

Zarówno w nowo powstających jak i remontowanych nieruchomościach brama garażowa stanowi jeden z kluczowych elementów. Spełnia nie tylko rolę estetyczną, ale również funkcje użytkowe, dzięki którym nasz dom staje się wygodniejszy, bezpieczniejszy i energooszczędny. O to, na jaką bramę garażową się zdecydować zapytaliśmy Annę Michalak – Siezieniewską, specjalistkę z firmy Krispol.

Bramy garażowe – o co pytać, czego szukać?
Każda jednorazowa inwestycja, w trakcie budowy czy remontu, która pochłania dużą ilość funduszy i jest realizowana raz na kilkanaście lat musi nasuwać wiele pytań właścicielowi nieruchomości. Z jakimi wątpliwościami mierzą się klienci, którzy rozważają zakup bramy garażowej?
– Przy wyborze bramy do nowego lub remontowanego garażu stajemy przed wieloma pytaniami, zarówno o rodzaj bramy, jak i jej dostosowanie do warunków zabudowy, a także jej wygląd czy wyposażenie dodatkowe – mówi Anna Michalak Siezieniewska.
Wybierając bramę garażową wszelkie wątpliwości należy rozwiewać poprzez kierowanie pytań bezpośrednio do autoryzowanych sprzedawców produktów uznanych marek. Jednak nadrzędną zasadą w trakcie zakupów jest uzmysłowienie sobie, że zakup nowej bramy jest świetną okazją do zwiększenia komfortu i bezpieczeństwa rodziny i szansę taką warto w pełni wykorzystać. Dlatego unikajmy półśrodków, tanich, okazyjnych ofert i produktów wątpliwej jakości. Nie popełniajmy błędów i nie bądźmy zmuszeni do kosztownych wydatków w przyszłości.

 

nowoczesne bramy garażowefot. krispol.pl

 

Bramy garażowe – na jaką bramę się zdecydować?
Na rynku dostępnych jest kilka typów bram garażowych. Jednak od kilku lat zdecydowanym liderem są bramy segmentowe – dlaczego tak jest? W porównaniu z innymi typami bram, bramy segmentowe mają wiele zalet i charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Cechuje je również wygoda i bezpieczeństwo użytkowania, energooszczędność oraz estetyka.

 

jak wybrać brame garażowąfot. krispol.pl

 

Bramy segmentowe – solidność i bezpieczeństwo
W związku z tym, że brama garażowa jest inwestycją długofalową powinno zależeć nam na jej bezawaryjnej pracy przez jak najdłuższy czas.
– Bramy segmentowe Krispol oparte są na sprawdzonych podzespołach, których jakość gwarantuje maksymalny czas działania – mówi Anna Michalak – Siezieniewska – Należy pamiętać, że średnio brama w ciągu roku otwiera się i zamyka ok. 1500 razy, a więc rolki, sprężyny i inne materiały eksploatacyjne muszą sprostać takim obciążeniom – dodaje.
Kiedy mowa o solidności wykonania bramy nie można zapomnieć o bezpieczeństwie użytkowania.
– Brama jest dużym i ciężkim mechanizmem. W końcu może mieć nawet ponad 5 metrów szerokości. Wytrzymałość konstrukcji i sprężyn jest dostosowana do wymiarów bramy, ale dla pełnego bezpieczeństwa każda brama KRISPOL jest wyposażona w zabezpieczenie w przypadku zerwania sprężyn. Jeśli do tego dojdzie, brama zatrzyma się najpóźniej po opuszczeniu o 30 cm – mówi specjalistka z firmy Krispol – Dodatkowo, specjalna bezpieczna konstrukcja paneli uniemożliwia wsunięcie i przytrzaśnięcie palców przez domykające się segmenty.
Bramy automatyczne zawsze posiadają w standardzie wyłącznik przeciążeniowy, który można wyposażyć w osłony chroniące palce przed najechaniem przy przypadkowym wsunięciu w prowadnice. Bramę można też oczywiście wyposażyć w fotokomórki.

 

brama garażowafot. krispol.pl

 

Brama garażowa – energooszczędna i ciepła
Chociaż garaż nie jest zamieszkałą częścią nieruchomości to ma on bezpośredni wpływ na energooszczędność budynku.
– W obecnie projektowanych nieruchomościach garaż często jest integralną częścią budynku. Warto zadbać, aby  nie powodował strat energii cieplnej i umożliwiał komfortowe poruszanie się pomiędzy garażem a innymi pomieszczeniami. W uzyskaniu takich warunków pomoże nam bez wątpienia odpowiednia brama garażowa – mówi Anna Michalak – Siezieniewska.
Panele bram Krispol są zbudowane ze stalowych ścian, a ich wnętrze wypełnia izolator w postaci bezfreonowej pianki poliuretanowej. W większości przypadków warstwa ocieplenia ma ok. 40 mm grubości, ale tej wiosny Krispol wprowadził do oferty nowość dla domów energooszczędnych – bramę VENTE K2 RFS 60 z sekcji o grubości 60 mm, o wzmocnionym systemie uszczelnień. To rozwiązanie o wiele cieplejsze od nieocieplanych bram innych typów.

 

bramy segmentowefot. krispol.pl

 

Bramy segmentowe – najwygodniejsze na rynku
Pragmatyczne podejście do wyboru bramy garażowej oznacza również dbanie o własną wygodę. W przeciwieństwie do bram starszego typu, np. uchylnych czy rozwieranych, brama segmentowa nie wymaga przy otwieraniu żadnego miejsca przed garażem. Przy otwieraniu segmenty bramy unoszą się po prostu pionowo do góry, a następnie pod sufit garażu. Nawet mając bardzo krótki podjazd, można zaparkować bezpośrednio przed garażem, a następnie bez problemu otworzyć bramę. Można też zapomnieć o problemach z otwieraniem bramy rozwieranej podczas silnego wiatru. Dzięki odpowiednio wyważonym sprężynom bramy, mimo solidnej budowy i dużej wagi pracują płynnie
i cicho.
Czasami zapominamy, jak duże znaczenie dla naszego komfortu mają również wymiary bramy. Powinny one uwzględniać nasze zwyczaje i potrzeby, także w perspektywie najbliższej przyszłości, ponieważ brama będzie nam służyć latami. Aby zapewnić sobie wygodę, weź pod uwagę rodzaj używanego samochodu (małe auto osobowe, terenówka czy auto rodzinne), a także projekt działki. Czasami brama szersza lub wyższa o kilka centymetrów może znacznie ułatwić życie, np. jeśli przy wjeżdżaniu do garażu musisz manewrować lub często korzystasz z boxu na dach. Bramy KRISPOL są produkowane zawsze na indywidualne zamówienie i dostępne w wymiarach co 1 mm.

 

bramy garażowe krispolfot. krispol.pl

 

Brama garażowa – czy będzie pasować?
No właśnie! Każdy dom i garaż są inne. Co się stanie jeżeli wybranej przez nas bramy nie będzie można zainstalować w naszym garażu? W takim wypadku należy poszukiwać rozwiązań jak najbardziej uniwersalnych. Co na nasz ekspert?
– Dzięki temu, że bramy Krispol występują w sześciu różnych rodzajach konstrukcji i typów prowadzenia, można je zamontować w niemal każdym garażu. W przypadku starszych budynków przydaje się opcja zastosowania specjalnego profilu renowacyjnego, który ma dwie funkcje: elementu montażowego i maskownicy zapewniającej estetyczne wykończenie bramy. Umożliwia on zamontowanie bramy w wyjątkowo nietypowych warunkach, np. w przypadku braku nadproża, czyli przestrzeni pomiędzy górnym krańcem otworu wjazdowego a sufitem garażu – potwierdza Anna Michalak – Siezieniewska.

 

brama garażowa krispolfot. krispol.pl

 

Brama segmentowa – do wyboru do koloru
Nie zapominajmy o estetyce. Obecnie producenci bram garażowych starają się sprostać każdemu, nawet najbardziej indywidualnemu projektowi i oferują obszerne palety kolorów oraz sposobów wykończenia paneli bram. Są one oferowane w różnych stylach. Mogą imitować drewniane deski lub wprost przeciwnie, mieć nowoczesne kolory i gładką powierzchnię. Wybór jest bardzo szeroki i zależy od indywidualnego gustu właściciela.
– Krispol oferuje 6 wzorów paneli, ponad 40 dekorów, 210 kolorów, a także detale dekoracyjne ze stali szlachetnej. Pozwala to na tworzenie niezliczonej ilości wariantów wykończenia bramy segmentowej, zarówno w stylu tradycyjnym, vintage, jak i ultranowoczesnym i designerskim. Trudno znaleźć tak szeroką ofertę wzorów i kolorów dla innych rodzajów bram – mówi Anna Michalak – Siezieniewska.
Firma Krispol oferuje spójną kolorystykę wszystkich produktów dla domu: bram, okien, drzwi i rolet. Dlatego klienci mogą zarówno dobierać stolarkę otworową do kolorystyki elewacji czy dachówki lub wprost przeciwnie – wprowadzić odważne elementy kontrastowe. Wybór ułatwia Wirtualne Studio Projektowe, w którym można przetestować wszystkie wzory, kolory i dodatki do produktów Krispol.

 

bramy garażowe na osiedlachfot. krispol.pl

 

W przypadku takich firm jak Krispol klient ma również możliwość konfiguracji bramy garażowej z opcjami dodatkowymi. Jedną z nich jest napęd elektryczny, który sprawdza się w naszym klimacie i daje poczucie komfortu wjeżdżania do garażu bez wychodzenia z samochodu. Oprócz tego wśród opcji dodatkowych znajdują się takie rozwiązania jak:
– okna lub przeszklone sekcje, które wpuszczą do wnętrza naturalne światło,
– drzwi w poszyciu bramy ułatwiające częste wchodzenie do garażu,
– otwory wentylacyjne, które zapewniają bezpieczeństwo.

O wszelkich szczegółach związanych z bramami segmentowymi najlepiej rozmawiać ze autoryzowanymi sprzedawcami i specjalistami. W punktach sprzedaży Partnerów Handlowych Krispol znajdziesz fachową poradę, a także często będziesz miał okazję obejrzeć pełnowymiarowe, zautomatyzowane produkty. Adres najbliższego salonu znajdziesz na www.krispol.pl

62-300 Września, ul. Michała Strzykały 4, woj. wielkopolskie
tel. 61 662 41 00,


Liczba odwiedzin: 1306 | Data publikacji: 2014-07-10

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Dom kojarzy się z ciepłem, spokojem, spędzaniem...
27.03.2018 | Stolarka otworowa
Często decydujemy się na zakup produktów do...
12.04.2017 | Stolarka otworowa
Budowa domu to dla wielu z nas...
23.01.2017 | Stolarka otworowa
Dobór stolarki dziś, gdy oferta rynkowa jest...
Brama garażowa, otwierana kilka lub nawet kilkanaście...
Ilu inwestorów, tyle różnych potrzeb i oczekiwań....
W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę...
Uchylna, segmentowa czy rolowana? Jaka brama garażowa...
Wybór bramy garażowej powinien być w równym...
Segmentowe bramy garażowe są najbardziej popularnym produktem...
W nowoczesnym budownictwie segmentowe bramy garażowe stają...
Mnogość codziennych obowiązków powoduje, że coraz częściej...
Bramy garażowe są coraz lepiej izolowane, dzięki...
Marki Gerda nie trzeba nikomu przedstawiać. To...
Rolety automatyczne zewnętrzne nie tylko pomogą ochronić...
06.09.2019 | Automatyka domowa
Długoletnie doświadczenie firmy Laskomex w projektowaniu i...
Jednym z kluczowych trendów w budownictwie XXI...
Coraz częściej wybieraną alternatywą dla garaży tradycyjnych...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o...
Firma Hörmann oferuje nowe niezwykle atrakcyjne wzory...
Powierzchnia kilkudziesięciu metrów kwadratowych w Twoim ogrodzie...
Budowa garażu w większości wypadków wiąże się...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: bramy garażowe krispol, brama garażowa segmentowa, brama do garażu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy