Kluczową rolę przy projektowaniu domu odgrywa profile okienne i drzwiowe (w tym okna o podwyższonej izolacyjności termicznej), osłony okienne, a także ciepła brama garażowa – zwłaszcza, gdy garaż jest wbudowany w bryłę budynku.

Okna o podwyższonej izolacyjności termicznej
Pierwszym krokiem przy wyborze stolarki są okna. Mają one niebagatelny wpływ na parametry cieplne oraz stylistykę domu. Liczy się ich liczba, wielkość, kształt, rozmieszczenie, funkcje zastosowanych okuć oraz kolorystyka. Z uwagi na poziom izolacji cieplnej, warto zwrócić uwagę na klasę oraz głębokość profili okiennych (ma ona większe znaczenie niż liczba komór), a także rodzaj i grubość pakietów szybowych. Okna KRISPOL spełniają najbardziej rygorystyczne normy nowoczesnego budownictwa. W ofercie dostępne są również systemy okien przesuwnych HST i PSK.

 

ciepła brama garażowafot. KRISPOL

 

Rolety do zabudowy
Jeśli dokonamy wyboru okien o podwyższonej izolacyjności termicznej, to w następnym kroku warto dobrać do nich rolety, które zapewnią komfort i stworzą poczucie intymności w pomieszczeniach. Wśród różnych typów osłon najlepsze właściwości izolacyjne mają rolety zewnętrzne. Ich najznamienitszym przedstawicielem są rolety do zabudowy, które wymagają zaplanowania już na etapie projektowania domu. Rolety zewnętrzne zapewniają w naszym zmiennym klimacie korzyści zarówno zimą (oszczędności związane w ogrzewaniem), jak i latem (ochrona przed nadmiernym nasłonecznianiem pomieszczeń), a podczas nieobecności dają dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem.

Drzwi – wizytówka domu
Po dokonaniu wyborów związanych z oknami i drzwiami, przychodzi pora na drzwi, które stanowią wizytówkę naszego domu. Piękne wykończenie jest bardzo ważną kwestią, jednak musi ono współgrać z doskonałą konstrukcją, zapewniającą najwyższe parametry izolacji. Dopracowane w najdrobniejszym szczególe profile drzwiowe zawierają m. in. dodatkowe wkłady termiczne wewnątrz, przekładki bimetaliczne czy termiczne przekładki poliamidowe w progu. Wszystko po to, aby każdy element składowy konstrukcji spełniał najlepsze parametry cieplne. Dostępne wzory wypełnień korespondują z aktualnymi trendami wzorniczymi i z pewnością trafią w preferencje estetyczne wszystkich grup klientów.

Ciepła brama garażowa
Ostatnim krokiem jest wybór bramy garażowej. Obecnie garaż jest z reguły integralną częścią domu, a powodem takiego usytuowania jest po prostu wygoda, którą bardzo szybko docenimy w zimne dni czy podczas ulewy. Takie umiejscowienie garaży nie kłóci się z izolacją cieplną, pod warunkiem jednak, że zastosujemy ciepłą garażową bramę segmentową, która jest wypełniona pianką poliuretanową o grubości 60 mm, stanowiącą doskonały izolator. Ponadto brama wyposażona jest w podwójne uszczelnienie dolnego panela.

 

ciepła brama garażowafot. KRISPOL

 

Możliwość zakupu kompletu stolarki okienno-drzwiowej, rolet i bramy garażowej od jednego producenta niesie za sobą szereg korzyści, między innymi zachowanie pełnej spójności kolorystycznej poszczególnych elementów, fachowe doradztwo na każdym etapie ścieżki zakupowej,  jednolitą opiekę gwarancyjno-serwisową oraz montaż w jednym terminie, co w efekcie wpływa na skrócenie procesu budowy wymarzonego domu. Ważne jest też, by korzystać przy tym z profesjonalnej sieci sprzedaży, gdzie nie tylko kupimy produkt, ale możemy także liczyć na fachowe doradztwo i możliwość rozmowy z ekspertami. Pomogą nam oni bezstresowo przejść przez trudny proces inwestycyjny w zakresie zakupu stolarki okienno-drzwiowej i bram garażowych. Ponadto przed podjęciem decyzji o zakupie, klient ma też szansę, aby dotknąć i przetestować produkty. To wszystko sprawia, że skomplikowane rzeczy stają się proste.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.krispol.pl

 

62-300 Września, ul. Budowlana 1, Psary Małe, woj. wielkopolskie
tel. 61 662 41 00,