Bezpieczeństwo w pakiecie

Firma Gerda to marka kojarząca się od ponad 30 lat z maksymalnym poziomem bezpieczeństwa, to niewątpliwie synonim trwałości, solidności i wysokiej klasy zabezpieczeń. W tę filozofię idealnie wpisuje się grupa produktów, jaką są drzwi zewnętrzne tego producenta, czyli między innymi seria OPTIMA, THERMO PRIME i THERMO PREMIUM. Wszystkie te linie produktowe skonstruowane zostały z myślą o świadomym swoich potrzeb kliencie – OPTIMA wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości, THERMO PREMIUM to już bardziej rozbudowana wersja, zaś THERMO PRIME dedykowana jest najbardziej wymagającym klientom. Tym, co szczególnie wyróżnia linie THERMO PRIME i THERMO PREMIUM jest między innymi osiągany przez nie wysoki poziom zabezpieczeń, wynikający z zastosowanych przez producenta rozwiązań konstrukcyjnych oraz użytych materiałów i zamków. Obie serie osiągają wysoką klasę antywłamaniowości RC2 lub RC3 (w zależności od modelu i wybranych elementów drzwi).

fot. GERDA 

Jak te symbole przekładają się na realny poziom bezpieczeństwa domowników? Drzwi wejściowe do domu GERDA tej klasy zapewniają czasowy opór przed działaniem włamywacza, posługującego się takimi narzędziami, jak szczypce, śrubokręt, ręczna piła, młotek lub mechaniczna wiertarka. Oczywiście, żadne drzwi nie będą stawiać oporu przez wieczność – rzecz w tym, by odstraszyć potencjalnego rabusia, zniechęcić go, także poprzez zwiększone ryzyko przyłapania na gorącym uczynku. Niższa klasa antywłamaniowa nie da klientowi takiego komfortu – drzwi z parametrem RC1 mogą być bowiem sprawnie sforsowane bez specjalistycznych narzędzi, z użyciem samej tylko siły fizycznej. Drzwi zewnętrzne GERDA serii THERMO PRIME i THERMO PREMIUM wykonane są z niezwykle wytrzymałych materiałów i wyposażone standardowo w jeden zamek montowany na całej wysokości skrzydła lub dwa – trzy solidne zamki z wielopunktowym systemem ryglowania. Posiadają także dodatkowe bolce antywyważeniowe osadzone w metalowych wspornikach.

fot. GERDA 

Drzwi wejściowe do domu GERDA – termoizolacja na najwyższym poziomie

Drzwi do domu GERDA THERMO PREMIUM występują w dwóch opcjach grubości: THERMO PREMIUM 60 (grubość skrzydła 60 mm) oraz THERMO PREMIUM 75 (grubość skrzydła 75 mm). Konstrukcja drzwi wejściowych GERDA z tej linii opiera się na drewnianym ramiaku oraz wypełnieniu z ekspandowanego polistyrenu grafitowego.

Drzwi z serii THERMO PREMIUM są dostępne w czterech rozmiarach, czterech liniach wzorniczych (od drzwi pełnych ELITE 3D po te ze zróżnicowanymi rodzajami przeszkleń – AIR GLASS, QUADRO, TEMPO) oraz w bogatej gamie kolorystycznej. Drzwi GERDA z serii THERMO PREMIUM 60 zapewniają bardzo dobrą izolację cieplną, ze współczynnikiem utraty ciepła od 0,9 W/m2K w przypadku drzwi pełnych z ościeżnicą ALUTHERM PREMIUM.

Nieco lepsze parametry termoizolacyjne, nawet na poziomie 0,8 W/m2K, osiągają drzwi THERMO PREMIUM 75 w wersji pełnej z zastosowaniem aluminiowej ościeżnicy ALUTHERM PREMIUM. W tej opcji stanowią one już przykład tzw. drzwi pasywnych, czyli takich, które w sposób niezwykle efektywny ograniczają straty ciepła z wewnątrz mieszkania, co przekłada się bezpośrednio na niższe rachunki za dogrzewanie domu, jak i podniesienie komfortu cieplnego domowników. Nie trzeba dodawać, jak wielkie ma to znaczenie, szczególnie w naszej strefie klimatycznej i w dobie rosnących cen prądu i ogrzewania.

fot. GERDA 

Kolejnym nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie drzwi wejściowych do domu GERDA jest dedykowany wymagającym klientom produkt z serii THERMO PRIME 75 z ościeżnicą ALUTHERM PRIME i ciepłym progiem aluminiowym z łącznikiem w standardzie. Konstrukcję skrzydła o grubości 75 mm tworzy drewniany ramiak z wypełnieniem z piany pur i dodatkowa przegroda termiczna. Drzwi THERMO PRIME 75 występują w czterech rozmiarach i czterech liniach wzorniczych, podobnie jak seria THERMO PREMIUM.

Także i tu do wyboru jest kilkanaście kolorów, co znacznie ułatwia potencjalnym klientom dopasowanie wybranych drzwi do charakteru i wybarwienia elewacji domu. Drzwi typu THERMO PRIME posiadają też doskonałe parametry w zakresie izolacyjności cieplnej – jedynie 0,79 W/m2K w wersji pełnej z aluminiową ościeżnicą ALUTHERM PRIME.THERMO PRIME to najwyższej jakości konstrukcja, która gwarantuje doskonały komfort cieplny oraz wysoki poziom bezpieczeństwa domowników.

fot. GERDA 

Prawie jak osobisty asystent, czyli konfigurator drzwi GERDA

Morze możliwości: szeroka oferta, wiele linii wzorniczych, bogata paleta kolorystyczna, mnogość dostępnych opcji, zarówno tych w standardzie, jak i za dodatkową opłatą – jak się w tym nie pogubić i dobrać najlepszy produkt dla siebie i pod kątem rzeczywistych potrzeb? Z pomocą w wyborze odpowiednich drzwi wejściowych do domu GERDA, jak również drzwi do mieszkań, przychodzi dostępny na stronie www.konfigurator.gerda.pl konfigurator wizualny, czyli intuicyjne narzędzie, dzięki któremu łatwo dobierzemy wszystkie parametry drzwi, na których nam zależy.

fot. GERDA 

Dzięki niemu szybko skonfigurujemy nasze drzwi marzeń – od miejsca przeznaczenia (dom, mieszkanie) poprzez dobór odpowiedniego pakietu, kierunku otwierania, rozmiaru, wzoru i koloru, a także dodatkowej opcji wyposażenia. Każda zmiana i wybór, którego dokonujemy, widoczne są natychmiast w podglądzie ceny netto, dzięki czemu przez cały czas kontrolujemy przewidywaną cenę. Po dokonaniu wyboru możemy zapisać sobie naszą specyfikację w formie pliku PDF i na tej podstawie złożyć zamówienie. Sam konfigurator jest bardzo przejrzysty i wygodny – nie trzeba wertować katalogów czy wyliczać kosztów na domowym kalkulatorze.

Więcej na temat oferty drzwi frontowych GERDA znaleźć można na stronie www.gerda.pl

05-806 Komorów, ul. Sokołowska 49, woj. mazowieckie
tel. 22 329 10 30,