fot. Porta

Drzwi zewnętrzne do mieszkania – jakie wybrać?

Niezależnie od tego, czy kończysz właśnie remont mieszkania, czy dokonujesz delikatnych zmian w aranżacji wnętrz, drzwi wejściowe muszą charakteryzować się niezawodnością i nienagannym designem. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania skrzydeł drzwiowych, aby nie tylko gwarantowały bezpieczeństwo, ale także spełniały wymagania wszystkich domowników?

1. Sprawdź klasę antywłamaniowości drzwi wejściowych

Pierwszym i najważniejszym parametrem drzwi wejściowych jest ich klasa antywłamaniowości, która wyrażana jest za pomocą symbolu RC (ang. resistant-class). Im większy współczynnik widnieje przy oznaczeniu, tym skrzydło jest bardziej wytrzymałe na włamania. Dobrym przykładem są modele z kolekcji PORTA RC4, które są odporne na działanie różnorakich narzędzi takich jak łom, młotek czy wiertarka ręczna. Dzięki temu zapewniają one spokój mieszkańcom zarówno za dnia, jak i w nocy.

fot. Porta

2. Postaw na skrzydła dźwiękoszczelne

Kolejnym czynnikiem podnoszącym wygodę lokatorów jest klasa dźwiękoszczelności drzwi wejściowych. Skrzydła wraz z ościeżnicą muszą izolować mieszkanie od męczących hałasów dobiegających z klatki schodowej. Jeżeli zależy Ci na komforcie i ciszy w zamieszkiwanej nieruchomości, zwróć uwagę na symbol Rw, który określa stopień ochrony wnętrza przed dźwiękami zewnętrznymi. Do mieszkania z głośnym sąsiedztwem sprawdzi się egzemplarz, którego współczynnik dźwiękoszczelności oscyluje na poziomie Rw = 37-41 dB.

Szukasz nowych drzwi wejściowych do mieszkania? Zadbaj o bezpieczeństwo oraz spokój mieszkańców z drzwiami PORTA. Szczegóły oferty: https://www.porta.com.pl/produkty/drzwi-wejsciowe-do-mieszkania

Jak dobrać drzwi wejściowe do mieszkania?

Obawiasz się, że drzwi zewnętrzne do mieszkania nie będą pasować do zastosowanej aranżacji wnętrz? Bez obaw – wystarczy, że podczas poszukiwań zastosujesz kilka uniwersalnych zasad, dzięki którym unikniesz stylizacyjnego chaosu:

łącz ze sobą podobne kolory – odcienie i tony muszą ze sobą współgrać, dlatego staraj się pomijać drzwi zewnętrzne o ciepłym wykończeniu, gdy w mieszkaniu dominują zimne barwy;
zwróć uwagę na styl wnętrz – do nowoczesnych nieruchomości sprawdzą się proste skrzydła bez zdobień, a do tych glamour nadadzą się egzemplarze z delikatnymi żłobieniami;
nie zapomnij o dodatkach – jeżeli w Twoim mieszkaniu dominuje srebro, dobierz do drzwi wejściowych posrebrzaną klamkę, dzięki której do lokum nie wkradnie się zbędny zamęt.

Pamiętaj, aby przy wyborze drzwi wejściowych do mieszkania w bloku sprawdzić dodatkowo np. klasę izolacji termicznej czy dymoszczelność. Innym istotnym parametrem jest odporność ogniowa (EI). Jeżeli zależy Ci na skrzydle drzwiowym, które nie tylko uzupełni wygląd wnętrz, ale dodatkowo uchroni domowników przed ogniem, postaw na PORTA STEEL SECURE o EI30. Model dostępny jest w wielu ciekawych kolorach – w tym odcieniach dębu i orzecha, które idealnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach.

fot. Porta

Drzwi zewnętrzne do mieszkania spełniają wiele funkcji – podkreślają design nieruchomości, izolują mieszkańców od męczących hałasów oraz zapewniają bezpieczeństwo. Dlatego w trakcie poszukiwań zapoznaj się dokładnie ze specyfiką danego egzemplarza. Zastanawiasz się nad idealnym modelem skrzydeł drzwiowych do zamieszkiwanego lokum? Sprawdź ofertę PORTA i wybierz drzwi, które spełnią wszystkie Twoje wymagania!

Artykuł sponsorowany
84-239 Bolszewo, ul. Szkolna 54, woj. pomorskie
tel. 58 58 58 056,