Kocioł na ekogroszek dla nowoczesnego budownictwa

Automatyczny kocioł grzewczy na ekogroszek Sztoker®+

Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej jakości, które będą bezpieczne dla użytkowników. Dużą uwagę w tej kwestii skupia na sobie branża grzewcza i producenci kotłów. W naszej strefie klimatycznej, gdzie sezon grzewczy zaczyna się jesienią i trwa do wczesnej wiosny, kotły grzewcze muszą być wyjątkowo solidne i bezpieczne. Dlatego prym na rynku wiodą kotły na ekogroszek, a wśród nich nowy ekologiczny kocioł z podajnikiem Sztoker®+ firmy KOMIZ®.

Kotły C.O. na ekogroszek – co je wyróżnia na rynku?
Dlaczego kotły na ekogroszek są tak popularne na polskim rynku? Odpowiedź jest prosta: ponieważ są łatwe i wygodne w obsłudze. Potoczna nazwa kotłów na ekogroszek to kotły retortowe, nie jest to jednak do końca prawda. Konstrukcja kotła Sztoker® pozwoliła na rezygnację z palnika retortowego. Rozwiązania konstrukcyjne całego kotła okazały się na tyle innowacyjne że są chronione patentem nr 216269. Elektroniczny sterownik zarządza dozowaniem paliwa z zasobnika paliwa, regulując jego optymalną ilość do procesu spalania. Raz rozpalony piec pracuje praktycznie przez cały rok bez wygaszania i ponownego rozpalania. Dzięki temu użytkownik nie musi przejmować się codziennym rozpalaniem  i spadkiem temperatury w budynku, ponieważ zawsze panuje w nim ciepło.   

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Niezwykle istotny jest fakt, że samo paliwo, jakim jest ekogroszek, jest najkorzystniejsze dla środowiska. Nie emituje tak dużej ilości pyłów i zanieczyszczeń, jak choćby zwykły węgiel. Plusem jest również niska zawartość siarki, która jest przyczyną szybkiej korozji stali. Kocioł na ekogroszek z podajnikiem zachowuje zatem długą żywotność. Dostępność ekogroszku w workach ułatwia jego wsypywanie do zbiornika  i pozwala na utrzymanie czystości w kotłowni.

Sztoker®+  – kocioł na ekogroszek do zadań specjalnych
Na rynku kotłów grzewczych pojawił się nowy produkt firmy KOMIZ® – kocioł na ekogroszek Sztoker®+.  Model ten ma niezwykle prostą konstrukcję zapewniającą ekologiczne spalanie opału bez stosowania w komorze spalania  kruchej i łatwej do uszkodzenia ceramiki. Czyszczenie kotła odbywa się poprzez drzwiczki czołowe, nie ma dodatkowych bocznych ani górnych wyczystek. Z kolei szybki demontaż elementów składowych umożliwia bezproblemowy transport do każdej kotłowni. Moce kotłów Sztoker®+ rozpoczynają się już od 12 kW. Wyposażone są w automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz aparaturę sterującą Cobra 2.

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Jak działa kocioł z podajnikiem Sztoker®+? Zasobnik należy napełnić ekogroszkiem. Opał jest transportowany ze zbiornika do paleniska za pomocą podajnika ślimakowego o opatentowanej konstrukcji. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej trwałość. Cały proces spalania kontroluje sterownik z algorytmem PID Cobra 2. Regulator ten steruje: pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie, załączaniem pomp obiegowych c.o. oraz pompy c.w.u., pracą podajnika paliwa oraz siłownika zaworu mieszającego. Dodatkowo regulator może współpracować z panelem zdalnym T1000, który może spełniać role termostatu pokojowego.

Sterownik Cobra 2 z algorytmem PID II włącza kocioł na taką moc, jaka jest w danym momencie potrzebna, aby utrzymać zadaną temperaturę. Dzięki temu rozwiązaniu kocioł grzeje przez cały czas, bez przestojów i gwałtownych zmian temperatury – zarówno w kominie, jak i w komorze spalania, a temperatura wody zasilającej pozostaje stabilna. Ciepła woda dostępna jest przez całą dobę każdego dnia w roku (nie tylko w sezonie grzewczym). Ogromną zaletą tego systemu jest również to, że użytkownik regulatora Cobra może samodzielnie dokonywać zmian w oprogramowaniu. Należy podłączyć regulator do komputera za pomocą łącza USB. Komputer rozpoznaje wtedy regulator jako dodatkowy dysk. Chcąc wgrać nowy program, należy pobrać go ze strony producenta. Ponadto, regulator Cobra 2 rejestruje i archiwizuje cały przebieg pracy kotła w ciągu jednego miesiąca.

 

kocioł na ekogroszek KOMIZfot. KOMIZ

 

Sztoker®+ to bezpieczny w użytkowaniu kocioł z podajnikiem. Wyposażony został w system wyrównywania ciśnienia w zbiorniku paliwa co zapobiega dymieniu w zbiorniku. Posiada także alarm otwartej klapy zasobnika. Informuje on użytkownika o niezamknięciu zbiornika po załadowaniu opału, co zapobiega powstaniu pożaru w zasobniku.

Paliwo podstawowe dla kotła Sztoker®+ to groszek energetyczny. Natomiast można go zastąpić pelletem drzewnym. Daje to użytkownikowi możliwość zastąpienia jednego paliwa – innym na wypadek niespodziewanych sytuacji, np. nagłym wzrostem cen za ekogroszek.

Kocioł C.O. a ekologia
Kocioł Sztoker®+ charakteryzuje się bezdymnym procesem spalania paliwa. Co to oznacza dla środowiska? Emituje on niewielką ilość szkodliwych związków i pyłów do atmosfery – w przeciwieństwie do innych kotłów na paliwa stałe.
Jakość i ekologiczność kotła potwierdzają wyniki badań przeprowadzonych w akredytowanym laboratorium. Na ich podstawie jest on zaliczany do najwyższej 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012, zarówno w zakresie cieplno-emisyjnym, jak i bezpieczeństwa użytkowania. Sztoker®+ jest urządzeniem spełniającym również wymagania ekoprojektu (ecodesignu), które zostały określone rozporządzeniem Komisji Europejskiej 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015r. Dokument ten daje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.

Kocioł do ekogroszku Sztoker®+   – dla kogo?
Kocioł na ekogroszek z podajnikiem to najwygodniejszy w użytkowaniu typ kotła dla domu jednorodzinnego. Dzięki rozbudowanej automatyce Sztoker®+ dedykowany jest osobom, które nie mają czasu na codzienne rozpalanie, regularne dokładanie opału i kontrolowanie temperatury paleniska.

Więcej na temat kotła Sztoker + przeczytasz na stronie: www.komiz.pl/pl


Liczba odwiedzin: 47 | Data publikacji: 2017-06-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.08.2016 | Piece, kotły

Zanim zacznie się sezon grzewczy, warto przeanalizować sposób i koszty ogrzewania. Ogrzewanie pomieszczeń użytkowych to zwykle jedna z najbardziej obciążających domowy budżet pozycja w wydatkach. Alternatywą dla starych, nieekonomicznych pieców są nowoczesne kotły SAS EFEKT i SAS BIO EFEKT.

09.12.2015 | Piece, kotły

Kotły na paliwa stałe to wciąż chętnie wybierana przez Polaków alternatywa dla ogrzewania na gaz, prąd czy olej, zwłaszcza że ceny tych ostatnich wciąż idą w górę. Jednak współczesny konsument to przede wszystkim wymagający konsument, który obok ceny samego paliwa zwraca też uwagę na prostotę obsługi. Naprzeciw jego oczekiwaniom wychodzą producenci kotłów na ekogroszek, którzy tak projektują swoje rozwiązania, aby pozwalały na racjonalne, ekonomiczne i wygodne prowadzenie procesu spalania.

14.04.2015 | Piece, kotły

W dobie automatyzacji produkcji obejmującej niemal wszystkie branże, znalezienie producenta, który dopasowuje się do klienta – a nie na odwrót, wcale nie jest takie łatwe. Jak jednak pokazuje przykład firmy P.H.U.P MIRMAOL, która produkuje kotły na paliwa stale, jest to nie tylko możliwe, ale wręcz konieczne. Zwłaszcza gdy mowa o kotłach na ekogroszek, które muszą sprostać bardzo wysokim i różnorodnym wymaganiom.

21.07.2016 | Piece, kotły

Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła, olej opałowy, ogrzewanie na prąd… Wybór jest dziś ogromny, a nowoczesne rozwiązania z obszaru techniki grzewczej uwzględniają zarówno potrzebę ekonomicznego i racjonalnego gospodarowania energią, jak i wygodę eksploatacji. Tej tendencji nie oparły się też znane już od pokoleń kotły na paliwa stałe. Wyposażone w zaawansowane systemy sterowania, dziś, w XXI wieku, w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed kilkudziesięciu lat.

08.10.2014 | Piece, kotły

Ogrzewanie zimą jest jak powietrze, bo dopiero gdy zaczyna go brakować, zdajemy sobie sprawę, jak bardzo jest niezbędne. Aby nie dać się nieprzyjemnie zaskoczyć w sezonie grzewczym, przed zakupem kotła trzeba uwzględnić kilka czynników i – przede wszystkim – kupić go od sprawdzonego producenta.

27.07.2018 | Piece, kotły

Lato w pełni, więc ustał na chwilę medialny szum wokół jakości powietrza nad Polską. Ale przecież za kilka miesięcy burza rozpęta się na nowo. Może więc warto właśnie teraz, poza sezonem grzewczym, pomyśleć o tym, jak przyczynić się do poprawy jakości powietrza i wymienić stary, nieefektywny kocioł centralnego ogrzewania na nowy. A jeśli względy prośrodowiskowe nie są dostatecznym argumentem, to może względy ekonomiczne i praktyczne przeważą? Przecież kocioł na ekogroszek to dziś jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, a technologiczne udogodnienia sprawiają, że obsługa zredukowana jest do minimum, co bardzo ułatwia codzienną eksploatację.

25.01.2018 | Piece, kotły

Budynki o dużej powierzchni, jak: magazyny, hale produkcyjne, szkoły, biura, hotele czy ośrodki wypoczynkowe wymagają odpowiedniego systemu grzewczego, który będzie funkcjonalny i optymalny pod względem inwestycyjnym i eksploatacyjnym. Wytworzone ciepło powinno docierać do każdego pomieszczenia i zapewniać użytkownikom wysoki komfort cieplny. Dlatego warto w tej kwestii wybrać kocioł o dużej mocy na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem.

19.07.2017 | Ogrzewanie

Polską tradycją jest burza medialna tocząca się zimą wokół chmury smogu, która wisi nad naszymi głowami. Głównym problemem jest mała świadomość użytkowników kotłów węglowych, w których spalane są śmieci i paliwa niskiej jakości. Same urządzenia nie są problemem, ale ich nieodpowiednie użytkowanie i niestosowanie się do zaleceń producenta oraz brak ogólnej wiedzy o sposobach spalania paliw stałych. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej słyszymy o konieczności zwrócenia się w stronę ekologicznych urządzeń grzewczych czy o kotłach z 5 klasą emisji. Co to znaczy, że kocioł jest niskoemisyjny? Jakiego typu paliwo możemy w nim spalać? Odpowiedzi pokażemy na przykładzie kotłów na ekogroszek i pellet – nowości z oferty firmy METAL-FACH Technika Grzewcza.

07.06.2017 | Piece, kotły

Współczesne budownictwo wymaga od producentów rozwiązań najwyższej jakości, które będą bezpieczne dla użytkowników. Dużą uwagę w tej kwestii skupia na sobie branża grzewcza i producenci kotłów. W naszej strefie klimatycznej, gdzie sezon grzewczy zaczyna się jesienią i trwa do wczesnej wiosny, kotły grzewcze muszą być wyjątkowo solidne i bezpieczne. Dlatego prym na rynku wiodą kotły na ekogroszek, a wśród nich nowy ekologiczny kocioł z podajnikiem Sztoker®+ firmy KOMIZ®.

06.12.2016 | Piece, kotły

Ogrzewanie to jedna z priorytetowych kwestii w trakcie budowy lub remontu jakiegokolwiek budynku. Istnieje wiele sposobów ogrzewania domów, budynków użyteczności publicznej czy przemysłowych. Tym, którym zależy na wygodzie, dedykowane jest ogrzewanie gazowe lub elektryczne. Inwestorzy liczący się przede wszystkim z kosztami wolą wybrać rozwiązanie tańsze, np. piec węglowy. Czy istnieje rozwiązanie, które dba zarówno o komfort użytkowania, jak i finanse?

26.10.2016 | Piece, kotły

Węgiel kamienny, pelet czy ekogroszek – niezależnie od tego, jaki rodzaj paliwa wybierzesz, nowoczesny i bezpieczny kocioł grzewczy znajdziesz w ofercie polskiej firmy SAS.

08.05.2015 | Piece, kotły

Współczesny, świadomy konsument wie, że kupując jakikolwiek produkt nie może jedynie wierzyć sprzedawcom „na słowo”, ale koniecznie powinien sprawdzić, czy wybrane rozwiązanie na pewno spełnia wszystkie normy i wymogi. O ile jednak w przypadku mebla czy np. rolet niedociągnięcia spowodują najwyżej pewien dyskomfort użytkowania, o tyle w przypadku urządzeń grzewczych spełnianie przez nie surowych norm to absolutna konieczność.

12.12.2014 | Piece, kotły

Wybór kotła centralnego ogrzewania nie jest łatwy. Obok komfortu obsługi pod uwagę trzeba brać także rodzaj paliwa, jego dostępność, cenę – czyli dane, które nie zawsze są stałe – a przecież inwestycję w kocioł podejmuje się raz na wiele lat. Co więc zrobić, aby w trakcie użytkowania wybranego urządzenia nie okazało się, że z powodu niespodziewanej podwyżki cen danego paliwa koszty ogrzewania gwałtownie wzrosły? Rozwiązanie opracowali producenci kotłów wielopaliwowych.

29.09.2014 | Piece, kotły

Ogrzewanie paliwem stałym to wciąż najtańsze źródło energii cieplnej. Zważywszy na fakt, że dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym kotły na miał czy ekogroszek są coraz bardziej zautomatyzowane, coraz częściej wracają też do łask. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie tylko w niczym nie przypominają kotłów sprzed kilkunastu lat, ale są też od nich dużo tańsze w eksploatacji.

14.08.2014 | Piece, kotły

Wykorzystanie kotłów na paliwa stałe to obecnie, uwzględniając również całą instalację, najtańszy sposób ogrzewania budynków. I choć coraz więcej uwagi poświęca się nowym technologiom umożliwiającym wykorzystanie energii odnawialnej, to jednak tradycyjne systemy grzewcze są wciąż bardzo popularne. Na co zwrócić uwagę wybierając kocioł na paliwo stałe? Zapytaliśmy o to Jarosława Woźnego z firmy P.H.U.P MIRMAOL.

19.02.2014 | Piece, kotły

Właściciele budynków mieszkalnych, ale i przemysłowych, biznesowych czy użyteczności publicznej poszukują sposobów na ich niedrogie i skuteczne ogrzanie. Wciąż rosnące ceny paliw powodują, że szczególną popularnością cieszą się urządzenia, które mogą wykorzystywać więcej niż jeden rodzaj opału. Producentem kotłów opalanych węglem i paliwami zastępczymi jest firma KBO Kotło-Bud Osiek.

07.03.2018 | Ogrzewanie

Tylko do końca czerwca 2018 roku będzie można kupić kotły z klasą emisyjną niższą niż 5. Od lipca na polskim rynku dostępne będą jedynie takie urządzenia, które spełniają najwyższe normy, umożliwiające spalanie ekologicznych paliw, jak ekogroszek czy pellet. O ile jeszcze kilka lat temu 5 klasą mogli się pochwalić nieliczni, dziś jest ona już standardem, który w swojej ofercie ma każdy szanujący się producent kotłów na paliwa stałe. Jeśli więc kiedyś 5 klasa kotła była dla nas wyróżnikiem i synonimem jakości, to czym się kierować wybierając kocioł już po zmianie przepisów?

21.06.2018 | Ogrzewanie

Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do kotła i jej gwałtowny spadek, gdy paliwo się kończy, wyziębiony dom po dłuższej nieobecności mieszkańców, brak kontroli nad procesem spalania… Takie niedogodności związane z obsługą kotłów na paliwa stałe to przeszłość. Dostępne dziś na rynku urządzenia są nie tylko ekologiczne, ale także wygodne i proste w obsłudze, umożliwiając jednocześnie pełną kontrolę nad parametrami pracy kotłów. Przedsiębiorstwem, które kładzie duży nacisk na komfort eksploatacji i oferuje szeroki pakiet rozwiązań usprawniających obsługę jest Metal-Fach Technika Grzewcza.

26.04.2018 | Piece, kotły

Wybór ogrzewania nie jest łatwą decyzją, ponieważ od niej zależeć będzie w przyszłości nasz komfort cieplny i stan domowego budżetu. Dodatkowo z roku na rok pogłębia się problem zanieczyszczenia powietrza i wszechobecnego smogu. Dlatego coraz więcej osób rezygnuje z kotłów na węgiel i ekogroszek na rzecz ekologicznych kotłów na pellet. Dlaczego warto zainwestować w kocioł na pellet i jakie są zalety tego biopaliwa?

21.11.2017 | Ogrzewanie

Zaostrzanie unijnych przepisów dotyczących emisji szkodliwych substancji do atmosfery, to nie efekt urzędniczej histerii. Wbrew dość często powtarzanym opiniom celem wdrażania obostrzeń wcale też nie jest zmuszenie konsumentów do wydatków. Patrząc na ten problem z szerszej perspektywy uświadomimy sobie, że używając starych, nieekologicznych kotłów szkodzimy zarówno przyrodzie, jak i samym sobie. Jak dobrać kocioł c.o., który będzie nie tylko przyjazny dla środowiska naturalnego, ale i dla naszego portfela? Zastanawiamy się nad tym razem z ekspertami z firmy ZGM „ZĘBIEC” S.A., która jest jednym z najbardziej znanych producentów kotłów c.o. w Polsce.

04.04.2017 | Piece, kotły

W ostatnich miesiącach nie było chyba dnia, abyśmy nie usłyszeli w mediach o smogu i pyłach, które zatruwają mieszkańców Polski. Źródłem problemu są nieekologiczne kotły, w których oprócz węgla często spalane jest też wilgotne drewno lub – co gorsze – śmieci. O ile jeszcze do niedawna kwestie te nie podlegały żadnej kontroli, to dziś sporo się zmieniło. Samorządy przyjmują antysmogowe uchwały, a przeciętny Kowalski nie ma wyjścia – czy chce, czy nie – musi pomyśleć o zakupie ekologicznego kotła grzewczego. Na szczęście wybór jest naprawdę spory, a dzięki programom dofinansowań taki zakup wcale nie musi mocno nadwątlić domowego budżetu.

28.10.2016 | Piece, kotły

Osoby, które uważają, że kocioł węglowy na miał i eko-groszek jest przeżytkiem minionej epoki, powinny zapoznać się z ofertą wiodących producentów tego typu urządzeń. Ich wysoki stopień zautomatyzowania, obsługa zredukowana do niezbędnego minimum oraz niskie koszty eksploatacji to tylko część korzyści leżących po stronie użytkownika. Nie zaskakuje więc fakt, że automatyczne kotły na węgiel przeżywają dziś swój wielki powrót.

27.09.2016 | Piece, kotły

Dostępne dziś na rynku kotły na paliwa stałe to nowoczesne, ekologiczne urządzenia, które bardzo różnią się od swoich poprzedników sprzed kilku czy kilkunastu lat. Wymagania klientów, oczekujących wygodnych i ekonomicznych w eksploatacji urządzeń oraz zaostrzające się przepisy dotyczące dopuszczalnej emisji zanieczyszczeń sprawiają, że kotły grzewcze C.O. są coraz częściej dużo bardziej atrakcyjną alternatywą dla ogrzewania na gaz czy olej opałowy. Kotły na pellet i ekogroszek, spełniające najbardziej rygorystyczne wymogi, oferuje firma ZPH Krzaczek.

26.09.2016 | Ogrzewanie

W Polsce od kilku lat obowiązuje norma PN-EN 303:5 2012, w której wyróżnia się 3 klasy kotłów na paliwa stałe: 3,4 i 5. Dla każdej z klas określone są wartości graniczne emisji zanieczyszczeń oraz wymaganej sprawności cieplnej kotłów. W 5- najwyższej klasie znajdują się tylko takie piece, które pozwalają na ekologiczne spalanie paliw typu ekogroszek czy pellet. Jednym z ciekawszych rozwiązań mieszczących się w tej klasie jest kocioł SEG PLUS z automatyczną zapalarką do ekogroszku firmy METAL-FACH Technika Grzewcza.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. świętokrzyskie
woj. dolnośląskie
woj. lubuskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. lubelskie

Słowa kluczowe: kotły na ekogroszek, kocioł ekologiczny