Pompa do pieca Wilo-Varios PICO z 5-cio letnią gwarancją

Wymiana pompy obiegowej w domowych instalacjach grzewczych

Uniwersalna pompa obiegowa pasująca do wszystkich urządzeń grzewczych dostępnych na rynku to nie wizja przyszłości, tylko fakt. Pompa do pieca Wilo-Varios PICO to jedyne na rynku najbardziej kompatybilne rozwiązanie w zakresie pomp zamiennych do wszechstronnych zastosowań, które spełnią najwyższe wymagania pod względem niezawodności eksploatacji oraz komfortu i bezpieczeństwa obsługi.

pompa do pieca

Kotły grzewcze to jedne z najbardziej eksploatowanych urządzeń w domu. Ze względu na długi okres grzewczy, pracują nieustannie przez kilka miesięcy, dostarczając niezbędne w tym czasie ciepło do budynku. Dlatego są tak zaprojektowane, aby pracowały bezawaryjnie i służyły przez lata. Czasami zdarza się jednak, że może pojawić się jakaś usterka, np. awaria pompy obiegowej. Kiedy pompa do pieca nie działa, należy ją naprawić lub wymienić. W tym drugim wypadku potrzebna jest pompa odpowiednio dopasowana do modelu kotła. Jeżeli jest to nowy kocioł, to nie będzie z tym problemu. Jeżeli jest to starszy piec, dobór pompy CO może sprawić Inwestorowi trudności, ponieważ obecnie takich pomp już się nie produkuje i są one niedostępne na rynku. W takiej sytuacji należy szukać zamiennika. Nie jest to łatwe, dlatego z pomocą Inwestorom i Instalatorom przychodzi firma Wilo, która zaprojektowała uniwersalną pompę zamienną Wilo-Varios PICO, pasującą do wszystkich kotłów CO na rynku.

Obiegowa pompa do pieca – co to jest i jak działa?
Rolą pompy obiegowej jest wywołanie przepływu wody w obiegu instalacji grzewczej. Ciecz dopływa do wirnika, który jest napędzany silnikiem i działając na nią, zwiększa jej prędkość oraz ciśnienie, pomagając pokonać opory przepływu na całym obiegu grzewczym. Płynny obieg medium w instalacji zapewnia projektantowi większą swobodę w rozplanowaniu całego systemu grzewczego – nie musi on, np. planować grzejników w pionie czy dbać o ich jak najmniejszą odległość od kotła. Inwestor dzięki instalacji obiegowej pompy do pieca CO zyskuje wysoki komfort cieplny przy niskich kosztach eksploatacyjnych.

 

energooszczędna pompa
Fot. Wilo

 

Jak dobrać pompę obiegową do CO?
Wielu producentów oferuje pompy dostosowane konkretnie do jednego modelu bądź serii kotłów – tzw. pompy OEM. Dlatego w przypadku wymiany starej pompy na nową, kiedy pompa jest niedostępna na rynku i należy szukać zamiennika, instalatorzy muszą dodatkowo zwracać uwagę na wszystkie oznaczenia numeryczne, tabliczkę znamionową oraz różnego rodzaju kody, w których określona została data produkcji, model oraz seria urządzenia. Tylko w ten sposób mogą się dowiedzieć, jaka pompa do pieca będzie odpowiednia. Problem poszukiwań, a następnie długiego oczekiwania na sprowadzenie zamiennej pompy przez hurtownię rozwiązuje uniwersalna pompa Wilo-Varios PICO.

 

Varios PICO Sync Function

Fot. Wilo

Pompa do pieca CO Wilo-Varios PICO
Wilo-Varios PICO to mała pompa obiegowa pasująca do wszystkich kotłów na polskim rynku, również do starszych modeli. Pozwala na szybką wymianę, gdy pompa dedykowana do kotła jest niedostępna na rynku. Zwarta, kompaktowa konstrukcja dopasowuje się do każdego urządzenia grzewczego, zapewniając łatwy montaż instalatorowi. Pompa Wilo-Varios PICO automatycznie dostosowuje się do wszystkich parametrów instalacyjnych pieca na ekogroszek czy inne paliwo (w skali 1:1). Odpowiada za to funkcja SYNC, która umożliwia przejęcie ustawień wymienianej pompy, dzięki czemu Klient ma pewność poprawnej wymiany pompy – zarówno pod względem montażowym, jak i wszystkich trybów regulacji. Pompa pracuje wraz z oprogramowaniem (dedykowanym do urządzeń mobilnych z systemem Android/IOS), które posiada bazę danych do tysięcy pomp obiegowych dostępnych na rynku. Demontując starą pompę, Instalator wpisuje jej nazwę lub kod do aplikacji i synchronizuje z nową pompą Wilo-Varios PICO. Po konfiguracji pompa Wilo jest gotowa do pracy.

Pompa jest wyposażona w przyłącze iPWM, czyli inteligentną dwukierunkową modulację szerokości impulsów. W jaki sposób to działa? Z jednej strony sygnał PWM, który płynie od zewnątrz do pompy reguluje jej prędkość obrotową, a z drugiej – sygnał wychodzący informuje o wielkości przepływu. W ten sposób pompa przełącza się automatycznie na odpowiedni poziom mocy.

 

Fot. Wilo

Energooszczędna pompa obiegowa CO Wilo-Varios PICO
Pompa marki Wilo może pompować medium o temperaturze od -10°C do +95°C i maksymalnym ciśnieniu roboczym 10 bar. Urządzenie zostało oparte na energooszczędnym silniku EC – silniku komutowanym elektronicznie o niskim poborze energii elektrycznej, wyposażonym w zintegrowaną, elektroniczną regulację wydajności. Zastosowanie silnika EC pozwala na optymalne dostosowanie pompy do rzeczywistych parametrów pracy kotła CO – zarówno nowszego, jak i starszego. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcyjnemu energooszczędna pompa do pieca Wilo-Varios PICO wpływa na redukcję kosztów ogrzewania – w przeciwieństwie do starszych modeli pomp, które są często przewymiarowane i nie są w stanie samodzielnie regulować swojej pracy do zmian zachodzących w instalacji grzewczej.

Pompę Wilo-Varios PICO można stosować nie tylko w piecach CO, ale także w innego rodzaju wodnych instalacjach grzewczych w domu, instalacjach klimatyzacyjnych oraz przemysłowych instalacjach obiegowych. Urządzenie spełnia wymogi klientów oraz instalatorów, którzy poszukują pompy do natychmiastowej wymiany lub nie wiedzą, jak dobrać pompę obiegową do starego pieca CO. Dzięki niemu wymiana jest szybka, łatwa i bezproblemowa.

Więcej na temat produktu przeczytasz na stronie: www.wilo.com

05-506 Lesznowola, ul. Jedności 5 , woj. mazowieckie
tel. 22 702 61 61,


Liczba odwiedzin: 2697 | Data publikacji: 2018-09-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


W opinii społecznej firmy rodzinne cieszą się...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
Gdzie zwykły odkurzacz nie wystarczy, tam przemysłowy...
Przydomowe przepompownie ścieków mają za zadanie transportowanie...
28.05.2019 | Piece, kotły
Czy kotły c.o. na ekogroszek są ekologiczne?...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Niekontrolowany wzrost temperatury po dorzuceniu opału do...
21.07.2016 | Piece, kotły
Kocioł na biomasę, kocioł gazowy, pompa ciepła,...
Zrębki drzewne są produktem, który nie musi...
26.11.2020 | Ogrzewanie
Inwestycja w energooszczędne pompy obiegowe oraz naczynia...
Stare, ale sprawdzone rozwiązania technologiczne doskonale komponują...
04.10.2016 | Kontenery
Takie doświadczenie ma za sobą chyba każdy...
08.06.2016 | Pompy
Niewykorzystywanie wszystkich pomieszczeń w budynku uznaje się...
07.10.2013 | Kontenery
Często zdarza się, że odstraszają nas zbudowane...
16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
Lato sprzyja pracom w ogrodzie, który w...
18.01.2021 | Stolarka otworowa
Parowanie okien od zewnątrz i wewnątrz często...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
08.10.2020 | Izolacje
Termoizolacja budynków jest bardzo ważna w nowoczesnym...
22.07.2020 | Piece, kotły
Inwestycja w kocioł wodny co. zasilany ekologicznym...
29.05.2020 | Kontenery
Dynamika naszych czasów i szybkie tempo życia...
22.05.2020 | Uzdatnianie wody
Przydomowa oczyszczalnia ścieków to szansa na niezależność...
Niekończące się formalności, kilogramy papierów, pozwoleń –...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: obiegowa pompa do pieca, pompa do pieca, energooszczędna pompa obiegowa, wilo
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy