Na mokro, na sucho, do „zadań specjalnych”

Jak dobrać odkurzacz przemysłowy?

Gdzie zwykły odkurzacz nie wystarczy, tam przemysłowy sobie poradzi… w tym krótkim zdaniu można by streścić charakterystykę odkurzaczy znanych pod nazwą „przemysłowe” lub „wielofunkcyjne”. Choć zasada ich działania jest podobna do urządzeń, które znajdują się w większości domów, to jednak poza tym różnią się wszystkim – począwszy od mocy silnika, poprzez rodzaj zastosowanych filtrów, na konstrukcji kończąc. Jak dobrać odkurzacz przemysłowy? Wszystko zależy oczywiście od potrzeb, przede wszystkim od tego, z jakim rodzajem zanieczyszczeń mamy do czynienia. Rozbudowaną ofertę odkurzaczy przemysłowych renomowanego producenta Cleancraft znajdziemy w ofercie sklepu fachwar.pl.

Odkurzacz przemysłowy ma charakterystyczną konstrukcję, przybierającą najczęściej formę cylindra. Już na pierwszy rzut oka widać, że tego typu odkurzacze są wyższe od urządzeń, których zwykliśmy używać do sprzątania domu. Inny kształt kryje również inne wnętrze, które w odkurzaczach przeznaczonych do zastosowań przemysłowych musi sprostać szczególnie wysokim wymaganiom. Stąd też mocniejsze silniki niż w zwykłych urządzeniach, a w przypadku szczególnie wygórowanych wymagań odnośnie mocy ssącej i czasu pracy, odkurzacze przemysłowe mogą mieć wbudowanych nawet kilka silników. Inne są też stosowane w modelach przemysłowych filtry, często o specjalistycznej budowie czy konstrukcji, które pozwalają na skuteczne usuwanie różnego rodzaju zabrudzeń. Odkurzacze wielofunkcyjne posiadają ponadto pojemne zbiorniki na odpady, a niektórzy producenci – jak Cleancraft dostępny w ofercie sklepu fachwar.pl – wyposażają je w uchylny mechanizm, który pozwala na szybkie i precyzyjne opróżnienie zbiornika z zebranych nieczystości. W takiej sytuacji wystarczy tylko umieścić wózek odkurzacza pod punktem rozlewczym lub utylizacji i posługując się wbudowaną w podstawę rękojeścią, przechylić zbiornik.

Cechą charakterystyczną odkurzaczy przemysłowych – zazwyczaj dość ciężkich – są też duże kółka, które ułatwiają manewrowanie i swobodny przejazd po nierównościach nawet przy pełnym zbiorniku, a w modelach najcięższych – specjalne wózki z uchwytem. Ukłonem firmy Cleancraft w stronę najbardziej wymagających użytkowników są ponadto gniazda zasilające i autorozruchu. Pozwalają one na podłączenie do odkurzacza elektronarzędzi, co eliminuje podwójne zasilanie używanych w warsztacie urządzeń. Modele z oznaczeniem „R” posiadają funkcję automatycznego rozruchu odkurzacza wraz z uruchomieniem podłączonego elektronarzędzia np. piły tarczowej lub szlifierki.

Tyle cech wspólnych, czas na różnice.

Do pracy na sucho i na mokro

Aby ułatwić dobór urządzenia najbardziej odpowiadającego potrzebom danego przedsiębiorstwa, odkurzacze Cleancraf podzielone są na trzy serie: wetCAT (bezworkowe, do pracy na sucho i na mokro), dryCAT (do pracy na sucho w miejscach o wysokim zapyleniu, także z substancjami szkodliwymi) oraz flexCAT, gdzie znajdziemy modele o specjalnych właściwościach, np. do cieczy, olejów, piorące, ATEX itp., które często mają też inny kształt niż pozostałe odkurzacze przemysłowe.
W linii wetCAT znajdują się zarówno niewielkie urządzenia, które sprawdzą się w małych czy średnich zakładach, jak i nieco większe, stosowane w dużych obiektach. Tam, gdzie zachodzi konieczność czyszczenia różnego rodzaju powierzchni na sucho i mokro z płynów, wiórów i wszelkich innych cząstek stałych na stosunkowo niedużym metrażu, sprawdzi się lekki i poręczny model Cleancraft wetCAT116 E z silnikiem 1,3 kW i zbiornikiem 16 l. W przypadku płynów, wiórów i drobin o dużej objętości dobrym wyborem będzie z kolei odkurzacz przemysłowy Cleancraft wetCAT137 E ze zbiornikiem 37 l. Do zbierania dużej ilości zanieczyszczeń przeznaczony jest odkurzacz przemysłowy Cleancraft wetCAT137 R z funkcją automatycznego włączenia wraz z podłączonym elektronarzędziem.

Cleancraft wetCAT 137 E i wetCAT 116 E.

W ofercie sklepu fachwar.pl znajdują się ponadto odkurzacze wodne na podwoziu, wyposażone w zbiorniki ze stali nierdzewnej lub z tworzywa o pojemności aż 62 l. Przeznaczone są one do zastosowań wielkopowierzchniowych i posiadają zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, jak np. trzy silniki (model Cleancraft wetCAT 362 IET) czy filtry nanotechnologiczne.

 

Linia dryCAT to – jak sama nazwa wskazuje – odkurzacze przemysłowe przeznaczone do czyszczenia na sucho. Również w tym wypadku oferta jest bardzo rozbudowana i obejmuje zarówno niewielkie urządzenia, jak i duże, przemysłowe modele. Wśród najmniejszych znajdują się odkurzacze wyposażone w zbiornik 33 l. W zależności od modelu sprawdzą się one np. do czyszczenia na sucho z pyłów klasy M i H i różnego rodzaju cząstek stałych (model Cleancraft dryCAT 133 IC-HC z wymiennymi filtrami kartuszowym czy Cleancraft dryCAT 133 IRSCz automatycznym rozruchem i funkcją automatycznego czyszczenia filtra). Dostępnych jest ponadto kilka modeli ze zbiornikiem 37 l, m.in. Cleancraft dryCAT 137 RSC z dwustopniową regulacją siły ciągu lub dryCAT 137 RSCM z pojemnym zbiornikiem z systemem automatycznego startu. Największe urządzenia ze zbiornikiem 62 l sprawdzą się w dużych obiektach, a skuteczność działania zapewniają zastosowane w nich rozwiązania, jak np. układ czyszczenia z 3 filtrami umożliwiający pracę ciągłą z niezmienną mocą ssania (np.Cleancraft dryCAT 362 RSCT-3 czy dryCAT 362 IRSCT-3 z nierdzewnym zbiornikiem).

Cleancraft dryCAT 362 RSCT-3 i Cleancraft dryCAT 133 IRSCM

Odkurzacze przemysłowe do zadań specjalnych

Cleancraft oferuje ponadto cały przekrój urządzeń kierowanych do grupy odbiorców o bardzo specyficznych potrzebach. Znajdziemy tu na przykład odkurzacze Cleancraft flexCAT 120 VCA przeznaczone do czyszczenia kominka. Posiadają one silnik 1,2 kW i worek o pojemności 20 l, a skuteczne usuwanie popiołu, piasku i dużych zanieczyszczeń zapewnia podwójny system filtracji. Odkurzacz wyposażony jest ponadto w praktyczną funkcję dmuchawy do rozgrzewania żaru lub wydmuchiwania powierzchni. Z myślą o zastosowaniach profesjonalnych (hotele, restauracje, piekarnie) powstał z kolei odkurzacz Cleancraft flexCAT 141 VCA z kartuszowym systemem filtracyjnym, ułatwiający usuwanie popiołu, piasku oraz dużych zabrudzeń Modelem o większej pojemności (62 l) jest Cleancraft 262 VCA, wyposażony w dwa silniki z układem zabezpieczającym „Amperometric Thermo Protection”, idealny do usuwania popiołu z kominka, pieca i grilla.
Ciekawą propozycją jest odkurzacz Cleancraft flexCAT H, przeznaczony do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, który sprawdzi się np. w branży budowlanej czy w firmach montażowych. Ma on kompaktową, zwartą budowę, jest bardzo lekki (tylko 4 kg), a do tego posiada specjalny pas na ramię, który ułatwia pracę mobilną na podeście, drabinie itp. Komfort obsługi zwiększają filtry kartuszowe o dużej powierzchni filtrującej. Wygodnym w toku eksploatacji urządzeniem jest też Cleancraft flexCAT 104 – praktyczny odkurzacz plecakowy, stosowany np. w czyszczeniu pojazdów komunikacji zbiorowej, ciasnych pomieszczeń czy podczas pracy na podestach i drabinach.

Odkurzacz na ramię Cleancraft flexCAT H i odkurzacz plecakowy Cleancraft flexCAT 104.

Do firm świadczących usługę czyszczenia dywanów, tapicerek itp. kierowana jest cała gama odkurzaczy piorących: Cleancraft flexCAT 116 PD z nano filtrem “SAN” zatrzymującym bakterie grzyby i mikro pasożyty, Cleancraft flexCAT 133 IPD z nierdzewnym zbiornikiem głównym i dodatkowym na środek czyszczący oraz z końcówką do czyszczenia tapicerki, dywanów i podłóg czy profesjonalny odkurzacz piorący ze zbiornikiem 62 l na zużytą wodę i środek piorący Cleancraft flexCAT 262-2 IEPD z końcówką do prania tapicerek samochodowych, meblowych i dywanów.

Odkurzacz specjalny Cleancraft flexCAT 390 EOT to z kolei jeden z modeli przeznaczonych do zbierania cieczy z olejem. Posiada on separator do odsysania płynów chłodząco-smarujących mocno zaolejonych oraz do usuwania zaolejonych wiórów stalowych. W zastosowaniach przemysłowych sprawdzi się z kolei duży odkurzacz specjalny Cleancraft flexCAT 378 EOT-PRO z wkładem sitkowym do odsysania środków chłodząco-smarujących, płynów z wysoką zawartością oleju i wiórów metalowych w dużych ilościach.

Do szybkiego i ciągłego odsysania i odpompowywania płynów przeznaczony jest przemysłowy odkurzacz specjalny Cleancraft flexCAT 2107 EPT z pompą wodną. W wersji przemysłowej może też pracować na sucho.

Cleancraft flexCAT 378 EOT-PRO i Cleancraft flexCAT 2107 EPT

Cleancraf oferuje ponadto urządzenia do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Są to modele Cleancraft flexCAT 130 ATEX i Cleancraft flexCAT 1100 ATEX, zgodne z dyrektywą 2014/34/UE. Pierwszy przeznaczony jest do usuwania pyłu z grupy IIIC (sadza, węgiel, pył koksowy, skrobia, ziarno). Może usuwać również pyły o działaniu rakotwórczym i patogennym. Posiada wielostopniową filtrację z filtrami antystatycznymi, a silniki z filtrem hałasów gwarantują cichą pracę. Drugi z wymienionych może usuwać zarówno pyły, jak i ciecze oraz ciała stałe.

 

Jest sprawą oczywistą, że gdy coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Zasada ta dotyczy również odkurzaczy przemysłowych. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup danego modelu warto zdobyć choć podstawowe informacje w tym zakresie. Pamiętajmy też o tym, że profesjonalni sprzedawcy pomogą nam dobrać urządzenie w zależności od tego, jaki rodzaj zanieczyszczeń ma być usuwany czy na jakim metrażu. Zasięgając fachowej porady możemy mieć pewność, że wybrany odkurzacz przemysłowy nie będzie ani zbyt słaby, ani „przewymiarowany” i precyzyjnie odpowie na nasze oczekiwania.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.fachwar.pl

02-485 Warszawa, ul. Kleszczowa 14a, woj. mazowieckie
tel. +48 510-617-866, +48 510-617-855,


Liczba odwiedzin: 1023 | Data publikacji: 2019-11-12

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


06.04.2020 | Podnośniki
Uchwyty magnetyczne, znane również jako chwytaki magnetyczne,...
31.05.2019 | Podnośniki
Operowanie ciężkimi, nieporęcznymi ładunkami i ich przemieszczanie...
31.05.2019 | Podnośniki
W jeszcze nie tak zamierzchłych czasach ludzie...
16.10.2014 | Automatyka domowa
Odkurzacze centralne stosowane są coraz powszechniej nie...
07.04.2021 | Baseny, fontanny
Baseny poddajemy regularnej pielęgnacji nie tylko ze...
Styl willowy, styl loftowy, wnętrza ultranowoczesne –...
19.04.2017 | Agregaty
Czasy, w których kreatywni majsterkowicze remontowali i...
Doskonała jakość powierzchni bez wyżłobień, wyeliminowanie konieczności...
Zachowanie porządku i czystości w przestrzeni publicznej:...
25.04.2019 | Odkurzacze centralne
W nowoczesnym budynku odkurzacz centralny to raczej...
11.03.2019 | Chemia budowlana
Pytanie „jak pozbyć się wilgoci ze ściany”...
14.02.2018 | Chemia budowlana
Powszechne jest przekonanie, że wilgoć na ścianach...
Obróbka drewna to dla jednych codzienna praca,...
Remont domu to duże wyzwanie, które wymaga...
Piękny trawnik to marzenie niejednego ogrodnika. Aby...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
W ofercie firmy Adiam, oferującej narzędzia diamentowe...
20.08.2019 | Domy prefabrykowane
Budowa domu z keramzytu to z wielu...
Czy istnieje ergonomiczna i wygodna szlifierka mimośrodowa?...
wiercenie
Żelbet to jeden z najtrwalszych materiałów konstrukcyjnych....
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
26.05.2017 | Domy prefabrykowane
Keramzyt to lekki materiał budowlany (wypalona glina)...
Transportery, linie technologiczne, taśmy transportujące i podajniki...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: fachwar.pl, fachwar, reach, podniesto, odkurzacze przemysłowe, odkurzacze do zadań specjalnych, odkurzacze specjalne, odkurzacze firmowe, odkurzacze, odkurzacz, odkurzacz przemysłowy,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy