Jaki jest cel używania narzędzi akumulatorowych? Pozbycie się kilometrów kabli, które wiecznie o coś zawadzają, bądź strącają, gdzieś się plączą. Jednak każdy wie, kto korzystał z tego typu narzędzi podłączanych do odkurzacza przemysłowego wie, że to nie do końca tak działa. Dzięki rozwojowi nowej technologii komunikacji bezprzewodowej Bluetooth 4.1 udało się wyeliminować ten problem i narzędzia bezprzewodowe są rzeczywiście bez kabli.

 

makita awsfot. Makita

 

System AWS – jak to działa?
System AWS opiera się na znanej z bezprzewodowej komunikacji między smartfonami, tabletami, głośnikami i innymi popularnymi urządzeniami łączności Bluetooth 4.1. Tak jak w przypadku smartfonów czy tabletów, oba urządzenia wyposażone w moduł Bluetooth muszą zostać ze sobą „sparowene”, czyli połączone bezprzewodowo. Cały proces jest prosty i jest dokładnie popisany w instrukcji obsługi modułów.

 

 

W przypadku urządzeń Makita system AWS składa się z dwóch podstawowych podzespołów: (1) modułu zdalnego włącznika odkurzacza z komunikacją radiową bluetooth oraz (2) niewielkiego modułu, który mocuje się w specjalnym gnieździe w wymienionych elektronarzędziach. Co istotne, moduł jest mobilny i można go przekładać między różnymi narzędziami, więc jest to rozwiązanie ekonomiczne. Maksymalnie z jednym odkurzaczem można sparować maksymalnie 10 urządzeń z modułami bluetooth – to z powodzeniem wystarczy przy nawet najbardziej zaawansowanych pracach budowlanych. Sama funkcja modułu polega na komunikacji z elektroniką maszyny i wysłaniu radiowego sygnału włączającego lub wyłączającego odkurzacz w momencie wciśnięcia lub zwolnienia jej włącznika. Zasięg odbiorników Bluetooth to aż 10 m – wystarczy w zupełności, zwłaszcza że długość węża ssącego to 4 m.

 

makita awsfot. Makita

 

Z jakimi urządzeniami działa system AWS?
Bezprzewodowy system auto – start (Auto-Start Wireless System – AWS), opracowany przez inżynierów Makity, to innowacja na miarę naszych czasów. Sercem systemu jest bateryjny odkurzacz przemysłowy Makita DVC864L, który można włączać i wyłączać zdalnie, uruchamiając podłączone do niego jedynie wężem ssącym elektronarzędzie zasilane akumulatorowo. W tym momencie do pracy w systemie AWS przystosowanych jest pięć elektronarzędzi akumulatorowych: szlifierki kątowe DGA514 i GDA518, pilarka zagłębiarka DSP601, młotowiertarka DHR400 oraz ukośnica DLS111. Jednak to nie koniec, system będzie bowiem nadal rozbudowywany.

 

makita aws makita awsfot. Makita

 

Narzędzia z systemem AWS – zdecydowanie warto!
Makita to uznana na całym świecie marka elektronarzędzi z wieloletnimi tradycjami. Dedykowane do pracy z systemem AWS urządzenia to wysokiej klasy sprzęt, spełniający nawet najbardziej wyśrubowane oczekiwania wobec narzędzi bezprzewodowych. Wyjątkowo długi czas pracy na jednym naładowaniu akumulatorów przy dużej wydajności czyni te urządzenia porównywalnymi do ich sieciowych odpowiedników. Szereg zastosowanych w urządzeniach Makity nowoczesnych rozwiązań daje im zdecydowaną przewagę nad konkurencją. Odkurzacz Makita DVC864L – lekki, poręczny i łatwy w transporcie – został wyposażony w technologię XPT, dzięki której ma podwyższoną odporność na pył i wilgoć. Technologia ADT – Automatic Torque Drive Technology zastosowana w akumulatorowej ręcznej pilarce tarczowej-zagłębiarce DSP601 oraz akumulatorowej ukośnicy DLS111ZU automatycznie dostosowuje prędkość oraz moment obrotowy podczas pracy. Akumulatorowa młotowiertarka DHR400, zasilana 2 akumulatorami 18 V Li-Ion (o osiągach zbliżonych do sieciowej młotowiertarki HR4013C), z technologią antywibracyjną AVT oraz obudową przekładni tłumiąca drgania to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie komfort i bezpieczeństwo w pracy. Łatwe w obsłudze akumulatorowe szlifierki kątowe DGA514 i GDA518 o wysokiej mocy do tarcz o średnicy 125 mm z funkcją łagodnego rozruchu i elektrycznym hamulcem sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających fachowców.

 

makita awsfot. Makita

 

Inwestując w sprzęt, warto robić to z głową. Makita oferuje całą gamę urządzeń, które przede wszystkim ze sobą współpracują – a to zdecydowanie ułatwia pracę, skraca jej czas i poprawia bezpieczeństwo.

Więcej informacji o urządzeniach marki Makita, dedykowanych do pracy w systemie AWS, znajduje się na stronie www.makita.pl

43-346 Bielsko-Biała, ul. Bestwińska 103 , woj. śląskie
tel. 334840200,