Wciągarki ręczne

Podnieś to bez wysiłku!

Operowanie ciężkimi, nieporęcznymi ładunkami i ich przemieszczanie w pionie/poziomie to codzienność w branży budowlanej, remontowej, transportowej, a także w warsztatach czy punktach serwisowych. Szeroką gamę wciągarek ręcznych znanego i cenionego niemieckiego producenta Yale znajdziemy w ofercie firmy REACH SP. Z O. O.

Wciągarki ręczne
Najprostszymi urządzeniami, które pozwalają na łatwe przemieszczanie ładunków o dużych gabarytach i masie są wciągarki ręczne. Z uwagi na stosunkowo prosty typ konstrukcji uchodzą też za wariant najbardziej ekonomiczny, bo nie wymagają zewnętrznego zasilania energią elektryczną. Dzięki zastosowaniu mechanizmu zwielokrotniającego siłę, wciągarki tego typu pozwalają z łatwością podnosić lub przeciągać ciężary ważące nawet 50 ton, a po stronie operatora leży jedynie wprawienie w ruch obrotowy ręcznego elementu napędowego.
Wciągarki ręczne sprawdzą się nie tylko przy przemieszczaniu ładunków w pionie, ale również przy pozycjonowaniu, napinaniu i przeciąganiu ciężkich elementów oraz przy zabezpieczaniu ładunków. Ich atutem jest ponadto możliwość pracy w miejscach, gdzie nie ma zewnętrznego zasilania elektrycznego.
Oferta wciągarek ręcznych obejmuje urządzenia o różnych rodzajach napędu (dźwigniowe, korbowe, z łańcuchem napędowym, a typ napędu ma bezpośredni wpływ na tempo, w jakim przenoszone będą ładunki).
Wciągarki dźwigniowe pozwalają na uzyskanie dużej precyzji pracy i mniejszego stopnia redukcji. Operator, aby uzyskać jeden obrót wałka napędowego reduktora, musi wykonać kilka ruchów dźwignią. Większą intensywność pracy oraz szybsze podnoszenie ładunków umożliwiają wciągarki korbowe, gdzie jeden obrót korbą wykonany przez operatora to pełen obrót wałka napędowego reduktora. Jeszcze szybciej pracuje się z wykorzystaniem wciągarek z łańcuchem napędowym, gdzie operator znajdujący się w odległości ok. 2-3 metrów od urządzenia za pomocą pętli łańcucha manewrowego przekazuje ruch na wałek napędowy, który na jedno pełne przewinięcie łańcucha, obraca nim kilkanaście razy.
W ofercie firmy Reach znajdują się wciągarki ręczne łańcuchowe oraz linowe. Pierwsze sprawdzą się tam, gdzie podczas przemieszczania ładunków ważne jest zachowanie możliwie największej precyzji; drugie z kolei są często stosowane w tych branżach, których specyfika wymusza konieczność wciągania/przeciągania ładunków na znaczne odległości.

 

Wciągarka łańcuchowa ręczna – z naciskiem na precyzję
Wciągarki łańcuchowe polecane są zwłaszcza tam, gdzie ładunek pokonuje względnie niewielką, kilkumetrową wysokość z dużą dokładnością, a więc w transporcie pionowym i poziomym, przy obsłudze różnego typu obrabiarek metali, kamienia i innych materiałów oraz w produkcji i przy naprawach warsztatowych.

 

 

Oferowane przez Reach wciągarki łańcuchowe pozwalają na przemieszczanie ładunków o masie od 250 kg (kompaktowe i lekkie modele Yealehandy 250 kg czy Yale VSIII 250 kg). Są one często wybierane przez serwisantów i majsterkowiczów, co zawdzięczają niewielkiej wadze i małym gabarytom.
Z kolei najbardziej zaawansowane urządzenia poradzą sobie z transportem ładunków o maksymalnej masie 50 ton (Yale VSIII 50000 kg wyposażony w 18 pasm łańcuchowych). Pomiędzy wymienionymi modelami znajduje się pełna gama wciągarek o udźwigu 500, 750, 1000, 1500 i 2000 kg, co sprawia, że sprawdzają się w różnych branżach, również tych, które mają specyficzne wymagania. Do nich kierowane są np. urządzenia o innowacyjnych rozwiązaniach konstrukcyjnych, jak np. YaleERGO 750 kg ze specjalnie zaprojektowaną dźwignią podnoszącą wydajność pracy czy wciągarki z wózkiem belkowym do transportu poziomego.

 

 

Wciągarka linowa ręczna – z naciskiem na szybkość
Duże odległości (zarówno w osi poziomej, jak i pionowej), szybkie tempo pracy – w branżach, w których właśnie te aspekty się liczą, wybór pada najczęściej na wciągarki linowe. Choć trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne lin jest niższa niż łańcuchów, to jednak wciągarki linowe zapewniają większą elastyczność w zakresie zmiany kierunku i drogi cięgna dzięki użyciu zbloczy.

Najmniejsze urządzenia z oferty pozwalają na przemieszczanie elementów o maksymalnej wadze do 80 kg (Pfaff SW-W 80 kg), największe bez trudu poradzą sobie z elementami o wadze nawet 5000 kg (Pfaff SGO 5000 kg z samohamownym reduktorem ślimakowym). Wszystkie modele, niezależnie od udźwigu, dzięki możliwości doposażenia w dodatkowe akcesoria, pozwalają do dopasowanie do specyfiki danej branży.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.podniesto.pl

02-485 Warszawa, ul. Kleszczowa 14a, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 515 84 14, +48 502-897-363,


Liczba odwiedzin: 995 | Data publikacji: 2019-05-31

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


31.05.2019 | Podnośniki
W jeszcze nie tak zamierzchłych czasach ludzie...
11.05.2018 | Posadzki przemysłowe
Posadzki z betonu pod tarczę antyrakietową w...
06.04.2020 | Podnośniki
Uchwyty magnetyczne, znane również jako chwytaki magnetyczne,...
02.10.2019 | Podnośniki
Podesty ruchome masztowe Haulotte Star 6 oraz...
podesty ruchome
05.10.2018 | Podnośniki
PULSEO firmy Haulotte to podesty ruchome o...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
20.01.2017 | Podnośniki
Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane...
26.01.2016 | Podnośniki
W branży budowlanej praca na wysokości to...
13.01.2016 | Podnośniki
Budownictwo to jedna z tych branż, w...
08.01.2016 | Podnośniki
Grupa Haulotte, która na swoim koncie ma...
23.07.2015 | Podnośniki
Podesty masztowe to jedne z najbardziej przydatnych...
23.07.2015 | Podnośniki
Charakterystyczne dla naszych czasów dążenie do maksymalnego...
01.09.2014 | Podnośniki
Trudno wyobrazić sobie plac budowy bez podestów...
01.10.2013 | Podnośniki
Zarówno w budownictwie, przemyśle jak i logistyce...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: wciągarka łańcuchowa ręczna, wciągarka ręczna, wciągarka linowa ręczna
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy