Wciągarki elektryczne
Wciągarki elektryczne Yale oferowane są w różnych wariantach (stacjonarne lub przejezdne, łańcuchowe lub linowe). Operator nie musi w tym wypadku używać siły własnych mięśni, aby wprawić element napędowy w ruch, a jego rola jest ograniczona do wyboru odpowiednich opcji z kasety na przewodzie lub zdalnego sterowania drogą radiową.

Wciągarki elektryczne łańcuchowe
Flagowymi urządzeniami z oferty Reach są wciągarki elektryczne łańcuchowe: Yale CPV (stacjonarna lub przejezdna o udźwigu do 5 ton) oraz Yale CPE (heavy duty, 3-fazowa, podwieszana stacjonarnie lub mobilnie o udźwigu do 10 ton). Liczne opcje konfiguracji pozwalają zaadaptować je na potrzeby różnych odbiorców. Na przykład w wersji z podwójnym pasmem łańcucha sprawdzą się w warsztatach, przy obsłudze obrabiarek i maszyn do obróbki metalu, podczas wymiany form i matryc, do załadunku elementów poddawanych kształtowaniu oraz wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność przenoszenia delikatnych elementów z dużą precyzją. Optymalne połączenie dużego udźwigu i kompaktowych gabarytów udało się osiągnąć dzięki użyciu zblocza łańcuchowego. W przypadku wyposażenia wciągarek Yale CPV i CPE w pojedyncze pasmo łańcucha, doskonale sprawdzą się podczas intensywnej, długotrwałej pracy i przy podnoszeniu na większe wysokości, co doceniane jest zwłaszcza w budownictwie przemysłowym, maszynowym czy cyklicznie powtarzanych zadaniach transportowych. Wówczas wciągarki posiadają też mocniejsze silniki, przeznaczone do większych obciążeń.
W branżach, w których konieczna jest kontrola w newralgicznych fazach pracy, a więc przy rozpoczynaniu podnoszenia i odkładaniu ładunku, wykorzystuje się z kolei wciągarki ze zredukowaną prędkością. Natomiast tam, gdzie liczy się szybkie tempo pracy, sprawdzą się wersje szybkobieżne do 250 i 500 kg.

 

 

 

Wciągarki elektryczne linowe
W ofercie wciągarek elektrycznych linowych Reach znajdują się popularne urządzenia Yale RPE do krótkich i długich lin, cenione przez klientów z uwagi na wytrzymałą, kompaktową konstrukcję oraz uniwersalne prowadzenie liny, co pozwala na indywidualne zastosowanie prawie we wszystkich możliwych pozycjach. Udźwig do 2 ton, możliwość wyboru bębna (powiększony, rowkowany, z przedziałką) i napięcia 400 V/230 V pozwala sparametryzować urządzenie tak, aby dokładnie odpowiadało potrzebom.
Model Pfaff BETA EL o udźwigu do 7,5 tony to elektryczna wciągarka linowa zaprojektowana i zbudowana jako model bazowy, który konfiguruje się zgodnie z życzeniem klienta. Sprawdzi się szczególnie przy podnoszeniu, przeciąganiu i pozycjonowaniu ładunków w warunkach intensywnego użytkowania.
Do transportu materiałów i osób przeznaczona jest natomiast wciągarka cierna Yale Mtrac o udźwigu 66-300 kg, która może pracować z dwoma hakami. Dzięki temu, że lina jest prowadzona bez nawijania na bęben, jej długość jest nieograniczona. Przekładnia oraz tarcza napędowa są wykonane z hartowanej stali, co gwarantuje niską zużywalność części.

Wybór wciągarki nie ogranicza się tylko do opcji „ręczna czy elektryczna” i „linowa czy łańcuchowa”. Obok parametrów urządzenia (udźwigu, prędkości pracy, rodzaju zasilania) trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim specyfikę branży, w której urządzenie ma pracować, a w tym pomoże nam profesjonalny doradca z firmy, od której kupujemy daną maszynę. Warto też sprawdzić, jakie mechanizmy zabezpieczające ma wybrany model, bo w przypadku awarii zagrożony jest nie tylko transportowany ładunek, ale także człowiek. Oferowane przez firmę Reach wciągarki renomowanego producenta Yale nie tylko zapewniają wysoki komfort pracy, ale i pełne bezpieczeństwo pracowników. A dzięki fachowemu doradztwu klient może być pewien, że otrzyma produkt, które dokładnie odpowie na jego oczekiwania.

 

02-485 Warszawa, ul. Kleszczowa 14a, woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 515 84 14, +48 502-897-363,