Odkurzacze centralne

Wygodne sprzątanie z centralnym odkurzaczem

Odkurzacze centralne stosowane są coraz powszechniej nie tylko w takich obiektach, jak np. hotele czy pensjonaty, ale również w prywatnych domach. Swoje rosnące powodzenie rozwiązanie to zawdzięcza nie tylko ogromnej wygodzie obsługi czy niemal bezgłośnej pracy, ale również poprawie poziomu higieny i jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Czy warto instalować odkurzacz centralny?
Zanim zdecydujemy się na zakup odkurzacza centralnego warto zorientować się, jakie korzyści będziemy mieć z takiego rozwiązania. Najważniejszą jego zaletą jest przede wszystkich jakość powietrza wewnątrz budynków: systemy centralnego odkurzania przyczyniają się do jej poprawy poprzez eliminację nieprzyjemnego zapachu, charakterystycznego dla tradycyjnych odkurzaczy, które wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu miejsca odkurzanego (nierzadko razem z zanieczyszczeniami, których nie zdołała zatrzymać filtr). W przypadku odkurzacza centralnego wszystkie zanieczyszczenia przenoszone są do specjalnego pojemnika znajdującego się poza sprzątanym pomieszczeniem (np. w piwnicy). Oczyszczone w ponad 98% powietrze z jednostki centralnej wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku, co zapobiega jego recyrkulacji.

 

odkurzacze centralnefot. PHU DOMO

Inwestycja w centralne odkurzanie jest jednorazowa. Dzięki temu, że pojemnik z kurzem opróżnia się kilka do kilkunastu razy w roku, w zależności od intensywności użytkowania, nie ma konieczności zakupu wymiennych worków jednorazowych, a tym samym wyeliminowana jest konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów.
Jednostki centralne w systemach centralnego odkurzania wyposażone są w większe silniki niż te stosowane w zwykłych odkurzaczach. Dlatego wytwarzają większą siłę ssącą, umożliwiając tym samym dużo bardziej dokładne sprzątanie z niemal każdej powierzchni
Za instalacją odkurzaczy centralnych przemawia też ogromna wygoda obsługi. Zamiast dużych, nieporęcznych (i nierzadko ciężkich) urządzeń jedynym przenośnym elementem systemu jest lekki, elastyczny wąż, z którym łatwo dotrzeć do każdego miejsca w budynku.
Zaletą takiego rozwiązania jest również niemal bezgłośna praca, która nie zakłóca wypoczynku osób przebywających wewnątrz odkurzanych pomieszczeń.
Decydując się na instalację systemu centralnego odkurzania trzeba jednak pamiętać, aby zaplanować ją już na etapie budowy (lub remontu) domu. Choć możliwe jest także zainstalowanie odkurzacza w domu już istniejącym, to jednak jest to trudniejsze niż w przypadku nowo powstających obiektów.

 

odkurzacz centralny odkurzacze centralne akcesoriafot. PHU DOMO

 

Odkurzacz centralny – jak to działa?
System centralnego odkurzania składa się z jednostki centralnej połączonej z siecią rur umieszczonych w ścianach lub kanałach wentylacyjnych, a zakończonych naściennymi gniazdami ssącymi. Jednostkę centralną umieszcza się zwykle w garażu, piwnicy lub innym pomieszczeniu gospodarczym w taki sposób, aby można było zrobić wylot powietrza na zewnętrznej ścianie budynku.
Gdy chcemy rozpocząć sprzątanie, do gniazd ssących wbudowanych w ścianę podłączamy tylko elastyczny wąż, podobny do tych w zwykłych odkurzaczach, ale znacznie dłuższy. Dzięki temu jedno gniazdo umiejscowione na korytarzu może obsługiwać dwa lub trzy pomieszczenia. Uruchomienie urządzenia następuje albo za pomocą przełącznika wbudowanego w rękojeść węża, albo poprzez umieszczenie końcówki węża elastycznego w gnieździe ssącym.

 

centralny odkurzacz schematrys. PHU DOMO

 

Odkurzacz centralny od sprawdzonego dostawcy
Cała instalacja, wykonana ze specjalnie do tego przystosowanych rur i kształtek PCV, jest znacznie trwalsza od standardowych rur PCV i szczelna. Co istotne, nie wymaga czyszczenia ani konserwacji. Kiedy instalacja jest już przygotowana, można wybrać jednostkę centralną, gniazda ssące oraz dodatkowe akcesoria do sprzątania w zależności od rodzaju posiadanych powierzchni do czyszczenia. Wybór jednostki centralnej uzależniony jest od dwóch parametrów: długości instalacji i ilości gniazd ssących. Ważne jednak, aby zwrócić też uwagę na dostawcę odpowiedniego systemu. Dobrą opinią na rynku cieszą się np. odkurzacze centralne „BEAM” z grupy Electrolux, oferowane przez firmę PHU DOMO. Przedsiębiorstwo w swojej ofercie posiada ich pełną gamę, wśród nich również jednostki Beam Selenity Platinum, wyposażone w samoczyszczący filtr firmy GORE oraz antybakteryjny zbiornik zapobiegający rozwojowi bakterii.

 

systemy centralnego odkurzania system centralnego odkurzacza jak działa odkurzacz centralnyfot. PHU DOMO

 

Akcesoria do odkurzacza centralnego
Podobnie jak w tradycyjnych odkurzaczach przenośnych, wąż elastyczny w odkurzaczach centralnych może być wyposażony w zmienne końcówki i nakładki, które pomogą nam dokładnie odkurzyć każdą powierzchnię: dywan pod kanapą, zasłony czy bagażnik samochodowy.
Firma PHU DOMO oferuje szeroką gamę takich funkcjonalnych akcesoriów, które pasują do każdego z wybranych zestawów sprzątających. Dostępne są np. szczotki do najbardziej nawet delikatnych powierzchni, jak również do klawiatury, grzejników, rolet, żaluzji a nawet zwierząt.
Ponadto firma oferuje pokrowce na węże, uchwyty na szczotki, torby na akcesoria itp., dzięki którym korzystanie z systemu centralnego odkurzania stanie się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.odkurzaczedomo.pl

 

62-800 Kalisz, ul. Antyczna 15, woj. wielkopolskie
tel. 627680680,


Liczba odwiedzin: 1209 | Data publikacji: 2014-10-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


25.04.2019 | Odkurzacze centralne
W nowoczesnym budynku odkurzacz centralny to raczej...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
20.08.2019 | Domy prefabrykowane
Budowa domu z keramzytu to z wielu...
01.04.2021 | Automatyka domowa
Prawdziwie nowoczesny dom to dziś dom inteligentny...
17.11.2020 | Automatyka domowa
Zbitka słów „inteligentny dom”, która jeszcze u...
27.05.2020 | Automatyka domowa
Kable grzewcze są doskonałym rozwiązaniem wielu problemów...
24.02.2020 | Automatyka domowa
Organizowane w sposób spontaniczny czy zaplanowany konferencje...
21.02.2020 | Automatyka domowa
Skuteczna integracja budynku to już fakt. To...
16.12.2019 | Automatyka domowa
Lustro, w którym odbija się tylko i...
25.11.2019 | Automatyka domowa
W dobie niezliczonych blogów wnętrzarskich projektowanie wnętrz...
06.09.2019 | Automatyka domowa
Długoletnie doświadczenie firmy Laskomex w projektowaniu i...
23.08.2017 | Automatyka domowa
Nowoczesne budynki użyteczności publicznej czy zabudowa wielorodzinna...
01.08.2017 | Automatyka domowa
Wszechobecna elektronika zawitała na dobre do mieszkań,...
03.10.2016 | Automatyka domowa
Domofony analogowe powoli przechodzą do lamusa, stając...
08.06.2016 | Automatyka domowa
Automatyka na dobre wkradła się do każdego...
29.09.2015 | Automatyka domowa
Nowa linia osprzętu elektroinstalacyjnego firmy Legrand Polska...
07.08.2015 | Automatyka domowa
Bramy o napędzie elektrycznym stają się standardowym...
11.06.2015 | Automatyka domowa
Automatyka domowa i systemy sterowania domem szturmem...
05.11.2014 | Automatyka domowa
Instalatorzy mogą obecnie przebierać w rozwiązaniach dla...
25.06.2014 | Automatyka domowa
O domowej inteligencji napisano już bardzo wiele....
29.04.2014 | Automatyka domowa
Każdy z nas zna następujący scenariusz: wyjazd...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie

Słowa kluczowe: odkurzacz centralny, odkurzacze centralne, system centralnego odkurzania, centralne odkurzanie
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy