Odkurzacz centralny. Czy warto zainwestować?

Odkurzanie bez wysiłku? To możliwe!

W nowoczesnym budynku odkurzacz centralny to raczej standard niż luksus. Takie odkurzacze są w hotelach, budynkach użyteczności publicznej, ale też w prywatnych domach. Jak działa odkurzacz centralny, czy warto zainwestować w odkurzacz centralny, jak wygląda instalacja takiego odkurzacza – tu znajdziesz odpowiedź na wszystkie te pytania.

Odkurzanie to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w ramach sprzątania. W domach, w których mieszkają małe dzieci lub zwierzęta, to obowiązkowy punkt dnia, powtarzany nie tyle codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Budując dom, albo go modernizując, warto rozważyć montaż takiego odkurzacza już na etapie rozmieszczania wszystkich innych instalacji.

Odkurzacz centralny – czym różni się od zwykłego odkurzacza?
Odkurzacz centralny składa się z kliku kluczowych elementów. Najważniejsza jest wyposażona w odpowiednie filtry jednostka centralna, umieszczana zazwyczaj gdzieś w piwnicy lub innym pomieszczeniu gospodarczym. Od jednostki centralnej, do każdego pomieszczenia, za pomocą schowanego w ścianach systemu rur instalacji ssącej PVC wyprowadzone jest gniazdo ssące, którego wygląd dopasowany jest do stylistyki domu. W skład odkurzacza wchodzą też odpowiednie akcesoria do sprzątania, takie jak lekkie i elastyczne węże oraz odpowiednie końcówki ssące do różnych powierzchni, dopasowane do potrzeb danego pomieszczenia.

 

 

 

Odkurzacz centralny – jak działa?
Sprzątamy posługując się wygodnym wężem z wybraną odpowiednio do powierzchni ssawką. Wąż, umieszczony w eleganckim i nowoczesnym gnieździe ssącym, uruchamia automatycznie jednostkę centralną. W trakcie sprzątania słyszymy tylko szum zasysanego powietrza – pracujący odkurzacz zamontowany jest w oddalonym pomieszczeniu gospodarczym lub garażu. Zasysany kurz i wszystkie zanieczyszczenia transportowane są przez system rur PVC ukrytych w ścianach i stropach. Po przejściu przez wysokowydajne filtry oczyszczone powietrze wydmuchiwane jest na zewnątrz budynku.

 Schemat instalacji centralnego odkurzania w budynku

 

Odkurzacz centralny – montaż
Szybki i niekłopotliwy montaż instalacji PCV odbywa się na etapie układania wszystkich innych instalacji. Kupno i podłączenie jednostki centralnej następuje dopiero tuż przed wprowadzeniem się do domu. To pozwala na rozłożenie kosztów zakupu systemu centralnego odkurzania na 2 etapy, ułatwiając podjęcie decyzji o wyposażeniu budynku w taki system.

 

fot. 1. Odkurzacze centralne Enke / fot. 2. Vroom

 

Odkurzacz centralny – zalety
Instalacja odkurzacza centralnego to przede wszystkim inwestycja w zdrowie domowników. Dzięki temu, że moc ssąca odkurzacza centralnego jest nieporównywalnie większa niż zwykłego odkurzacza sieciowego, odkurzane powierzchnie są idealnie czyste bez większego wysiłku. Każdy alergik doceni też fakt, że zasysany kurz nie jest wydmuchiwany z powrotem do tego samego pomieszczenia, tylko wypuszczany przez jednostkę centralną na zewnątrz budynku. Rodzice małych dzieci docenią także fakt, że takim odkurzaczem można odkurzać w pobliżu osoby śpiącej bez ryzyka jej obudzenia, ponieważ jednostka centralna szumi sobie wówczas gdzieś w piwnicy. Jednak co najważniejsze, odkurzacz centralny pozwala na uniknięcie irytującego biegania po schodach z ciężkim odkurzaczem, wężem, rurą i kablami! Trzeba też dodać, że tak nowocześnie wyposażona nieruchomość zawsze zyskuje na wartości.

 

 

Gniazdo ssące meblowe

 

Odkurzacze Enke – funkcjonalność na długie lata!
Odkurzacze centralne Enke już od 10 lat są obecne na polskim rynku. Ze względu na wysoką jakość i przystępną cenę to doskonały wybór, zwłaszcza że teraz firma Comfort System, wyłączny importer marki Enke w Polsce, oferuje atrakcyjne promocje i przedłużoną do aż 7 lat gwarancję na jednostki centralne!

Zainwestuj w zdrowie i wygodę! Zainwestuj w Enke!

Więcej informacji o odkurzaczach centralnych Enke dostępnych jest na stronie www.enke-vacuum.pl

60-185 Poznań, ul. Malwowa 138, woj. wielkopolskie
tel. +48(61) 8 62 84 22,


Liczba odwiedzin: 2299 | Data publikacji: 2019-04-25

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.10.2014 | Automatyka domowa
Odkurzacze centralne stosowane są coraz powszechniej nie...
19.05.2022 | Baseny, fontanny
Niezależnie od wielkości, rodzaju oraz sposobu użytkowania...
23.07.2020 | Automatyka domowa
Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
20.08.2019 | Domy prefabrykowane
Budowa domu z keramzytu to z wielu...
05.02.2016 | Domy drewniane
Budownictwo pasywne musi sprostać najsurowszym wymaganiom jeśli...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: Odkurzacz centralny czy warto, odkurzacz centralny jak działa, odkurzacz centralny, odkurzacz centralny montaż
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy