W ofercie sklepu fachwar.pl możemy kupić giętarki do blachy renomowanego producenta – firmy Metallkraft. Przejrzysty podział na kategorie znacznie ułatwia dobór urządzenia, które efektywnie sprosta przewidzianym dla niego zadaniom. Wspólną cechą wszystkich giętarek jest ich przeznaczenie – to znaczy kształtowanie w różny sposób metalu: arkuszy blachy lub rur i profili.

Pierwsza linia podziału na dwie grupy giętarek dotyczy właśnie elementów, które mają zostać poddane obróbce – zgodnie z tym kryterium, wyróżniamy giętarki do blachy oraz giętarki do rur i profili.

Giętarki do blachy – jaką kupić?

Jak sama nazwa wskazuje, giętarki do blachy są przeznaczone do walcowania, zaginania, żłobienia i kształtowania arkuszy blachy. Zastanawiając się, jaką giętarkę do blachy wybrać, trzeba uwzględnić rodzaj zadań, jakie ma wykonywać, a także grubość i wielkość materiału do obróbki, co znajduje też przełożenie na gabaryty maszyny. Istotną kwestią jest też rodzaj napędu – w niewielkich zakładach wystarczające będą urządzenia obsługiwane manualnie, jednak w zastosowaniach przemysłowych, gdzie nacisk położony jest na dużą intensywność pracy, lepszym wyborem będą elektryczne giętarki do blachy.

Sklep fachwar.pl oferuje w tym zakresie różne urządzenia.

Rzemieślnicy, dekarze i budowlańcy mają szeroki wybór ręcznych giętarek spęczających i rozciągających, jak np. Metallkraft SSG 12 czy Metallkraft SSG 16, które sprawdzą się np. do nadkoli, ram okiennych, rynien czy krawędzi drzwi w starych samochodach.

fot. REACH Fachwar.pl

W zakładach, w których odbywa się ręczna produkcja zaokrąglonych elementów, tj. rur, stożków, cylindrów itp. niezbędnym elementem będą różnego rodzaju ręczne walcarki do blachy. Najmniejszymi urządzeniami w tej kategorii są walcarki stołowe: Metallkraft RBM 610-08, która dzięki kompaktowym wymiarom zmieści się nawet w najmniejszym warsztacie oraz Metallkraft RBM 305.

fot. REACH Fachwar.pl

Popularnymi modelami są nieco większe urządzenia ręczne, Metallkraft RBM 1000-20 ECO i Metallkraft RBM 1050-10, w których za sprawne i szybkie gięcie odpowiadają trzy symetrycznie ułożone walce.

fot. REACH Fachwar.pl

W zakładach, w których liczy się szybsze tempo produkcji oraz dąży się do wyeliminowania pracy ręcznej, świetnie sprawdzą się walcarki elektryczne, jak np. sterowana nożnie maszyna Metallkraft RBM 1305-15 E, wyposażona w silnik elektryczny 0,75 kW 400V.

Sklep fachwar.pl proponuje też bardzo rozbudowaną i różnorodną gamę zaginarek do blachy. Najmniejsze modele przeznaczone są do montażu stołowego i powstały z myślą o rzemieślnikach, którzy poszukują niedrogiego sprzętu o kompaktowych wymiarach. Flagowymi modelami są zaginarki Metallkraft HSBM 305 HS i Metallkraft HSBM 610 HS, idealne do produkcji wszelkich profili metalowych skrzyń, włącznie z wyoblonymi krawędziami.

Wśród zaginarek stacjonarnych, popularne są modele Metallkraft HSBM 1020-10 czy Metallkraft HSBM 660 N, również o relatywnie niewielkich rozmiarach, które dają jednak większą elastyczność. Ciekawą propozycją są ponadto urządzenia typu 2w1, jak Metallkraft HSBM 3200-0,7, które służy zarówno do zaginania, jak i do cięcia blach. Tego typu maszyna, o prostej, a zarazem solidnej konstrukcji, doskonale spisze się w każdym zakładzie dekarskim, pozwalając na szybkie i sprawne wytwarzanie okładzin kominów, blach wykuszy i koszy dachowych czy rynien.

Do gięcia aluminium, miedzi, stali, stali nierdzewnej polecanym rozwiązaniem jest zaginarka magnetyczna Metallkraft MBM 1250. Dzięki magnetycznemu systemowi mocowania blachy i segmentów gnących, praca z tym urządzeniem jest rewolucyjnie szybka, łatwa i komfortowa. Jednocześnie dzięki kompaktowej konstrukcji urządzenie zajmuje relatywnie mało miejsca.

fot. REACH Fachwar.pl

Najbardziej zaawansowane modele wśród giętarek do blachy to zaginarki elektryczne, w których w znacznym stopniu zredukowana jest konieczność obsługi. Dzięki zastosowaniu napędu z silnika elektrycznego, można znacznie przyspieszyć produkcję zaokrąglonych elementów – rur, stożków czy cylindrów.

Popularnymi modelami elektrycznymi wśród odbiorców przemysłowych są np. urządzenia Metallkraft RBM 1550-40 E PRO czy Metallkraft RBM 2050-30 E PRO.

W zastosowaniach przemysłowych świetnie sprawdzą się też walcarki do blachy. Szczególnie ekonomiczne w eksploatacji są wersje ręczne, a zastosowane przez producenta rozwiązania sprawiają, że manualna obsługa belki mocującej umożliwia szybką i łatwą obsługę przy gięciu materiału. Przykładem takiego urządzenia jest Metallkraft HSBM 2020-20 czy Metallkraft HSBM 2020-20 S.

Odbiorcy przemysłowi, którzy szczególny nacisk kładą na szybkie tempo pracy, mogą wybierać pomiędzy różnymi modelami walcarek elektrycznych. Masywna konstrukcja oraz walce napędzane przez potężny silnik elektryczny i przekładnię, sprawiają, że urządzenia takie jak Metallkraft RBM 1270-40 E PRO sprostają nawet największym wyzwaniom.

fot. REACH Fachwar.pl

Giętarki do rur i profili

Dobierając giętarkę do rur i profili, podstawowym aspektem, który należy uwzględnić, jest typ urządzenia (giętarki pierścieniowe, duże prasy gnące i małe giętarki ręczne). Podobnie jak podczas doboru giętarek do blach, ważna jest również grubość obrabianego elementu oraz jego średnica. W zależności od preferowanego typu napędu, wybierać można z kolei pomiędzy giętarkami hydraulicznymi, mechanicznymi i elektrycznymi.

Giętarki pierścieniowe – jak wskazuje ich nazwa – są wyposażone w pierścienie formujące profile i rury.

Najmniejsze w tej grupie urządzeń są ekonomiczne w eksploatacji giętarki, które obsługiwane są ręcznie, jak np. Metallkraft PRM 10 M, przeznaczony do obrotowego gięcia materiałów czworokątnych lub jego odpowiednik wyposażony w napęd elektryczny – Metallkraft PRM 10 E, przeznaczony do rur i profili.

W przypadku gięcia prętów sprawdzą się maszyny z silnikiem elektrycznym, jak Metallkraft PRM 31 F czy Metallkraft PRM 35 F. Mogą one pracować w poziomie i pionie, a ciężka, solidna spawana konstrukcja stalowa sprawia, że poradzą sobie z każdym materiałem.

Sklep fachwar.pl oferuje ponadto giętarki hydrauliczne Metallkraft PRM 50 FH oraz Metallkraft PRM 40 FH. Umożliwiają one pracę w pionie i poziomie, a ustawienie parametrów obórki na mobilnym panelu sterowania znacznie usprawnia zadania operatora.

fot. REACH Fachwar.pl

Urządzeniami przeznaczonymi do gięcia różnego typu rur i profili są zaginarki (ręczne, elektryczne i hydrauliczne). W przypadku gięcia na zimno cienkościennych rur z mosiądzu, miedzi, stali i innych materiałów sprawdzi się np. ręcznie obsługiwany model Metallkraft RB 30, wyposażony w wymienne segmenty o szerokim zakresie. Natomiast w tych zakładach, w których materiałem poddawanym obróbce są do płaskowniki, profile okrągłe i czworokątne, warto postawić na kątową giętarkę do profili Metallkraft WB 100, którą przykręca się na stole roboczym. Jedną z najbardziej uniwersalnych maszyn z tej grupy są zaginarki Metallkraft UB 10, przeznaczone do gięcia pod kątem, po promieniu i do gięcia spiralnego płaskowników oraz profili o przekroju prostokątnym i okrągłym. Powstały one z myślą o tych zakładach, w których produkuje się siatki ogrodowe, drzwi, kute żyrandole itp. z żelaza, stali, mosiądzu, miedzi i aluminium.

W ofercie znaleźć można także zaginarki zasilane silnikiem elektrycznym, jak sterowane numerycznie maszyny Metallkraft RB 42 czy Metallkraft RB 54, a także urządzenia hydrauliczne – jak Metallkraft HRB 10, wyposażone w wymienne segmenty gnące, przez co znajdują zastosowanie do rur grzewczych, gazowych, z gorącą i zimną wodą, rur miedzianych i kompozytowych.

fot. REACH Fachwar.pl

Największe urządzenia w grupie produktów przeznaczonych do rur i profili to profesjonalne, hydrauliczne prasy gnące Metallkraft HBP. Dostępnych jest tu kilka urządzeń o różnym nacisku (od 10 do 100 ton). Sterowanie numeryczne znacznie usprawnia proces obróbki oraz sprawia, że przebiega on z dużą precyzją. Tego typu prasy są przeznaczone do gięcia rur i litego materiału, a wytrzymała konstrukcja narzędzi i prowadnic, które wykonane są z wysokiej jakości, hartowanej stali, gwarantuje długą żywotność i efektywną pracę. Hydrauliczne prasy gnące mogą pracować zarówno w trybie ręcznym – wówczas obsługa odbywa się za pomocą dwóch pedałów do przepływu i powrotu, jak i w trybie automatycznym, poprzez zaprogramowanie przednich i tylnych punktów końcowych jazdy.

fot. REACH Fachwar.pl

Obróbka elementów stalowych wymaga dużej precyzji, dlatego wybierając giętarki do blachy warto stawiać na zaufanych dostawców. Rozbudowana oferta urządzeń marki Metallkraft ze sklepu fachwar.pl pozwoli z łatwością dopasować maszynę odpowiednią dla profilu produkcyjnego danego przedsiębiorstwa.

Pełna oferta giętarek na stronie: www.fachwar.pl

02-485 Warszawa, ul. Kleszczowa 14a, woj. mazowieckie
tel. +48 510-617-866, +48 510-617-855,