Inteligentne sterowanie ogrzewaniem – it600
SALUS it600 to prosty w obsłudze system sterowania ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym lub podłogowym i grzejnikowym łącznie, który można instalować zarówno w nowych budynkach, jak również bezinwazyjnie adaptować w obiektach już istniejących. W skład systemu wchodzi szereg urządzeń, które umożliwiają kontrolę i regulację temperatury w każdym pomieszczeniu indywidualnie oraz pozwalają na sterowanie pracą kotła, pompy CO, CWU lub innego urządzenia grzewczego i chłodzącego.
Obok zasilanych napięciowo lub bateryjnie regulatorów temperatury system obejmuje też listwy centralne do sterowania ogrzewaniem/chłodzeniem płaszczyznowym, bezprzewodowe głowice termostatyczne, moduły sterujące, Smartplugi (inteligentne wtyczki „załącz/wyłącz”, które pozwalają na sterowanie urządzeniami elektrycznymi o mocy do 3600W), czujniki kontaktronowe oraz bramki internetowe (Gateway), które dają możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem przez Internet. Nowością w ofercie są regulatory ZigBee, umożliwiające bezprzewodową komunikację wszystkich urządzeń serii it600. Odbywa się ona dwukierunkowo – sygnał jest nie tylko wysyłany do odbiornika, ale dodatkowo odbiornik wysyła sygnał potwierdzenia jego odebrania. Tym samym informuje o swoim stanie, dzięki czemu można stwierdzić, czy urządzenie faktycznie zostało włączone. Bezpieczeństwo bezprzewodowej transmisji jest więc porównywalne z systemami przewodowymi. W jednej sieci można sparować nawet 100 urządzeń z serii it600 dla jednej bramki internetowej. Wkrótce oferta poszerzy się również o czujniki okien i drzwi (Window/Door Sensor).
Dla użytkowników systemu it600 dostępna jest darmowa aplikacja Smart Home, bez abonamentu i licencji. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie dla dużych budynków, np. hoteli z wieloma regulatorami.

 

sterowanie ogrzewaniem salus controls

 

Przyjazne menu obrazkowe w regulatorach i aplikacji Smart Home nie tylko gwarantuje prostą, intuicyjną obsługę, ale dzięki sygnalizacji pozwala również szybko reagować w przypadku awarii systemu.

SALUS it600 Smart Home
Ciekawą propozycją dla wymagających jest SALUS it600 Smart Home, który umożliwia współpracę wielu urządzeń w ramach jednego systemu. Swoją  funkcjonalność użytkową Smart Home zawdzięcza spersonalizowanym regułom OneTouch™, dzięki którym użytkownik może monitorować dowolnie wybrane pomieszczenia. Z OneTouch™  można sterować kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń i tworzyć zależności między elementami systemu. I tak np. aktywowanie czujnika drzwi (Door Sensor) spowoduje podwyższenie temperatury na jednym bądź kilku regulatorach, aktywowanie buttona spowoduje obniżenie temperatury w wybranych pomieszczeniach, a w momencie spadku temperatury mierzonej na wybranym regulatorze możemy spowodować włączenie się smartpluga i grzejnika elektrycznego. W praktyce oznacza to, że przypisując wybrane regulatory modułu sterowania powodujemy, że zmiana temperatury na jednym zostaje przeniesiona na pozostałe regulatory z modułu.

 

smartplug

Sercem SALUS iT600 Smart Home jest bramka Gateway UGE600, która zapewnia komunikację wszystkich urządzeń systemu, znajdujących się w budynku. Pozwala to na zdalne sterowanie ogrzewaniem i pełną kontrolę z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona, tableta lub komputera. Z jednym Gateway’em można sparować do 100 urządzeń, np. regulatory temperatury, smartplugi czy czujniki otwarcia okien i drzwi.
Dodatkową zaletą jest możliwość rozbudowy systemu w każdej chwil o kolejne urządzenia z tej serii.

Inteligentny budynek
Inteligentny dom to dziś nie tylko komfort życia, ale także możliwość skoordynowania pracy wielu urządzeń, co w oczywisty sposób przekłada się na znaczne oszczędności. Systemy sterowania ogrzewaniem są dziś na tyle zaawansowane, że same rozpoznają, kiedy należy zredukować lub zwiększyć ogrzewanie, dzięki odpowiednim sensorom rozpoznając, czy np. okna lub drzwi są otwarte.
Co więc oznacza pojęcie „inteligentny budynek na miarę XXI wieku”? Obok wygody i wyręczania człowieka, który nie musi już pamiętać o tym, aby regulować ogrzewanie w zależności od temperatury na zewnątrz czy intensywności użytkowania poszczególnych pomieszczeń, inteligentna automatyka sterująca pozwala też na optymalizację wydatków. Dodatkową korzyścią jest sprawne zarządzanie całym budynkiem oraz trudne do przecenienia komfort i bezpieczeństwo.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.it600.pl

 

43-262 Kobielice, ul. Rolna 4 , woj. śląskie
tel. + 48 32 700 74 53 ,