Pompa do deszczówki – automatyczne dostarczanie wody i niższe comiesięczne opłaty

Ekologiczna gospodarka wodna przy nawet 50% oszczędnościach zużycia wody wodociągowej

Wykorzystanie wody opadowej to ekologiczny i prosty sposób na znaczne oszczędności w każdym gospodarstwie domowym. W dostarczeniu do budynku wody deszczowej pomoże kompaktowa centrala deszczowa Wilo-RAIN1 z automatycznym dopustem wody wodociągowej. Czysta woda pitna jest niezwykle ważna dla życia i nie ma dla niej substytutu. Prawie ¼ ludności na świecie nie ma dostępu do świeżej wody. Prowadzi to do konieczności oszczędzania jej na porządku dziennym. Badania pokazują, że ponad 50% dziennego zapotrzebowania na wodę nie jest związana z jej bezpośrednią konsumpcją.

fot. Wilo-RAIN1

Woda gospodarcza, do spłukiwania toalet, mycia elewacji, rowerów, do prania nie musi, a nawet – nie powinna – być wodą pitną! Wodę o klasie jakości do spożycia stosować się powinno wyłącznie do picia i gotowania, zmywania naczyń oraz higieny ciała. Normatywne dzienne zapotrzebowanie na wodę w Polsce to około 150 litrów na osobę. Ponad połowa, czyli więcej niż 75 litrów może być dostarczone z opadów. Przy średnim koszcie wody 4,44 zł/1m3 (dla przykładu – Kraków, 2020r.) oraz czteroosobowej rodzinie, oszczędności z tytułu korzystania z wody deszczowej to ponad 40 zł miesięcznie, czyli 480 zł w skali roku. Dodatkowe koszty zależeć będą o wielkości ogrody i intensywności nawadniania, a tu woda deszczowa sprawdza się wprost idealnie. Oznacza to tym samym, że dzięki zastosowaniu systemu z pompą do wody deszczowej można zaoszczędzić znaczne ilości wody, co przełoży się na niższe rachunki, ale również będzie wyjątkowo proekologiczne dla naszej planety.

Za sprawą inwestycji w centralę deszczową Wilo-Rain1 można ubiegać się o zwrot z programu „Moja Woda”, który ma na celu ochronę zasobów wody poprzez zwiększenie retencji na terenie posesji przy budynkach jednorodzinnych oraz wykorzystywanie zgromadzonej wody opadowej i roztopowej, w tym dzięki rozwojowi zielono-niebieskiej infrastruktury. Więcej informacji: www.nfosigw.gov.pl

Dzięki specjalnie opracowanej stronie internetowej www.doborpompy.pl użytkownik może wygodnie i samodzielnie dobrać pompę do wody deszczowej z oferty firmy Wilo. Przejrzysta strona internetowa przeprowadza przez odpowiedzi na najważniejsze w tym procesie inwestycyjnym pytania. W kilku prostych krokach można łatwo dobrać odpowiednie urządzenie, a w przypadku potrzeby pomocy – zadać pytanie online ekspertowi z tej dziedziny.

Firma Wilo oferuje niezawodne rozwiązania do domu i ogrodu. Wśród nowoopracowanych rozwiązań uwagę zwraca proekologiczna centrala deszczowa Wilo-RAIN1.

fot. Wilo Polska

– To nowoczesne i kompaktowe urządzenie pozwalające wykorzystać wodę deszczową, z automatycznym dopustem wody pitnej – wyjaśnia mgr inż. Bartosz Tywonek, Starszy Specjalista ds. szkoleń i rozwoju w firmie Wilo. – To uniwersalne i ekologiczne rozwiązanie doskonale sprawdzi się w budynkach mieszkalnych, jak również małych obiektach komercyjnych. Po wystąpieniu opadów, kiedy zbiornik napełniony jest wodą deszczową, pompa rozprowadza ją pomiędzy aplikacjami w systemie (np. pralka, toaleta, nawadnianie roślin itp.). System jest praktycznie bezobsługowy i nie trzeba na bieżąco kontrolować ilości wody w zbiorniku z deszczówką, ani sprawdzać prognozy pogody. W przypadku braku wody w systemie, Wilo-RAIN1 przełączy się automatycznie na pobór wody z sieci wodociągowej.

To nowoczesne rozwiązanie pozwoli na pobór wody z głębokości do 8 metrów, co znacznie ułatwia planowanie instalacji podziemnego zbiornika, zależnie od geologii i kształtu działki. System można bardzo łatwo konfigurować. Komfort obsługi zapewnia funkcjonalny i nowoczesny sterownik. Do prostego ustawiania urządzenia służy komfortowy i intuicyjny panel dotykowy, który zawiera wiele inteligentnych funkcji. Warto wspomnieć chociażby o programie samoczynnego zabezpieczenia. System posiada funkcje zabezpieczania przed suchobiegiem pompy, wspomaga zasysanie oraz wskazuje poziom napełnienia cysterny, ciśnienia w systemie oraz stanu pracy interfejsu sterującego. Wyświetlacz informuje o stanie pracy urządzenia oraz ewentualnych awariach. Co bardzo ważne, dzięki bezpośredniemu dostępowi do elementów systemu, całość charakteryzuje się prostą konserwacją.

fot. Wilo Polska

Cechą charakterystyczną centrali jest wszechstronna możliwość połączeń hydraulicznych, dzięki różnym typom przyłączy. To właśnie dlatego kompleksowa centrala deszczowa Wilo-RAIN1 sprawdzi się zarówno w nowobudowanych domach, jak też można ją zainstalować podczas przebudów i remontów. Jest to urządzenie gotowe do podłączenia od razu.

– Wykonanie instalacji jest w tym wypadku niezwykle proste. Rozwiązanie charakteryzuje się łatwym montażem na ścianie za pomocą 3 śrub. Optymalna konstrukcja sprawia, że do tej automatycznej pompy do deszczówki można przyłączyć rury wodociągowe z dwóch stron urządzenia. Wilo-RAIN1 posiada przyłącze ssawne ze zbiornika wody deszczowej oraz przyłącze tłoczne wody do instalacji domowej – mówi mgr inż. Bartosz Tywonek.

Sercem systemu Wilo-RAIN1 jest zintegrowana wysokosprawna i samozasysająca pompa do wody deszczowej Wilo-HiMulti 3, która zapewnia separację wody pitnej od wody deszczowej zgodnie z normą PN-EN 1717 i gwarantuje dzięki temu bezpieczeństwo higieniczne. Całe rozwiązanie odpowiada również normie DIN 1989 (PN-EN 806). Ta wielostopniowa pompa, która jest zamontowana na ramie fundamentowej z amortyzatorem drgań, charakteryzuje się dodatkowo cichą pracą, dzięki czemu doskonale sprawdza się do zastosowania w pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych.

fot. Wilo Polska

Centrala deszczowa Wilo-RAIN1 dostarczana jest z przewodem zasilającym 1,5 metra i wymaga przyłączenia sieciowego 1~230 V, 50 Hz. System wyposażony jest w silnik z zabezpieczeniem termicznym za pomocą zintegrowanej sondy. Tę pompę do deszczówki, automatyczną i gotową do zainstalowania od ręki, można stosować w szerokim zakresie temperatur otoczenia: od +5°C do +40˚C. W skład systemu Wilo-RAIN1 wchodzi zbiornik separacyjny o pojemności 11 litrów z zaworem pływakowym. W rozwiązaniu wykorzystano najlepsze materiały, które gwarantują długą żywotność oraz bezproblemową pracę. Korpus pompy wykonano z technopolimeru, wirniki i płaszcz stopniowany z norylu 30% GF. Z kolei pokrywa pompy oraz wał wykonane są ze stali nierdzewnej, a uszczelnienie mechaniczne z ceramiki/węgla. Wszystkie elementy, które mają kontakt z wodą są odporne na korozję.

System dobrze zaprojektowany

Centrala wody deszczowej Wilo-RAIN1 doskonale nadaje się do domów jednorodzinnych oraz małych obiektów biurowych lub przemysłowych. Firma Wilo przypomina o tym, że należy przewód ssawny układać tak, aby wznosił się od zbiornika do automatycznej pompy do deszczówki. Warto wspomnieć, że nad urządzeniem należy pozostawić co najmniej 200 mm wolnej przestrzeni serwisowej, a by zagwarantować wentylację silnika pompy, producent zaleca by z lewej strony urządzenia pozostawić co najmniej 100 mm wolnej przestrzeni.

Firma Wilo dostarcza szeroki zakres rozwiązań z zakresu wykorzystania wody opadowej. Wieloletnie doświadczenie oraz profesjonalne podejście sprawiają, że z systemów korzysta już bardzo wielu klientów indywidualnych i komercyjnych. Pracownicy firmy doradzają w zakresie wyboru odpowiedniego systemu oraz projektowania całej instalacji.

05-506 Lesznowola, ul. Jedności 5 , woj. mazowieckie
tel. 22 702 61 61,


Liczba odwiedzin: 711 | Data publikacji: 2020-11-16

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Statystyki pokazują, że dzienne zużycie wody kranowej...
26.09.2016 | Ogrzewanie
W Polsce od kilku lat obowiązuje norma...
11.01.2021 | Piece, kotły
Nowy kocioł na pellet 10 kW-30kW o...
28.09.2020 | Piece, kotły
Urządzenia Viessmann to prawdziwa rewolucja w zakresie...
Firma Aliplast Aluminium Systems, polska część światowej...
toolmec-glowne
11.07.2019 | Wózki widłowe
Wózek widłowy diesel, elektryczny czy LPG? To...
21.02.2019 | Piece, kotły
Kwestia smogu i niewłaściwej emisji produktów spalania...
budowa hali stalowej
Firma JAKON od 1989 roku zajmuje się...
27.07.2018 | Piece, kotły
Lato w pełni, więc ustał na chwilę...
Spółka MISTA ze Stalowej Woli jest związana...
05.01.2018 | Wózki widłowe
Koreańska marka Hyundai wprowadziła na rynek nową...
25.10.2017 | Podnośniki
Podesty to niezbędne wyposażenie firm z branży...
Przemysł drzewny, włókienniczy, spożywczy, elektroniczny, papierniczy, drukarnie,...
Obróbka drewna to dla jednych codzienna praca,...
Detektory gazu i tlenku węgla czy analizatory...
19.07.2017 | Ogrzewanie
Polską tradycją jest burza medialna tocząca się...
W czasach budownictwa energooszczędnego coraz większą wagę...
Wygoda to w dzisiejszych czasach decydujący o...
Brama wjazdowa jest zawsze jednym z najbardziej...
23.01.2017 | Stolarka otworowa
Dobór stolarki dziś, gdy oferta rynkowa jest...
20.01.2017 | Podnośniki
Prace wykonywane na wysokości muszą być przeprowadzane...
12.10.2016 | Ogrzewanie
Ogrzewanie obiektów wielkokubaturowych nastręcza niemałe trudności, bo...
08.06.2016 | Automatyka domowa
Automatyka na dobre wkradła się do każdego...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: pompa do deszczówki – automatyczne, pompa do deszczówki – automatyczna, pompa do wody deszczowej. cena, pompa do wody deszczowej, pompa do deszczówki – automatycznie, pompą do wody deszczowej, automatycznej pompy do deszczówki, pompa do wody deszczowej – cenny, pompa do wody deszczowej, pompę do deszczówki, automatyczną, automatycznej pompy do deszczówki.
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy