Producent prefabrykatów betonowych i żelbetonowych – Lubar Prefabrykacja

Siła indywidualnych rozwiązań

Prefabrykacja niejedno ma oblicze, o czym przekonuje zaufany i ceniony producent prefabrykatów betonowych i żelbetonowych, firma – Lubar Prefabrykacja. Jeszcze do niedawna elementy prefabrykowane z betonu stosowane przede wszystkim w systemie mieszkaniowym, były kojarzone z tzw. „wielką płytą”. Obecnie technologia konstrukcyjna oparta o prefabrykat przeżywa rozkwit, stając się komfortowym i efektownym rozwiązaniem, znacznie wykraczającym poza budownictwo mieszkaniowe.

Na przestrzeni kilku ostatnich lat można zaobserwować dynamiczny wzrost konstrukcji z elementów prefabrykowanych. Zjawisko to dotyczy zarówno obszarów budownictwa prywatnego, publicznego, przemysłowego, jak i szeroko rozumianej infrastruktury. Nie dzieje się tak bez powodu. Otóż prefabrykację w budownictwie cechuje wiele zalet, jak np. niski koszt inwestycji, idący w parze z niezwykle szybkim czasem realizacji i jakością wykonania.

Właśnie z tego powodu coraz chętniej wybiera się technologiczne rozwiązania oparte na prefabrykatach betonowych i żelbetonowych. Faktem jest, że taki rodzaj budownictwa zasadniczo różni się od tradycyjnego murowanego. Szczególnie jeśli mowa o wnoszeniu domu, gdzie każda z powyższych zalet ma istotne znaczenie. W takim przypadku elementy z prefabrykatów zdecydowanie wygrywają. Związane jest to przede wszystkim z wykonywaniem gotowych elementów konstrukcyjnych bezpośrednio na hali produkcyjnej, z wyeliminowanie wpływu negatywnych warunków pogodowych i w stałej temperaturze otoczenia. Ponadto już w procesie tworzenia elementy prefabrykowane uzyskują właściwe cechy techniczne (np. wytrzymałościowe), co redukuje przerwy technologiczne we wznoszeniu obiektu, związane np. z dojrzewaniem betonu elementów konstrukcyjnych – jak ma to choćby miejsce w przypadku budownictwa tradycyjnego. Na uwagę zasługuje również wysoka i estetyczna jakość.

Z gotowym rozwiązaniem w tym zakresie przychodzi producent prefabrykatów betonowych i żelbetonowych, firma Lubar Prefabrykacja, która od 1989 roku nieustannie dostarcza ponadczasowych produktów obejmujących wszechstronną branżę prefabrykacji. Silne skoncentrowanie przedsiębiorstwa wokół ciągłego rozwoju umożliwia poszukiwanie oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, dostosowywanych do zmieniających się wymagań nowoczesnego budownictwa i indywidualnych potrzeb kontrahenta.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Prefabrykaty– innowacyjność rozwiązań w zakresie budownictwa

Tak wszechstronne rozwiązanie, jakim są prefabrykaty stwarza wiele możliwości realizacyjnych zgodnych z wizją architekta, a co ważniejsze – z oczekiwaniami inwestorów i użytkowników. Zatem nic dziwnego, że pierwszym przychodzącym na myśl skojarzeniem odnośnie prefabrykatów jest budownictwo mieszkaniowe. Budowa domów opartych na takim rozwiązaniu technologicznym stanowi dużo tańszą i szybszą alternatywę do tradycyjnego budownictwa z kilku względów. Decydującym aspektem są tutaj gotowe elementy np. ścian, gdzie dodatkowo realizacja projektu przeprowadzana jest zwykle kompleksowo.

Prężnie działający na rynku producent prefabrykatów betonowych Lubar zapewnia ogromy wybór rozwiązań znajdujących szerokie zastosowanie w zakresie projektów realizacyjnych obejmujących budynki mieszkaniowe jedno- bądź wielorodzinne. Ogromny asortyment dostawcy dedykowany budownictwu lokalowemu obejmuje elementy betonu prefabrykowanego, jak np. balkony czy filigranowe płyty stropowe żelbetonowe o grubości 5-6 cm, stanowiące dolną część stropu (tzw. szalunek tracony). Elementy płyt stropowych są wykonane z betonu o klasie nie mniejszej niż C20/25. Dodatkowym atutem jest zbrojenie stalowymi kratownicami przestrzennymi oraz prętami zbrojeniowymi, co umożliwia nadanie dowolnego kształtu konstrukcyjnego np. prostokąta, trójkąta czy koła.

Wykonane zgodnie ze sztuką płyty stropowe producenta Lubar Prefabrykacja, o szerokość do 2,40 m i długość do 12 m pozwalają na wszechstronne zastosowanie w budownictwie. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również ciężar elementu wynoszący około 125-145 kg, co umożliwia bezproblemowe kładzenie prefabrykatu na ścianach, podciągach czy słupach.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Doskonałe uzupełnienie w asortymencie dostawcy, uwzględniające zarówno rosnące potrzeby budownictwa mieszkalnego jak i publicznego stanowi szeroki wachlarz elementów małej architektury wykonanych z betonu prefabrykowanego, takich jak stoły, ławki czy pergole, które idealnie sprawdzają się w zagospodarowywaniu przestrzeni prywatnej czy miejskiej.

Dynamicznie rozrastające się budownictwo publiczne bez wątpienia stanowi znaczną część przestrzeni miejskiej. Nic więc dziwnego, że również na tym polu elementy prefabrykowane znajdują szerokie zastosowanie. Obecnie ulepszona technologia prefabrykacji pozwala bowiem na czerpanie licznych korzyści techniczno-ekonomicznych. Zastosowanie elementów prefabrykowanych umożliwia przede wszystkim szybsze wznoszenie obiektów, co daje przewagę nad montażem tradycyjnym i robotami „mokrymi” na budowie. Nie bez znaczenia w takim wypadku pozostaje również możliwość optymalizacji zapotrzebowania materiałowego i jakości, a tym samym zmniejszenia energochłonności w zakresie wytwarzania. Na korzyść budownictwa opartego o prefabrykowane elementy przemawia także całkowite uniezależnienie od wszelkich niekorzystnych warunków pogodowych w zakresie prowadzenia robót.

Dbając o najwyższą jakość wytwarzanych elementów jako producent prefabrykatów betonowych Lubar dostarcza wyłącznie certyfikowane rozwiązania, wykonywane w powtarzalnej produkcji fabrycznej. Pośród szerokiego asortymentu firmy dostępne są między innymi prefabrykowane mury (ściany) oporowe, stanowiące niezbędny element przy wszelkich realizacjach budownictwa publicznego. Wybór takiego rozwiązania pozwala przede wszystkim na wykonanie rozmaitych projektów przejść, kanałów technicznych, czy stabilizacji skarp i uskoków. Zmniejszenie kosztów wykonywanych prac, jak i znaczna oszczędność czasu również nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Ponadto wszechstronny charakter zastosowania czyni również prefabrykowane mury oporowe producenta doskonałą alternatywą ukierunkowaną także na potrzeby budownictwa drogowego.

Kompleksowa działalność przedsiębiorstwa skupia się ponadto na szeroko pojmowanej infrastrukturze, której obszar także został niemal zdominowany przez betonowe elementy prefabrykatu. Szczególnym zainteresowaniem w tym zakresie cieszy się infrastruktura energetyczna, w której powszechnie wykorzystuje się prefabrykat betonowy, jak i żelbetonowy np. do wykonywania linii elektroenergetycznych. Wiodący element wielu realizacji na polu budownictwa energetycznego stanowią wszelkie konstrukcje słupowe, takie jak słupy (maszty) czy żerdzie. Wykonywane są zarówno jako elementy żelbetowe jak i sprężone, o przekroju stałym lub zmiennym, okrągłym lub o innej geometrii.

Odpowiadając na rosnące potrzeby technologiczne w zakresie infrastruktury (także energetycznej), producent prefabrykatów betonowych firma Lubar Prefabrykacje dostarcza możliwie najlepszych rozwiązań. Doskonałym przykładem są tutaj wykonywane przez dostawcę elementy słupowe posadowione na prefabrykowanych fundamentach lub elementach ustrojowych. Dostępny pośród asortymentu przedsiębiorstwa element prefabrykowany stanowi niezbędny komponent umożliwiający wykonanie należytych konstrukcji energetycznych.

fot. LUBAR PREFABRYKACJA

Szeroki wybór indywidualnych rozwiązań oferowanych przez firmę Lubar Prefabrykacje w zakresie elementów prefabrykowanych znacząco wyróżnia markę spośród konkurencji. Równie ważnym aspektem jest wieloletnia, kompleksowa działalność przedsiębiorstwa, począwszy od rzetelnie dobranej kadry specjalistów w dziedzinie prefabrykacji, poprzez dobrze zorganizowaną produkcję i dostawę, na sprawnie wykonywanym, szybkim montażu kończąc.

Wprowadzenie na rynek innowacyjnych rozwiązań materiałowych i technologicznych umożliwiło stworzenie zupełnie nowego, bardziej współczesnego oblicza prefabrykowanych elementów z betonu, których zastosowanie znacznie wykracza poza obszar budownictwa mieszkaniowego. Sukcesywnie rosnąca popularność prefabrykatu umożliwia wszechstronne wykorzystanie także na obszarze budownictwa publicznego, przemysłowego czy szeroko pojmowanej infrastruktury.

Spełniając indywidualne wymagania kontrahentów, jak również potrzeby dynamicznie zmieniającego się budownictwa, producent prefabrykatów betonowych Lubar Prefabrykacja od ponad 30 lat nieprzerwanie dostarcza coraz lepszych technologicznie elementów prefabrykowanych z betonu, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby odbiorców z różnych branż.

Więcej szczegółów dotyczących elementów prefabrykowanych producenta Lubar znajdziesz na www.prefabrykacjalubar.pl

44-270 Rybnik, ul. Józefa Rymera 19 (teren RZN), woj. śląskie
tel. +48 695 220 821,


Liczba odwiedzin: 863 | Data publikacji: 2020-10-21

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


19.09.2019 | Beton
Już niebawem, w dniach 8-9 października w...
06.05.2014 | Beton
Na świecie stosowanie prefabrykowanych elementów betonowych jest...
01.10.2013 | Beton
Jednoczenie się przedsiębiorców w organizacjach branżowych niesie...
07.04.2021 | Beton
Uniwersalność zastosowania ścian oporowych sprawia, że tego...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
27.10.2020 | Beton
Prefabrykacja elementów betonowych otwiera ogromne możliwości w...
24.09.2020 | Beton
Mury oporowe prefabrykowane typu L (ściany oporowe)...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
09.06.2020 | Beton
Od ponad 25 lat producenci prefabrykatów betonowych...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
07.06.2019 | Kruszywa
Wapno palone oraz wapno hydratyzowane (gaszone) to...
11.08.2014 | Beton
Wszechstronność zastosowania betonu sprawia, że materiał ten...
01.10.2013 | Beton
Technologia prefabrykacji jest znana w polskim budownictwie...
Wiązary dachowe, domy szkieletowe, drewniane nadbudowy dachów...
22.10.2015 | Domy drewniane
Moda na niektóre materiały budowlane lub trendy...
07.04.2021 | Domy prefabrykowane
Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. opracowała...
23.03.2021 | Domy prefabrykowane
Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny,...
Nowoczesne technologie produkcji prefabrykowanej więźby dachowej to...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
Siedziba firmy Paneltech
23.11.2020 | Systemy budowlane
Płyty warstwowe Paneltech to odpowiedź na potrzeby...
Florian Centrum od początku powstania w 1996...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: producent prefabrykatów betonowych, producent prefabrykatów betonowych i żelbetonowych, lubar, prefabrykacja, prefabrykatory, prefabrykacje lubar, lubar prefabrykacja, elementy prefabrykowane, elementy gotowe, elementy zrobione,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy