Panel ścienny drewniany dekoracyjny – DECOR ALPINE

Rustykalne i ekologiczne drewno w alpejskim stylu

Prawdziwe, autentyczne stare drewno, które zdobi prywatne domy, hotele i restauracje to specjalność firmy Antik-Holz. Dostawca od ponad 10 lat zajmuje się sprzedażą starego drewna, belek, paneli ściennych drewnianych dekoracyjnych, a nawet desek na podłogi. W tej szerokiej ofercie znajdziemy mnogość kolorów i struktur. Najnowszą propozycją jest rustykalny DECOR ALPINE w pięknym, alpejskim stylu. Dodatkową wartość producenta stanowi ekologiczne podejście do naturalnego środowiska. Cały proces pozyskania i produkcji wpisuje się w koncepcję dbałości o naszą planetę. Na pierwszy rzut oka „zużyte” stare drewno otrzymuje drugie życie, co przekłada się na lepszą gospodarkę surowcami. Wybierając produkty Antik-Holz wykonane ze starego drewna, możemy realnie przyczynić się do ochrony natury.

Antik-Holz oferuje stare drewno o autentycznym, rustykalnym wyglądzie. Dostępne w mnogości wariantów, doskonale sprawdza się do każdego wnętrza. Prawdziwe stare drewno oraz wykonane z niego panele ścienne dekoracyjne drewniane charakteryzują się niepowtarzalnym designem i wprowadzają do wnętrza unikalny klimat oraz ciepło i przytulność.

– Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu starych desek oraz drewna, dzięki czemu dajemy temu cennemu zasobowi drugie życie – mówi Ewa Swat z firmy Antik-Holz. – Stare drewno odgrywa ważną rolę w nowoczesnym budownictwie i aranżacji wnętrz. Idealnie pasuje zarówno do klasyki, jak też do budynków w stylu nowoczesnym.

fot. Antik Holz

Panel ścienny drewniany dekoracyjny – ALPINE

Nowy panel ścienny drewniany dekoracyjny w ofercie Antik-Holz to prawdziwie rustykalny dekor w alpejskim charakterze.

– ALPINE to panel z naturalnego starego drewna w odcieniach brązu – wyjaśnia Ewa Swat. – Doskonale sprawdzi się w góralskich chatach oraz wnętrzach stylizowanych na alpejskie.

Dekor ALPINE charakteryzuje ciekawy rysunek i ciepła barwa. Można go stosować np. jako obicia ścian, wysp kuchennych, zagłówki nad łóżkiem, a także ścianki działowe. Panele dostępne są w długości 76 cm, grubości 7 mm i szerokości 22 cm. Do ich montażu wystarczy jedynie klej. Nie są potrzebne specjalne narzędzia.

– Dekoracyjne drewniane panele ścienne wykonane są z drewna pochodzącego z rozbiórki starych budynków – dodaje Ewa Swat. – Jest to produkt naturalny, którego strukturę i barwę przez wiele lat kształtowały warunki atmosferyczne – słońce, wiatr, deszcz. Panele przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach o niskiej wilgotności. Ewentualne pęknięcia na panelach oraz różnice w strukturze i kolorze wskazują na ich naturalne pochodzenie i są wynikiem wieloletniej ekspozycji na zmienne warunki atmosferyczne.

fot. Antik Holz

Z certyfikatem FSC recycled

Firma Antik-Holz specjalizuje się w handlu starym drewnem. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy m.in. stare deski, belki, ale także okładzinę elewacyjną, różne panele ścienne dekoracyjne drewniane, np.: panele 3D, a także panele 3-warstwowe i 5-warstwowe.

Dzięki odpowiedniemu procesowi obróbki firma Antik-Holz może zaoferować stare drewno, które doskonale sprawdza się do nowoczesnych zastosowań – jako okładziny, podłogi, a nawet na meble.

– Staranny proces obróbki oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że dostarczamy na rynek drewno z duszą i charakterem, które otrzymało drugie życie. Jest teraz wytrzymałe i piękne oraz z pewnością nadaje się do różnorodnych projektów wykończeniowych oraz meblarskich. W trakcie produkcji usuwamy z desek wieloletni kurz, szczotkujemy, a także pozbywamy się insektów i grzybów poprzez suszenie w komorach ciśnieniowych – tłumaczy Ewa Swat.

Co bardzo ważne, całą koncepcję zrównoważonego zużycia materiałów i nadawania drewnu drugiego życia podkreśla także certyfikat FSC Recycled (oświadczenie FSC Recycled Credit) na wyroby Antik-Holz. Można go odnaleźć np. na oferowanych dekoracyjnych panelach ściennych z drewna.

– Wiele z naszych produktów oznaczonych jest certyfikatem FSC Recycled 100%. Oznacza to, że surowce, które wykorzystaliśmy do produkcji danego wyrobu pochodzą z odzysku. Mówimy tutaj nie o materiale prosto z lasu, ale o prawdziwym nadaniu drewnu drugiego życia. Stosując materiały, które standardowo byłyby przeznaczone na odpad, bardzo pozytywnie wpływamy na naszą planetę – podkreśla Ewa Swat.

fot. Antik Holz

Działalność w imię zrównoważonego rozwoju

– Dla nas zrównoważony rozwój oznacza odpowiedzialność: wobec natury i społeczeństwa, a także naszych klientów i naszych pracowników. Zrównoważone działanie dotyczy wszystkich – wyjaśnia Anna Kusztal z firmy Antik-Holz. – To jeden z powodów, dla których chcemy dawać przykład. Jesteśmy na dobrej drodze i chociaż wciąż jesteśmy dalecy od osiągnięcia naszego celu, to jesteśmy dumni z codziennej pracy naszego zespołu i naszych partnerów. Dlatego z całą pewnością możemy powiedzieć, że przyjmujemy odpowiedzialność wobec ludzi i przyrody w imieniu naszej firmy.

Dostawca starego drewna i paneli ściennych drewnianych dekoracyjnych stawia na wysokie standardy, zarówno w przypadku produktów, jak też ich wartości dodanej, czyli pozytywnego wpływu na środowisko.

– Zrównoważony rozwój ma miejsce, gdy środowisko i społeczeństwo są w harmonii – dodaje Ewa Swat. – Meble są zrównoważone tylko wtedy, gdy są produkowane i sprzedawane zgodnie z wysokimi standardami ekologicznymi i społecznymi. Stare drewno i produkty wykonane z niego na długo wzbogacają nasz dom swoim solidnym pięknem, a tym samym umożliwiają odpowiedzialną konsumpcję z dala od społeczeństwa jednorazowego.

Antik-Holz planuje nieustannie optymalizować wszystkie obszary biznesowe firmy, aby zrównoważony rozwój stał się główną zasadą przewodnią wszystkich ich działań. Odpowiedzialność ekologiczna i społeczna kształtują cały cykl życia mebla i różnorodny świat produktów Antik-Holz.

– W przyszłości chcemy robić jeszcze lepiej to, za co cenią nas nasi klienci i jeszcze bardziej skupić się na temacie zrównoważonego rozwoju – mówi Anna Kusztal. – Naszym celem jest zaprojektowanie całego cyklu życia produktu i wszystkich związanych z nim procesów w firmie w sposób oszczędzający zasoby, przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny.

Dla naszej planety

Poprzez swoją działalność Antik-Holz aktywnie włącza się w akcje na rzecz ratowania naszej planety. Oferując stare drewno, belki, deski i panele ścienne drewniane dekoracyjne, które są wykonane ze starego materiału, firma daje drugie życie surowcowi, co nie tylko wpływa na zmniejszenie odpadów, ale także umożliwia mniejszą produkcję i wycinkę.

– Około jednej trzeciej masy lądowej ziemi pokrywają lasy – wyjaśnia Ewa Swat. – Lasy pierwotne to zarówno zielone płuca naszej planety, ale także siedlisko wielu gatunków zwierząt i roślin. Mają one tym samym niewątpliwy wpływ na bioróżnorodność naszej planety.

Jednak lasami nie wszędzie na ziemi zarządza się troskliwie i odpowiedzialnie.

– Wręcz przeciwnie: cięcie i palenie oraz nielegalne pozyskiwanie drewna zagrażają lasom naszej ziemi – dodaje Anna Kusztal. – Razem z Wami pragniemy wnieść swój wkład w ochronę lasu – dokładnie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Wybierając produkty Antik-Holz wykonane ze starego drewna, możemy zatem przyczynić się do ochrony środowiska na różnych płaszczyznach – od mniejszej wycinki lasów i negatywnego wpływu na ekosystemy, poprzez zminimalizowanie nowej produkcji i emisji gazów cieplarnianych, aż po redukcję odpadów za sprawą nowoczesnego recyklingu, polegającego na nadaniu produktom nowych funkcji i drugiego życia.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.antikholzprofis.com  

26-260 Fałków, ul. Zamkowa 21, woj. świętokrzyskie
tel. +48 513 064 860,


Liczba odwiedzin: 350 | Data publikacji: 2021-09-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli,...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
Trend, aby w aranżowaniu przestrzeni wokół nas...
Przy aranżowaniu łazienki lub samej toalety myślimy...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
15.10.2020 | Stolarka otworowa
Przed pytaniem o to, jakie okna PCV...
19.03.2020 | Beton
W projektowaniu nowoczesnych wnętrz każdy element ma...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
O panelach winylowych można śmiało powiedzieć, że...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
Styl willowy, styl loftowy, wnętrza ultranowoczesne –...
Lakier akrylowy bezbarwny do drewna czy inne...
19.06.2019 | Oświetlenie
Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to...
Konstrukcje coraz większej ilości dachów domów jednorodzinnych...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
fronty
Kuchenny design ewoluował w ostatnich latach bardzo...
zabezpieczenia-hydroizolacyjne
28.08.2018 | Izolacje
Wysokojakościowe membrany polimocznikowe, poliuretanowe oraz ich mieszanki...
07.08.2018 | Chemia budowlana
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała...
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. zachodniopomorskie

Słowa kluczowe: panel ścienny drewniany dekoracyjny, paneli ściennych drewnianych dekoracyjnych, panele ścienne dekoracyjne drewniane, panel ścienny drewniany dekoracyjny, dekoracyjnych panelach ściennych z drewna, panele ścienne drewniane dekoracyjne, antik holz, stare drewno, sprzedaż starego drewna, odzyskiwanie starego drewna, pozyskiwanie starego drewna, drewno z odzysku, drewna pozyskane, stare deski,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy