Antik-Holz oferuje stare drewno o autentycznym, rustykalnym wyglądzie. Dostępne w mnogości wariantów, doskonale sprawdza się do każdego wnętrza. Prawdziwe stare drewno oraz wykonane z niego panele ścienne dekoracyjne drewniane charakteryzują się niepowtarzalnym designem i wprowadzają do wnętrza unikalny klimat oraz ciepło i przytulność.

– Nasza firma specjalizuje się w dostarczaniu starych desek oraz drewna, dzięki czemu dajemy temu cennemu zasobowi drugie życie – mówi Ewa Swat z firmy Antik-Holz. – Stare drewno odgrywa ważną rolę w nowoczesnym budownictwie i aranżacji wnętrz. Idealnie pasuje zarówno do klasyki, jak też do budynków w stylu nowoczesnym.

fot. Antik Holz

Panel ścienny drewniany dekoracyjny – ALPINE

Nowy panel ścienny drewniany dekoracyjny w ofercie Antik-Holz to prawdziwie rustykalny dekor w alpejskim charakterze.

– ALPINE to panel z naturalnego starego drewna w odcieniach brązu – wyjaśnia Ewa Swat. – Doskonale sprawdzi się w góralskich chatach oraz wnętrzach stylizowanych na alpejskie.

Dekor ALPINE charakteryzuje ciekawy rysunek i ciepła barwa. Można go stosować np. jako obicia ścian, wysp kuchennych, zagłówki nad łóżkiem, a także ścianki działowe. Panele dostępne są w długości 76 cm, grubości 7 mm i szerokości 22 cm. Do ich montażu wystarczy jedynie klej. Nie są potrzebne specjalne narzędzia.

– Dekoracyjne drewniane panele ścienne wykonane są z drewna pochodzącego z rozbiórki starych budynków – dodaje Ewa Swat. – Jest to produkt naturalny, którego strukturę i barwę przez wiele lat kształtowały warunki atmosferyczne – słońce, wiatr, deszcz. Panele przeznaczone są do montażu w pomieszczeniach o niskiej wilgotności. Ewentualne pęknięcia na panelach oraz różnice w strukturze i kolorze wskazują na ich naturalne pochodzenie i są wynikiem wieloletniej ekspozycji na zmienne warunki atmosferyczne.

fot. Antik Holz

Z certyfikatem FSC recycled

Firma Antik-Holz specjalizuje się w handlu starym drewnem. W ofercie przedsiębiorstwa znajdziemy m.in. stare deski, belki, ale także okładzinę elewacyjną, różne panele ścienne dekoracyjne drewniane, np.: panele 3D, a także panele 3-warstwowe i 5-warstwowe.

Dzięki odpowiedniemu procesowi obróbki firma Antik-Holz może zaoferować stare drewno, które doskonale sprawdza się do nowoczesnych zastosowań – jako okładziny, podłogi, a nawet na meble.

– Staranny proces obróbki oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że dostarczamy na rynek drewno z duszą i charakterem, które otrzymało drugie życie. Jest teraz wytrzymałe i piękne oraz z pewnością nadaje się do różnorodnych projektów wykończeniowych oraz meblarskich. W trakcie produkcji usuwamy z desek wieloletni kurz, szczotkujemy, a także pozbywamy się insektów i grzybów poprzez suszenie w komorach ciśnieniowych – tłumaczy Ewa Swat.

Co bardzo ważne, całą koncepcję zrównoważonego zużycia materiałów i nadawania drewnu drugiego życia podkreśla także certyfikat FSC Recycled (oświadczenie FSC Recycled Credit) na wyroby Antik-Holz. Można go odnaleźć np. na oferowanych dekoracyjnych panelach ściennych z drewna.

– Wiele z naszych produktów oznaczonych jest certyfikatem FSC Recycled 100%. Oznacza to, że surowce, które wykorzystaliśmy do produkcji danego wyrobu pochodzą z odzysku. Mówimy tutaj nie o materiale prosto z lasu, ale o prawdziwym nadaniu drewnu drugiego życia. Stosując materiały, które standardowo byłyby przeznaczone na odpad, bardzo pozytywnie wpływamy na naszą planetę – podkreśla Ewa Swat.

fot. Antik Holz

Działalność w imię zrównoważonego rozwoju

– Dla nas zrównoważony rozwój oznacza odpowiedzialność: wobec natury i społeczeństwa, a także naszych klientów i naszych pracowników. Zrównoważone działanie dotyczy wszystkich – wyjaśnia Anna Kusztal z firmy Antik-Holz. – To jeden z powodów, dla których chcemy dawać przykład. Jesteśmy na dobrej drodze i chociaż wciąż jesteśmy dalecy od osiągnięcia naszego celu, to jesteśmy dumni z codziennej pracy naszego zespołu i naszych partnerów. Dlatego z całą pewnością możemy powiedzieć, że przyjmujemy odpowiedzialność wobec ludzi i przyrody w imieniu naszej firmy.

Dostawca starego drewna i paneli ściennych drewnianych dekoracyjnych stawia na wysokie standardy, zarówno w przypadku produktów, jak też ich wartości dodanej, czyli pozytywnego wpływu na środowisko.

– Zrównoważony rozwój ma miejsce, gdy środowisko i społeczeństwo są w harmonii – dodaje Ewa Swat. – Meble są zrównoważone tylko wtedy, gdy są produkowane i sprzedawane zgodnie z wysokimi standardami ekologicznymi i społecznymi. Stare drewno i produkty wykonane z niego na długo wzbogacają nasz dom swoim solidnym pięknem, a tym samym umożliwiają odpowiedzialną konsumpcję z dala od społeczeństwa jednorazowego.

Antik-Holz planuje nieustannie optymalizować wszystkie obszary biznesowe firmy, aby zrównoważony rozwój stał się główną zasadą przewodnią wszystkich ich działań. Odpowiedzialność ekologiczna i społeczna kształtują cały cykl życia mebla i różnorodny świat produktów Antik-Holz.

– W przyszłości chcemy robić jeszcze lepiej to, za co cenią nas nasi klienci i jeszcze bardziej skupić się na temacie zrównoważonego rozwoju – mówi Anna Kusztal. – Naszym celem jest zaprojektowanie całego cyklu życia produktu i wszystkich związanych z nim procesów w firmie w sposób oszczędzający zasoby, przyjazny dla środowiska i odpowiedzialny.

Dla naszej planety

Poprzez swoją działalność Antik-Holz aktywnie włącza się w akcje na rzecz ratowania naszej planety. Oferując stare drewno, belki, deski i panele ścienne drewniane dekoracyjne, które są wykonane ze starego materiału, firma daje drugie życie surowcowi, co nie tylko wpływa na zmniejszenie odpadów, ale także umożliwia mniejszą produkcję i wycinkę.

– Około jednej trzeciej masy lądowej ziemi pokrywają lasy – wyjaśnia Ewa Swat. – Lasy pierwotne to zarówno zielone płuca naszej planety, ale także siedlisko wielu gatunków zwierząt i roślin. Mają one tym samym niewątpliwy wpływ na bioróżnorodność naszej planety.

Jednak lasami nie wszędzie na ziemi zarządza się troskliwie i odpowiedzialnie.

– Wręcz przeciwnie: cięcie i palenie oraz nielegalne pozyskiwanie drewna zagrażają lasom naszej ziemi – dodaje Anna Kusztal. – Razem z Wami pragniemy wnieść swój wkład w ochronę lasu – dokładnie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Wybierając produkty Antik-Holz wykonane ze starego drewna, możemy zatem przyczynić się do ochrony środowiska na różnych płaszczyznach – od mniejszej wycinki lasów i negatywnego wpływu na ekosystemy, poprzez zminimalizowanie nowej produkcji i emisji gazów cieplarnianych, aż po redukcję odpadów za sprawą nowoczesnego recyklingu, polegającego na nadaniu produktom nowych funkcji i drugiego życia.

 

26-260 Fałków, ul. Zamkowa 21, woj. świętokrzyskie
tel. +48 513 064 860,