Okładzina drewniana na ścianę i elewacyjna

Deska obiciowa ze starego drewna

Prawdziwe stare drewno, które starzało się powoli, na przestrzeni lat, nie ma sobie równych. Dziś, dzięki odpowiednim procesom produkcji możemy je zastosować jako okładzinę drewnianą na ścianę wewnętrzną i zewnętrzną. Oryginalne i starannie dobrane stare deski nadadzą każdemu pomieszczeniu i budynkowi wyjątkowego charakteru. Pamiętajmy jednak, aby odpowiednio dobrać surowiec, jaki będziemy stosować. Okładzina drewniana elewacyjna wykonana ze starego drewna musi spełniać określone warunki, bowiem tylko właściwie przygotowany surowiec będzie gwarancją jednocześnie pięknego wyglądu oraz trwałości.

– Naturalne stare drewno charakteryzuje się bardzo specyficzną strukturą – wyjaśnia Ewa Swat z firmy Antik-Holz, specjalizującej się w handlu starym drewnem. – Wynika to z faktu, że było ono przez lata eksponowane na działanie różnych – i często bardzo zmiennych – warunków atmosferycznych. Mówimy o autentycznym starym drewnie, które wyróżnia się swoim pięknym i nietypowym wyglądem. Niezależnie od tego czy myślimy o okładzinie drewnianej na ścianie, a może chcemy wykonać ze starych desek oryginalny mebel, pamiętajmy, że za każdym razem uzyskamy zupełnie inny efekt. To właśnie naturalny proces starzenia sprawia, że stare drewno nie jest powtarzalne. Znajdziemy na nim różne wzory kreowane przez czas. Każda deska niesie za sobą pewną historię i sama w sobie może być traktowana jak indywidualne dzieło sztuki. Decydując się na zakup okładziny drewnianej na elewacje wewnętrzną lub zewnętrzną powinniśmy odpowiednio dopasować wzory i wybarwienia do aktualnej stylistyki budynku i wnętrz. Kluczem w tym wypadku jest znalezienie dostawcy z dużą gamą gatunków i rodzajów starego drewna. Nasza firma za sprawą bardzo szerokiej oferty z pełnym sukcesem pomaga naszym odbiorcom dobrać odpowiednie stare drewno do ich projektów.

fot. Antik Holz

Okładzina drewniana na ścianę – wewnątrz i na zewnątrz

Wykonane ze starego drewna deski obiciowe to prawdziwy hit aranżacyjny. Znajdziemy je w pubach, restauracjach, galeriach, ale coraz częściej także w domach prywatnych.

fot. Antik Holz

– Łatwa dostępność do starego drewna sprawia, że trafia ono do coraz większej ilości odbiorców indywidualnych oraz na mniejsze projekty – dodaje Ewa Swat. – Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ostatnio wykonana ze starego surowca okładzina drewniana na ścianach. Wygląda to spektakularnie, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Duża powierzchnia pokryta starym drewnem z charakterem całkowicie zmienia odbiór wnętrza. Nie oznacza to jednak, że dla zadowalającego efektu musimy od razu zamówić 60m2 desek. Urokliwe stare drewno broni się samo i świetnie wygląda także jako częściowa okładzina, np. w połączeniu z modnymi kolorami ścian oraz farbami ze strukturą, połyskiem metalicznym, a nawet brokatem! Często spotykamy się także z zastosowaniem naszej okładziny drewnianej elewacyjnej na zabudowy barów i wysp kuchennych. Co bardzo istotne, ten sam produkt pozwala nam tworzyć małe elementy architektoniczne, np. ramy do luster ściennych, szafki nocne, półki, artystyczne biurka. Dzięki temu możemy w bardzo atrakcyjny sposób zaaranżować wnętrze, w którym elementy drewniane oraz okładzina ścienna będą pochodzić z tej samej kolekcji.

fot. Antik Holz

Elewacyjna okładzina drewniana – trwała i piękna

– Warto dodać, że odpowiednio przygotowane stare drewno to nie eksponat muzealny, ale funkcjonalny element o doskonałych właściwościach. W praktyce oznacza to, że przedmioty z nich wykonane możemy użytkować na co dzień, bez obaw o ich trwałość. Niezależnie od tego czy mówimy o okładzinie drewnianej na elewacji zewnętrznej, czy też okładzinie drewnianej na ścianie wewnątrz, nie musimy martwić się o ich wytrzymałość i strukturę – tłumaczy Ewa Swat. – Nasze deski obiciowe podbijają rynek, jeśli chodzi o zastosowania zarówno wewnątrz budynków, jak też na zewnątrz! Trudno się temu dziwić. Widząc, jak elegancko i dostojnie prezentuje się stara deska na ścianie, nie trudno wyobrazić sobie jak ciekawie prezentuje się nawet niewielki budynek w elewacji ze starego drewna. Nasi odbiorcy wykorzystują stare drewno w różnych projektach zewnętrznych i wewnętrznych, a efekt za każdym razem jest oszałamiający, przy zachowaniu pełnej doskonałej funkcjonalności.


fot. Antik Holz

Liczy się jakość

Stare drewno to nie zawilgocone deski, które znaleźliśmy w piwnicy lub na strychu. Tego typu materiał nie nadaje się do zastosowań konstrukcyjnych ani dekoracyjnych. Jeśli chcemy wykorzystać urok drewna z historią i zastosować okładzinę drewnianą na ścianie, albo wykonać z desek obiciowych niewielkie półki czy meble, warto udać się po poradę oraz zakup do doświadczonego handlarza.

fot. Antik Holz

– Nasza firma zajmuje się handlem starym drewnem już od ponad 10 lat – mówi Ewa Swat. – Poza sprzedażą zajmujemy się również jego profesjonalną przeróbką i to właśnie dzięki tym zabiegom oferujemy naszym odbiorcom deski o doskonałych właściwościach konstrukcyjnych oraz odpowiedniej wytrzymałości do różnych zastosowań.

fot. Antik Holz

Firma Antik-Holz korzysta z nowoczesnego sprzętu maszynowego i poddaje stare drewno odpowiedniej obróbce. – Zanim materiał trafi do sprzedaży jest najpierw starannie selekcjonowany, dokładnie szczotkowany i oczyszczany z wieloletniego kurzu – tłumaczy Ewa Swat. – Kolejnym etapem jest suszenie w nowoczesnych komorach wysokotemperaturowych, dzięki czemu pozbywamy się insektów i grzybów. To właśnie zastosowanie profesjonalnego procesu obróbki sprawia, że nasze deski obiciowe ze starego drewna zachowują swój niepowtarzalny i unikatowy charakter na długie lata i przepięknie prezentują się np. jako okładzina drewniana na elewacjach.

fot. Antik Holz

Więcej niż deski obiciowe

Antik-Holz realizuje zamówienia indywidualne, jak również hurtowe. – Posiadamy duże zasoby wyselekcjonowanego starego drewna – mówi Ewa Swat. – Pomagamy dobrać odpowiedni materiał na okładzinę drewnianą ścienną, a także okładzinę drewnianą elewacyjną. Oferujemy deski obiciowe w gatunkach: świerk, jodła i sosna. Dostępne są one w grubości 20 mm i szerokości od 8 do 25 cm oraz długości od 50 do 190 cm. Dodatkowo, oferujemy możliwość wykonania desek obiciowych na pióro-wpust lub sztorcowania, co ułatwia jego zastosowanie, szczególnie na elewacjach. Poza deskami obiciowymi, oferujemy również panele, deski z bala oraz płyty trzywarstwowe i pięciowarstwowe ze starego drewna.

fot. Antik Holz

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.antikholzprofis.com 

26-260 Fałków, ul. Zamkowa 21, woj. świętokrzyskie
tel. +48 513 064 860,


Liczba odwiedzin: 481 | Data publikacji: 2021-04-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
Trend, aby w aranżowaniu przestrzeni wokół nas...
01.06.2021 | Kruszywa
Stare budynki, które wymagają kompleksowego remontu, stawiają...
15.10.2020 | Stolarka otworowa
Przed pytaniem o to, jakie okna PCV...
19.03.2020 | Beton
W projektowaniu nowoczesnych wnętrz każdy element ma...
W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
03.01.2020 | Posadzki przemysłowe
Najczęstszym elementem w obiekcie, który jest wykonywany...
O panelach winylowych można śmiało powiedzieć, że...
27.11.2019 | Izolacje
SOPREMA Polska oferuje pełną gamę najwyższej jakości...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
Styl willowy, styl loftowy, wnętrza ultranowoczesne –...
Lakier akrylowy bezbarwny do drewna czy inne...
19.06.2019 | Oświetlenie
Nienaganna estetyka i wysoka funkcjonalność – to...
Konstrukcje coraz większej ilości dachów domów jednorodzinnych...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
fronty
Kuchenny design ewoluował w ostatnich latach bardzo...
zabezpieczenia-hydroizolacyjne
28.08.2018 | Izolacje
Wysokojakościowe membrany polimocznikowe, poliuretanowe oraz ich mieszanki...
07.08.2018 | Chemia budowlana
W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała...
Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego...
27.07.2018 | Meble
Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej...
25.07.2018 | Systemy budowlane
Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga...
Prosty montaż, wyeliminowanie konieczności konserwacji, odporność na...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. małopolskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. lubuskie
woj. wielkopolskie
woj. świętokrzyskie
woj.
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: okładzina drewniana na ścianę, okładzina drewniana elewacyjna, antik holz, stare drewno, sprzedaż starego drewna, odzyskiwanie starego drewna, pozyskiwanie starego drewna, drewno z odzysku, drewna pozyskane, stare deski,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy