Projekty domów energooszczędnych tanich w budowie

Dom energooszczędny w cenie mieszkania

Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. opracowała MDM 80 – idealny dom dla osób, które chcą przenieść się z mieszkania do domu. Swoje projekty domów energooszczędnych tanich w budowie Grupa tworzy już od ponad 19 lat. Producent domów prefabrykowanych energooszczędnych w drewnianej konstrukcji szkieletowej jest znany na rynku ze swojej rzetelności, ciekawych projektów oraz sprawdzonych rozwiązań.

Rodzinna firma Andrzeja i Angeliki Miedzińskich – Miedziński Grupa Kapitałowa Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem dla którego społeczna odpowiedzialność, proekologiczne nastawienie oraz profesjonalizm to podstawowe wartości, na podstawie których zbudowano firmę.

– Jesteśmy jednym z liderów branży stolarskiej i tworzymy tanie w budowie domy energooszczędne oraz inne konstrukcje drewniane, które trafiają do odbiorców z Polski i wielu innych państw Unii Europejskiej – mówi Mariusz Mikucki, Dyrektor ds. Realizacji Projektów w MDM Energy

(MIEDZIŃSKI Grupa Kapitałowa Sp. z o. o.). – Trafne inwestycje oraz przemyślana strategia rozwoju pozwoliły nam na dopasowanie oferty do najwyższych światowych standardów. Oferujemy nowoczesne, ergonomiczne, energooszczędne i ekologiczne produkty. W ostatnich latach skoncentrowaliśmy liczne zadania badawcze i rozwojowe, jak również wdrożeniowe na rozwój budownictwa w technologiach szkieletowych.

fot. MDM Energy

MDM Energy i energooszczędne domy

– Wychodząc naprzeciw proekologicznym trendom i zmianom w prawie budowlanym, które zaostrzają wymogi energooszczędności w budownictwie zaprojektowaliśmy w ramach brandu MDM Energy innowacyjne produkty, jakimi są prefabrykowane projekty domów energooszczędnych, tanie w budowie – dodaje Mariusz Mikucki. – W ten sposób pragniemy dać możliwość komfortowego i ekologicznego życia w najbardziej intymnej przestrzeni jaką jest własny dom. Wykorzystując nowoczesne technologie między innymi takie jak linia produkcyjna szwedzkiej firmy Randek budowane przez nas domy w hali produkcyjnej powstają szybciej niż te wykonywane metodą tradycyjną. Nasze domy cechuje wyższa funkcjonalność, energooszczędność, co niewątpliwie w obecnych czasach wpływa na poprawę domowego budżetu.

fot. MDM Energy

Naturalny surowiec

– Doskonałe efekty osiągamy dzięki zastosowaniu najbardziej ekologicznego materiału budowlanego w postaci drewna konstrukcyjnego, które jest w stanie przetrwać stulecia oraz materiałów izolacyjnych, pokryć dachowych, stolarki okiennej znanych marek posiadających również doświadczenie w tego rodzaju technologii – tłumaczy Mariusz Mikucki. – Aby nasz klient otrzymał to, czego oczekuje, przygotowaliśmy dla niego ofertę domów energooszczędnych tanich w budowie w trzech technologiach: MDM Standard – economic energy (U=0,123 W/m2K), MDM Passive – ecology energy (U=0,133 W/m2K) i MDM Premium – exclusive energy (U=0,137 W/m2K).

fot. MDM Energy

Projekty domów energooszczędnych tanich w budowie – zdrowy dom i oszczędności

Za sprawą naturalnego surowca oraz doskonałej technologii udało się opracować domy z szeregiem zalet.

– Zacznijmy od oszczędności finansowych i krótkiego czasu budowy – mówi Mariusz Mikucki. – Zastosowanie nowoczesnych prefabrykatów drewnianych znacząco redukuje czas i koszty budowy domu i jego eksploatacji. Prefabrykowane domy mieszkalne cechują się wysoką energooszczędnością (wyższą niż domy tradycyjne), co w skali wielu dekad znacząco wpływa na poprawę domowego budżetu. Dlatego właśnie oferujemy domy energooszczędne tanie w budowie, ale zwracamy także uwagę na ich ekonomiczne comiesięczne użytkowanie. W domu wykonanym z drewna w połączeniu z zastosowaną izolacją, zimą ogrzewamy tylko powietrze w pomieszczeniach, nie tracąc energii na ogrzewanie ścian. Latem w takim domu panuje przyjemny chłód, gdyż gorące powietrze z zewnątrz nie przenika przez ściany do środka domu. W przypadku budowy energooszczędnego prefabrykowanego domu z drewna, podkreślić warto także brak sezonowości. Oznacza to, że prace budowlane możesz prowadzić o każdej porze roku, również zimą przy ujemnych temperaturach.

Dom z drewna oferuje także zdrowy mikroklimat. Właściwości drewna tworzą zdrowy i przyjazny klimat pozbawiony wilgoci, ze świeżym i czystym powietrzem. Do swoich projektów MDM Energy stosuje wyłącznie ekologiczne materiały.

– Większość materiałów stosowanych w nowoczesnym systemie budownictwa drewnianego jest ponownie i w 100% przetwarzalna, co również jest istotną kwestią w zakresie ekologii – dodaje Mariusz Mikucki. – Oferowane przez nas projekty domów energooszczędnych tanich w budowie dzięki swojej lekkiej konstrukcji pozwalają ograniczyć masę materiałów niezbędnych do budowy o nawet 50% w stosunku do budownictwa tradycyjnego, co przekłada się na redukcję energii potrzebnej do wytworzenia i transportu tych materiałów, chroniąc w ten sposób środowisko przed zanieczyszczeniami komunikacyjnymi. 

Domy drewniane charakteryzują się wysoką trwałością oraz wytrzymałością

– Nasze konstrukcje to domy na pokolenia, które dodatkowo można w łatwy sposób przebudować – informuje Mariusz Mikucki. – Domy MDM Energy idealnie współpracują z odnawialnymi źródłami energii i wentylacji.

fot. MDM Energy

Dom marzeń

Firma realizuje projekty zgodnie z potrzebami obiorców.

– Wszystko rozpoczyna się od rozmowy z klientem – mówi Mariusz Mikucki. – Następnie przygotowujemy indywidulany projektu lub korzystamy z gotowego projektu z pracowni Z500. Pomimo tego, że oferujemy projekty domów energooszczędnych tanich w budowie, to wiemy jak istotne jest właściwe finansowanie, szczególnie jeśli jest to pierwszy dom określonego inwestora, dlatego udzielamy wsparcia przy uzyskaniu kredytu na cele budowlane, jak również pomocy przy zakupie nieruchomości pod budowę domu za pośrednictwem WGN.

MDM Energy pomaga klientom również w doborze wyposażenia.

– Klient nie musi się o nic martwić – dodaje Mariusz Mikucki. – Po naszej stronie leży prefabrykacja przegród domu oraz wykonanie całej konstrukcja, jak również montażu. Wykonujemy płyty fundamentowe, transportujemy budynek w miejsce docelowe, montujemy, wykańczamy i przekazujemy klucze do gotowego domu.

fot. MDM Energy

Od niedużego i taniego domu po willę!

– Z racji tego, iż jesteśmy partnerem biura projektowego Z500 posiadamy dostęp do kilkuset projektów domów mieszkalnych – wyjaśnia Mariusz Mikucki. – Ponadto dla klientów rozważających przeprowadzkę z bloków do własnego domu, lub zakup niedużego domu w cenie mieszkania przygotowaliśmy ofertę z serii: MDM 80, MDM 90 i MDM 100 (poniżej rzuty – odpowiednio – model 80, 90 i 100 – dwa piętra).

fot. MDM Energy

Idealne zabezpieczenie przed ogniem

– Ciągle się rozwijamy i udoskonalamy nasze projekty domów energooszczędnych tanich w budowie oraz stosowane technologie – mówi Mariusz Mikucki. – W ostatnim czasie wspólnie z Wydziałem Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu opracowaliśmy metodę zabezpieczenia drewna, w tym drewnianych elementów konstrukcyjnych przed działaniem ognia posiadających jednocześnie właściwości hydrofobowe. Przedmiotowa metoda to preparat nie zawierający związków chemicznych, który tworzy w kontakcie z ogniem pęczniejącą powłokę na powierzchni drewnianych elementów konstrukcyjnych, a właściwości hydrofobowe drewnianych elementów konstrukcyjnych zwiększają stabilność wymiarów, odporność na czynniki biologiczne i obniżają korozję metali mających kontakt z zabezpieczonym drewnem. Nasz produkt MDM Hydro & Fire Guard niebawem zostanie wdrożony do produkcji.

Z pełną ofertą firmy w zakresie projektów domów energooszczędnych tanich w budowie i eksploatacji można zapoznać się na stronie: www.mdmenergy.pl

42-274 Konopiska, Kowale 21, woj. śląskie
tel. +48 535 393 323 ,


Liczba odwiedzin: 1160 | Data publikacji: 2021-04-07

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


01.10.2013 | Domy drewniane
Zgodnie z wynikami sondaży jednym z największych...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
Drewno to jeden z najstarszych znanych człowiekowi materiałów...
19.07.2016 | Altany, pergole
Jakie elementy współtworzą całość, którą określamy mianem...
23.07.2015 | Altany, pergole
Prostokątna, w formie kwadratu czy sześciokąta –...
15.06.2021 | Meble
Jak powstają eleganckie nowoczesne meble do salonu,...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
Polski przemysł drzewny wytwarza 2,3 proc. PKB...
10.10.2017 | Domy drewniane
Drewniany dom letniskowy dla niejednego z nas...
W dzisiejszych czasach przemysł drzewny odgrywa bardzo...
07.05.2014 | Piece, kotły
Biomasa to paliwo odnawialne, tanie i nieszkodliwe...
30.06.2021 | Altany, pergole
COCOSHELL to ekologiczna osłona przed wiatrem i...
10.04.2018 | Meble - ogrodowe
Urządzanie domu z dbałością o szczegóły jest sprawą oczywistą...
02.09.2015 | Domy drewniane
Potrzebujesz garażu, który zabezpieczy Twoje auto przed...
21.08.2015 | Oświetlenie
Jakie elementy wystroju budują niepowtarzalną atmosferę rustykalnego...
22.07.2015 | Grille, wędzarnie
Ogród jako przestrzeń relaksu i odpoczynku musi...
13.03.2015 | Altany, pergole
Wchodzimy właśnie w okres wiosenno – letni,...
04.11.2013 | Meble - ogrodowe
Wybierając altany i meble do ogrodu warto...
30.09.2013 | Grille, wędzarnie
Lubisz spotkania ze znajomymi, ale w Twoim...
Zarówno w przestrzeni publicznej, jak też prywatnej,...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
Projektowanie wnętrz jest dziś zdecydowanie łatwiejsze niż...
21.02.2020 | Galanteria ogrodowa
W ostatnich latach beton architektoniczny stał się...
18.02.2020 | Oświetlenie
Kierunki zmian, jakie stają się udziałem współczesnych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: projekty domów energooszczędnych tanich w budowie, zakład stolarski, altany, pergole, balustrady, budy dla psów i kotów, miedziński, domki letniskowe, domy drewniane, wiaty garażowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy