Dom z prefabrykatów betonowych – cena, opinie, korzyści

Budowa domu z prefabrykatów betonowych – szybkie i tanie rozwiązanie

Beton to wyjątkowy materiał: niedrogi, lekki, uniwersalny, plastyczny. Nie zawsze jednak ceniono jego atuty. A przecież już od starożytności współtworzył wiele dzieł architektury, które do dziś cieszą nasze oko. Dotyczy to także budynków z prefabrykowanych elementów. Na szczęście trend się odwraca – opinie o domach z prefabrykatów betonowych i ich cena mówią dzisiaj jasno: to jeden z materiałów przyszłości. Aby się o tym przekonać, warto sięgnąć do oferty firmy POZBRUK.

Dom z prefabrykatów betonowych – opinie ekspertów

Na rynku budowlanym w Polsce coraz więcej inwestorów, deweloperów i architektów skłania się ku współczesnej prefabrykacji. Dlaczego? Przemawia za tym szereg faktów, nie tylko ekonomicznych (choć cena też jest tu atutem). Przede wszystkim to trwała technologia, doceniana już przez dawnych mistrzów: kopuła włoskiego Panteonu, wzniesiona dzięki podobnej technice imponuje rozmachem do dziś. Nawet bloki z wielkiej płyty, którym nie wróżono długiego życia, mają się nadspodziewanie dobrze, wciąż zyskują na wtórnym rynku mieszkaniowym i cieszą się dobrą ceną. A przecież nowoczesna prefabrykacja dalece wyprzedziła tamte technologie, już na etapie projektowania współtworząc jakość i trwałość docelowej inwestycji.

Ściany i stropy firmy POZBRUK są dopasowane do potrzeb odbiorcy – ich szczegółowe wykończenie opracowywane jest od pierwszych prac projektowych. Już wtedy planuje się rozmieszczenie drzwi, okien i otworów technologicznych (wentylacyjnych, elektrycznych itp.). Ułatwia to późniejsze prace, oszczędzając czas i materiał: precyzyjnie wykonane ściany nie wymagają kucia ani wiercenia w przyszłości. Pozytywne opinie o domach z prefabrykatów betonowych , wyrażane przez liczne grono praktyków, mają również swoje źródło w wytrzymałości i odporności elementów wyprodukowanych w tej technologii. Beton skutecznie opiera się korozji, zanieczyszczeniom, czy skrajnym warunkom atmosferycznym.

Nie sprzyja przy tym rozwojowi grzybów i chroni przed owadami. Według opinii ekspertów pozostaje niekiedy jedynym materiałem, który z uwagi na swoje właściwości można w danym miejscu zastosować. Prefabrykaty pochodzące z linii produkcyjnych firmy POZBRUK wykonywane są ponadto z dużą precyzją, dzięki czemu minimalizuje się możliwość wystąpienia odchyleń wymiarowych. I wreszcie, zalety, które doceni każdy architekt czy wrażliwy na kwestie estetyczne inwestor: szeroki wachlarz możliwości urzeczywistniania własnych wizji projektowych. Surowa i gładka powierzchnia ścian wręcz zachęca do poszukiwań w tym względzie, z zastosowaniem (będącego obecnie w cenie) efektu betonu architektonicznego włącznie. Na gładki beton można nałożyć także farbę, tynk mineralny czy różnego rodzaju okładziny. Tyle estetyka – a jakie opinie o domach z prefabrykatów betonowych mają bezpośredni wykonawcy na samym placu budowy?

fot. POZBRUK

Plac budowy prawie na wymiar

„Trudny” teren budowy to zmora inwestorów, deweloperów i ekip budowlanych. Kłopotliwa lokalizacja? Miejska zabudowa z pojedynczą działką jako „plombą” w gąszczu budynków? Brak możliwości wytyczenia placu manewrowego? W takich sytuacjach system prefabrykatów idealnie się sprawdza, jako że wykonywane są one w zakładzie produkcyjnym, a następnie, już gotowe, transportowane na miejsce przeznaczenia. Nie trzeba magazynować ani utrzymywać materiałów budowlanych na placu budowy. Rozładunek gotowych elementów jest sprawny, nie blokuje się drogi dojazdowej, a przechowywanie sprzętu jest ograniczone do minimum.

Nie ma potrzeby organizowania przestrzeni dla dużych zespołów – montaż gotowych elementów jest na tyle prosty, że na miejscu wystarczy obecność kilku osób, dźwigu i prostych narzędzi. Wszystko to sprawia, że deweloperzy, bazując na popartych doświadczeniem opiniach o domach z betonowych prefabrykatów coraz chętniej korzystają z zalet tej technologii. Sprawdza się ona również w budownictwie użytkowym. Za sprawą gotowych komponentów budowa biur, magazynów czy innych obiektów przebiega sprawnie i nie wymaga zatrudniania dodatkowych podwykonawców i ekip montażowych. Tutaj wyraźnie widać przewagę, jaką ma dom z prefabrykatów betonowych: cena finalna takiego obiektu staje się realnie konkurencyjna w stosunku do kosztów budowy realizowanej w innej technologii. Dla inwestora to rzecz kluczowa.

fot. POZBRUK

Innowacyjne ściany i stropy prefabrykowane

W ofercie firmy POZBRUK znajdziemy podwójne i potrójne ściany prefabrykowane oraz stropy typu filigran. Ściana potrójna jest wariantem ściany podwójnej, rozszerzonym o warstwę termoizolacyjną i w efekcie także akustyczną. Zastosowanie jej eliminuje konieczność docieplania przegród na budowie, co znacząco skraca czas budowy. A czas, jak wiadomo, to pieniądz, więc szukając rozwiązań oszczędnościowych i zbierając opinie o domach z prefabrykatów betonowych należy konieczne mieć na uwadze ten aspekt. Podobnie ma się sprawa z tzw. stropem filigranowym, czyli jedną z odmian stropu żelbetowego, znajdującą zastosowanie szczególnie w inwestycjach o nietypowej geometrii. Jego montaż nie wymaga użycia drewnianych szalunków, co przekłada się na wyjątkowo szybkie tempo montażu domu z użyciem takiego rodzaju elementów. Cena finalna inwestycji i czas trwania budowy tylko na tym zyskują, zwłaszcza w dzisiejszych, niełatwych czasach.

fot. POZBRUK

Domy z prefabrykatów betonowych – cena ma znaczenie

Twierdzenie, że czas to pieniądz brzmi może banalnie, ale nie w branży budowlano-deweloperskiej. System zamówień publicznych często wymusza na wykonawcach szybką realizację zaplanowanych inwestycji, a opóźnienia na placu budowy wiążą się po prostu z dodatkowymi kosztami. W tym kontekście technologia nowoczesnej prefabrykacji staje się cenowo bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Według obliczeń praktyków, stosowanie takich ścian i stropów przyspiesza finalizację inwestycji nawet o 40%. Szacunki wskazują też, że jedną kondygnację obiektu ze stropem o powierzchni zabudowy 120m2 można postawić już w jeden dzień. Zgodnie z opinią o domach z prefabrykatów betonowych, opartą na analizie kosztorysów, wymierne oszczędności wiążą się również z redukcją ilości odpadów betonowych na placu budowy – ilość zanieczyszczeń spada wtedy do ok. 15%. Wydawać się może, że to tylko cyfry i procenty, tym niemniej przekładają się one w wymierny sposób na koszty i cenę inwestycji.

fot. POZBRUK

Od rzymskiego betonu do prefabrykatów high-tech

Do lamusa już chyba odchodzi opinia, że beton to technologia zimna, bezduszna i nieestetyczna. Bez niej nie mielibyśmy dzisiaj takich obiektów, jak rzymskie budowle epoki Hadriana, czy gmach opery w Sydney. Także dziś przestrzeń miast tworzą udane inwestycje i domy z prefabrykatów betonowych. Zaawansowana technologia oparta na gotowych elementach betonowych jest jednym z koniecznych kierunków rozwoju, także urbanistycznego.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pozbruk.pl

62-090 Rokietnica , Sobota, ul. Poznańska 43 , woj. wielkopolskie
tel. 61 814 45 00,


Liczba odwiedzin: 4055 | Data publikacji: 2021-03-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


03.03.2021 | Systemy budowlane
Nowoczesne materiały budowlane pozwalają przyspieszyć prace i...
23.10.2019 | Domy prefabrykowane
Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
27.10.2020 | Beton
Prefabrykacja elementów betonowych otwiera ogromne możliwości w...
16.05.2019 | Beton
Naturalny dodatek mineralny do betonów produkowany na...
Płyty włókno-cementowe SCALAMID z nadrukiem cyfrowym to...
W miesiącach letnich ogród i taras stają...
Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
23.07.2021 | Chemia budowlana
Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki,...
Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
Jak stworzyć niepowtarzalne, funkcjonalne i nowoczesne projekty...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
Wielkoformatowe płyty z betonu cieszą się ogromną...
Firma Weranto oferuje profesjonalne usługi układania kostki...
22.07.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika Bruk-Bet Solar to rozwiązanie dla klientów...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
Zadbany, starannie wykończony podjazd czy plac przed...
Budowa parkingów, placów i ulic od teraz...
Maszynowe układanie kostki brukowej pozwoli znacznie szybciej...
Klinkier zachwyca inwestorów i projektantów swoim ponadczasowym...
Opaski, podjazdy, ścieżki i tarasy z kostki...
29.06.2016 | Brukarstwo
Kostka brukowa przed domem i wokół domu...
16.10.2015 | Brukarstwo
Sklepy, centra handlowe, markety, a także budynki...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: dom z prefabrykatów betonowych opinie, dom z prefabrykatów betonowych cena, pozbruk, poz bruk, kostka brukowa, płyty tarasowe, stropy i nadproża strunobetonowe, ogrodzenia betonowe, schody betonowe, hale przemysłowe, mała architektura, scalamid, ekrany akustyczne, chemia budowlana, usługi, betonowe elementy drogowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy