Firma Drewniane Zielone Domy specjalizuje się w produkcji całorocznych domów skandynawskich, które wyposaża w najnowocześniejsze inteligentne rozwiązania dla domu. Odbiorcy mogą cieszyć się przyjaznym klimatem we wnętrzu budynku, a także naturalną stylistyką i mnogością rozwiązań, które wpływają na bezpieczeństwo, wygodę i oszczędności.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Materiał ma znaczenie
Domy powstają przy użyciu najlepszego drewna, które sprowadzane jest ze Skandynawii. Tamtejszy klimat wpływa na większą stabilność i wytrzymałość surowca, co bezpośrednio przekłada się na żywotność konstrukcji drewnianej. Wykorzystywany surowiec to sosnowe drewno klasy C24 i C27, które jest suszone komorowo i czterostronnie strugane oraz wolne od wad.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Ekologia i oszczędności
W produkowanych przez Zielone Domy Drewniane budynkach mieszkalnych zastosowano także mnogość rozwiązań, które sprawiają, że same w sobie cechują się one energooszczędnością i pasywnością.
- Cechą wyróżniającą nasze domy jest ich odpowiednia szczelność. Właściwe zastosowanie paroizolacji oraz wiatroizolacji w połączeniu z energooszczędną stolarką oraz właściwą termoizolacją pozwala na uzyskanie pasywnej konstrukcji w technologii drewnianej, która od lat cieszy naszych klientów i przynosi im realne zyski z tytułu oszczędności eksploatacyjnych – mówi Arkadiusz Pawlik, właściciel firmy Drewniane Zielone Domy.
Jednak nie tylko technologia oraz wykończenie sprawia, że domy produkowane przez producenta ze Starego Dzikowa cechują się ekonomicznością. Dla zapewnienia jeszcze większych oszczędności, firma Drewniane Zielone Domy opcjonalnie wyposaża je w innowacyjne technologie.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Zdalne sterowanie domem
Nowoczesne technologie wkraczające do bardzo wielu obszarów naszego życia, nie pominęły także budynków mieszkalnych. Wykorzystując je w praktyce, konstruktorzy i producenci mogą tworzyć tzw. domy inteligentne. Są to budynki, cechujące się wieloma funkcjonalnościami, którymi można sterować za pomocą kontrolera znajdującego się w domu, jak również poprzez laptop lub za pomocą smartfona z dowolnego miejsca na świecie.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Więcej niż wygoda
Inteligentne sterowanie domem, pozwalające na regulację temperatury, oświetlenia, a także uzbrajanie lub otwieranie drzwi bez konieczności przebywania wewnątrz niego to nie tylko wygoda. W praktyce oznacza to zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dla wszystkich mieszkańców oraz realne zyski z tytułu wielu oszczędności. Dla przykładu, zdalne sterowanie oświetleniem w domu, pozwala nam regulować je w każdym z pomieszczeń osobno. Wracając późno do domu, możemy wcześniej zapalić w nim wszystkie światła, jak również zgasić je, jeśli wychodziliśmy w pośpiechu i zapomnieliśmy to zrobić. W trakcie wakacji możemy odpowiednio sterować włączaniem i wyłączaniem świateł o określonych porach, aby uchronić się przed ewentualnym włamaniem, zachowując pozory obecności w domu, a jednocześnie nie narażać się na koszty związane z ogromnym poborem prądu z powodu nieprzerwanego włączenia wszystkich świateł przez cały okres nieobecności w domu. Włączanie światła w odpowiednich pomieszczeniach może także pomóc naszym dzieciom, jeśli boją się ciemności, a my będąc w innym pomieszczeniu, możemy zgasić je zdalnie, bez wchodzenia do ich pokoju i ryzyka ich obudzenia.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Inteligentne rozwiązania dla domu
W zakresie funkcji, które możemy spotkać w inteligentnych domach, znajduje się zarówno sterowanie światłem, zamkami, klimatyzacją czy ogrzewaniem. Dzięki temu możemy zdalnie otworzyć drzwi do domu naszemu dziecku, które właśnie wróciło ze szkoły, możemy włączyć ogrzewanie na godzinę przed przyjazdem do domu, jak również skontrolować temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach. Zdalnie możemy zasunąć zewnętrzne rolety, sterować monitoringiem, a nawet decydować o zmianie głośności muzyki, którą włączyliśmy w innym pokoju. Bez problemu zaprogramujemy domowe kino, ustawimy zraszacze w ogrodzie, uruchomimy elektryczny kominek. Nowoczesna technologia pozwala także na zarządzanie alarmem, niezależnie czy znajdujemy się w domu, czy w drodze do pracy, a może jesteśmy już poza granicami kraju. Zintegrowane instalacje sterujące różnymi urządzeniami i układami pozwalają decydować o wielu funkcjach z jednego panelu lub smartfona, ułatwiając obsługę nawet osobom, które nie czują się komfortowo w zarządzaniu systemami takiego typu.

Bez zbędnego okablowania
Inteligentem sterowanie domem polegające na zdalnym zarządzaniu wieloma funkcjami nie wymaga zbędnego okablowania, dzięki czemu jest łatwiejsze i tańsze w instalacji oraz zmniejsza się możliwość uszkodzenia systemu na kablu. Zarządzanie systemami z jednego panelu sprawia także, że nie musimy pamiętać o wielu pilotach do każdego z urządzeń. Smartfon pozwoli nam uruchomić oświetlenie LED, klimatyzację, a nawet otworzyć okno.

 

fot. Drewniane Zielone Domy

Korzyści dla każdego
Inteligentne funkcje w domach, chociaż kojarzą się z wyjątkowym luksusem, są niezwykle przystępne cenowo, a dodatkowo fakt generowania przez nie ogromnych oszczędności w elektryczności, ogrzewaniu czy klimatyzacji, sprawia, że ich zakup zwraca się bardzo szybko. Możliwość aplikacji zdalnego sterowania do budynków wykonywanych w technologii drewnianej przez Drewniane Zielone Domy uszczęśliwia miłośników ekologicznego budownictwa, którzy w trosce o środowisko wybierają naturalne materiały i mogą dodatkowo pomóc zmniejszyć ślad ekologiczny dla naszej planety. To zdecydowanie nowy standard życia.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.drewnianezielonedomy.pl

37-632 Stary Dzików, ul. Kopernika 2a , woj. podkarpackie
tel. 884 990 884,