Wdmuchiwana izolacja celulozowa

Skuteczna i ekologiczna izolacja

W dzisiejszych czasach, gdy wciąż zwiększa się nasza wiedza na temat ekologicznych rozwiązań, uświadamiamy też sobie, że często właśnie tego typu produkty są nie tylko bardziej przyjazne środowisku, ale i nierzadko skuteczniejsze. O to, jak bardzo współczesne technologie pozwalają na wykorzystywanie w branży budowlanej materiałów ekologicznych, zapytaliśmy Szymona Wiśniewskiego z firmy THERMOFLOC POLSKA.

Termoizolacja z surowców odnawialnych
Celulozowy materiał izolacyjny THERMOFLOC wytwarzany jest z czystego i wysortowanego… papieru gazetowego. Jest więc on produkowany przy
użyciu niewielkiego nakładu energii z surowców w 100% organicznych, przez co nie szkodzi środowisku naturalnemu i nie zagraża zdrowiu człowieka.
– W procesie produkcyjnym wykorzystywany jest tylko czysty i wyselekcjonowany papier gazetowy z dodatkiem surowców mineralnych, których zadaniem jest z jednej strony konserwacja materiału, z drugiej – ochrona przeciwpożarowa – wyjaśnia Szymon Wiśniewski. – Papier najpierw jest strzępiony, a później mielony na drobne włókna celulozy. Gotowy produkt pakowany jest do worków polietylenowych i układany na paletach – dodaje. Warto podkreślić fakt, że do produkcji termoizolacji THERMOFLOC wykorzystuje się tylko biologicznie czysty materiał, czyli taki, który nie zawiera żadnych szkodliwych dla człowieka lepiszczy ani innych substancji chemicznych mogących spowodować reakcje chorobowe.
– Na przykład jako jeden z nielicznych producentów nie stosujemy do konserwacji szkodliwej soli boru – komentuje Szymon Wiśniewski.

 

wdmuchiwana izolacja celulozowafot. THERMOFLOC POLSKA

 

Komfortowy klimat w pomieszczeniach
Obok ekologiczności izolacji THERMOFLOC, warto też podkreślić jej wysoką skuteczność. Niski współczynnik przewodności cieplnej takiej izolacji wynosi 0,039, co umożliwia uzyskanie znakomitych właściwości izolacyjnych. Z kolei cechy organiczne materiału umożliwiają wchłanianie i kontrolowane uwalnianie wilgoci. Efekt? W pomieszczeniach zapewniony jest komfortowy klimat, czyli przyjemny chłód latem i ciepło zimą.
– Zastosowanie materiału THERMOFLOC na przykład na dachy pozwala na ich skuteczne zabezpieczenie przed przegrzewaniem w lecie, co nazywamy „efektem darmowej klimatyzacji” – mówi Szymon Wiśniewski.
Zastosowanie celulozowego materiału pozwala na obniżenie temperatury na poddaszu o ok. 4 stopnie Celsjusza w upały (w porównaniu do popularnie stosowanych materiałów izolacyjnych). Jest to możliwe dzięki stosunkowo wysokiej masie warstwy izolacji celulozowej (np. 50kg/m³) oraz 2,5-krotnie większej niż w przypadku konwencjonalnych materiałów izolacyjnych zdolności celulozy do magazynowania ciepła.
– To mało znana cecha celulozy, która jednak kapitalnie podnosi komfort korzystania z budynku zaizolowanego w technologii THERMOFLOC bez ponoszenia kosztów instalacji i utrzymania klimatyzacji – dodaje Szymon Wiśniewski.
Kolejna korzyść związana z nakładaniem tego typu izolacji, to możliwość uzyskania przy pomocy jednego produktu warstw izolacyjnych o różnej grubości.
Izolację celulozową THERMOFLOC wykorzystuje się do uszczelniania podłóg, ścian i dachów. Może być stosowana zarówno w nowych obiektach (również w energooszczędnych i pasywnych), jak i w budynkach starszego typu, które wymagają ocieplenia.

 

wdmuchiwana izolacja celulozowafot. THERMOFLOC POLSKA

 

Wdmuchiwana izolacja celulozowa
Jednak nie tylko sam produkt jest innowacyjny. Na uwagę zasługuje również metoda jego aplikacji, dzięki której uzyskuje się jednorodną, pozbawioną spoin i mostków termicznych, otwartą dyfuzyjnie warstwę izolacyjną.
– W tym celu stosuje się specjalne maszyny wdmuchujące THERMOBLOW, dzięki którym materiał izolacyjny pod ciśnieniem jest wdmuchiwany do pustych przestrzeni w konstrukcji budowli, a następnie zagęszczany. Zaletą takiej metody jest fakt, że niemal całkowicie unikamy pozostawiania niewykorzystanych resztek, bo zawsze wdmuchiwana jest tylko taka ilość, jaka w danym wypadku jest potrzebna – podkreśla Szymon Wiśniewski.
Izolacja umożliwia wypełnienie w 100% wszelkich narożników, załamań i najmniejszych pustych przestrzeni, co znajduje oczywiście przełożenie na skuteczność izolacji.
Z punktu widzenia wykonawcy takie rozwiązanie jest też znacznie wygodniejsze niż tradycyjnie stosowany styropian czy wełna mineralna. Wdmuchiwana izolacja THERMOFLOC eliminuje konieczność czasochłonnego docinania i łączenia materiału. W przypadku izolacji budynków już istniejących nie trzeba też tracić czasu (i ponosić dodatkowych kosztów) związanych na przykład z demontażem dachówki. Ponadto na placu budowy nie trzeba ręcznie transportować materiałów, co znacząco usprawnia logistykę.

 

wdmuchiwana izolacja celulozowa wdmuchiwana izolacja celulozowafot. THERMOFLOC POLSKA

 

Kompletny system izolacyjny
Jednak sam materiał izolacyjny to nie wszystko. Obok inteligentnego i ekologicznego produktu, THERMOFLOC oferuje cały system akcesoriów do izolacji.
– W połączeniu z flizeliną paroizolacyjną, folią dachową wstępnego krycia oraz odpowiednią techniką klejenia, THERMOFLOC tworzy ciągły i efektywny system izolacyjny, spełniający najwyższe wymogi jakościowe, dzięki czemu umożliwia znaczące obniżenie kosztów ogrzewania budynków – mówi Szymon Wiśniewski.
Do izolacji pokryć dachowych dedykowane są membrany i folie wstępnego krycia, które zakłada się na zewnętrznej konstrukcji dachu pod poszyciem. Skutecznie chronią ten element budynku przed zacinającym deszczem i zapobiegają przenikaniu wilgoci do konstrukcji dachu lub ścian. W celu skutecznego zaizolowania dachów i ścian od wewnątrz stosuje się z kolei flizelinę paroizolacyjną THERMOFLOC, która reguluje przenikanie pary wodnej i powietrza, chroniąc konstrukcję przed nadmiarem wilgoci. Wysoką odporność na rozdarcie zapewnia jej znajdująca się w środku siatka.
– Ponadto oferujemy szeroki asortyment produktów do klejenia, jak np. taśmy klejące i kleje uniwersalne. Pozwalają one na szczelne sklejanie flizeliny paroizolacyjnej oraz dachowych i ściennych folii wstępnego krycia THERMOFLOC. Ponadto sklejać nimi też można styki płyt drewnianych (np. OSB czy sklejki) – dodaje Szymon Wiśniewski.

 

wdmuchiwana izolacja celulozowa

 

Wyciszanie i izolowanie podłóg
W budynkach wielopiętrowych częstym problemem są właściwości akustyczne podłóg. Gdy coś upada na podłogę na piętrze, to na parterze odgłos ten jest doskonale słyszalny. Rozwiązaniem tego problemu może być stosowanie granulatu celulozowego do stropów, który zapewnia doskonałe parametry izolacyjności akustycznej.
– Granulat izolacyjny THERMOFLOC również produkowany jest z ekologicznych włókien celulozowych. Jest to środek bardzo łatwy i szybki w aplikacji. Granulat o wielkości ziarna od 3 do 8 mm wysypuje się po prostu do żądanej wysokości, a następnie wyrównuje – wyjaśnia Szymon Wiśniewski.
W ten sposób błyskawicznie uzyskujemy konstrukcję podpodłogową o grubości
od 30 do 80 mm, która zdecydowanie poprawi właściwości izolacyjne i akustyczne betonowego czy drewnianego stropu.
Ze względu na duży ciężar zasypu (500 kg/m³ ) granulat THERMOFLOC nadaje się idealnie do budowy izolacyjnych warstw nośnych.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.thermofloc-polska.com

Okazją do zapoznania się z ofertą THERMOFLOC będą też nadchodzące targi BUDMA (10-13 marca). Systemy inteligentnej izolacji THERMOFLOC będzie można zobaczyć w hali 3, na stoisku 69a.

 

55-080 Smolec k/Wrocławia, ul. Bukowa 14, woj. dolnośląskie
tel. 793332827,


Liczba odwiedzin: 1386 | Data publikacji: 2015-03-05

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


20.08.2019 | Termoizolacja
Doskonała termoizolacja budynków to nie tylko moda,...
14.08.2018 | Termoizolacja
Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli...
29.06.2018 | Natryski pianki
Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów...
18.09.2017 | Izolacje
Termoizolacja budynku to temat, który nigdy nie...
Konstrukcje dachów skośnych to niemałe wyzwanie dla...
05.01.2017 | Natryski pianki
Ocieplenie poddasza jest niezwykle istotne w trakcie...
03.06.2016 | Termoizolacja
W obliczu rosnących wydatków na ogrzewanie termomodernizacja...
18.01.2021 | Stolarka otworowa
Parowanie okien od zewnątrz i wewnątrz często...
22.12.2020 | Termoizolacja
Fora budowlane, blogi, niezliczone opinie i komentarze...
08.10.2020 | Izolacje
Termoizolacja budynków jest bardzo ważna w nowoczesnym...
02.10.2020 | Stolarka otworowa
W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
26.05.2020 | Izolacje
Dziś już powszechnie wiadomo, że izolacja termiczna...
15.04.2020 | Izolacje
Efektywna termoizolacja budynków mieszkalnych oraz pomieszczeń przemysłowych...
20.08.2019 | Termoizolacja
Ocieplanie od wewnątrz nie musi być ryzykowne...
22.03.2019 | Stolarka otworowa
„Mój dom moją twierdzą” mówi popularne powiedzenie....
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
26.10.2017 | Izolacje
Ocieplenie poddasza jest niezbędne dla utrzymania komfortu...
Zanim zdecydujemy się na odpowiednie pokrycie dachowe,...
12.07.2017 | Izolacje
Bezpieczny dom to marzenie każdego z nas....
12.04.2017 | Systemy budowlane
Termoizolacja ma istotne znaczenie dla ograniczenia strat...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. łódzkie
woj. podkarpackie
woj. łódzkie
woj. wielkopolska
woj. zachodniopomorskie
woj. małopolskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. pomorskie
woj. podlaskie

Słowa kluczowe: termoizolacja, wdmuchiwanie izolacji
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy