Termoizolacja dachów stromych

Rozwiązania systemowe na wagę złota

Konstrukcje dachów skośnych to niemałe wyzwanie dla ekip budowlanych. Obok skutecznego zabezpieczenia przed opadami, takie dachy muszą być przede wszystkim dobrze zaizolowane termicznie, zwłaszcza gdy poddasze ma być wykorzystane do celów mieszkalnych. Rozwiązania systemowe firmy Bauder do termoizolacji dachów stromych to propozycja dla tych osób, które nie chcą borykać się z trudnościami związanymi z dopasowywaniem do siebie pojedynczych produktów, a jednocześnie mają wysokie wymagania odnośnie jakości i opłacalności inwestycji.

Termoizolacja na krokwiach
Nie od dziś wiadomo, że wybór optymalnej metody i dobre wykonanie – zwłaszcza, gdy mowa o termoizolacji dachów skośnych – wymaga gruntownej, fachowej wiedzy oraz wysokiej jakości produktów. Obecnie za najbardziej efektywne rozwiązanie uznaje się nowoczesne systemy termoizolacji na krokwiach, gdzie poliuretanowe płyty termoizolacyjne układane są na zewnątrz konstrukcji. Dzięki tej metodzie powstaje jednolita zamknięta warstwa izolacji, która chroni przestrzeń mieszkalną i konstrukcję dachu. Tego typu termoizolację montuje się łatwo i szybko za pomocą specjalnych wkrętów systemowych, a różnorodność płyt BauderPIR daje możliwość zamontowania trzech lub więcej warstw w jednym cyklu roboczym.

 

bauder bauder
bauder

 

Oferowane przez firmę Bauder systemy do termoizolacji dachów stromych przeznaczone są do nowych obiektów i do starszych domów. W nowych budynkach zaplanowanie ochrony konstrukcji dachu skośnego i termoizolacji jeszcze w fazie projektowej może wygenerować spore oszczędności, i to zarówno na etapie realizacji inwestycji, jak i w toku eksploatacji (optymalna temperatura przy niskich nakładach na ogrzewanie!). Z kolei w starych domach trudne do ogrzania zimą poddasze spędza sen z powiek niejednemu właścicielowi, który płaci krocie za ogrzewanie, a mimo to poddasze wciąż pozostaje chłodne zimą i gorące latem. Dzięki termoizolacji na krokwiach znacznie podniesie się komfort termiczny takich obiektów, których renowację można przeprowadzić całkowicie od zewnątrz, bez ingerencji w pomieszczeniu.

 

termoizolacja dachów stromych termoizolacja dachów stromych

 

Termoizolacja pomiędzy krokwiami czy na krokwiach?
Dlaczego termoizolacja na krokwiach sprawdza się lepiej niż termoizolacja pomiędzy krokwiami? Przede wszystkim pierwsza z wymienionych metod pozwala wyeliminować mostki termiczne, jest ponadto łatwiejsza w montażu i chroni skutecznie całą konstrukcję dachu. Termoizolacja pomiędzy krokwiami powoduje duże straty ciepła, nie mówiąc już o tym, że zmniejsza też przestrzeń pod sufitem, a w starych budynkach często nie wystarcza do spełnienia wymagań wytycznych WSVO, przez co konieczne jest stosowanie dodatkowej termoizolacji.

 

termoizolacja dachów stromych

 

Izolacja cieplna i paroizolacja dachu skośnego
Jak może wyglądać przekrój warstw funkcyjnych dachu stromego? Oczywiście wszystko zależy od specyficznych wymagań konkretnego dachu, które determinują również wybór produktów. Na stronie wierzchniej znajduje się zasadnicze pokrycie dachu, pod nim – dodatkowa warstwa odprowadzająca wodę, zabezpieczająca przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi. Zapobiega ona przedostawaniu  się zacinającego deszczu, lotnego śniegu lub skroplonej wody do konstrukcji dachu oraz termoizolacji. Kolejna warstwa – termoizolacyjna – chroni przed wahaniami temperatury i stratami ciepła, dlatego najlepiej jeśli tworzy ona jednolitą powłokę na całym dachu, jak ma to miejsce w przypadku termizolacji na krokwiach. Przed przedostawaniem się wilgoci do termoizolacji z wnętrza pomieszczenia, w każdym układzie dachu (także skośnego) – służy paroizolacja. Chroni ona przed rozwojem pleśni, przed gniciem materiału i nadmierną kondensacją pary wodnej. Paroizolacja dachu skośnego utrzymuje też wysokie parametry termoizolacji, która po zawilgoceniu izolowałaby gorzej.

 

termoizolacja dachów stromych

 

Termoizolacja dachu stromego zabezpieczona przed wodą
Aby uniknąć szkód związanych z zawilgoceniem termoizolacji konieczne jest zastosowanie dodatkowej warstwy odprowadzającej wodę. W tym celu można utworzyć pod nią warstwę wentylacyjną lub warstwę z materiału dyfuzyjnego, która umożliwi wydostanie się zawartej w układzie wilgoci, przy czym drugie rozwiązanie jest coraz popularniejsze, również na polskim rynku. Bitumiczne, dyfuzyjne papy firmy Bauder dzięki opatentowanej technologii wykonania warstw łączą w sobie wytrzymałość i szczelność przy bardzo dobrej dyfuzyjności (sd ≤ 0,1 m), dzięki czemu stwarzają nowe możliwości w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa konstrukcji dachów stromych bez warstwy wentylacyjnej. Asortyment obejmuje szeroki zakres produktów, m.in. wytrzymałe dyfuzyjne papy z zakładami samoprzylepnymi Bauder TOP DIFUTEX NSK, dzięki którym możliwe jest spełnienie wymagań, jakie stawiane są dyfuzyjnej, wodoszczelnej i zabezpieczającej przed deszczem warstwie podkładowej.
Bauder oferuje również papy bitumiczne do klasycznych układów dachów z warstwą wentylacyjną. Jest to m.in. papa Bauder TOP UDS, która spełnia wysokie wymagania stawiane wodoszczelnej i zabezpieczającej przed deszczem warstwie podkładowej (przy spełnieniu dodatkowych warunków), papa zabezpieczająca Bauder TOP TS 40 – lekka i wyjątkowo wytrzymała na rozdzieranie czy papa BauderTOP TS 25 – która dla fachowców z branży stała się synonimem opłacalnego podkładu bitumicznego.
W ofercie dostępne są ponadto kompletne systemy dedykowane do dachów metalowych. Termoizolacja na krokwiach dachu metalowego wykonana przy użyciu płyt Bauder PIR MDE łączy w jednym elemencie termoizolację, warstwę paroizolacyjną, ochronę akustyczną i przeciwogniową z wytrzymałym podłożem drewnianym, co pozwala na redukcję nakładów pracy, a zarazem umożliwia stworzenie atrakcyjnego wizualnie wnętrza. W celu odprowadzenia wody z przestrzeni pod pokryciem stosuje się dyfuzyjną warstwę rozdzielczą z zakładami samoprzylepnymi Bauder TOP VENT NSK, gdzie specjalna warstwa drenująca  zapobiega zaleganiu wilgoci na styku blachy i podłoża, chroniąc w ten sposób metal.

 

termoizolacja dachów stromych termoizolacja dachów stromych

 

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.bauder.pl

61-719 Poznań, ul. Kutrzeby 16 G lok. 141, woj. wielkopolskie
tel. (061) 88 57 900,


Liczba odwiedzin: 1108 | Data publikacji: 2017-06-20

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela...
05.09.2019 | Natryski pianki
Właściwa izolacja termiczna domu to dziś nie...
11.08.2015 | Izolacje
Ciepły i tani w eksploatacji dom to...
09.07.2015 | Natryski pianki
Izolacje natryskowe z piany poliuretanowej to idealny...
16.07.2021 | Ogrody zimowe
Czy nam się to podoba, czy nie,...
02.03.2021 | Beton komórkowy
Jaki beton na strop wybrać, gdy konstrukcja...
02.10.2020 | Stolarka otworowa
W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym...
07.08.2020 | Termoizolacja
Ocieplanie powierzchni nie wymaga montażu wielu osobnych...
Płaskie dachy mają wiele zalet: to więcej...
14.08.2018 | Termoizolacja
Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli...
29.06.2018 | Natryski pianki
Izolacja budynku pozwala na znaczną redukcję kosztów...
13.10.2017 | Techniki zamocowań
W styczniu 2017 roku weszły w życie...
18.09.2017 | Izolacje
Termoizolacja budynku to temat, który nigdy nie...
03.06.2016 | Termoizolacja
W obliczu rosnących wydatków na ogrzewanie termomodernizacja...
11.12.2015 | Domy drewniane
Trwały, energooszczędny i zdrowy – taki powinien...
26.03.2015 | Izolacje
Idea energooszczędności i ochrony budynków przed negatywnym...
04.11.2014 | Posadzki przemysłowe
Rozwój technologii sprawia, że tradycyjne metody zabezpieczania...
12.09.2014 | Termoizolacja
W związku z rosnącymi cenami energii właściciele...
01.07.2014 | Elewacje, docieplenia
Dostępne na rynku metody termoizolacji, w większości...
07.10.2013 | Natryski pianki
Produkcja przemysłowa generuje wysokie koszty, dlatego właściciele...
02.10.2013 | Izolacje
Termoizolowanie budynków jest w naszych czasach zarówno...
27.01.2020 | Natryski pianki
W dobie drożejących cen energii nikt nie...
11.01.2018 | Chemia budowlana
Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
Płaski dach budynku wbrew pozorom nie musi...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: termoizolacje dachów, dachy izolacja
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy