Płynna membrana dachowa – cena, którą warto zapłacić

HYDRONYLON® Zimny Dach – system dachów refleksyjnych

Stropodachy bez izolacji to utrapienie niejednego właściciela nieruchomości, zwłaszcza, gdy pokrycie wykonane jest z papy lub blachy. Co się z tym wiąże: ekstremalna temperatura lub duże nakłady na schładzanie to codzienność w takich obiektach. Rozwiązaniem problemu jest HYDRONYLON® Zimny Dach – nowoczesna płynna membrana dachowa. Cena inwestycji w tego typu powłokę amortyzuje się błyskawicznie dzięki zredukowaniu kosztów klimatyzacji. Dodatkową korzyścią jest też podniesienie komfortu życia oraz wydłużenie żywotności dachu. Innowacyjny produkt, jakim jest HYDRONYLON® Zimny Dach znajdziemy w ofercie firmy Proof Tech, która opracowała autorską technologię dachów refleksyjnych, które nie nagrzewają się.

Komfort w cenie – płynna membrana dachowa

System uszczelniania dachów z wysoce refleksyjną białą powłoką HYDRONYLON® Zimny Dach to rozwiązanie wpisujące się w znane już od lat m.in. w Stanach Zjednoczonych systemy Zimnych Dachów (Cool Roofs). Z uwagi na panujące latem upały, mieszkańcy USA na tyle intensywnie musieli schładzać pomieszczenia mieszkalne, że zapotrzebowanie na energię znacznie przekraczało możliwości sieci energetycznych. To właśnie wtedy pojawił się pomysł na rozwiązanie tego problemu poprzez pokrycie dachów powłokami, które zarówno będą odbijać promienie słoneczne, jak i nie dopuszczą do akumulowania w podłożu ciepła.

fot. Proof-Tech

Opracowana przez firmę Proof-Tech płynna membrana dachowa to polskie rozwiązanie problemu z nadmiernym nagrzewaniem dachów (zwłaszcza tych, które pokryte są papą lub blachą), pozwalające obniżyć temperaturę pomieszczeń pod dachem nawet o 10ºC. Dzięki zjawisku odbijania promieni słonecznych, dach nagrzewa się aż o 48% mniej. Potwierdzają to wyniki badań, w których HYDRONYLON® Zimny Dach uzyskał współczynnik odbicia SRI=110 (dla porównania: idealna czerń ma współczynnik SRI=0, zaś idealna biel – SRI=100).

– Wbrew pozorom płynna membrana dachowa odpowiada nie tylko na potrzeby tych inwestorów, którzy chcą za niewielką cenę podnieść komfort życia i obniżyć wydatki ponoszone na schładzanie pomieszczeń. System Zimnych Dachów sprawdzi się również wówczas, gdy stropodach posiada termoizolację. Choć w takiej sytuacji efekt chłodzenia nie będzie odczuwalny, to jednak inwestorzy będą czerpać inne korzyści – m.in. poprzez wydłużenie żywotności powłoki hydroizolacyjnej – wyjaśnia Ewa Telenga z firmy Proof-Tech.

Jak widać, HYDRONYLON® Zimny Dach nie tylko pełni rolę powłoki refleksyjnej, ale dodatkowego zabezpieczenia pokrycia przed szkodliwym wpływem słońca, opadów atmosferycznych, ekstremalnych temperatur. To także duże ułatwienie dla ekip, które wykonują różnego rodzaju prace na dachu, bo dzięki mniejszemu nagrzewaniu pokrycia, możliwe jest przebywanie na nim również w upalne dni.

Wśród korzyści płynących z zastosowania płynnej membrany dachowej jest nie tylko niższa cena, jaką zapłacimy za energię elektryczną. Korzyści finansowe odczują też z pewnością posiadacze instalacji fotowoltaicznych, zwłaszcza dwustronnych (bifacjalnych). Dzięki zdolności odbijania promieni słonecznych zwiększa się efektywność paneli, które mogą wyprodukować nawet o 60% więcej energii, co finalnie również znajduje przełożenie na koszty eksploatacji budynku.

fot. Proof-Tech

Bez remontu, bez wydatków

Przedłużenie żywotności dachu, obniżenie temperatury pomieszczeń czy zwiększenie efektywności paneli fotowoltaicznych to bez wątpienia istotne argumenty przemawiające za zastosowaniem płynnej membrany dachowej. Nakłady poniesione na system Zimnych Dachów szybko się więc zwrócą. Cena inwestycji będzie niższa, jeśli nie jest konieczny remont dachu, a powłoka jest szczelna i wolna od uszkodzeń. Wówczas – w celu zredukowania zjawiska nagrzewania wystarczy tylko pokrycie dachu warstwą refleksyjną HYDRONYLON®. Jeśli natomiast konieczna jest naprawa powłoki, na której czas mocno już odcisnął swoje piętno, to należy zastosować kompletny systemu HYDRONYLON® z pełnym zbrojeniem powłoki. Co istotne – nie ma przy tym konieczności zrywania istniejącego pokrycia, bo dzięki płynnej postaci HYDRONYLON® dociera nawet w najtrudniej dostępne miejsca, tworząc szczelną, równomierną powłokę bez szwów i połączeń – niezależnie od kształtu i stopnia nachylenia połaci.

Dla dobra planety

Płynna membrana dachowa to produkt nie tylko dla tych, którzy w związku z coraz wyższą ceną energii poszukują sposobu na obniżenie wydatków na klimatyzację.

fot. Proof-Tech

– Technologia Zimnych Dachów powstała również z myślą o miłośnikach ekologii – zarówno odbiorców indywidualnych, jak i np. spółdzielni mieszkaniowych. Preparaty wchodzące w skład systemów Zimnych Dachów są w pełni ekologiczne, a ponadto samo ich zastosowanie ma również prośrodowiskowy wymiar. Wysoce refleksyjne powłoki na dachach pozwalają w znacznym stopniu złagodzić skutki „miejskich wysp ciepła”, przyczyniając się do poprawy klimatu w „zabetonowanych” miastach. Z tego powodu wśród naszych klientów znajdują się liczne spółdzielnie mieszkaniowe, stosujące HYDRONYLON® do renowacji i w celu zmniejszenia nagrzewania. Dzięki temu, że nie ma konieczności usuwania starych powłok, redukuje się też ilość szkodliwych odpadów – podsumowuje Ewa Telenga.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.proof-tech.com

44-121 Gliwice, ul. Sowińskiego 5, woj. śląskie
tel. + 48 662 431 070,


Liczba odwiedzin: 2147 | Data publikacji: 2021-03-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Problem przeciekającego dachu dotyczy wielu nieruchomości, zwłaszcza...
25.03.2021 | Izolacje
Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych...
18.12.2019 | Natryski pianki
Nowoczesne technologie hydroizolacji są już dostępne w...
Hydroizolacja tarasu i balkonu z wykorzystaniem technologii...
Blady strach pada praktycznie na każdego, komu...
Dach z blachy jest jednym z najpopularniejszych...
Dach, obok elewacji, jest elementem wieńczącym dzieło,...
Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał...
Wybierając pokrycia dachowe i system rynien, należy...
Blaszane pokrycia dachowe łączą w sobie dobry...
Firma Glinmet, jeden z największych producentów i...
Choć pod sloganem, że stanie w miejscu...
30.03.2021 | Energia ekologiczna
Niezawodne, trwałe pokrycia dachowe – to pierwsze...
Blachodachówka z posypką wulkaniczną Gerard Diamant to...
02.09.2019 | Chemia budowlana
Jednym z największych problemów miast i terenów...
dachówka kompozytowa
Do niedawna wybór pokrycia dachowego ograniczał się...
gont bitumiczny
Gont bitumiczny cieszy się dużym uznaniem na...
Jakie oczekiwania wobec pokrycia dachowego mają właściciele...
Kiedy budujemy dom, jedną z priorytetowych kwestii...
Decyzja o wyborze pokrycia dachowego to jedna...
Od wyboru pokrycia dachowego w znacznej mierze...
Duża dowolność w wyborze formy i powierzchni...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. małopolskie
woj. łódzkie
woj. śląskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: płynna membrana dachowa, płynna membrana dachowa - cena, proof - tech, prooftech, proof-tech, pokrycia dachowe, dachy, proof tech, dach z papy, dach z blachy, hydronylon, membrany dachowe
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy